Pes baskervillský

Pes baskervillský https://www.databazeknih.cz/img/books/10_/106366/pes-baskervillsky-106366.jpg 5 3854 3854

Tento zväzok obsahuje diela vydané samostatne: Dobrodružstvá Sherlocka Holmesa, Pes baskervillský, Štúdia v červenom. Dobrodružstvá Sherlocka Holmesa: Škandál v Čechách, Liga červenovlasých, Prípad totožnosti, Záhada Boscombského údolia, Päť pomarančových jadier, Chlap so skrivenou perou, Dobrodružstvo modrého karbunkulu, Dobrodružstvo škvrnitej pásky, Dobrodružstvo mechanikovho palca, Dobrodružstvo aristokratického starého mládenca, Dobrodružstvo berylovej korunky, Dobrodružstvo Krvavej bučiny. Pes baskervillský: Sherlock Holmes, Baskervillovská kliatba, Problém, Sir Henry Baskerville, Tri pretrhnuté vlákna, Baskervillský zámok, Stapletonovci z Merripitského domu, Prvá správa od dr. Watsona, Druhá správa od dr. Watsona, Svetlo na slatinách, Úryvok z denníka dr. Watsona, Postava na skalnatom kopci, Smrť na slatinách, Zakladanie sietí, Pes baskervillský, Spomienka. Štúdia v červenom: Uverejnené spomienky doktora medicíny Johna H. Watsona, bývalého príslušníka vojenského lekárskeho oddelenia, Sherlock Holmes, Dedukčná metóda, Záhada v dome Lauriston Garden, Čo rozprával John Rance, Oznam v novinách privedie návštevníka, Tobias Gregson ukáže, čo vie, Svetlo v temnotách. V zemi Svätých, Na veľkej alkalickej pláni, Kvet Utahu, S Johnom Ferrierom sa príde pozhovárať Prorok, Útek o život, Anjeli pomsty, Pokračovanie v spomienkach dr. Johna Watsona. 56/VIII-7... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Romány
Vydáno: , Slovenský spisovateľ

The Complete Sherlock Holmes , 1902

kristýnka007
03.07.2014 5 z 5

mě přide naprosto neuvěřitelné, jak umí Sir psát!!! jak to všechno zvládne propojit, že jsem prostě jen lapala po dechu, když se ukázalo, jak to všechno vlastně je, Taky mě okouzlilo to, že opravdové odhalení je až na posledních pár stránkách.... prostě moje nejoblíbenější knížka všech dob!!!!!

apča
02.06.2014 5 z 5

Tuto knihu jsem četla jako povinnou četbu . Nejdříve jsem se do ní nemohla začíst ale zhruba v pro střed jsem se do ní tak začetla až jsem jí dočetla . A docela se mi líbila . Doporučuji .( já jsem ji četla v anglicko - české verzi ) ale úplně mě v táhla do děje a krásně byla popsána blata

Modrina
30.05.2014 5 z 5

Sherlock Holmes je moje srdeční záležitost. Po přečtení téhle knížky se mi málem stala nehoda pokaždé, když někde v dálce zavyl pes. :)

caipirinha
29.05.2014 4 z 5

Napívavý příběh, je si třeba zvyknout na ne úplně moderní češtinu.

keri.H
21.05.2014 5 z 5

Tak na tuhle knihu už jsem se chystala delší dobu. Řekla jsem si, že když už tu ty detektivky, že bych si měla přečíst knihu, která je známá a která se líbí. Když jsem se bavila o knihách s kamarádkou, tak mi říkala, ať si jí určitě přečtu a musím říct, že jsem opravdu moc ráda, že jsem se do ní pustila. Kniha mě zaujala už od první stránky, děj byl velmi zajímavý, úplně mě případ zaujal a pohltilo mě to, že jsem ani nevnímala nic okolo. A taky se mi moc líbil popis blat. Takže musím říci, že pro mě naprosto úžasná kniha. :)

Blanka S.
11.05.2014

nikdy bych nevěřila, že si tuhle knihu tak zamiluju- táta na mě pořád ať si jí přečtu, ale zkrátka chvíli mi trvalo než sem na to sama přišla ;).... jak tu všichni píšou i mě vtáhla už první stránkou do děje!

