Mechanický anděl

Mechanický anděl https://www.databazeknih.cz/img/books/23_/239761/bmid_pekelne-stroje-mechanicky-andel-B9t-239761.jpg 4 1503 236

Pekelné stroje série

1. díl nové trilogie od autorky Nástrojů smrti. Poté, co osiřelé Tesse Grayové zemře teta, která se o ni starala, vyplouvá dívka v dubnu roku 1878 z New Yorku do Londýna za svým bratrem Nathanielem. V přístavu na ni však nečeká Nate, nýbrž prapodivná dvojice žen, jimž se přezdívá Temné sestry. Uvězní ji v jejich domě a připravují ji pro záhadného Magistra, který ji chce získat. Při nezdařeném útěku Tessa zraní jednu ze služebných, ze které se vyklube podivná mechanická bytost. Záchrana přijde z nečekané strany – v Temném domě se objeví Will Herondale, jeden z lovců stínů... celý text

Literatura světová Romány Fantasy
Vydáno: , Yoli (ČR)

Clockwork Angel , 2010

Lea_41
26.06.2020 5 z 5

Četla jsem to zároveň s Nástrojema smrti. Mnoho se toho vysvětlilo. Že začátku jsem si pletla Jema a Willa. Ale pak jsem se do toho úplně ponořila.❤

Agrim
22.06.2020 5 z 5

Pohodové čtení

SknihouVrukách
19.06.2020 5 z 5

Ak má sledujete aspoň mesiac, tak môžete vedieť, že som sa v apríli prečítala Mesto kostí a keďže TMI je strašné dlhá séria, tak som sa pustila do TDI. A neľutujem, lebo kniha bola lepšia. Zase som si užívala ten úžasný svet Shadowhunters a teraz bola kniha obohatená o Viktoriánsky Londýn. Prišlo mi zaujímavé ako mala autorka vďaka historickému kontextu iný štýl písania. Opäť Cassie vytvorila úžasné prepracované postavy. Ak by niekoho zaujímalo, najviac som si obľúbila Willa. To má privádza k tomu, že stále neviem či som Tím Will alebo Tím Jem. Akurát mám strach, že Mechanického princa pokazí milostný trojuholník. Dej sa mi páčil. Začiatok bol celkom podobný CoB, ale nejak extra mi to nevadilo. Ale bola to jedna vec, ktorá mi varila bol opäť pomaly začiatok. Kniha sa zase rozbehla až ku koncu a boli tam nejaké dobré zvraty, ktoré ma prekvapili a bola som v napätí. Zase sa mi páčil štýl písania autorky, ktorý bol ako inak dokonalý. Ani mi nevadilo tie dlhé kapitoly a dej mi rýchlo ubiehal. A nesmiem zabudnúť na tú krásnu obálku. Knihu vám určite odporúčam. Podľa mňa nevadí, keď ju budete čítam aj pred TMI, ale príde mi, že v Meste kostí bol dobre lepšie vysvetlený svet. Kvôli pomalému začiatku som strhla pol hviezdičky. 4,5/5✨

Luigi1
11.05.2020 5 z 5

Sláva ještě,že mám kamaráda,kterému se tato spisovatelka líbí a půjčil mi dalšíknihy.1 díl výborný,uvidíme jak si Tessi povede.

Damonka12
13.04.2020 4 z 5

4,5 autorku miluji, ke knize nemám co dodat, jen že svět lovců stínu je úžasný a hrozně mě baví o něm číst a k tomu viktoriánský Londýn - úžasné.

LucinkaPevensi
10.04.2020 2 z 5

Začnu s tím co se mi líbilo: bylo to čtivé a opravdu napínavé, v některých částech jsem se absolutně nemohla odtrhnout a v ději bylo plno zvratů. Pokud od dobré knihy neočekáváte nic víc, doporučuji. Já ale ano, třeba aspoň trochu uvěřitelnosti a trochu větší propracovanosti. Mám také spoustu otázek, ty tu ale vypisovat nebudu. A autorčin mišmaš v náboženstvích? Proti démonům a podobným bych já osobně bojovala růžencem...

