Papírová labuť

Papírová labuť https://www.databazeknih.cz/img/books/34_/344974/bmid_papirova-labut-caF-344974.jpg 4 536 171

Vytvoření návyku prý trvá 21 dní. Je to lež. 21 jedna dní se držela. Ale ve dvaadvacátý den by dala cokoli, aby se mohla vrhnout do sladké náruči smrti. Protože dvaadvacátý den si uvědomí, že cenou za její únik bude jistá smrt jednoho ze dvou mužů, které miluje. Papírová labuť je strhujícím příběhem o vášni, ztrátě a vykoupení, temnou, avšak dojemnou romancí plnou intrik, kuráže a napětí. Vzhledem k násilnému obsahu, sexu a vulgarismům je román určen vyzrálým čtenářům. Téma není pro slabší povahy.... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , MOBA (Moravská bastei)

The Paper Swan , 2015

Knihomolka97
28.01.2019 5 z 5

Docela mě pobavilo, že má být kniha určená jen pro ,,vyzrálé" čtenáře kvůli násilnému obsahu a ehm jiným věcem. :-D Ale teda nevím, nevím zas tak hrozné mi to nepřipadalo... vlastně mám pocit, že jsem četla úplně jinou knížku, než byla popsána v anotaci. Ale vůbec mi to nevadí!
Nemohla jsem se od ní odtrhnout, zajímavý příběh, hlavní postavy jsem si kupodivu oblíbila a strašně jsem byla zvědavá a napnutá, jak to nakonec dopadne a jooo jsem nadšená! Na konci jsem ani nedýchala...! :-)

happy19
21.01.2019 5 z 5

Skvělá kniha,pěkně se četla a zaujala netuctovovým dějem!;-)

alekis
06.01.2019 4 z 5

Bohatá dívka Skye je unesena. Je sice bohatá, ale ve svém mladém životě se musela vyrovnat už s dost bolestnými ztrátami. Má milujícího a milovaného otce, ale jako maličká přišla o matku, později z jejího dětského života zmizela chůva, která jí maminku dokázala svou láskou nahradit, a chůvin synek Esteban, její asi jediný kamarád. Teď hrozí nebezpečí, že ztratí svůj život. Zoufale se snaží přesvědčit svého únosce, aby ji nezabíjel, protože její otec dá za ni jako výkupné cokoliv. Ale když klečí na zemi s pistolí u hlavy, tuší, že nic ji vykoupit nemůže. Proč ji chce vůbec zabít? To jí neřekl. Vydechne krátkou modlitbičku - a kupodivu - stále žije! A protože je to román "pro ženy", bude v knize žít až do konce :-).
Damian je přesvědčený, že pomsta vyléčí jeho těžce zraněné srdce. Z chlapce, který žil celkem příjemně a bezstarostně, se musel úplně změnit, stát se tvrdým a nemilosrdným - pokud chtěl přežít. Dokázal to. A pak musel v sobě znovu probudit svoje srdce, milosrdenství a lásku... pokud chtěl žít, a ne jen přežívat.
Je to neobvyklý příběh, zápletka je vymyšlená dobře, všechno je popsáno skvěle, a vývoj Damiena a jeho přítele Rafaela mi ukázal, jak to asi ve světě, o němž nemám pojem, chodí. Ale je to slohovka, vyprávěnka, bohužel. Některý autor píše a slova a věty mu zvoní a zpívají a člověk přejíždí očima stránky a hltá je. Tady ne. Nezní to tolik, jak by mělo, nemá to ten "břink", proto ocenění krátím, ač mě to mrzí. Mnohem "banálnějším" románkům jsem dala za 5. Jenže tady má autorka na mnohem víc, námět je podle mě vynikající! Škoda! Ale nenechte se mýlit, je to čtivá, zajímavá a dobrá kniha, kterou jsem přečetla raz dva. Doporučuju! Nejdůležitější je, že přes všechny trampoty, a že jich bylo neúrekom, hrdinové došli svého štěstí. A že na konci se objevivší padouch dostal, co si zasloužil! Tak to má totiž být! Aspoň v románě :-).

