Mechanický anděl

Mechanický anděl https://www.databazeknih.cz/img/books/23_/239761/bmid_pekelne-stroje-mechanicky-andel-B9t-239761.jpg 4 1503 236

Pekelné stroje série

1. díl nové trilogie od autorky Nástrojů smrti. Poté, co osiřelé Tesse Grayové zemře teta, která se o ni starala, vyplouvá dívka v dubnu roku 1878 z New Yorku do Londýna za svým bratrem Nathanielem. V přístavu na ni však nečeká Nate, nýbrž prapodivná dvojice žen, jimž se přezdívá Temné sestry. Uvězní ji v jejich domě a připravují ji pro záhadného Magistra, který ji chce získat. Při nezdařeném útěku Tessa zraní jednu ze služebných, ze které se vyklube podivná mechanická bytost. Záchrana přijde z nečekané strany – v Temném domě se objeví Will Herondale, jeden z lovců stínů... celý text

Literatura světová Romány Fantasy
Vydáno: , Yoli (ČR)

Clockwork Angel , 2010

loty13
06.12.2021 5 z 5

Tato kniha mě bavila o hodně víc než Město z kostí.
Vtáhla mě do sebe. Četla se strašně rychle. Líbí se mi jak je dej dosazen do viktoriánského Londýna.

Kaya77911
12.11.2021 3 z 5

Od Cassandry Clare jsem četla už Temné lsti a musím říct, že to se mi líbilo o trochu více, i když je samozřejmé, že když Mechanický anděl je teprve první díl série (a první kniha ze ságy o lovcích stínů, myslím) tak se to ještě rozjede.
Co se mi vážně líbilo bylo prostředí starého, temného a upršeného Londýna. Temné bojovné scény, odehrávající se v chladných uličkách tohoto města byly naprosto dokonalé.
Příběh se rychle rozjede, ale mě dělalo trochu problém se začíst, protože mám pořád plnou hlavu The Poppy war. I tak se mi to však rychle zalíbilo.
To, s čím jsem měla menší problém byly postavy. Hlavní hrdinka - Tessa - mi chvilkami přišla skvělá a jindy mě zase hrozně vytáčela. Will na tom byl dost podobně, protože na něm je strašně vidět, že byl prostě napsaný tak, aby se líbil a myslím, že ho skoro každý, kdo knihu četl má rád. Já to samozřejmě chápu, protože i já jsem si říkala že bude boží už když se tam objevil. A jako on byl boží, akorát se občas choval absolutně nesmyslně a otravně. Samozřejmě neříkám, že ho nemám ráda. A pak tu byl ještě Jem, což byl tak trochu tahoun celého příběhu. Nebo alespoň mě to díky němu bavilo daleko více. Taky se tu objevil Magnus, což je moje láska z Temných lstí, ale ten tu tolik nehrál (takže já jenom doufám, že v dalších dílech bude více).
Co se samotného příběhu týče, ten byl hodně dobře zpracovaný a promyšlený. Jak jsem už říkala, rozjelo se to hned a svižné tempo si to udrželo až do poslední stránky (teda až na pár míst, kde se vysvětlovalo kdo jsou lovci stínů atd., protože to jsou věci, co už znám z Temných lstí).
Celkově bohužel nemůžu říct, že bych z toho byla úplně odvařená, ale zase mě to ani nezklamalo a do dalších dílů se samozřejmě chci pustit, ale doufám, že Magnus už tam bude hrát více.

Fallenyard
11.10.2021 5 z 5

Prvních cca 100 stran jsem přemýšlela, jestli to bude opravdu dobré nebo opravdu špatné, protože mě vyděsilo klišé lovců stínů versus podsvětí plné upírů, lykantropů, čarodějů a démonů, ale... je to opravdu dobré! Svět dává smysl, charaktery taky fungují (včetně hlavní hrdinky) a zatím byly veškeré náběhy na dějové nesrovnalosti nebo nesmysly vysvětletny. Lovestory i příběh přinesly mnoho zvratů, které jsem nečekala a poslední dvě třetiny knihy jsem se i přes slabší překlad, který dle mého knize trochu škodí, už protože dost zazdívá humor, kterým je kniha prošpikovaná, nemohla odtrhnout. Až tak, že si už druhý den po přečtení šupajdím do knihovny pro další díl.

sarah7586
22.08.2021 3 z 5

Začínáme v Londýně, ve světě plném upírů, lykantropů, čarodějnic, démonů a především nefillim. Mladá dívka Tess se vydává za svým bratrem Nathanielem. Je uvězněna a nucena používat svůj dar, pro který je velmi žádaná. Zachráněna je lovcem stínů - Willem. Při útěku zjistí jsou stvořeny mechanické bytosti a rozjíždí se kolotoč nebezpečí a hledání pravdy.
__
Musím přiznat, že hlavní hrdinka mi nebyla moc sympatická a místy mi až drásala nervy. Děj byl vcelku uplynulý, některé pasáže bych vynechala. Ovšem zápletka se povedla. Ostatní postavy byly vykresleny vcelku věcně. Nejspíš mi chyběl lepší pohled ze strany Willa. Série má své kouzlo, bohužel nedostatečně pro mne.