marianna7090
26.01.2020 4 z 5

Toto je tretia (zhodou okolností znovu tieňolovecká) séria kníh od C. Clare ku ktorej som sa dostala a zatiaľ je toto bohužiaľ, podľa môjho názoru, najslabšia kniha. Ďalšími časťami sa to určite zlepší, ale zatiaľ mi veľa teda nedala a nehrnula som sa ju horlivo čítať aby som vedela ako to nakoniec všetko dopadne.
Možno ma nezaujala zápletka, možno to bol doslova odporný Will (fakt čistý Herondale), každopádne som sériu hneď nezavrhla len dúfam, že to bude lepšie a lepšie.

zaandulee
29.12.2019 5 z 5

Opravdu úžasná kniha! Četla jsem celou sérii Nástroje smrti od autorky Cassandry Clare, která mě velmi nadchla, proto jsem si chtěla přečíst i další její knižní série. Musím říct, že jsem velmi nadšená! Knihu jsem hltala, nedokázala jsem ji odložit. Za velmi krátkou dobu jsem přečetla i zbylé díly série a byla jsem nadmíru spokojená. Celou sérii hodnotím tedy velice kladně. Už se těším jak se pustím do sérii Temné lsti, zda mě také příjemně překvapí.

EllSeifert
22.12.2019 5 z 5

Skvělý otvírák série, který mě nenechal knihu odložit. Přečteno za pár dní, i přestože v tom vidím druhé Nástroje smrti. Podobností vidím mnoho, rozepisovat je tu nechci, to bych vyzradila děj celého dílu. Nicméně nechci říkat, že by podobnost knihu kazila. :-)

DracoMalfoy
15.12.2019 3 z 5

Viktoriánský Londýn a svět stínů mám ráda a hodně jsem se na ně těšila. Ale, nevím, přišlo mi to docela nudné. Na druhou stranu oceňuji výrazný posun postav. Uvidím jak v dalším díle.

danielosbourne
04.12.2019 5 z 5

Za mě zatím nejlepší začátek série Cassandry Clare, možná dokonce jedna z nejlepších knih, kterou jsem od této autorky četl.
Možná se mi ani tak moc nezamlouvá hlavní zápletka, ale strašně se mi zamlouvají jednotlivé charaktery a vztahy mezi nimi.
Už jsem to řekl v souvislosti s Cassandrou Clare několikrát a řeknu to znovu. Tahle ženská zkrátka umí napsat skvělé postavy a právě postavy a vztahy mezi nimi dělají její knihy zaslouženě slavnými, jak jsou. Neskutečně se těším, až si přečtu další díly z této série, a to jsem si k této autorce těžko hledal cestu.

nai.ivka
27.11.2019 3 z 5

Bohužel čtu nějaký snad amatérský překlad, chtěla jsem kvůli tomu dát 2*, ale po přečtení ukázky z nového vydání, které nevypadá jako překlad google, vracím 3*. Co říct ke knížce. Když už jsem se začetla tak chci vědět jak celá série dopadne. Jen bych upozadila mileneckou linku, ta mě ruší.

Calla2002
21.11.2019 5 z 5

Tohle je první co jsem od spisovatelky četla. Viděla jsem film Nástroje smrti, takže se mi nechtěla číst hlavní série, ani jsem nevěděla, že to je z tohoto světa, chtěla jsem knihu odložit, protože se mi z nějakého důvodu příčilo to číst, nevím čím to bylo, jestli kvůli filmu? Ale to by nedávalo smysl, protože film mám celkem ráda, takže nevím, proč se mi od ní nic číst nechtělo. Už jsem knihu odkládala, ale pak jsem si nemohla pomoct a otočila na další stranu, a pak na další a na další a pak zase a zase a zase a najednou jsem byla u epilogu a já "Co?". Nečekala jsem to, opravdu jsem nečekala, že by mě to mohlo chytit, můj nejlepší kamarád to četl taky, takže je to takový plus. Jakmile dočtu tuto sérii, vrhnu se na sérii Nástrojů smrti, naštěstí mám první tři díly doma, a pak taky na všechny ostatní série, těším se na to :3

PS: Ať se jde Will bodnout, Jam je lepší!!!