Evitsa
20.12.2018 4 z 5

Kniha byla zajímavá,rozhodně né vulgární.
Byla rozdělena do několik částí a u druhé jsem trpěla a chtěla odložit.
Člověka zajímá co bude dál a né se vracet na začátek a do minulosti co se dělo z jeho strany i když tam jsou důležité informace,ale určitě bych zvolila prolínání dějů a né takto na části.
Myslím si,že Rafael by zasloužil více pozornosti.

tereza1198
15.12.2018 3 z 5

Čekala jsem psychologickou bitku mezi dvěma osobnostmi na palubě lodi uprostřed oceánu. Dívka z vyšší společnosti, co se snaží získat výhodu nad svým drsným únoscem všemi prostředky. Dostala jsem díl telenovely Láska a pomsta. Dlouhé popisy pláží, chuti manga, mazání kokosovým olejem a opakování toho, jak to únosci sekne v košili na tělo a jaké břišáky má. Hezky napsané. Romantika s trochou té akce. Už dlouho jsem nečetla nic, co by tak moc neodpovídalo anotaci na obálce. To varování je směšné a asi jde o marketingový tah. Nebo nejsem vyzrálý čtenář, ale přezrálý čtenář.

wennu
15.12.2018 4 z 5

Od knihy jsem čekala něco trosku jiného, ale i tak se mi líbila. Byla romanticka,ale ne preslazena, byla temna,ale ne úplne morbidní. ..Az na par okamžiku. ..Damian je zkrátka antihrdina a jako takového jsem ho brala. Sky se mi líbila, byla to statecna zenska, i když v určitém směru vysinuta stejne jako on.Doporučuji, četla se sama...

Gatao
13.11.2018 3 z 5

Pěkně zpracovaný románový příběh. Jen utrpení hlavních dvou hrdinů mohlo skončit u soudu a dál by mi stačilo popsat jak k sobě pomalu nachází cestu. Poslední kapitoly a vracení se pořád někoho z minulosti bylo ubijející, což dokazuje i rychle vyřešení situace a pak rychlý konec

Mišule_11
30.09.2018 5 z 5

Tuto knihu jsem si přečetla na doporučení a rozhodně jsem toho nelitovala! :) Příběh se mi četl dobře, byl napínavý a taky poutavý pro mě po celou dobu. V kůži hlavní hrdinky bych rozhodně být nechtěla! Stejně tak jako bych nechtěla být bez kousku prstu, což i některé další situace dávaly ději určité napětí..a nebo bych také nechtěla být na rozhraní při výběru mezi vlastním otce a mužem, kterého milujete a o oba poté přijít..! V takový konec jsem tak nějak věřila, ale určitá místa v ději mě překvapily..! :)

CleopatraKatli
25.09.2018 4 z 5

Kniha je rozdelena do nekolika casti, prvni cast prectena na jeden nadech, napinava, fakt super! Ale o to horsi pak byl asi zbytek, ktery se mi uz spis zdal zdlouhavy. Sice se cetla dobre, ale... uz to nemelo ten spravny naboj. I tak stala za precteni!

ela1972
18.09.2018 4 z 5

Moc hezká kniha. Napětí, láska, nenávist. Super počtení.

Mandlevest
31.08.2018 2 z 5

No tak to bylo dílo! Dle anotace a upozornění jsem čekala nějaké erotické psycho, ale šlo o prvoplánovou červenou knihovnu, vzhledem k několika erotickým scénám a několika přestřelkám drogových dealerských skupin spíše pro dospělejší děvčata. Je krásné snít o tom, že láska hory přenáší, ale co je moc je prostě moc. Za mě nelogické, bez smyslu pro realitu a hodně naivní. Ale přelouskala jsem to, tak hodnotím, jak hodnotím.

a.k
29.08.2018 5 z 5

Kniha napříč žánry. Na své si přijdou milovníci napětí, kteří skousnou násilí a krutost, i příznivci románových postav se strastiplným osudem. Knížka osloví také čtenářky milující spalující vášeň a romantické hrdiny. Přestože není kniha tak úplně žánrově zařaditelná, příběh je velmi pěkně napsaný, dobře se čte a bavil mě.