Vjeerus
19.08.2021 5 z 5

Trochu pomalejší rozjezd knihy nám dal neuvěřitelně originální provedení světa. Londýn je zde popsán tak akorát, aby to nebylo nudné a zasazení do 19. století se povedlo, tak nějak si tu dobu představuji i já.
Hlavní hrdinka mi sice přišla vcelku plochá, ale vzhledem k době, kdy se děj odehrává, se jakási plochost od žen očekávala (poslušná domácí puťka) a ona tak prostě byla vychovaná. Navíc je stále naivní a věří v romantické příběhy z knih. A pak se jí zboří svět, který znala a ona se snaží zuby nehty držet toho svého známého, což bych asi nejspíš udělala také.
Hlavního hrdinu upřímně nechápu, ale je mi víc než jasné, že důvod jeho chování bude vysvětlen v dalších dílech. Rozhodně ho považuji za tahouna pozornosti čtenáře, protože tolik otázek, co jeho charakter tvoří, to je k zbláznění. Naproti tomu jeho kamarád je tak otevřený, jak to jen situace dovolí a dohromady tito dva pánové působí strašně harmonicky, jak se jejich charaktery vyvažují.
Samotný příběh je opravdu dobře postaven a já byla opravdu napnutá, jak to tedy s Magistrem je a hodně dlouho jsem to autorce žrala i s navijákem. Nechybí několik bitek, kdy dostaneme nasvalené lovce stínů, kteří jsou prostě dokonale vytrénovaní. A dále vcelku propracované záporáky a nechybí ani intrikáni, kteří pomohou jen natolik, aby dosáhli vlastního potěšení. Žádná z postav na mě nepůsobí jako uměle našroubovaná a všemu tomu dění věřím.
Za mě jedna z nejpovedenějších knih od autorky, jelikož jsem dostala krásně vyváženou akci, romantiku, tajemství a napětí, ale i "nudu" (nemyslím tím, že jsem se nudila, spíš popisy nutných částí doby, místa, historie apod.)

EleanorJane
10.08.2021 4 z 5

Tuto sérii jsem se rozhodla zkusit proto, že jsem se úplně zamilovala do Mortal Instruments. Nějak se mi nejdříve nedařilo začít číst, ale pak jsem zase nemohla přestat. Pro ty, kdo také četl tuto sérii, se zde budou objevovat již známá jména a i některé postavy. Tessa je tak ze třetiny podobná Clary. Will a Jem jsou báječná dvojka. Kniha má celkem dost toho, co v knihách mám opravdu ráda, sarkasmu. Na to že se dej odehrává na konci 19. století, nějak to z děje není znát. Po přečtení zde zůstává dost otazníků, takže už mám v ruce druhý díl :-D

magdalene7
08.07.2021 5 z 5

Tohle nebylo vůbec špatné! Svět se pěkně vysvětlí a člověk se dobře chytí do děje. I já, která nikdy nečetla nic od autorky, jsem svět Lovců stínů pěkně pochopila. Hlavní osoby jsou pěkně vyobrazené: Tessa je jako hlavní hrdinka super, taková "uvěřitelná", jestli to dává smysl, Will je zábavný a mysteriózní a Jem je prostě sladký. První díl je spíš takový o seznámení s dějem, povahách osob a objevuje se tu hrozně moc tajemství a záhadností, na které se nemohu dočkat, až se vysvětlí. Kniha byla hodně čtivá a já se pouštím do dalšího dílu :).

ZapisnikTerky
07.07.2021 4 z 5

S autorkou začínám touto sérii a musím říct, že to byla skvělá jízda, která nám přiblížila super svět. Těším se na další díl. Víc v mojí recenzi.

masavole
19.05.2021 5 z 5

(SPOILER) Tato kniha se mi opravdu moc líbila, hlavní hrdinku Tessu jsem si zamilovala, stejně jako všechny další postavy. Četla jsem Nástroje smrti, tudíž jsem věděla, že na konci nastane nějaké velké odhalení a proběhne nějaká zrada. Na každou postavu jsem se dívala skepticky a od začátku jsem věděla kdo je doopravdy magistr. Zrada Natea mě moc nepřekvapila, ale neočekávala jsem ji. Will mě celou knížku rozesmíval a já si zamilovala jeho kousavou povahu. Byla jsem nadšená když jsem viděla znamá jmena, nejvic mě ale překvapil Magnus a Kostelník.