VeronikaInken
07.11.2019 5 z 5

Po sérii Nástroje smrti jsem si myslela, že už není lepší knížka od Cassandy Clare, ale musím se přiznat, že Pekelné stroje jsou mi možná ještě bližší. Možná je to atmosférou 19 století, možná milostným příběhem nejen Tessy a Jema ... Každopádně jde o odpočinkovou literaturu pro dívky a dospělé ženy( jež v sobě mají dívku), které mají rády milostné příběhy odehrávající se ve fantasy prostředí různého druhu.

heliiinka
18.10.2019 3 z 5

Poje pocity jedním slovem: Meh.
Tak nějak mě nic nezaujalo. Ani temní lovci, ani obyčejní lidé, kteří se nevědomky hloupostí zapletou s magií. Hlavní hrdinka nemastná, neslaná. Zkrátka nic extra nového neotřelého.
Ale ať jenom nekritizuju, Jem byl moc velký sympaťák a gentleman. Jeho příběh vás dojal a uměl si najít cestičku do vašeho srdce.

crazyslunicko
14.10.2019 4 z 5

SPOILER
Do této série jsem se pustila ze zvědavosti a knihy na tomto tématu jsem četla poprvé. Ikdyž se jedná o knihu pro young adult čtenáře, tak jsem byla velmi mile překvapená. Příběh o Tesse, Willovi, Jemovi a Natovi. Vše do sebe zapadá. Tesse umírá její teta, která se o ni starala odmalička a pak příjde dopis od jejího bratra, aby za ním přijela. Tessu uvězní dvě čarodějnice a pak ji několik dní mučí kvůli tomu, aby v sobě probudila své schopnosti, o kterých neměla tušení. Neustále ji vyhružují, že ublíží jejímu bratrovi. Nakonec ji vysvobodí drzý Will a ukryje ji v Institutu lovců stínů. Tessa však nepřestává hledat svého ztraceného bratra a bojí se o jeho život. Neustále se však bojí Magistra, který ji chce za svou manželku. Neví proč ji chce a proč je pro něj tak životně důležitá..

Neví nic o své minulosti ani zda jsou její rodiče opravdu její rodiče.

Hanjimka
02.10.2019 5 z 5

Zajímavá fantasy, hned jdu na další díl.

eliska2669
28.09.2019 3 z 5

Jako obvykle, Cassandra Clare píše zábavně, odpočinková literatura pro holky 13+ ideální. Ale to je vše, také stejně jako vždy. Asi jsem četla nějakou příšernou verzi překladu, protože se tam objevovaly poměrně často paskvily typu "Podívala se na jeho hnědé vlasy. Byly mokré. " nebo podobně, hrozivý slovoslet, neustálé používání slovesa být a podobně, ale to opravdu doufám bylo jen neschopností překladatele.
Příběh je o ničem a jako podle šablony (dívka zjistí, že je "jiná", jedna krize, záchrana, druhá krize, "vše je vlastně jinak", záchrana, konec) postavy jsou stejné jako v sérii nástrojů smrti (Ne všechny, ale najde se tam mnoho podobností) a nepříliš věrohodně vykreslené.
Co oceňuji jsou občasné vtipně nebo výstižně popsané situace či pocity aktérů. A musím uznat, že se mi (kupodivu) líbí ten svět. Ani mi nevadí všichni ti upíři, vlkodlaci a čarodějové, vlastně je to docela milý, a působí to občas i skoro promyšleně.

Zlodějka knih
08.09.2019 4 z 5

Jelikož jsem četla Nástroje smrti jako první bylo čtení Mechanického anděla jako vracet se v čase což i svým způsobem vlastně i bylo....celé prostředí knihy mi přišlo zvláštní, ale zároveň se mi i líbilo....je to jednoduché z období, kdy máte nejmodernější techniku se vracíte do doby, kde vás nacpou do nafouklých rób a čekají od vás jen poslušné chování....Hlavní postavy mě zaujaly všechny, i když některé víc a některé míň. Na 100% jsem fandila Willovi, i když se občas choval jako hulvát a samozřejmě nám už dobře známý Magnus Bane mi spestřil pár chvilek....Chvilkama jsem se vůbec nedokázala do knihy začíst, ale postupně jsem se do toho dostávala víc a víc a pak se mi to četlo pomalu samo....knihy od Cassadnry Clare se mi hodně líbí takže i tohle nemohla být výjimka a musela jsem ji přečíst...

uziRM
03.09.2019 5 z 5

Do série jsem se pustil i díky skvělému hodnocení a musím říct, že zaslouženém. Příběh plný upírů, čarodějnic, demonů, nefilim, mechanických vojáků a snad i vlkodlaků mě nadchl. Do toho i ta atmosféra Londýna 19. století...