Papírová labuť

Papírová labuť https://www.databazeknih.cz/img/books/34_/344974/bmid_papirova-labut-caF-344974.jpg 4 536 536

Vytvoření návyku prý trvá 21 dní. Je to lež. 21 jedna dní se držela. Ale ve dvaadvacátý den by dala cokoli, aby se mohla vrhnout do sladké náruči smrti. Protože dvaadvacátý den si uvědomí, že cenou za její únik bude jistá smrt jednoho ze dvou mužů, které miluje. Papírová labuť je strhujícím příběhem o vášni, ztrátě a vykoupení, temnou, avšak dojemnou romancí plnou intrik, kuráže a napětí. Vzhledem k násilnému obsahu, sexu a vulgarismům je román určen vyzrálým čtenářům. Téma není pro slabší povahy.... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , MOBA (Moravská bastei)

The Paper Swan , 2015

intelektuálka
20.01.2018 3 z 5

Snažila jsem se, ale nic mi to neřeklo. Málokdy si vyberu knihu, která mě nezaujme.

švédka538
19.01.2018

Jedna z mála knih, snad i první, která mě zaujala a pohltila hned od prvních řádků. Příběh o tom zda je silnější láska nebo pomsta, jak se člověk může ztratit v nenávisti a z lásky odpustit, pro někoho i neodpustitelné. Krásný příběh!

Marki87
16.01.2018 5 z 5

Nádherná kniha, která se čte jedním dechem. Temný romantický příběh plný emocí a vášně. Je možné nalézt lásku tam, kde je tolik nenávisti a hořkosti z minulosti? Co když je touha po odplatě silnější, než jakýkoliv jiný cit? Krom krásného příběhu a skvělé zápletky je to i nádherně psané, fakt jsem si čtení náramně užila :-)

Nicméně nechápu varování z anotace, kniha rozhodně nebyla násilná, ani vulgární...

Š.Ala
14.01.2018 5 z 5

Wauuu... Nádhera, jeden z nejlepších příběhů, které jsem četla.
Kniha plná strachu, napětí, lásky, nenávisti a odplaty.
K této knize se rozhodně ještě vrátím.

zuzikis
12.01.2018 4 z 5

Ta první polovina byla opravdu čtivá, byla jsem napnutá, jak to dopadne, kniha se mi velmi líbila a měla jí přečtenou za dva dny, i když ten konec byl už předvídatelný.

sebemi
07.01.2018 4 z 5

Hodně dobré čtení, zhltla jsem ji za jeden den. První půlka bezchybná, byla jsem napnutá, z únosu jsem měla husinu, ale druhá půlka byla klidnější a už hodně předvídatelná. Škoda, že celá kniha nebyla jako první půlka, jinak bych dala 5*.

Anna 13
31.12.2017 5 z 5

Kniha zcela uchvátí již od první strany...
Od začátku byla jiná, než všechny ostatní příběhy o lásce. Nezačíná to tak, že se do sebe hlavní hrdinové zamilují na první pohled, ale naopak se láska zrodí z nenávisti a city hlavních hrdinů jsou nesmírně komplikované. Zvolí neodolatelný, ale nebezpečný Damian lásku, nebo zvítězí jeho neukojitelná touha po pomstě? Zvítězí zbraně, či papírové labutě? A co je největší oběť?
Kniha spojuje spoustu žánrů v jedno a vzniká fascinující dílo, které napíná, dojímá, děsí a zároveň se stává jedinečným a vás to úplně oddělá. Papírová labuť je příběh romantický, ale i temně nenávistný. Vzniká z něj jakýsi thriller, který nemá obdoby.

A souhlasím s ostatními, že červené varování je zbytečné. Román není nijak extrémně násilný, ani příliš erotický nebo vulgární. Četla jsem mnohem násilnější knihy bez varování! :) A sprostá slova k některým hrdinům prostě patří, stejně, jako k romantickým příběhům trocha té erotiky.

Rozhodně nezapomenutelná kniha nejvyšší kvality.

