Pes baskervillský

Pes baskervillský
https://www.databazeknih.cz/img/books/10_/106366/pes-baskervillsky-106366.jpg 5 3854 3854

Tento zväzok obsahuje diela vydané samostatne: Dobrodružstvá Sherlocka Holmesa, Pes baskervillský, Štúdia v červenom. Dobrodružstvá Sherlocka Holmesa: Škandál v Čechách, Liga červenovlasých, Prípad totožnosti, Záhada Boscombského údolia, Päť pomarančových jadier, Chlap so skrivenou perou, Dobrodružstvo modrého karbunkulu, Dobrodružstvo škvrnitej pásky, Dobrodružstvo mechanikovho palca, Dobrodružstvo aristokratického starého mládenca, Dobrodružstvo berylovej korunky, Dobrodružstvo Krvavej bučiny. Pes baskervillský: Sherlock Holmes, Baskervillovská kliatba, Problém, Sir Henry Baskerville, Tri pretrhnuté vlákna, Baskervillský zámok, Stapletonovci z Merripitského domu, Prvá správa od dr. Watsona, Druhá správa od dr. Watsona, Svetlo na slatinách, Úryvok z denníka dr. Watsona, Postava na skalnatom kopci, Smrť na slatinách, Zakladanie sietí, Pes baskervillský, Spomienka. Štúdia v červenom: Uverejnené spomienky doktora medicíny Johna H. Watsona, bývalého príslušníka vojenského lekárskeho oddelenia, Sherlock Holmes, Dedukčná metóda, Záhada v dome Lauriston Garden, Čo rozprával John Rance, Oznam v novinách privedie návštevníka, Tobias Gregson ukáže, čo vie, Svetlo v temnotách. V zemi Svätých, Na veľkej alkalickej pláni, Kvet Utahu, S Johnom Ferrierom sa príde pozhovárať Prorok, Útek o život, Anjeli pomsty, Pokračovanie v spomienkach dr. Johna Watsona. 56/VIII-7... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Romány
Vydáno: , Slovenský spisovateľ

The Complete Sherlock Holmes , 1902

Standa Šebek
03.09.2013 5 z 5

Skvělá detektivka, která ale vyniká především nádhernou atmosférou pochmurných skotských blat, krásný příklad téměř gotického románu.

BlackFun
01.09.2013 5 z 5

Tato knížka patří mezi mé velké oblíbence, četla jsem ji od dětství už mockrát. Má jen jednu chybu.. už si ji až moc dobře pamatuji :(

renys.b
21.08.2013 5 z 5

Tuhle knížku jsem přečetla jedním dechem večer před maturitou:) Hezky v posteli s konví s čajem a oka jsem nezamhouřila! Skvělé počtení. Kde jsou ta studentská léta, kdy má člověk tolik času? :)) vřele doporučuji!!

Amber
15.08.2013 5 z 5

Byla jsem naprosto uchvácena s jakou lehkostí byl příběh napsán. A bavilo mě postupně se dočítat, jak Sherlock Holmes svými dedukcemi postupně odhaloval jednu záhadu za druhou. Už se těším na další knihu A. C. Doyla a jeho Sherlocka Holmese! ;)

Cmelina92
19.07.2013 5 z 5

Čtivá knížka. Během pár hodin jsem jí měla přečtenou.

MonisPop
23.06.2013 5 z 5

Čekala jsem trochu něco jiného, ale rozhodně jsem nebyla zklamaná, ale mile překvapena. Kniha se čte velmi dobře, je napínavá a celkově prostě skvěle napsaná. Škoda jen, že je tak krátká.

Thanyss
18.06.2013 5 z 5

Velmi příjemný detektivní příběh s ponurou a tajemnou atmosférou. Je mi velmi sympatické, že Sherlock řeší případy pomocí svého důvtipu a inteligence a nikoli na základě různých moderních postupů apod. Obdivuji jeho intelekt. Psa Baskervillského jsem přečetla jedním dechem během pár hodin a asi mi na dlouho utkví v paměti, jelikož příběh je naprosto dokonale srozumitelný.

Aneneta
15.06.2013 5 z 5

Skvěle napsané, čtení této knihy mě moc bavila a neustále jsem jen přemýšlela nad tím, že přestože Doyla psaní příběhů o Sherlockovi moc nebavilo, napsal to geniálně. Vůbec jsem se nemusela přemlouvat ke čtení. Doyle dokázal úžasně popsat atmosféru a překvapit čtenáře.

Lorelei13
11.06.2013 5 z 5

Má to neskutečnou atmosféru, při níž mě mrazí v zádech, ikdyž to čtu po osmé...;)

Skjaninka
09.06.2013 4 z 5

Najlepší detektívny príbeh od pana Doyla. Napínavé, plné zvratov a nečakaných udalostí.

vipera
08.06.2013 5 z 5

Nejlepší Doylův příběh...Děj vás naprosto vtáhne a to tak, že si připadáte, jako byste se po ponurých blatech procházeli sami. Úžasně navozená atmosféra i skvostně vystavěný příběh.

HTO
09.05.2013 5 z 5

„Á, Sherlock Holmes! Vy ste měl obchod se psema. Nou? Antoušek ňák nebo ne, počkejte, já vím už – Pes Baskervillský!“

Skvělá kniha, u níž našince může potěšit i to, že „jak to bylo doopravdy“ vám v Případu baskervillského psa poví Ludvík Souček.

Filipfifas
07.05.2013 4 z 5

Zat

honajz
28.04.2013 5 z 5

Dokonalá kombinace detektivky, hororu a dobrodružného žánru (včetně Doylovy oblíbené milostné zápletky). A. C. Doyle by byl dnes dokonalým scenáristou - dokáže navodit atmosféru a popsat reálie tak dokonale, jako bychom v tom místě stáli. U knihy mi trošku vadil pozdní nástup Sherlocka Holmese, ale zase na druhou stranu autor nechal čtenáři volnou fantazii, aby ten sám přemýšlel, co s čím může souviset. Skutečně vynikající kousek literatury,

suze
31.03.2013 5 z 5

Knížka se dobře čte, má spád. V některých chvílích mi až naskakoval husí kůže... Překvapivě se celkem povedlo i filmové zpracováni.

Ivinho
07.03.2013 5 z 5

Ponurá anglická blata mě děsila i bez velkého psa. Zábavné čtení.

kolacky
03.03.2013 5 z 5

Vyhýbejte se blatům, zvláště v noci, kdy jsou mocnosti zla nejsilnější!

kattyV
18.02.2013 4 z 5

Sherlocka Holmese mám docela ráda, i když z dnešního pohledu zas nejsou jeho příběhy zase tak moc promakané. Zvláště když jde o povídky. Ale Pes Baskervillský byl napínavý a ponurá atmosféra anglických blat tady byla dobře vykreslená.

adamczik
07.02.2013 5 z 5

Po detektivce sáhnu zřídkakdy. Tohle ale byla trefa do černého, ani ne tak pro svoji zápletku, jako pro neuvěřitelně ponurou atmosféru zámku a blat.

Bobšule
03.02.2013 5 z 5

Tuto knihu jsem četla jako vůbec první knihu se Sherlockem Holmesem, kdesi na konci základní školy. Poté jsem se popídila po všech ostatních. Suchý humor Holmesův mě zcela uchvátil a nadšení pro něj mě drží dodnes.