Pes baskervillský

Pes baskervillský https://www.databazeknih.cz/img/books/10_/106366/pes-baskervillsky-106366.jpg 5 3854 3854

Tento zväzok obsahuje diela vydané samostatne: Dobrodružstvá Sherlocka Holmesa, Pes baskervillský, Štúdia v červenom. Dobrodružstvá Sherlocka Holmesa: Škandál v Čechách, Liga červenovlasých, Prípad totožnosti, Záhada Boscombského údolia, Päť pomarančových jadier, Chlap so skrivenou perou, Dobrodružstvo modrého karbunkulu, Dobrodružstvo škvrnitej pásky, Dobrodružstvo mechanikovho palca, Dobrodružstvo aristokratického starého mládenca, Dobrodružstvo berylovej korunky, Dobrodružstvo Krvavej bučiny. Pes baskervillský: Sherlock Holmes, Baskervillovská kliatba, Problém, Sir Henry Baskerville, Tri pretrhnuté vlákna, Baskervillský zámok, Stapletonovci z Merripitského domu, Prvá správa od dr. Watsona, Druhá správa od dr. Watsona, Svetlo na slatinách, Úryvok z denníka dr. Watsona, Postava na skalnatom kopci, Smrť na slatinách, Zakladanie sietí, Pes baskervillský, Spomienka. Štúdia v červenom: Uverejnené spomienky doktora medicíny Johna H. Watsona, bývalého príslušníka vojenského lekárskeho oddelenia, Sherlock Holmes, Dedukčná metóda, Záhada v dome Lauriston Garden, Čo rozprával John Rance, Oznam v novinách privedie návštevníka, Tobias Gregson ukáže, čo vie, Svetlo v temnotách. V zemi Svätých, Na veľkej alkalickej pláni, Kvet Utahu, S Johnom Ferrierom sa príde pozhovárať Prorok, Útek o život, Anjeli pomsty, Pokračovanie v spomienkach dr. Johna Watsona. 56/VIII-7... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Romány
Vydáno: , Slovenský spisovateľ

The Complete Sherlock Holmes , 1902

Moi-personne
31.01.2013 5 z 5

Tuto knihu je nezbytně nutné si přečíst ještě před shlédnutím jakéhokoli filmového zpracování, protože nevím o filmu, který by zachytil různé povahy postav či tajemné prostředí mlžných blat a nepokoušel se o senzaci, čímž by příběh kazil. Detektivka se odehrává v prostředí, ze kterého přímo dýchá mysteriózní strašidelno a záhady vyvstávají jedna za druhou, zahaleny ve tmě, mlze a syravém vzduchu. Nevidím jako vadu ani to, že ve většině příběhu nevystupuje Sherlock Holmes. Rozhodně výborná detektivka, napsaná hezkým jazykem, ze skvělého prostředí,

Katuska001
23.12.2012 5 z 5

Úžasná anglická detektivní klasika. Hezky se sledují Holmesovy úvahy vyšetřování.

michtry
06.11.2012 4 z 5

Ze začátku jsem měla problémy se stylem psaní, ale postupem čtení jsem si zvykla.
Kniha mě moc bavila, pobavila jsem se u ní a určitě jsem si u ní také odpočinula.
Je napívaná a má určitě něco do sebe.

Oroslav
31.08.2012 4 z 5

Dobra klasika na kazdy vecer ci noc pod lampou...:-)

ValKing
22.07.2012 5 z 5

Moje nejmilejší detektivka už od dětství. :) Celý děj i hororová atmosféra mě vždy znovu a znovu strhnou. Navíc jedna z mála knih, o které mohu říci, že její filmové zpracování se opravdu povedlo, novější i starší.

princesse
13.07.2012 5 z 5

Paráda, skvělá detektivka v hlavní roli se Sherlockem Holmesem. Doporučuji. A kanadské filmové zpracování z roku 2000 bezkonkurenční.

