Přemožená

Přemožená https://www.databazeknih.cz/img/books/21_/21701/bmid_premozena-nBL-21701.jpg 4 149 14

Peregrine série

< 2. díl

Tři generace trvá vražedná nenávist mezi rody Peregrinů a Howardů. Howardi se snaží udržet rozsáhlý majetek, který jejich předek získal na Peregrinech, a Peregrini se snaží získat zpět vše, o co je Howardi připravili, a navíc vyřešit peregrinskou hádanku, která by mohla být klíčem k celé spletité situaci. Chlapci v obou rodech přichází na svět, aby se naučili zabíjet a umírat. Narození dívky znamená pro rodinu pohromu. A právě nejmladší z rodu Peregrinů je dívka Zared. Aby přežila a neoslabila svou rodinu, je bratry vychovávána jako chlapec. Umí se rvát, jezdit na koni, bojovat s mečem v ruce a klít jako její bratři a ostatní muži z hradu Moray. Ale pak přijde okamžik, kdy chce poznat i jiné stránky života. A tak se setkají Zared z rodu Peregrinů a Tearle z rodu Howardů. Přemůže láska nenávist dvou na smrt znepřátelených rodů?... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Baronet , Knižní klub

Conquest , 1991

kamka1103
31.10.2023 5 z 5

Pěkný historický románek pro ženy. Vrátila jsem se k ní po letech. Doporučuji všem kdo má rád pohádkové konce

Siegrid
07.02.2021 5 z 5

Kniha se mi líbila. Vracím se k ní po čase znovu, za odpoledne přečtená.

m_martina
05.06.2020 5 z 5

Kniha se dobře čte a pro romantické duše je jako stvořená. Mně se líbila, i když jsem ji četla už před spoustou let.

Harry
01.12.2018 3 z 5

Já jsem první díl nečetl, ale tenhle příběh je psán tak, že je jasné, že to psala žena a že to dobře skončí. Zared, hlavní ženská postava, je až úděsná svým chováním vůči Tearlovi - jiný muž na jeho místě by ji už dávno poslal někam... Je to prostě červená knihovna ze středověku.

Lembac
10.10.2018 2 z 5

Zared vidí v Tearlovi jen hnusného Howarda, kterému nikdy a za žádných okolností nesmí důvěřovat. Chudák zamilovaný Tearle může dělat psí kusy, aby Zared o čistotě svých citů přesvědčil, ale povětšinou je mu to houby platné. Její bratři jí mozek vymyli opravdu pořádně. Zaredino chování sice odpovídá její výchově v nenávisti ke všem Howardům, ale po čase byla její rozpolcenost už jen únavná.
Z knihy moc nadšená nejsem, první díl se mi líbil mnohem víc.

JanaPET
03.09.2018 5 z 5

Skvělý humor, nádherná romantika, pěkně vykreslené postavy. Kniha pobaví a pohladí na duši. Pro mně jedna z nejlepších knih od Deveraux.

Silver.l
24.01.2018 3 z 5

Už jsem četla lepší knihy tohoto žánru, ale knížka se dala číst.

Alinois
18.01.2018 5 z 5

Druhý díl o Peregrinech ... líbil se mi o trošku víc než Zkrocení

moudivlacek
03.09.2015 5 z 5

Určitě doporučuji si to přečíst, romantika s vtipnými scénkami, krásný a rychlý děj, po čase si zas vezmu na čtení.

Paithe
25.12.2013 2 z 5

Netuším, jak vyjádřit správně své pocity, ale prostě se mi tato kniha moc nepozdávala. Samozřejmě někomu se líbí, ale zrovna tento titul mi nepřišel do noty. :(

bibi.r
10.06.2013 4 z 5

Četla jsem to někdy na střední... vím, že tehdy se mi to líbilo :). Teď nevím jestli by to bylo stejně, ale při vzpomínce na tehdejší čtení je mi dobře, takže mi stačí, že se mi to líbilo tehdy :).

Hřibče
10.06.2013 3 z 5

Název této knihy zněl společně s anotací tak slibně, ale bohužel mě kniha příliš neohromila. Hlavní hrdinka mi přišla celkem hloupá.

Markett
04.06.2013 5 z 5

Moc se mi tahle knížka líbila...bylo to opravdu oddechové čtení a místy jsem se i pobavila :D

modranka
27.05.2013 3 z 5

Opäť jeden z príbehov, kedy hlavná hrdinka je tvrdohlavá a vlastnou hlúposťou takmer prišla o životného partnera.