Perlová sestra

Perlová sestra https://www.databazeknih.cz/img/books/43_/432276/bmid_perlova-sestra-xk9-432276.jpg 5 250 76

Štvrtá sestra CeCe D'Aplièse nemala nikdy pocit, že niekam patrí. Po smrti nevlastného otca, tajomného milionára tatka Slaného, sa ocitne na životnej križovatke. V zúfalstve sa rozhodne odísť z Anglicka a pátrať po svojej minulosti. Má jedinú stopu - čiernobielu fotografiu a meno ženy, ktorá žila v Austrálii pred vyše sto rokmi. Cestou do Sydney sa zastaví v Thajsku, kde stretne záhadného a tajuplného Acea, muža rovnako osamelého ako ona. Dávno predtým dostane mladá Kitty McBridová, dcéra chudobných škótskych rodičov, ponuku vycestovať do Austrálie ako spoločníčka bohatej dámy, pani McCrombieovej. Po príchode do Adelaide sa jej osud dramaticky prepletie s osudom identických dvojčiat – impulzívneho Drummonda a ambiciózneho Andrewa, ktorý je dedičom perlového impéria. Kitty ako jedna z prvých austrálskych podnikateliek dovedie obchod s perlami do netušeného rozkvetu. CeCe dorazí do Austrálie a ocitne sa v spaľujúcej horúčave červených planín vnútrozemia. Niečo hlboko v duši rezonuje s energiou tohto kraja a znovu sa jej vráti schopnosť a radosť z maľovania. CeCe uverí, že tento rozľahlý divoký kontinent jej ponúka niečo, čo nikdy nedúfala nájsť: pocit, že niekam patrí, pocit, že má domov...... celý text

Literatura světová Pro ženy Historické romány
Vydáno: , Tatran (Bratislava)

The Pearl Sister , 2017

lidunka1
30.07.2022 3 z 5

Sedm sester super, Sestra bouře výborná, ale nemůžu si pomoct, Sestra s perlou už o dost slabší. Je to jako s pohádkami na pokračování. Udržet laťku je asi nemožné. O Tiggy a Elektře už asi číst nebudu. Tuto knížku sotva dočtu a můj čas je vzácný. Vyprávění rozvleklé a čím dál víc se blíží červené knihovně.

Evaho73
27.07.2022 4 z 5

(SPOILER) Celá séria ma tak trochu aj cestopisný charakter a nebolo tomu inak ani v tejto časti.
Autorka okrem dvoch hlavných zápletok, celkom autentický približuje domorodú komunitu nachádzajúcu sa v Severnom teritóriu Austrálie, kde použila aj s ňou spojenú legendu o prekliatej perle.
Zvykla som si na známe osobnosti, ktoré autorka v jednotlivých dieloch rafinovane zakomponovala do životných osudov každej zo siedmych sestier. V tejto časti je to postava domorodého maliara Alberta Namatjiru, ktorý rozvinul schopnosť využiť svoje ostré pozorovanie krajiny na maľovanie akvarelov v západnom štýle.
V tomto diely mňa osobne najviac upútali opisy Austrálie a zvykov jej domorodých obyvateľov. Súčasná i historická línia venovaná štvrtej so sestier mi príliš nesadli, pripadali mi najviac vzdialené od reality.

archivářka115
11.07.2022 5 z 5

I tato krásná knížka je krásná. Přečetla jsem jí jedním dechem.

