Mechanický anděl

Mechanický anděl https://www.databazeknih.cz/img/books/23_/239761/bmid_pekelne-stroje-mechanicky-andel-B9t-239761.jpg 4 1505 236

Pekelné stroje série

1. díl nové trilogie od autorky Nástrojů smrti. Poté, co osiřelé Tesse Grayové zemře teta, která se o ni starala, vyplouvá dívka v dubnu roku 1878 z New Yorku do Londýna za svým bratrem Nathanielem. V přístavu na ni však nečeká Nate, nýbrž prapodivná dvojice žen, jimž se přezdívá Temné sestry. Uvězní ji v jejich domě a připravují ji pro záhadného Magistra, který ji chce získat. Při nezdařeném útěku Tessa zraní jednu ze služebných, ze které se vyklube podivná mechanická bytost. Záchrana přijde z nečekané strany – v Temném domě se objeví Will Herondale, jeden z lovců stínů... celý text

Literatura světová Romány Fantasy
Vydáno: , Yoli (ČR)

Clockwork Angel , 2010

Slugterra
26.05.2018 3 z 5

Knížka mě skutečně zklamala, čekala jsem od ní mnohem víc. Má skvělý nápad na příběh a krásnou obálku, jenže to nevypovídá jak je kniha napsána. Že? Já osobně jsem se jí prokousávala celé dny a byla jsem neuvěřitelně šťastná, když nastal čas na přečtení poslední stránky, věty, slova... Té knize jakoby chybělo kouzlo. Nevím jak to říct, jakoby ji něco scházelo. Děj byl nudný a někdy i docela useknutý, což mě dokázalo opravdu, ale opravdu naštvat. Strašně moc jsem se na knihu těšila, až si ji budu moct přečíst a ,,pocítit" jejího ducha. Ale zklamala mne, proto ji nemohu dát 5 hvězd, ale jen 3.

Cassandru Clare mám ráda, je to jedna z mých oblíbených autorek a proto ji dám ještě druhou šanci a přečtu si i druhý díl...

Lily-fairy
18.05.2018 2 z 5

Spousta nevyužitého potenciálu. Krásný nápad, svět a sympatické postavy, ale styl psaní mi nedovolil se do postat vžít a oblíbit si je. Přesto dám dalším knihám od Cassandry Clare šanci a uvidíme, jak to nakonec dopadne.

coppacabana
09.05.2018 5 z 5

(obsahuje malou míru spoilerů)
Jak já se do světa stínů zamilovala a stále zamilovávám. A překvapivě je v 19. století ještě atraktivnější než v 21. Pokud se nemýlím, Londýn v té době byl po první průmyslové revoluci, proto mi přijde velice nápadité, že hlavní zbraní temné strany byly mechanické stroje, tedy roboti. Nádherný "detail". A zamilovala jsem si Tessu a její lásku k literatuře a to, jak dokáže Willa usadit. A stejně tak jsem si zamilovala Willa, protože jsem typická náctiletá kačena a záhadní bad boyové jsou úplně nejvíc. Lol. Z čehož nejsem moc nadšená, protože podle toho, co jsem se zatím dozvěděla, Tessa skončí s Jemem. Ale to asi přežiju, protože i ten mi je sympatický. A co se mi na knížce ještě líbilo, byly všechny ty citáty (ať už na začátku kapitol, nebo v konverzacích mezi Tessou a Willem). Moc a moc se těším, až dočtu všechnu povinnou četbu a vrhnu se na další díl.

marketa262
09.05.2018 4 z 5

Předem musím říct, že jsem ještě neměla tu čest se seznámit s Městem z kostí, přestože už dlouho plánuju, že si ho přečtu. Tudíž jsem světem autorky skoro nepolíbena. Více mě zaujala tato kniha, jelikož se odehrává v 19. století a zasazení příběhu do této doby je pro mě více poutavé. Příběh mě vtáhl a moc se těším na pokračování - kniha se mi velmi líbila. Přesto mi tam něco chybí, tak uvidíme, jaký bude 2. díl.

