Past

Past https://www.databazeknih.cz/img/books/54_/5440/bmid_past-w4y-5440.jpg 4 157 42

Román o falešném umění dvojího života.Manželka notáře Kaila a jeho milenka s desetiletým synem jsou po jeho náhlé smrti donuceny žít v jednom domě.Chtějí se zbavit jedna druhé a začít nový život, ale nejprve musí uniknout z pasti, v které se zkřížily jejich protichůdné plány.

Babo
23.09.2022 4 z 5

Kniha se opět čte dobře,ale je už příliš překombinovaná a jen málo uvěřitelná a proto jednu hvězdičku ubírám. Je to škoda,ale tentokrát jsem nevěřila ani jedné z postav .

knihovniceS
18.04.2022 4 z 5

Past
Po dočtení jsem rozpolcená. Věřím, že celý děj románu je jen fabulace – fantazie autorky. Zapeklité vztahy, drama, postava hlavní hrdinky Milany nemůže být skutečná a její sokyně Gally také ne. Kniha se čte velmi dobře. Zápletek je hodně a oči slzavé. Nechci nic prozradit, román stojí za přečtení. Dávám 4 hvězdy a doporučuji

Aneleh
30.11.2021 3 z 5

Knize se nedá upřít zajímavost a velmi dobře popsaná psychologie všech postav, i když pochybuji, že to o čem se tu píše, by se někdy v reálném životě mohlo stát. Úmrtí lidí je bráno tak nějak bez citu, hlavně smrt dítěte matku nějak zvlášť nezasáhla, to mi přišlo hrozné, že se vrátí z psychiatrie, toto jí oznámí a ona funguje normálně dál. A že by tak velké dítě nepoznalo kakao a vážně by ho vypilo s muchomůrkou? Prostě až moc do očí bijících neuvěřitelností a ty mi kazily dojem z jinak dobře napsané knihy.

Jirinamac
04.08.2021 3 z 5

Dobře se to čte, ale pochybuji, že by se takový příběh mohl někdy odehrát. Těch rodinných tajemství, které se pak vyžvaní na potkání i neznámým lidem a pak se dozvíte, že jsou propletený s vaším životem, tak těch je v příběhu přece jen příliš. Chyběly mi nějaké emoce nad smrtí, které je v příběhu také skoro dost.

Dataline
04.04.2021

Třetí kniha od této autorky. Zpočátku jsem se nemohla zacist, jména hrdinu pro mě prilis složitá (Milana, Cecilka, Galla atd) ale nakonec jsem přečetla jedním dechem. Napínavý propletenec rodinných vztahu.

palka452
29.02.2020 1 z 5

Pořád horší a horší

jan6775
31.01.2020 5 z 5

moje druhá kniha od autorky a předčila očekávání. Napínavá a propracovaná prostě super.

petrulkaa
06.12.2019 5 z 5

Skvělá kniha. Z počátku pomalejšíí start, ale pak jsem se nemohla od napínavého děje odtrhnout. Byla to síla. Propletenec rodinných vztahů se zajjímavou gradací. Závěr jsem četla jedním dechem se slzami v očích. Těším se na další knihu této výborné vypravěčka.

vojteska70
27.11.2019 3 z 5

Ze začátku mi nešlo se začíst. Ale pak mně to chytlo. Zajímavá kniha.

Aivlis
05.09.2019 5 z 5

Veľmi zaujímavá kniha. Nedá sa mi neobdivovať Milanu, prijať do baráku milenku svojho vlastného nebožtíka.... Na to musí byť silný žalúdok a povaha. Pekne vykreslený charakter zakomplexovanej úbožiačky, ktorá sa nevie o seba postarať, cedí zo ženatého chlapa prachy, otehotnie s ním, pritom nevie zabezpečiť samu seba, nieto ešte decko a je tak tupá, že jej to vlastne ani nedochádza. Číta sa to dobre a človek je rád, sa to nedeje jemu.

Aleh
24.08.2019 4 z 5

Magdu Váňovou znám jako autorku, která se věnuje ve všech svých knihách partnerským a rodinným vztahům. i tato kniha je zajímavým a napínavým detektivním propletencem vztahů mezi manželkou a milenkou notáře Kaila, které řízením osudu i po jeho smrti žily vedle sebe v jednom domě v takové blízkosti, že by se rády jedna i druhá své sokyně zbavily. Jak je u této autorky zvykem nechybí mistrně propracovaná psychologická charakteristika postav, která skvěle doplňuje děj, který graduje až v samotném závěru a udržuje tak čtenáře v napětí opravdu až do konce.

marki.d
02.07.2019 5 z 5

Skvělá knížka. Nejprve jsem se do ní nemohla začíst, ale pak to stálo za to. Strhující děj, který neustále gradoval. Konec jsem obrečela, taková síla to pro mě byla. Rozhodně stojí za přečtení, autorka si pěkně vyhrála s vykreslením postav. A i když se můžou zdát některé scény trochu přitažené za vlasy, věřím, že nemusí mít občas daleko k realitě.

Vlaďkaa4
30.06.2019 4 z 5

Několik stránek před koncem jsem oplakala vyústění děje s tím, že už je vlastně vyřešeno. A autorka pak stihla ještě "pěkně" dějem zamávat. Strhující konec

zdenaR
11.01.2019 5 z 5

Můžu jenom opakovat to, co u předchozích knih:
moje oblíbená autorka nezklame - má jen jednu vadu: je vysoce návyková :-)))

akdar72
16.10.2018 5 z 5

Začínám mít Váňovou ráda. Fascinují mě její postavy, vykreslené do hloubky. Ruku na srdce, nenašli jste se v některé z nich, nejsou vám povědomé??

Adriana.82
27.07.2018 1 z 5

po letech jsem se vrátila k této autorce - asi špatný krok,protože takovej slint přitaženej za vlasy jsem dlouho nečetla :( pro mě velké zklamání

alnahu
11.11.2017 4 z 5

Zvláštní příběh dvou žen-advokáta Víta Kaila,jeho manželky a milenky,děj je neuvěřitelný hodně propletený.A tak se opět potvrzuje "kdo jinému jámu kopá ,sám do své pasti padá."Kniha se mi líbila a nemohla jsem se od ní odtrhnout.

Allla9
20.10.2017 5 z 5

Za mě plný počet hvězdiček.

Tylinka
13.05.2017 4 z 5

Kniha se mi líbila a četla jsem jí na jeden zátah. Děj byl ale opravdu zbytečně překombinovaný. Myslím si, že cca 10leté dítě už ví, že kakao je hnědé a jakou má chuť, a proč vše nešetřila policie ? Ale jinak velmi čtivé a napínavé jen konec jsem čekala trochu jiný.

Joyce24
03.05.2017 4 z 5

Další kniha mé oblíbené autorky. Čtivý příběh, jen bych možná trochu vytkla až příliš velký propletenec vztahů, v kterém jsem se někdy dost těžko orientovala. Ale jinak určitě zůstanu této autorce věrná.