Ladys
17.04.2014 4 z 5

Můj první Sherlock a rovnou osudový! Dodnes si to pamatuju a díky tomuhle příběhu jsem hltal i další knihy

pedi
24.03.2014 5 z 5

Hezky se čte,vtáhne do děje a představivost pracuje na plné obrátky.Pěkné :-))

adam.vasko
25.02.2014 3 z 5

Ten styl psaní, především stylistika a slovosled (četl jsem překlad od J. Pachmayera), mi úplně zničil veškeré napětí... Bylo by fajn, kdyby postavy takovou mluvou hovořili, pěkně by to dokreslilo dobu, ale když jsem musel v pasážích, kde bych si rád užil napětí, číst pomalu, abych pochopil význam vět, tak je to prostě destruktivní.

efka.saf
25.01.2014 5 z 5

Kniha, která snad nikoho nemůže nechat chladným :). Detektivka, thriller a horor v jednom balení. Také jedna z věcí, která se mi dostala do ruky už v dětství a zanechala ve mě hluboké vzpomínky. Ve své době jsem byla dokonce i sběratelem filmových verzí Psa Baskervillského a hnidopišsky jsem si vypichovala, co je kde jinak a který příběh se knize přibližuje nejvíc. Nakonec to vyhrála verze s Jeremy Brettem, ale už si nepamatuju, jestli právem nebo proto, že to byl vždycky v mých očích jediný opravdový Sherlock Holmes. Suma sumárum, další se žánrových klasik, kterou hned tak někdo z pomyslného piedestalu nesundá.

matej kaspar9
27.12.2013 5 z 5

Je to skvělá knížka. Detektivka jak má být. Viděl jsem hodně hororů, ale tady jsem se bál, třeba když na ulici zavyl pes (hlavně v noci v posteli pod peřinou ) , úplně jsem nadskočil. Žasnul jsem nad Sherlockovou genialitou. Některé věci jsem třeba nepochopil, ale je tam tolik informací že vám to dojde. I když se už jedná o starší knížku, myslím, že ji jen tak někdo nepřekoná. Klidně si ji přečtu znova.

misar11
12.12.2013 5 z 5

I když detektivky nejsou můj šálek kávy...tohle je ,,srdcovka":) Mohla bych ji číst pořád...

kniholka
29.10.2013 5 z 5

Kde by byla detektivka bez Doyla a jeho Sherlocka...

HiNataLi
18.10.2013 5 z 5

Sherlock Holmes je a bude symbolem skvělého detektiva. Centrální postavou "Psa Baskervillského" ale není tento muž s dýmkou, nýbrž jeho věrný přítel, Dr. John Watson. A to snad knížku učinilo pro mě o to zajímavější. Nejsou popisovány složité machinace Holmesových obracejících se koleček, ale myšlenkové pochody Watsona, který, ač toho pochytí nemálo, stále není na "nejvyšší úrovni". Teprve tyto jsou později srovnány s vysvětlením Sherlocka Holmese... Každopádně a především je to ale skvělý příběh, ke kterému se snad jednou vrátím. :)

budíček
17.10.2013 5 z 5

Říjnové mlhy se vrátily a mně se vrátila po dvou letech chuť znovu navštívit blata a močály a jít po stopách psa baskervillského a jeho temné legendy. A bylo to ještě lepší setkání se psem, Sherlockem a dalšími postavami, než při prvním čtení. Pan Doyle skvěle vylíčil ponurou a nehostinnou atmosféru Grimpenského močálu se zbytky osídlení pravěkých lidí i lidí v románu "současných" v tom místě žijících. Zámek rodu baskervillů úplně lákal k navštívení a nedivila bych se, kdyby se tam třebas objevil i nějaký ten duch i když on tam vlastně v příběhu byl a táhl se celou linií příběhu. Duch psa baskervillského, který potrestal jednoho z krutých předků tohoto rodu a zapříčinil vznik legendy. A ta atmosféra mlžných nocí, kterými se táhlo hrozivé vytí psa... No nevyjděte si pak na procházku, že?! :) Detektivní zápletka mě bavila a vedlejší linie s uprchlým trestancem přidávala příběhu napětí. Opravuji svoje původní hodnocení a po druhém přečtení dávám plný počet - protože Pes baskervillský je jeden z mála příběhů, který si plný počet opravdu zaslouží.

Darcy
16.10.2013 4 z 5

Pěkná kniha s velmi čtivým příběhem.

Rawen616
07.10.2013 3 z 5

Přiznám se, že Sherlock mě zase až tolik nechytil jak jsem doufal. Tahle kniha má mnohem lepší atmosféru než příběh.

MahulenaK
23.09.2013 5 z 5

SH je prostě nejvíc...

Hory
15.09.2013 4 z 5

Výborně napsaný, čtivý a nenáročný příběh. Styl psaní mi připomíná Agathu Christie a její Poirotovky :) Člověk se nechá vtáhnout do děje a pak už jen sleduje, jak celý případ na konci daný detektiv mistrně vyřeší. Když k tomu přidám detailně popsané ponuré prostředí anglického venkova, je z toho knížka jako víno...doporučuji :)

Vendiii1
10.09.2013 4 z 5

Po shlédnutí seriálu "Sherlock" od BBC jsem se stala Sherlockem Holmesem jaksi.. "posedlá" (:D), takže tahle knížka pro mě byla jakási povinnost. Další Sherlockovy knihy budou určitě následovat:)