Peťule115
22.04.2018 5 z 5

Po NS jsem neodolala a pokračovala v serii YA (i přes to, že jsem říkala že si teď hodím nějakou romantiku nebo historickou oddechovku) - a nebylo to vůbec na škodu. Věřím, že jsme nečetla tuto autorku naposledy.

PapayaD
20.03.2018 5 z 5

Tak toto bylo něco úžasného. Asi mám novou oblíbenou autorku. Z Nástrojů jsem četla jen první a druhý díl, a byť mě oba moc bavily, Mechanický anděl mě uchvátil víc. Možná to bylo i prostředím, jelikož mě vždy baví více knihy odehrávající se v minulosti, než v současnosti či v budoucnosti. Taktéž velmi sympatizuji s Willem a Tessou, oni prostě MUSÍ být spolu. Je pravdou, že tam vidím určitou podobnost s prvním dílem Nástrojů, ale čert to vem :D. Mě se to líbilo a rozhodně si celou sérii koupím, protože vím, že to nebude krok vedle. A i kdyby mě ostatní díly nebavily, tak když už nic jiného, budou mi dělat nádhernou ozdobu v knihovničce.

Makaja
02.03.2018 3 z 5

Co říct, čte se to dobře, ale upřímně je to hrozně předvídatelné pro toho, kdo četl nástroje. Pro mě osobně je spíš na obtíž, že jsou tam tytéž postavy, nebo jejich předci. A navíc mi není sympatická ani jedna postava, dokonce ani Jem, který to vzdal a je odevzdany(sice to nakonec bude trochu jinak,. ale i tak).

GiraffeAndy
28.02.2018 5 z 5

Po Městě z kostí, které mě dost zklamalo, jsem vůbec nečekala, že by mě Mechanický anděl mohl tak moc bavit. Určitě to bylo i atraktivnějším prostředím, pro viktoriánský Londýn mám obrovskou slabost a také postavy mi tu sedly lépe. I když to vlastně vychází z téhož univerza, nějakým způsobem mě svět Lovců stínů v této sérii oslovil mnohem víc než v Nástrojích smrti. Sice jsem doufala, že budou Pekelné stroje lepší, jinak bych je ani nezkoušela, ale vzhledem k tomu, jak jsou si příběhy na první pohled "podobné", mě překvapuje, jak moc se můj dojem z obou sérií po přečtení prvního dílu liší...

Babsy
22.02.2018 2 z 5

Jsem z toho taková nesvá.
Už je to nějaký ten pátek co jsem četla Nástroje, ale souhlasím, že je to na stejné brdo. Ale tady mě hlavní postavy vůbec nezaujali. Jediný Jem mi byl sympatický a zajímalo by mě jak to s ním skončí.
Pokud neznáte Nástroje smrti, může to být zajímavé představení celého světa Lovců. Chápu však i nadšence, kterým to rozšíří tento svět, který JE zajímavý!

Za mě krásný steampunkový potenciál, který mě bohužel nebavil i proto jak moc je osnova podobná Nástrojům, ale hlavně pro postavy, které pro mě byli nezáživné.
Děj se neskutečně táhne a teprve okolo str.150 se začne něco dít. Také mi vadili neustálé detailní popisy prostředí a šatů, které vůbec nepomáhaly v budování atmosféry. Mnohem radši bych nechala více prostoru fantazii samotného čtenáře a dala jich méně. Místy jsem byla upřímně i dost zmatená nad nelogičností popisů prostorů, situací nebo chováním hrdinů.