Teraesa
02.07.2022 5 z 5

Za mňa bol tento diel zatiaľ najlepší zo série :) Idem čítať ďalej.

petrulkaa
28.06.2022 5 z 5

Opět další nádherný díl, od kterého se vůbec nechtělo odcházet. Úchvatně líčený příběh z prostředí Austrálie a i tentokrát se bravurně prolínají časové linie, v čemž je autorka opravdu mistr.

kyssling
29.05.2022 5 z 5

Zoufale nerad dávám, plný počet hvězd, takže jsem rád, že jsem mohl odlišit předchozí díl a tento hvězdičkou. Krásný příběh, při kterém občas ukápne slza. Příběh Kitty je skvělý, lepší než CeCe.
I přes plné hodnocení se nemohu ubránit i pár výtkám, především změna charakteru postavy (strach z létání, pavouků, seznamování) je zbytečně rychlá, násilná. A některé situace jsou skutečně z červené knihovny, podle mě by se bez nich příběh obešel (především Eso alias Anand, včetně jejich seznámení).

tittanie
12.05.2022

Minulý díl se mi moc nelíbil. Takže do tohoto dílu jsem se pouštěla s obavami, jestli jej vůbec dočtu. Ale musím říct, že byl lepší než třetí díl. Sice dost překombinovaný, což mi docela vadí. A zase se mi líbila více linka v minulosti než v přítomnosti.

katerina.l.
07.02.2022 5 z 5

Přiznám se, že na tento díl jsem se vůbec netěšila a vůbec se mi do něj nechtělo. Z předchozích dílů mi byla CeCe strašně nesympatická, taková zapšklá despotická domina. A máme společnou fobii, takže mě Austrálie opravdu nelákala :). Děkuji autorce, že mé děsy v knize moc nerozmazávala, pořád jsem čekala, kdy se nějaký objeví a já ho uvidím i na zdi, když zvednu oči od knihy :). Byla jsem ale opravdu mile překvapená, CeCe se ukázala jako fajn holka, takže mé obavy se nenaplnily ani v tomto ohledu. Celou knihu jsem si užila a svým způsobem se mi asi líbila nejvíc - přesto, že stejně jako předchozí sestry, i CeCe byla neustále unavená a všichni jí posílali odpočívat a spát, což mě prostě ruší napříč celou sérií. Už se těším, až se seznámím s příběhem další ze sester, Tiggy.

Lu200
17.01.2022 5 z 5

Mně se kniha moc líbila, jako celá série Sedm sester. Každý díl je jiný, originální a velmi čtivý.
Opět zajímavý příběh z mé oblíbené Austrálie. Nečekané zvraty u obou časových linií.

Velmi doporučuji.

lenkaabooks
01.12.2021 4 z 5

CeCe - čtvrtá že šesti adoptovaných sester, umělkyně a malířka která se teprve hledá. Nápověda ji zavede na druhý konec světa, do Austrálie, kde hledá svou biologickou rodinu. Druhá dějová linka nás vede o sto let dříve k lovcům perel, vztahům mezi bílými bohatými a původními obyvateli Austrálie - Aboriginci, jejich sepjetí s přírodou, zostřené smysly a pocitové jednání.
Kniha se četla pěkně a rychle, hodně jsem se dozvěděla a teď už jsem zvědavá na Tiggy.

raty
08.11.2021 5 z 5

Nádherné čtení. Neskutečné, jak autorka spřádá osudy svých postav a v tomto pokračování i osudy vzácné růžové perly. Čtvrtá sestra CeCe pátrá po svých předcích v mém oblíbeném a čtenářsky atraktivním prostředí Austrálie. Moc jsem jí držela palce. Její linie ze současnosti si v ničem nezadá s příběhem jejích předků, který byl velmi dramatický a zajímavý. Všechno mělo svůj smysl a nic nezůstalo bez vysvětlení. Tedy až na tajemnou linii narážek, která se vine všemi díly a na jejíž vysvětlení si musím počkat do závěru série.

gigi77
19.10.2021 5 z 5

Dobrodružné, nevázané, inspirativní ... za mě příjemné chvíle strávené s dalším dílem ze série.
Opět mi to připomnělo, že by člověk neměl pod tlakem zažitých konvencí a pravidel potlačovat svůj talent, ale naopak ho v sobě hledat a rozvíjet.
Nechala jsem se inspirovat cestou hlavní hrdinky a uložila si do GoogleMaps pár špendlíků, kam bych se ráda ve světě podívala.

gossipavlina
07.10.2021 5 z 5

Parádní čtení, opět povedený díl.
Autorka občas balancuje na hraně klišé, sem tam teda sklouzne i přes hranu. Ale nad tím jsem dokázala přimhouřit oči.
Doporučuji.

