Kliatba Titanov

Kliatba Titanov https://www.databazeknih.cz/img/books/69_/69815/kliatba-titanov-69815.jpg 5 1736 149

Percy Jackson série

Že mám moc po svojom otcovi, bohovi mora Poseidónovi, už vieš... Že patrím do Tábora polokrvných, si už takisto zistil... No na plno otázok nepoznám odpovede ani ja. Keď zmizla kamoška Anabeth, bol som okamžite pripravený vyraziť s Groverom a Táliou do boja. Niečo tu však stále nesedí... Kam sa podela bohyňa Artemida? Akej nebezpečnej a záhadnej oblude bola na stope? Mám na seba vziať desivú Titanovu kliatbu, ktorou by sa naplnilo proroctvo orákula? Som Percy Jackson a vyrážam na ďalšiu výpravu do mytologického sveta. Ak chceš, vezmeme ťa so sebou. No bude to fakt nebezpečné!... celý text

Literatura světová Fantasy Pro děti a mládež
Vydáno: , Fragment (SK)

The Titan's Curse , 2007

dancadragneel
28.05.2018 5 z 5

Pěkná oddechová kniha, která posloužila za nepěkného počasí jako skvělý způsob zábavy. Příběh je i po třetím díle stále napínavý a hrdinové dokážou stále překvapit. Tak snad další díly nezklamou...

NikolettaHole
16.03.2018 5 z 5

Dobrodružství nám graduje a musím říct, že s každou další knihou miluju Percyho dobrodružství čím dál víc :)

DracoMalfoy
10.03.2018 5 z 5

Za celou knihu jsem byla jednou doopravdy překvapená, za což ji dávám plus. Jinak tento díl byl *zase* skvělý.

any333
02.03.2018 5 z 5

Tak tenhle díl mě dvakrát překvapil a přitom, když se zpětně zamyslím, mohlo mi to dojít. Jen kdybych se víc zamyslela a nejen pořád dál a dál se zaujetím četla, co se uděje s našimi hrdiny na další stránce. Není tedy divu, knihu jsem měla přečtenou za dvouhodinovku pracovek, když se ostatní s učitelem, co suploval, koukali na olympiádu. Neukamenujte mě, ale Percy byl podle mě zajímavější.
Poprvé jsem se podivila u Lovkyní a jakou úlohu tam zastávala Zoe, kdo byla její dávná láska, rodina a jak s tím souvisí Percyho meč. Podruhé, hned jak se vyřeší záležitost s proroctvím, autor tam prostě musí zamotat Nica. Kluka jsem si s jeho lehce otravným chování docela oblíbila, ale na konci mě trochu naštval. Jsem zvědavá, jestli v sobě najde odpuštění. A taky jak to dál bude s Groverem a jeho kávovými 'halucinacemi', jestli se ještě objeví Thalie... prostě to znovu chce další díl.

Ree
27.01.2018 4 z 5

První dva díly mě bavily, ale nebyla jsem z nich nějak úplně odvařená. Prokletí Titánů bylo lepší! Ne úžasné, ale lepší. Rick píše čím dál lepší dialogy a čím dál lepší postavy. Percyho sarkasmus mě baví a byla příjemná změna jej teď vidět v kombinaci Thalie, které lezl na nervy. Příjemným přídavkem byla i Bianca (teda hlavně začátek než se stala Lovkyní), Nico (jeho geekovské já mě dostalo) a ke konci i Zoe.
A vzhledem k tomu, že se vyplnění proroctví blíží čím dál víc, očekávám, že i díly mě budou bavit více a více.

SknihouVrukách
25.01.2018 4 z 5

Občas ma to bavilo a občas zas nie. Verím, že iných to bude baviť po celú dobu.

Abia
17.01.2018 5 z 5

Mě i děti knížky o Percym prostě baví. Zasmějeme se, někdy se i bojíme (tentokrát kostlivců) a chceme vědět, jak to dopadne. Určitě dobře, ale jak?

juni
25.12.2017 3 z 5

První dva díly jsem viděla jenom jako filmy. Moc se mi líbily, narozdíl od knih. To se mi moc často nestává, že by pro mě byly lepší filmy než knihy. Příběh se četl rychle a byl pojat vtipně, tedy alespoň mě přišlo.

