Levandulové ráno

Levandulové ráno https://www.databazeknih.cz/img/books/43_/43826/bmid_levandulove-rano-Yqj-43826.jpg 4 138 16

Edilean série

Po smrti své matky, když jí bylo teprve pět let, hledala Jocelyn Mintonová jen obtížně spřízněnou duši, až ji našla v Edilean Harcourtové. Přestože byla Eilean téměř o šedesát let starší, staly se nerozlučnými přítelkyněmi. Když slečna Edi odešla z tohoto světa, zanechala své přítelkyni všechen svůj pozemský majetek včetně domu z osmnáctého století. A také dopis, v němž naznačuje existenci starého tajemství i budoucí lásky. O ničem takovém se slečna Edi nikdy nezmínila, ani o městečku Edilean ve Virginii, kde se nachází řešení. Tam se Jocelyn vydává, aby porozuměla dědictví po své přítelkyni, vstříc svému osudu. A skutečně zde odhaluje tajemství sahající až do válečných let i nachází muže blízkého jejímu srdci.... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Baronet

Lavender Morning , 2009

kacenka6144
04.05.2021 4 z 5

Zatím dám 4* a počkám, kam se celá série posune. Ale jsem docela zvědavá.

ydnac
07.09.2020 4 z 5

Hezké, lehké, oddychové čtení :-)

pip11
31.07.2020 5 z 5

Skvělý úvod do série Edilean! Příběh se mi velmi líbil a to už od prvních stran, byl báječně čtivý, až se mi nechtělo knihu odkládat :) Celý příběh byl zajímavý se spoustou zvratů a tajemství + odhalení na konci bylo super.

vikaa
11.06.2020 3 z 5

Pěkná oddechovka na léto. I když děj tak trochu předvídáte dlouho dopředu, přesto si to užíváte. Hlavní hrdinka s Lukem byli sympatičtí a příběh z minulosti byl zajímavý. Přesto jsem od autorky už četla lepší knížky.

AniDi
25.05.2020 5 z 5

Sladké, nenáročné a vtipné čtení. Kdo hledá zajímavý děj, vtipné dialogy a velkou dávku romantiky, neprohloupí pokud sáhne po této knize. Bavila jsem se a na konci i lehce ukápla slza.

Jiřina18
19.04.2020 5 z 5

Mám moc ráda knížky od Jude Deveraux a i tahle se moc hezky četla. Jsou to takové oddechovky

NikiVai
08.05.2018 1 z 5

Nejsem typický čtenář slaďáků, občas si ale nějakou oddechovku střihnu. Jak mne ale Levandulové ráno nalákalo svým názvem, tak jsem byla zklamaná až tak, že někde, ani ne v polovině jsem to vzdala a zbytek knihy jen tak prolistovala, abych očima přeskenovala konec. To bylo tak předvídatelné, tak nudné, tak zdlouhavé. Brrr, ještě teď mě bolí z té sladkosti zuby.

cukrovka
12.08.2017 4 z 5

Čtivě napsaná knížka. Taková oddechovka.

alnahu
25.10.2016 3 z 5

Také se mi zdála kniha příliš překombinovaná ,ale i tak dávám 3 hvězdičky .

moudivlacek
04.10.2015 5 z 5

Začátek nic moc, ale od té doby, kdy se Jocelyn ocitá v Edileanu, děj nabírá spád. Sice jsem tušila, s kým se zde dá dohromady, přesto mě konec překvapil. Jsou zde takové humorné scénky, při kterým jsem se smála tak, až jsem z toho dostala astma. Prostě, humor, láska v minulosti i přítomnosti, to vše činí knihu velice hezkou.
Určitě na ni jen tak nezapomenu, jisté výroky mi budou znít v hlavě hodně dlouho, stejně tak i mému muži, kterému jsem je předčítala, a světe div se, odpůrce romantického čtení se smál tak upřímně, že slzel smíchy také.

Nadík
25.07.2014 2 z 5

moc se mi kniha nelíbila....

Laf
04.06.2014 3 z 5

Autorka píše dobře. Velmi rychle se to čte a je to krásné pohodové čtení. Jen jsem už téměř od začátku věděla, jak to dopadne :)

ivule85
18.06.2013 5 z 5

Musím říct že knížka se mi moc libila...už dlouho ve mě knižka nezanechala takový dojem že se k ní v myšlenkách vracím..u knižky jsem se musela smát ale i brečet u přiběhu Edi a Davida...těším se na další díly :)

Hřibče
10.06.2013 3 z 5

Vydařená obálka, o ději se to však už tolik říci nedá. Přečetla jsem, ale přišlo mi to strašně překombinované a nezáživné, postrádalo to pověstnou jiskru knih od Deveraux.

avad
09.03.2013 5 z 5

Krásný romantický příběh se starým tajemstvím, a opravdové lásce.

mariva
20.12.2012 5 z 5

Knížka se mi moc líbila. Poutavě napsaná, zajímavý příběh s nečekanými dějovými zvraty dokáže zaujmout i pobavit. Kniha by měla být součástí trilogie, určitě se pokusím sehnat si i ostatní díly.

Jude Deveraux (p)
americká, 1947