Prateri
22.09.2021 5 z 5

Na dalekou cestu se musela vydat čtvrtá ze sester CeCe, aby našla své kořeny. Cestujeme s ní přes celou zeměkouli až do drsné, ale úchvatné Austrálie. I tady sledujeme dvě linie vyprávění - současnost a historii předků (historická část se mi moc líbila). Zkuste také pátrat spolu s CeCe v horké Austrálii po jejích biologických příbuzných, nebudete litovat.
A já se jdu podívat, co dělá další sestřička.
A abych nezapomněla na nějaká moudra z knihy, která se mi líbila:
- A napadlo mě, že poprvé v životě jím s nějakým svým pokrevním příbuzným, a žasla jsem nad tím, jak to lidi můžou dělat každý den a neuvědomovat si výjimečnost těchto chvil.
- Všichni děláme chyby, to je součást našeho růstu, pokud se z nich poučíme.
- No, život znamená postavit se svým strachům . . .

Lemurka
05.09.2021 5 z 5

Opět krásná kniha z této serie

Deia
22.08.2021 4 z 5

Kniha je opäť veľmi čtivá. Spočiatku som sa bála, že táto časť sa mi nebude veľmi páčiť, pretože CeCe v predchádzajúcich knihách neznie ako veľmi sympatická osoba a tiež sa mi nepáčil jej vzťah so svojou sestrou Star. Spočiatku mi vadila aj v tejto knihe, vadilo mi jej časté fňukanie, že Star sa (konečne) rozhodla vydať svojou vlastnou cestou a celkovo jej myšlienky o Star. Časom sa to ale veľmi zlepšilo, hlavne keď sa už dostala do Austrálie, kde začala naberať sebavedomie a trošku sa otvárať svetu a nakoniec som si ju obľúbila. Tiež postavy, ktoré ju po ceste obklopujú, sú zaujímavé. A o mieste ani nehovorím, Austrália mi príde nádherná a veľmi rada o nej čítam (aj keď bývať by som tam nechcela, to teplo (cez tie stránky ho je až cítiť) a pavúky :D). Aj príbeh z minulosti ma veľmi bavil, Kitty bola silná a odvážna žena, aj keď s niektorými jej rozhodnutiami som nesúhlasila a nepáčili sa mi. Páčilo sa mi ale poukazovanie na problém Austrálie, či už v minulosti alebo teraz a to postavenie pôvodných obyvateľov či miešancov v spoločnosti. Hlavne v linke z minulosti to bolo skutočne veľmi zaujímavé a som rada, že Kitty k tomu mala taký postoj, aký mala, postava Camiry mi prišla snáď najzaujímavejšia a brala by som, keby z ich kultúry tam toho bolo viac. Celkovo sa mi kniha veľmi páčila, je síce predvídateľná, keďže všetky knihy z tejto série sú napísané podľa tej istej šablóny, ale to jej na čtivosti a zaujímavosti neubralo a už teraz sa teším na príbeh ďalšej sestry.