Aki12
12.11.2017 3 z 5

Třetí díl mi v konečném výsledku přišel trošičku slabší než předchozí dva díly, ale pořád jsem z něho nadšený. Knížka je psána velmi čtivě, chvílemi jsem se nedokázal odtrhnout. Občas se dalo předpokládat, k čemu dojde, autor by mohl vynechat věštbu od Orákula, protože to prozradí celý děj knihy, ale i tak se objevila různá překvapení a nečekané zvraty.
Jenom doufám, že příští díl, bude ještě lepší!

Lucik100
25.10.2017 5 z 5

Skvělé zasazení Lovkyň do příběhu. Zoe byla že začátku opravdu protivná a nepříjemná, ale ke konci jsem si jí prostě zamilovala.

Demonius
08.10.2017 5 z 5

Proroctví je zmiňováno čím dál víc, až se člověk těší kdy konečně k té "finální kapitole" dojde, a přesto proč tak spěchat, když zbývá ještě tolik času a dobrodružství. Nová postava Thalia se zprvu řadí spíše mezi zápornější postavy, ale má své kouzlo. Její neshoda s Percym u řeky fakt pobavila. Stejně jako vývoj postavy Zoe, kterou si i přes počáteční nevraživost, zamilujete a konec knihy skutečně zabolí. Knihy čteny v rekordním čase...

JankaV80
27.09.2017 5 z 5

Jsme nadšená a ohromená. U knih ze série člověk spíš očekává pokles tempa v ději, ale tady tomu je přesně naopak. První dva díly se mi líbily a byly rozhodně čtivý, ale třetí díl nenechá člověka vydechnout. Pořád a pořád mě to nutilo číst dál. Na další pokrčování se těším.

iam_librarian
22.09.2017 5 z 5

Zatím nejlepší díl z této série. Od samého začátku až do úplného konce byl velice napínavý. Nové postavy se mi moc líbily! Těším se na pokračování.

Pasadenka
26.08.2017 4 z 5

Tak já musím autora velice pochválit. Nevím, zdali je to tím, že filmová adaptace skombinovala všech 5 knih do dvou dílů, a prim hráli první dvě, nebo tím, že děti jsou už starší, ale bylo to zábavnější a lepší. Ano pořád má kniha své nedostatky, pořád jsou Hraničáři, nebo Artemis lepší ale začíná mě to bavit víc a víc. :)

japan25
11.08.2017 3 z 5

Dobrá kniha ale troch moc akční

Lexa123
30.07.2017 4 z 5

V téhle knížce se mi hodně líbí že tu není jediné místo empire state building nebo tábor polokrevných ale že tu je i něco co třeba ve filmu nenajdete.

ArwenEvenstar
12.07.2017 5 z 5

Ze začátku mi kniha připadala poněkud slabší než předchozí dva díly. S postupujícím dějem se mi ale celý příběh líbil víc a víc. Na můj vkus sice polobohům až moc pomáhai Olympané, ale to nic nemění na tom, že tato kniha je opravdu skvělá.

Anniie
10.07.2017 5 z 5

tenhle díl je asi nejlepší z celé série, nebo mě se to tak zdá :) . po přečtení druhého dílu jsem si musela běžet koupit tento díl a bylo to hodně napínavé... Líbily se mi nové postavy- Thalia, Nico a Bianca di Angelovi... Ale pak jsem nemohla věřit co se stalo na Božské skládce- u této kapitoly jsem měla fakt hodně blízko k slzám... Knížku rozhodně doporučuju, jestli se vám nezamlouvaly předchozí díly, tak tenhle rozhodně stojí za přečtení :)))

Mamosvain
07.06.2017 4 z 5

"To zabiješ každého, kdo se chce vysmrkat?"
No prostě jednoznačně zatím asi nejlepší díl série... Děj je napínavý už od začátku. Musím sice přiznat, že jsem věděl, kdo je Nicův a Biančin otec od chvíle, kdy byla zmíněna barva jejich vlasů a pak se to potvrdilo, když Bianca mluvila o Kasinu Lotos. Každopádně si všechny nové postavy zamilujete - a že jich tentokrát bude hodně!
Děj je podle mě trochu lepší, než v minulých dílech, ale to je možná pouze můj názor... Každopádně už se nemůžu dočkat dalšího dílu a všem bych to vřele doporučil ;P

Ailee
15.05.2017 4 z 5

Bože, některá ta přirovnání! U toho se nedá nesmát! :-D Strašně rychle se to čte. Trošku mi vadí vyobrazení některých bohů, ale což, to k tomu asi patří. Rozhodně stojí za přečtení.