Janoud
23.08.2018 2 z 5

Kniha nesplnila očekávání.
Rozjezd je sice dobrý, ale brzy se kniha zvrhne v románek typu Harlequin, s předvídatelným dějem i koncem.
Nevím, co mělo znamenat varování, že kniha není pro slabší povahy, nebo že autorka rozjíždí neuvěřitelný příběh...

Lenka.Vílka
21.08.2018 odpad!

V poslední době vychází až moc knih, z jejichž anotace nelze poznat, o čem kniha je. Čili kniha mě zaujala obálkou, ta je krásná. Tím ale nadšení končí. Průběžně jsem si četla komentáře, abych se konečně dozvěděla, o čem kniha je.

Kniha začíná celkem nadějně. Myslela jsem, že v ní půjde o to, že chlápek unese holku, bude jí věznit, mučit a týrat, aby Stokholm zapůsobil tak, že s ním nakonec začne spát dobrovolně. A tím vznikne ona volba z anotace. Jenže o tom ta kniha není. Číst knihu s tímhle dějem by mi vůbec nevadilo. Tím by kniha naplnila ten slib o tom, že je to drsná kniha, a to varování, že kniha není pro romantické dušičky. Varování: je to pro romantické dušičky, není to erotický thriller. Pokud chcete toto, knihu nečtěte. Není to v ní.

Místo toho začne romantika, která mi lezla na nervy. Autorka do romance našroubovala blbosti z minulosti, které tvoří další žánr, která ovlinila přítomnost, ale nakonec šlo jenom o romantiku. Konec předvídatelný. Na pár posledních stránkách "efekt nebezpečí" jako v každé podobné knize.

Mám ráda romantiku, pokud je dobře napsaná. Ale celý příběh zabilo to, co jí mělo udělat jinou. Byl to opruz a nuda.

LenRan
20.08.2018 5 z 5

"Pane JO"....to jsem vůbec nečekala. Krásná kniha napsaná zajímavým způsobem. Hodně se mi líbily až filosofické úvahy hlavních postav a to prostě miluju. Víc takových knížek.

If_odkolka
18.07.2018 5 z 5

Pecka!! Čekala jsem hodně a nebo taky nic, ale tohle bylo mnohem víc. Od každého trochu a dokonale poskládané do úžasného příběhu. Rozhodně musím doporučit.

zuzad
05.07.2018 1 z 5

Asi mám jiný vkus než většina komentujícich, ale pro mě šílená slátanina, plno situací přitažených za vlasy, ne, tohle opravdu nemám zapotřebí číst, takže nedočteno.

katslana
27.06.2018 5 z 5

Tak tohle bylo....dokonalý♡♡♡ Nečekejte žádný teror nebo thriller avšak city,pocity jsou popsány tak opravdově,realisticky až surově,že Vás kniha pohltí a nepustí. Já nemohla přestat. Smála jsem se i brečela a to se považuju za emočně plochou :-D Pro mě nejlepší kniha, kterou jsem četla.

Red-haired
03.06.2018 4 z 5

Hodnotím jako oddechové čtení, klasický erotický román - v tomto ohledu to bylo zajímavé, příběh mě vtáhl, a neměla jsem problém s dočtením, jako obvykle u romanťáren v poslední části mívám, když už je to přeslazené (a to i přesto, že je celý příběh trošku přitažený za vlasy). Pokud bych však hodnotila dle očekávání, které ve mně vyvolala anotace, pak bych tak vstřícná nebyla.
Určitě od toho nečekejte napínavý krvák, ale trošku akčnější čtení pro ženy, a budete spokojení :).

Trustty
29.05.2018 4 z 5

Erotický thriller pro otrlé čtenáře.......no vzhledem k tomu, že až do ted jsem četla převážně detektivky, thrillery a knihy válečné, byl tento příběh pro mě spíš takovou červenou knihovnou. Kniha se četla dobře. Už na začátku je příběh předvídatelný, ale mě to nijak nevadilo. Knihu jsem dočetla během dvou dnů, takže mě bavila. Místo v mé knihovně má.