Mechanický anděl

Mechanický anděl https://www.databazeknih.cz/img/books/23_/239761/bmid_pekelne-stroje-mechanicky-andel-B9t-239761.jpg 4 1503 236

Pekelné stroje série

1. díl nové trilogie od autorky Nástrojů smrti. Poté, co osiřelé Tesse Grayové zemře teta, která se o ni starala, vyplouvá dívka v dubnu roku 1878 z New Yorku do Londýna za svým bratrem Nathanielem. V přístavu na ni však nečeká Nate, nýbrž prapodivná dvojice žen, jimž se přezdívá Temné sestry. Uvězní ji v jejich domě a připravují ji pro záhadného Magistra, který ji chce získat. Při nezdařeném útěku Tessa zraní jednu ze služebných, ze které se vyklube podivná mechanická bytost. Záchrana přijde z nečekané strany – v Temném domě se objeví Will Herondale, jeden z lovců stínů... celý text

Literatura světová Romány Fantasy
Vydáno: , Yoli (ČR)

Clockwork Angel , 2010

Annabella
11.01.2019 3 z 5

Kniha nebyla vyloženě špatná, ale některé části byly zdlouhavé a nudné. Příběh byl poutavý a záporáka jsem nečekala, ale neřekla bych, že byl nepředvídatelný. Je to možná tím, že postavy se trochu podobají postavám z Nástrojů smrti.

baru.benesova
30.12.2018 5 z 5

Mě se kniha opravdu velmi líbila. Je originální, napínavá, akční, správně temná, místy až děsivá. Její prostředí i doba ve které se odehrává, má toho spoustu co nabídnout. Všechny hlavní protagonisty jsem si oblíbila. Náznak romantiky celý příběh hezky doplňoval. Pro mě jedna z nejkrásnějších knih, kterou jsem tento rok přečetla, a moc jí doporučuji ❤

Annkag
28.12.2018 3 z 5

Bavilo ma toto čtení.Bolo zaujímavé zistiť že pred Nástrojmi smrti boli pekelné stroje.
Len postavy sa dle môjho gusta vyvíjajú trocha vláčne ale inak ma tento svet,temné zákutia Londýna bavili.Upíri,Lovci stínů a samozerejme čarodejník Magnus Bane...
Teším sa na pokračovanie.

AniDi
15.11.2018 3 z 5

Pro mě průměrná kniha, očekávala jsem víc. Občas jsem měla chuť některé věci přeskočit. Neurazí, nenadchne, četla jsem lepší.

Mergirus
11.11.2018 4 z 5

Kdybych nejdřív četla tuhle sérii a až pak Město z kostí, nejspíš bych si to víc užila. Takhle nevím. Opět se tu rýsuje milostný trojúhelník, což moc ráda nemám. Ale jsem zvědavá, co je Tessa zač a jaké tajemství skrývá Will.

Denisa31
11.11.2018 2 z 5

zajimave, dobre napsaný příběh, kde není vse tak jak se muže na první pohled zdát :)

orangerose
29.10.2018 5 z 5

Knížka mne moc nachla, bavila, plná akce :)
P. S. Už sahám po 2 díle :D

hurikan123
26.10.2018 5 z 5

parádní fantasy román se skvělým prostředím. vřele doporučuji!!!

Anet_410
05.10.2018 5 z 5

Musím říct že mě to moc překvapilo. Ze začátku jsem sice měla trochu problém se začíst a zvyknout si na to že si postavy vykají. Zvraty v knížce mě překvapily a pouštím se do dalších dílů:)

A.K.A.R.
24.09.2018 5 z 5

Knihu jsem zhltla v rekordním čase.Moc jsem si ji užila a hned jsem chtěla číst další díl.Cassandra Clare je skvělá spisovatelka a všem doporučuji.

