Pérák

Pérák https://www.databazeknih.cz/img/books/31_/319239/bmid_perak-6pg-319239.jpg 4 190 51

Petr Stančík se ve své próze originálním způsobem ujal protektorátní městské legendy o superhrdinovi vzdorujícím nacistům a nabízí skvělou kombinaci napínavého příběhu, historického poučení a přesně odměřené dávky humoru. Nadnášejí létající talíř tibetští mniši? Jak skončí apokalyptický silvestr s jedlým nábytkem u Hermanna Göringa? Je atentát na Heydricha komplot svobodných zednářů? Proč raketová nadžena Valkýra nosí v ňadrech magická oka? Podaří se zničit obrněnou tramvaj Feuerwanze? Namaloval Adolf Hitler kubistický obraz? Na všechny otázky odpoví Franta Pérák, jediný superman českých dějin. Němci si to odskáčou... Příběh je na stránkách knihy doplněn stylovými ilustracemi a textovým i obrazový doprovodem - dobové letáky, reklamy, nákresy zbraní, biografické poznámky, atd.... celý text

-Pečivo-
29.01.2017 5 z 5

Komiksová próza z období českého odboje a Heydrichiády. 5/5. Stančíkův Pérák je klaďas a poslední českej superhrdina před Jardou Jágrem.

Clara del Valle
25.01.2017 4 z 5

Tak tohle byla laskomina :-) Komiks bez obrázků, jsem fakt velmi spokojená. Z počátku jsem se při čtení tetelila blahem nad tím, jak je kniha psaná, bohužel druhá polovina dle mého subjektivního pohledu trochu slabší. Nicméně pro mne velmi příjemný čtenářský zážitek!

BGA
29.11.2016

skvěle :)

hanoule
12.04.2016 5 z 5

čtivé a vtipné

bosorka
07.07.2015 5 z 5

Opět neskutečné nápady, pan Stančík má úžasnou fantazii, kterou umí navíc perfektně zpracovat. Bavila jsem se od začátku do konce a občas musela vybuchnout smíchy a pořvávat na své okolí některé výňatky (naštěstí jsem nečetla v mhd). Plus skvěle výtvarně zpracováno. Určitě si ještě někdy přečtu.

xxtom
16.05.2015 3 z 5

Sci-fi alternativní historie z období protektorátu. Legrační, hezky se čte, ale je poměrně krátká.

Oophaga
01.04.2014 3 z 5

Groteska z tragické doby. Koláž sešitů pokleslého čtiva i atmosféry à la "Adéla ještě nevečeřela" - jen tentokrát z protektorátních časů, s Pérákem místo Nicka Cartera. Podivuhodné vynálezy, tajuplné záhady, alternativní historie, absurdní situace. Zábavná a poutavě ilustrovaná hříčka.

Finskej
10.02.2014 5 z 5

Báječně čtivá a vtipná záležitost. A přitom... člověk se celou dobu baví a baví, ale občas na něj vykouknou i dost znepokojivé poznámky, například jedno z "hesel připsaných na okraji": PROTEKTORÁT. Aneb není všechno jenom sranda, co zpočátku k řehtačce svádí.

Ikkju
02.05.2013 5 z 5

Nevím proč mám pořád zafixované že je to komix :o Jinak hodně originální čtení, pobaví (motorová valkýra byla dobře naladěna) i donutí se zamyslet... třeba název hlavního hrdiny - supermana je krásně dvojsmyslný...

Mayanea
16.10.2012

Dobře stát! Krásné ilustrace. Vřele doporučuji divadelní inscenaci spolku VOSTO5 s pérákovskou tématikou.

Blue
29.02.2012 4 z 5

Originální námět, nápadité zpracování, zkrátka osvěžující zážitek. Jen ten konec mě mrzel. Proto pouze čtyři hvězdy.