TaNya_
09.04.2021

Měla jsem chuť na něco pro mladší čtenáře a tohle mě dost bavilo. Vůbec ten první díl byl hodně povedenej, představení postav zajímavý a pomalý odkrývání otázek a odpovědí drželo napětí.

denisa8946
04.03.2021 3 z 5

Na trilogii Pekelné stroje jsem se těšila, jelikož miluji předchozí sérii Nástroje smrti z pera této autorky.
Svět lovců stínů mě baví. Líbí se mi, že se v této sérii dostáváme do minulosti a potkáváme předky hrdinů z Nástrojů smrti. Ale bohužel tento první díl pro mě nebyl tak záživný a akční jako předchozí série a postavy nemají charisma a šmrnc jako v Nástrojích smrti. Původní koncept bez mechanických bytostí se mi líbil víc, ale i tak si přečtu celou sérii, abych zjistila, jak dopadne příběh Tessy, Jema a Willa.
Dávám 3 hvězdičky za tuto sondu do minulosti a za hezkou obálku.

Calwen89
22.02.2021 5 z 5

Četla jsem prvně Pekelné stroje, před Nástroji smrti a jsem za to opravdu vděčná. Za mě je tato série mnohem lepší. Miluju ten příběh, postavy a především brilantní zakončení série a milostného trojúhelníku.

Marie022
09.02.2021 5 z 5

Tahle kniha a i následující díly se mi možná líbily o trošku víc než Nástroje smrti. I když mě neustále mátlo to, že se příběh odehrává před Nástroji, ale to je čistě můj problém. Každopádně celá série byla perfektní, doporučuji.

Radovan_R
25.12.2020 4 z 5

Nástroje smrti jsem četl kdysi dávno, na Pekelné stroje jsem narazil mnohem později. Po dlouhém odkládání na ně konečně došlo. Děj i postavy jsou od začátku povědomé, takže čtenář Nástrojů se cítí jako doma. Poněkud překvapuje důvěřivost lovců, ale bez toho by asi nebylo brzo o čem psát. Takhle se můžu těšit na další díly a možná si zopakuju i Nástroje.

effa
04.12.2020

Kniha, jako taková není špatná. Ovšem překlad a korekturu dělal zřejmě negramot. Čeština je otřesná a korunu tomu nasazují hrubky. Ji– jí, už přehlížím, ale napsat "vyset" a dokonce několikrát...

Adýsek
14.10.2020

O této knize jsem doslechla díky americké youtuberce Clockwork reader, která, jak jste asi poznali, pojmenovala svůj kanál podle této série.
Pořád přemýšlím, co sem napsat.
Plusy:
+ Ještě nikdy jsem nečetla knihu, která by se odehrávala v 19. století. A to, že se kniha odehrává ve Viktoriánském Londýně je za mě velké plus. Za mě něco jedinečného.
+ Autorka si opravdu nastudovala historii a geografii starého Londýna. Další plus.
+ Další plus, které by Vás mělo nalákat: tento příběh se odehrává na rozmezí skutečna a neskutečna. Máme tady nefilim, upíry, čarodějnice, anděli, ale i obyčejné lidi... A všechno možné.
+ Celý příběh je velice promyšlený a vše je detailně popsané.
+ Celý příběh také doprovází známá ponurost Londýna
+ Skvělé postavy. Hlavní hrdinka není na první pohled žádná drsňačka, jak bývá časté.

Přemýšlení nad mínusy...
...
...
- možná maličko chaotické, ale to asi bylo tím, že je to první díl. Všude na vás vyskakují otázky, atd..
- trochu předvídatelné

Cassandra Clarová je opravdu skvělá spisovatelka. A už kvůli tomu Viktoriánskému Londýnu Vám knihu doporučuju...

Spímsknihou
29.09.2020 5 z 5

Jedna z mých nejoblíbenějších knih. Miluju svět lovců stínů, který autorka vytvořila. A série "Pekelné stroje" je mou vůbec nejoblíbenější.
Líbí se mi na tom všechno. Děj, postavy, ... Knihu moc doporučuji.

marie2577
28.09.2020 4 z 5

Splnilo ocekavani

martinka1751
16.07.2020 5 z 5

Od autorky jsem si chtěla první přečíst sérii nástroje smrti, ale vzhledem k tomu, že 1. Díl mi zatím není k dispozici tak jsem začala s touto sérii. Celá série se mi líbila a byla napínavá. Knihy jsem měla přečtené rychle (a jak mi to v tu dobu bylo líto)
Narovinu jsem si strašně moc zamilovala osobnost Jema takže TEAM JEM

Jája92
12.07.2020 5 z 5

Po té, kdy jsem přečetla sérii Nástroje smrti, jsem se po čase dostala i k této sérii. Líbí se mi zasazení děje do Londýnského 19.stol. Přiznávám, že ze začátku jsem si trochu pletla Willa a Jema... Avšak příběh jako takový mě upoutal a jsem zvědavá na další pokračování.