knihomolka_eli
20.08.2021 5 z 5

Ďalšia knižka zo série Sedem sestier za mnou a bola rovnako vynikajúca ako predchádzajúce. Cece sa spomínala aj v predchádzajúcich knihách, najmä v príbehu Star a bola mi nesympatická, hlavne pre ten jej nie celkom zdravý vzťah k Star. Považovala som ju za príliš panovačnú a majetnícku, preto som bola zvedavá na knihu venovanú jej príbehu. Musím sa priznať, že všetku averziu voči nej som zahodila za hlavu, pretože až tu ju čitateľ skutočne spoznáva a viac do nej vidí. Jej pátranie po tom, kým vlastne jej, bolo veľmi zaujímavé. Veľmi ma potešilo, že sa jej podarilo nájsť svoje korene, hoci som dúfala, že rodina, ktorú nájde bude početnejšia. Zaskočilo ma ale to, akým smerom sa ubral jej milostný život. Predsa len sa mi k nej hodil niekto iný a tiež som mala pocit, že to autorka v tomto príliš prekombinovala. Nieže by mi vadil jej ,,konečný" vzťah, ale ak to autorka chcela uzavrieť takto, tak mi prišla tá druhá postava pre príbeh zbytočná. Cece počas svojej cesty do Austrálie dospela a páčilo sa mi, ako sa postupne menila na úplne inú ženu. Dejová linka z minulosti ma veľmi bavila. Kitty bola zaujímavou postavou, opäť jednou z tých silných a odvážnych žien. Mrzeli ma ale niektoré jej rozhodnutia, čo sa týkali jej života a taktiež života jej syna Charlieho. Miestami sa mi zdala príliš tvrdohlavá a málo spontánna, predsa len sa niekedy oplatí počúvať srdce, nielen rozum. A však bolo obdivuhodné, čo všetko dokázala a ako láskavo pristupovala k všetkým ľudom bez rozdielu. Drum bol mojou obľúbenou postavou, so svojou spontánnosťou, často aj pochabosťou, so svojími jedinečnymi a na tú dobu odvážnymi postojmi a zmyslom pre dobrodružstvo, mi spríjemňoval celý príbeh a bola som zvedavá, ako to s ním dopadne.
Knižku som prečítala v priebehu dvoch dní, nevedela som sa odtrhnúť od osudov postáv, ktoré som si obľúbila. Odporúčam ju rovnako ako celú sériu. A idem na príbeh ďalšej sestry :)

PepkazDepka
05.06.2021 4 z 5

Opat pekny diel, po jednotke zatial najlepsi :) Cely cas som dufala v happyend medzi Kitty a Drumom :) uvidime ci v dalsich caatiach bude zmienka o tom, ako to skoncilo s Aceom

Pavlina50
19.05.2021 5 z 5

Další ze sester a další příběh o hledání biologické rodiny. Tentokrát své kořeny hledá CeCe, která mi v minulých dílech nebyla moc sympatická, zejména díky svému podivně majetnickému chování k jedné ze svých sester. Ovšem její příběh ji postavil trochu do jiného světla, mnohé vysvětlil a hlavně - stejně jako v případě jejích ostatních sester - pomohl k jejímu přerodu v samostatnou a sebevědomou ženu, která si ujasnila, co od života chce. Celá tato série je vlastně jakoby taková romantická limonáda, ale limonáda z vcelku kvalitních surovin a ne jen chemicky zbarvená voda. Ano…. všechny příběhy této série jedou podle téměř jednotné nastavené šablony hodně balancující na samotné hranici naivního kýče, takže vlastně již od druhého dílu jsou děj a pointa velice rychle předvídatelné. Ale já mám i přesto pro příběhy sedmi sester obrovskou slabost. Pořád je to pro mě hezká, milá, čtivá oddechovka, prostě mě opravdu baví…Možná bych uvítala, kdyby se tohoto nápadu se sedmi adoptovanými sestrami chytil nějaký scénárista a zkusil z toho vytvořit nějakou sedmidílnou minisérii.

„Láska je ta nejvíc i nejmíň sobecká emoce na světě…a obojí se od sebe nedá oddělit. Potřeba být milován soupeří s touhou dopřát druhému štěstí…“

Leanne
04.05.2021 4 z 5

Knihy o čtvrté sestře Cece jsem se trochu bála. Cece mi nebyla v předchozím díle moc sympatická. Naštěstí kniha byla čtivá, prostředí zajímavé a na Cece jsem si celkem zvykla. Tentokrát mi ale připadala vztahová linka Cece nadbytečná, stačil by mi příběh pátrání bez ní, asi jsem málo romantická. V mém soukromém žebříčku vede příběh Maii, v těsném závěsu je příběh Star, za ním Cece a nakonec Ally, jejíž příběh ze současnosti mi kdovíproč úplně nesedl.