Pětka na tajemných blatech

Pětka na tajemných blatech https://www.databazeknih.cz/img/books/13_/137007/petka-na-tajemnych-blatech-137007.jpg 5 191 13

Správná pětka / Slávna 5 série

Pět kamarádů se vydává za neznámymi ciznici do Tajemných blat, ale brzy svého rozhodnutí litují...

Dobrodružné Pro děti a mládež
Vydáno: , Egmont (ČR)

Five Go to Mystery Moor , 1954

Jessybelle
01.01.2022 5 z 5

Pokaždé tento návrat do dětství ocením. Je to prima odreagování, zábavné, jako dítě jsem toužila zažít něco podobného.
Teď to čte nejstarší syn, s tím že si celou sérii přečte znovu... Jen kdyby shánění těchto knížek nebylo tak těžké, nicméně se nám to už podařilo, tenhle díl byl poslední co nám chyběl.

pepa4081
15.06.2021 5 z 5

Můj komentář ke všem dílům Správné pětky bude stejný. Za mého mládí tyto knihy nebyly přeloženy, takže si teď „doplňuji vzdělání“. I když je scénář vždy velice podobný a mění se jen prostředí, každý díl mne hodně baví. Je to skvělá relaxace. Dětem i dospělým s dobrodružnou dušičkou mohu vřele doporučit.
Nanejvýš uspokojivé.

Miro.slav
12.08.2020 3 z 5

Ešte keď nebol internet v knižniciach a ani doma, tak bol problém prečítať nejakú knižnú sériu v úplnosti. Buď ju nemali kompletnú alebo ju mal stále niekto požičanú. Preto si z detstva vybavujem iba tento diel a presne túto obálku. Myslím, že to išlo aj ako televízny seriál pre deti.

Vanula06
14.07.2020 5 z 5

Nejoblíbenější dětská dobrodružná knížka :) Moc ráda jsem to měla! Rozhodně doporučuji, tak jako další knihy od Enid Blyton.

terimila
06.07.2020 4 z 5

Jako malá holka na prvním stupni jsem příběhy Správné pětky naprosto zbožňovala. Když jsme se pak s bratránky a sestřenkami sjížděli u babičky v nedaleké vesnici, děsně jsem snila o podobně velkém dobrodružství, o nálezu pokladu někde v lese, o sledování podivných lidí a odhalování nekalostí... jo! Jejda, jak já těmhle dětem záviděla. A úplně nejlepší byla samozřejmě George. Takovéhle holky-kluci byly vždycky můj vzor. :)

buldozer5
17.08.2016 5 z 5

Skvělá kniha, skvělé hodnocení:)

Asterix
28.07.2016 5 z 5

Knížka se mi moc líbila a určitě si vypůjčím i další díly.

Vendula39
04.02.2015 3 z 5

Hezká knížka plno záhad starý kovář, lokomotiva a cikáni.

Vendula39
04.02.2015 3 z 5

Hezká knížka plno záhad starý kovář, lokomotiva a cikáni.

Elen telemna
15.12.2014 5 z 5

Pěkná a napínavá knížka. Hodně jsem se smála skoro všem scénám, kde byl Smrkáč. Obdivuju, jak musí být Tim chytrý a hodný, že dokáže poslechnout svou paní na slovo. Takového psa bych chtěla. :D

Filatov
04.06.2014 4 z 5

Dostal jsem pod stromeček jako malé děcko a dobře si pamatuju, jak mě příběh o tajemných blatech uchvátil a jak jsem si představoval, že taková tajemná blata mám někde za chalupou! Knížka mého mládí, kterou jsem si přečetl i v dospělosti a nestydím se za to.

Moňa69
13.02.2014 5 z 5

Jooo, Pětka na tajemných blatech, nejlepší knižní horor mého dětství! Už vůůůbec nevím, o co šlo, ale vybavuju si ten vlak bez řidiče co jezdil tunelem tam a zpátky, o a když jsem tenhle díl viděla i zfilmovaný, tak ámen se mnou, ještě teď se bojím:D Tohle je možná můj nejoblíbenější díl z celé série.

Pakuna
11.09.2013 5 z 5

Dětská detektivka, která splnila svůj účel - každé nové dobrodružství správné pětky jsem prožívala tak, jako bych k nim patřila!

Každý týden jsem v knihovně hledala další díly! :)