Pekelné stroje nejspíš nedočtu, ale zkusím dát ještě šanci Paní Půlnoci.

sd1992
08.02.2018 4 z 5

Rozhodně je to začátek další super série od Cassandry Clare.. :) Nástroje smrti se mi zatím líbí víc, ale na hodnocení je po prvním dílu trošku brzy. Každopádně jsem si nemohla nevšimnout spousty podobností mezi prvním dílem Město z kostí a Mechanickým andělem. Dívka, snažící se zachránit člena rodiny, netušící o svého moci, zakoukaná do "padoucha"... :D Myslím, že bylo možný zaexperimentovat víc a udělat něco trošku jiného, ale tak uvidím, jak se trilogie bude rozvíjet. Každopádně i tak mě to bavilo a na další díly jsem zvědavá.. :-)

misak94
03.02.2018 5 z 5

Ze začátku děj trochu vázl ale nakonec byla kniha moc pěkná :)

cukrovka
21.01.2018 3 z 5

Nejdříve jsem se nemohla do knihy pořádně začíst, ale asi po 100 stránkách se stal děj napínavější. Konec nastínil několik otázek, tak uvidíme co přinese další díl.

ht.lenicka
30.12.2017 3 z 5

No abych pravdu řekla, tak jsem trochu na rozpacích. Sérii "Nástroje smrti" jsem úplně hltala, ale tohle mě zatím moc neoslovilo. Tak zkusím druhý díl ( hlavně proto, že už ho mám doma ) a budu doufat, že mě to chytne.

Adele02
30.12.2017 4 z 5

Jestli jsem měla k téhle knize určité předsudky, Clare mi tedy vyrazila dech. Rozhodně jsem nečekala, že to bude až tak dobré, že pořád váhám mezi hodnocením 4* a 5*. Tessa mi chvílemi připomínala Clary, ale je to něco naprosto jiného než Mortal Instruments - a musím přiznat, že mě to bavilo daleko víc. A hlavně chci víc Willa i Jema, prosím :D

Baculik152
26.12.2017 5 z 5

Upřímně, série Pekelné stroje, mě bavily 100 krát více, než Nástroje smrti (i přes to, že mi chybí přečíst u Nástrojů smrti poslední díl). Miluji to, že prostředí není v našem století, tudíž v "moderním světě". Postavy, vztahy mezi nimi, a celkově děj - super!!

hetty64
04.12.2017 5 z 5

Další dokonalá série knih od Cassandry Clare. Nečekané zvraty v trilogii rozhodně nechyběly. Závěr byl neskutečný a objasnil mnoho z Nástrojů smrti, které pro mě však nadále zůstávají nejlepším dílem od této spisovatelky.

Občas se spisovatelka nechala příliš unést romantickými zápletkami a částečně tak ''ošidila'' hlavní zápletku.

Zebra01
19.11.2017 odpad!

Kniha mě natolik nudila že jsem její dočtení těsně před koncem vzdala. Dost se stotožňuji s komentářem od uživatele Terva.

MishelleBlack
16.11.2017 5 z 5

Trochu jsem se bála, že po Nástrojích smrti si knihu moc neužiji a že ji budu k Nástrojům smrti často přirovnávat. Knížka ale byla naprosto úžasná, čtivá a čas strávený u ní jsem si opravdu užila. Během čtení jsem si spojovala některé věci z této knihy s Nástroji smrti, to beru spíše jako příjemný bonus. Rozhodně doporučuji :)

kalinkacz
10.11.2017 5 z 5

Cassandru Clare jsem jako autorku opravdu hodně odkládala.... Důvod byl prostý, její knihy jsou celosvětově známé a populární a já se vážně bála, že budu mít tak velká očekávání, že není šance, aby se někdy naplnily... Musím ale říct, že kniha byla absolutně fantastická... Postavy, zápletka i svět.... Všechno nemělo jedinou chybu!

juni
02.11.2017 5 z 5

Kniha se mi moc libila. Zaujala mě hned, jakmile jsem prečetla jméno William Harondale. Myslela jsem si, že to bude nudné, díky tomu, že se to odehrávalo ve starší době. Ale naopak jsem zjistila, že se mi tím kniha líbila mnohem víc. A také jsem na komentářích četla, že se postavy podobají postavám z Nástrojů smrti, ale mě to nepříšlo. Nástroje smrti jsem si zamilovala stejně jako Pekelné stroje. A moc se mi líbili části povídání Willa a Tessy o Příběhu dvou měst od Charlese Dickense, který jsem si prečetla už jenom díly tomu, že se objevil v Nástrojích smrti a moc se mi líbil. Určitě si hned přečtu pokračování série.