Lu_Si
26.12.2017 3 z 5

Když jsem přečetla něco přes půlku, dala jsem bez rozmýšlení 5. Teď když vím, že v druhé půlce se v podstatě už nic neděje, stahuji na 3. Kniha mohla být klidně o 150 stránek kratší, ušetřili bychom si příběh jak vystřižený z poslední vyčuchlé série Dynastie.

kalinkacz
23.12.2017 4 z 5

Hromada pozitivních recenzí, které zaplavily internet ještě před vydání knihy mě nakoply, abych knize dala šanci... Líbila se mi obálka a tajemná, prakticky nic neříkající anotace... A já byla fakt v šoku, kdo četl, chápe... Třeba ta první třetina? Wow, vůbec jsem nečekala, že mě tak dostane a že vůbec může vyprávět něco takového... V této knize najdete neskutečně povedený mix žánrů, do kterého autorka zasadila vše, co by mohlo čtenáře bavit... Za mě obrovské překvapení!

Evka3814
19.12.2017 5 z 5

Opravdu zajímavý příběh který jsem si moc užila. Smutný, ale jak jinak než pohádkový konec. Každopádně jsem to přečetla jedním dechem,super čtení

EE156
18.12.2017

Kniha mě velice zajímala, už jen podle varování na obalu knihy.Dokonce jsem se bála začít číst. Po přečtení vůbec nechápu proč tam to varování je. Začátek knihy velice poutavý a zajímavý, druhá polovina červená knihovna až docela dost. Jediná drsnost useklý článek prstu. Celkově se mi kniha líbila.

lenka.g
14.12.2017 3 z 5

No. První půlka vypadala hodně zajímavě a líbil se mi styl psaní: střídání různých postav a jejich pohledů.
O druhé půlce nemůžu říct nic jiného, než že to byl klasický harlekýn. Což je škoda, ta knížka měla větší potenciál.

martina1199
14.12.2017 3 z 5

Zajímavý příběh, jehož čtení pěkně odsýpá. Ovšem musím přiznat, že mě bavila více první polovina, která byla opravdu napínavá. Oba hlavní hrdinové mi také byli v této části sympatičtější, i když také dost předvídatelní, než v polovině druhé, která nebyla vůbec napínavá a v některých momentech jsem měla pocit, že čtu scénář k romantickému filmu podle knih R. Pilcherové :-)

levánoha
12.12.2017 3 z 5

Začátek knihy mě bavil, ale potom už to šlo jenom z kopce. Thriller se proměnil v romantickou slátaninu, kde jeden druhého chvíli chtěl, pak zase nechtěl a pořád dokola. Autorka chtěla zřejmě sedět jedním zadkem na dvou židlích, a to obvykle nedopadá dobře...

Doksik
01.12.2017 5 z 5

Přečtena jedním dechem.

TerkaM
25.11.2017 5 z 5

Jednoduše pecka, jinak to říct nejde! :) Každopádně se mnohem víc rozepíšu v recenzi. :)

zuzana2599
24.11.2017 4 z 5

Papírová labuť je o lásce, vině a odpuštění.
Jedná se o velmi pěkně poskládaný příběh, romantika a vášeň se mísí s napětím, krutou realitou a odplatou. Čtení mě hodně bavilo a vůbec jsem neměla pocit, že by kniha byla nějak násilnická či vulgární. To červené upozornění na přebalu se mi zdá docela zbytečné.

ivca7265
23.11.2017 5 z 5

Jedna z nejlepších knih, které jsem letos četla. Nádherný příběh plný emocí.

evismaior
22.11.2017 3 z 5

60% - Ze začátku jsem byla vcelku nadšená - realisticky podaný únos a popis toho, co následovalo, skoro jak z hororu. Bohužel jsem prakticky od začátku tušila, co je ten tajemný únosce zač, nicméně pořád jsem ještě čekala, co se z toho vyvine. Pak jeho totožnost došla konečně i unesené, načež šla kvalita a čtivost sešupem dolů. Hromada zbytečně dlouhých vsuvek ve stylu "a mezitím se stalo tohle", které by se daly popsat v jednom odstavci, romantická linka, kde jsem pořád nedokázala pobrat "vždyť on jí udělal tu strašnou věc, jak ho může milovat?", následně čekání ne nevyhnutelný střet a zase další očekávatelný vývoj. Takže když to shrnu - našlápnuto měl ten příběh skvěle, ale škoda, že v tom duchu autorka nepokračovala.

aknicul
19.11.2017 5 z 5

To bylo krásné počtení! Četla se sama od začátku do konce! Neodbytá a propracovaná kniha! Kdo má rád romantiku a napětí, vřele doporučuji!!!