Zuzvil
30.06.2012

Moje velmi oblíbená kniha ze střední školy, zaujala mě svou strašidelnou atmosférou, obklopující logickou kostru příběhu, i všemi tajemstvími, skrytými za smrtí sira Charlese Baskervilla. Velice dobře jsou zde popsané povahy lidí i krajina. Autor má velmi bujnou fantazii a umí vnést do knížky napětí, děs a tajemno. Knížku určitě doporučuji, není obsáhlá a dobře se čte, v budoucnu po ní určitě ještě někdy šáhnu :-)

Nibiru
02.04.2012 5 z 5

Toto je pravá anglická klasika s prvky hororru a příznivce detektivek by ji měl znát jako Alfuomegu.
I několikeré zfilmování bylo celkem podařené.

elli09
05.03.2012 5 z 5

Super mrazivý príbeh a dobre sa to číta

Val
01.03.2012 5 z 5

Tahle kniha je vyloženě kultovní......
Čím mě dostala úplně nejvíc je atmosféra. Ta ponurost je tady vyloženě hmatatelná. Vynikající zážitek ...

Layss
26.02.2012 5 z 5

Viděla jsem filmové zpracování a to mě moc nenadchlo. Proto jsem se rozhodla, že si knížku musím přečíst, protože jsem přesvědčená, že není nad literární zpracování. A opravdu se mi kniha moc líbila...

Janamarie
04.02.2012 5 z 5

Knížka Pes Baskervillský je určena dětem, četla se dobře, může si ji však přečíst i dospělý čtenář. Přeji příjemné mrazivé chvilky nad touto detektivkou.

AnnaAlžběta
30.01.2012 5 z 5

Myslím že tento případ Sherlocka Holmese je můj nejoblibenější. Člověk se při jeho čtení nikdy nenudí.

Wrent
14.11.2011 5 z 5

Velice zajímavá detektivka s úžasnou postavou Sherlocka Holmese, který je určitě tím největším, co A.C Doyle světu dal. Ač v knize on sám dlouhou dobu chybí, nepřestanete být napnuti a z vlastní zkušenosti vím, že se budete snažit knihu dočíst při každé příležitosti. (Kvůli tomu nečtěte na mobilu s velice malou kapacitou baterie :-) )

sam198
28.05.2011 5 z 5

Na Baskervilského psa jsem narazil kdysi dávno (ještě dokonce) v dětské knihovně. Tehdy jsem četl různý hovadiny a o literatuře jsem neměl ani ponětí (né že bych teď četl samý veledíla ale tehdy to byl jeden brak za druhým). Vzpomínám si, že to bylo hodně napínavé, čtivě napsané a přečetl jsem to za pár dní. Příběh si už moc nepamatuju (spíš jen takové útržky) a tak si asi Psa v nejbližší době zopakuju. A tentokrát v originále.

P.S.: Nevím jestli Honey0105 myslí ten komiks co vyházel ve čtyřlístku ale ten se mi taky moc líbil. Navíc se dneska dá myslím bez problémů stáhnout (pokud jste teda náhodou nečetli v mládí čtyřlísky).

Honey0105
28.05.2011 5 z 5

Připadala jsem si trochu jako barbar, že jsem tuhle knihu neměla přečtenou. Všichni o ní vždycky se zájmem mluvili a já ani pořádně nevěděla o jakýho psa jde. To je důvod, proč jsem si knihu musela přečíst.
Šlo to raz dva a během dvou dnů jsem to měla zvládnutý. Musím upřímně říct, že jsem byla z knížky nadšená (a když si na ní vzpomenu, tak stále nadšená jsem)! Myslela jsem si, že mě to nevezme, ale opak je pravdou.
Byla jsem opravdu napjatá a rozlouskutí případu pro mě bylo poměrně překvapivé.
Díky tomuto dílu jsem se smířila i s detektivem Holmesem, který mě vždycky svým komiksovým zjevem děsil.

Swatulkaa
13.04.2011 4 z 5

Knížka mě teda obzvlášť moc nenadchla..očekávala jsem asi víc..i když četlo se to velmi pěkně, oceňuji, že příběh není zbytečně dlouhý, ale začátek mě přišel takový roztodivný.

Lenka Kadeřáb
31.03.2011 5 z 5

Nejlepší detektivka. Nebo vlastně druhá - po Deseti malých černoušcích:-))) Nemusela jsem čekat, až se záhada vyřeší na konci. Záhadami je nabytý celý příběh. Filmy se tomu ani zdaleka nevyrovnají!!! Záhada následuje záhadu a autor je natolik solidní, že tajemství odkrývá postupně. Rozhodně nenudí!

Rostica
11.03.2011 5 z 5

Výjimečná kniha! Sir Arthur opravdu věděl, co dělá!

Alix
30.11.-0001 4 z 5

Příběh plný tajemna, nečekaných zvratů a záhad. Sherlock Holmes samozřejmě všechno odhalí, ale bude to jen o vlásek!