Julinka679
18.09.2018 4 z 5

Ráda jsem se "vrátila" do světa lovců stínů, i když teď se nacházíme v Londýně v roce 1878. Ti, kdo četli Nástroje smrti tak v příběhu nachází nám už známé postavy, jako třeba Magnuse Banea nebo upírku Camille. Některé postavy si jsou svým chováním nebo nějakou drobností podobné s některými ze série Nástroje smrti, což vůbec není na škodu. Dokonce bych řekla, že u některých jsou poznat rodové rysy.
V knížce se mi líbí Tessa, která je sympatická a jsem ráda, že právě ona je hlavní hrdinkou... Mimo ni se mi hodně líbil Jem (James), jeho charakter, chování, celá postava byla krásně vykreslena až jsem doufala, že by Tessa nakonec mohla být právě s ním. Oba by si to zasloužili.
U Willa mě ani nepřekvapuje jeho arogance, samolibost a uzavřenost ve kterých vidím jistou podobnost s jinou postavou od Cassandry. Ostatní postavy i jejich charaktery byly dobře zvoleny a utvářely celý děj. Z hlediska postav mi nic vážného nechybělo ani nepřebývalo.
Mechanický anděl se četl dobře ale za mě stále vede série Nástrojů smrti, které se mi četly poněkud lépe.
Určitě si přečtu i další díly, jsem zvědavá jak to celé bude pokračovat :-)

danyinsidebooks
19.08.2018 4 z 5

4,5*
Ze začátku mě to moc nebavilo, ale pak jsem se začetla. Některé zvraty jsem odhalila, jiné mě překvapily, ve výsledku to bylo dost dobré čtení.

leník511
14.08.2018 3 z 5

Upřímně... čekala jsem víc.

Ninde
09.08.2018 4 z 5

Ze začátku jsem měla problém se do této knihy začíst.V některých částech jsem si to musela přečíst ještě jednou,abych to pochopila.Ke konci mě to už více bavilo a jsem i zvědavá,jak se to vyvine v druhým díle.

lumiyeu
01.08.2018 5 z 5

Cela serie me velice prekvapila. Puvodne jsem si koupila prvni dil pouze na zkousku jestli me bude bavit. Ani jsem se poradne nenadechla a uz jsem byla na konci knizky a utikala do knihkupectvi pro dalsi dva dily. Opravdu me to mile prekvapilo. Zamilovala jsem si serii Nastroju smrti a byla jsem jenom rada, ze se mi dostala do rukou serie, ktera primo i neprimo na tuto serii navazuje. Bylo pro me hezke sledovat osud Magnuse a dalsich hrdinu a zaroven poznavat jmena, ktera se objevuji i v predchozi serii. Velice doporucuji vsechny tri dily at uz svet lovcu stinu znate, nebo se jej teprve chystate poznat.

andrejci
31.07.2018 5 z 5

No prostě bomba. Will mi hrozně chováním připomínal Jace. Jinak je blbý že jsme si jako první přečetla Nástroje smrti takže částečně vím jak to skončí.

zinon
24.07.2018 4 z 5

Začátek knihy mě příliš neoslovil...ale čím déle jsem četla, tím více se mi knížka líbila....a věřím, že to tak bude pokračovat až do konce série :)

wildXchos
21.07.2018 4 z 5

Moc se mi líbí nápad s lovci stínů a autorka píše skvěle. Pořád se něco děje takže se u knihy čtenář nenudí a některé zvraty jsou velmi překvapivé. Jenom nechápu, co Tessa vlastně vidí na Willovi. Chová se k ní hrozně, a jsou tam i normální muži, Jem a Thomas.

IsobelleFarbs
11.07.2018 4 z 5

Pekelné stroje naprosto miluju, ale musím říct, že ze začátku bylo hodně věcí, co mě na Mechanickém andělu štvalo... podobnost s Nástroji smrti (Tessa mi přišla taková Clary a Will jako úplná kopie Jace), vykání atd. Ale v průběhu čtení to postupně vymizelo a když jsem to dočetla, tak jsem nutně potřebovala další díl... A ty dva další byly prostě něco.

Ilirea25
13.06.2018 5 z 5