Papírová labuť

Papírová labuť https://www.databazeknih.cz/img/books/34_/344974/bmid_papirova-labut-caF-344974.jpg 4 536 536

Vytvoření návyku prý trvá 21 dní. Je to lež. 21 jedna dní se držela. Ale ve dvaadvacátý den by dala cokoli, aby se mohla vrhnout do sladké náruči smrti. Protože dvaadvacátý den si uvědomí, že cenou za její únik bude jistá smrt jednoho ze dvou mužů, které miluje. Papírová labuť je strhujícím příběhem o vášni, ztrátě a vykoupení, temnou, avšak dojemnou romancí plnou intrik, kuráže a napětí. Vzhledem k násilnému obsahu, sexu a vulgarismům je román určen vyzrálým čtenářům. Téma není pro slabší povahy.... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , MOBA (Moravská bastei)

The Paper Swan , 2015

mysanda20
27.05.2018

Tato kniha se mi velmi líbila. Přečetla jsem ji víckrát a stále mě baví.Mohu doporučit k přečtení...

Lokina
27.05.2018 4 z 5

Od této knihy jsem vůbec nevěděla, co od jejího obsahu mám očekávat. Dle anotace jsem čekala něco temného, strhujícího a nakonec se z toho vyklubal romantický příběh o pomstě, vykoupení a lásce. Nechybělo ani napětí a romance, která se zlehka začne formovat mezi hlavními hrdiny až někdy v půli knihy; čekala jsem ale něco drsnějšího dle anotace, ale nijak mi to splňované násilí nechybělo.
Líbily se mi kapitoly, které vyprávěly o Damianově minulosti, která byla sice násilná a plná krve, ale není to nic, co bych již nečetla a co mě mělo šokovat. Díky těmto částem, jsme se více seznámili s jeho charakterem a chováním.
Kniha se četla velmi dobře a je přesně psaná pro nadcházející slunné dny na čtení u vody :-)

sweeneytodd
24.05.2018 1 z 5

Dala jsem na dobré recenze, ale bylo to dost velké zklamání. Čekala jsem thriller "pro otrlé" a dostalo se mi harlekýnky. Začátek vypadal slibně, ale pa to jde z kopce a je to nuda a jedna velká nuda. Když jsem půl kapitoly přeskočila, nic se nestalo.

luciella10
01.05.2018 4 z 5

Příběh dokonale poskládaný jako origami. Na můj vkus je až moc "romantický", ale je to kniha, která stála za to, si jí přečíst.

Ewik
19.04.2018 5 z 5

Upoutala mě komorní obálka, kterou se Papírová labuť honosí a jejíž anotace nechává vše plně na fantazii čtenáře. A konečně rudé varování, které Vás zarazí s myšlenkou, jestli jste na tento druh knihy dostatečně vyzrálí a otrlí. Nebojte se, jste! :-)
Jde o zajímavý a napínavý romantický thriller odehrávající se v rozmezí několika let a nechává se vyprávět oběma ústředními postavami z nichž každá čtenáři předloží svoji verzi příběhu, bolesti, potlačované lásky a strachu z odpuštění a překonání vlastních démonů. Nejsmutnějším se stává okamžik, když je člověk přesvědčen o tom, že nemá nárok na štěstí.
Kniha mě pohltila jako kapku v moři, bavila mě a místy ve mně budila pobavení, dojetí, nejistotu, smutek i zlost na lidí s božským komplexem, kteří mají pocit, že smí bezostyšně a beztrestně manipulovat s lidskými životy.
Celkově jsem moc spokojená a výsledkem se stal maximálně napínavý čtenářský zážitek a od rudého varování nečekejte něco, co tu ještě nebylo. :-)

Téra
17.04.2018 3 z 5

"Vzhledem k násilnému obsahu, sexu a vulgarismům je román určen vyzrálým čtenářům. Téma není pro slabší povahy." - Tato věta mě měla připravit na uříznutý prst či na co? Jo, z toho bych asi mohla mít trauma. Čekala jsem to horší, rozumějte lepší a ona to byla obyč romanťárna.

Slezkairis
12.04.2018

To byla tedy jííízda!!! U nás se nevečeřelo, neobědvalo, po dobu čtení mě drželo pěkné kóma. Naštěstí manžel je zvyklý a ví, že když se do něčeho začtu, tak si nedám pokoj dokud knihu nedočtu a tak musel fungovat za mě :-D Do práce jsem došla unavená na smrt, protože jsem četla skoro do rána. Nepustí, prostě nepustí a ne a ne!! Doporučuji!

anishta
09.04.2018 3 z 5

No, nevím proč je to označeno jako kniha jen pro otrlé... Dle mého je to milostný příběh, komplikovanější, ale nic víc... Je to čtivá kniha a věřím, ze si najde hodně příznivců, ale já asi čekala fakt moc velký masakr...

Theena
02.04.2018 5 z 5

Přemýšlím, zda jsem vůbec četla zajímavější knihu. Děj je neskutečně poutavý a vryje se pod kůži. Tato kniha ve mně vyvolala několik emocí. Každá osoba měla svůj charakter a nenastala ani jediná chvíle, kdy bych začala přeskakovat řádky a nebo to jen prolétla očima. Knihu mohu jedině doporučit.

Matita310
31.03.2018 5 z 5

Jedna z nejlepších knih, které jsem za poslední dobu četla. Skvělý poutavý příběh. Knížku jsem dostala k Vánocům a došla jsem k ní až teď. Po názorech tety a mamky jsem se do ní začetla a nemohla jsem se od knížky odtrhnout. Za nás 3 doporučuji.

jani.ruzicko
27.03.2018 5 z 5

Tak toto byla velká krása! =) Anotace Vám vlastně nic moc neřekne, ale i tak mě zaujala stejně jako obálka.

Rozhodně se ale jedná o jednu z nejlepších knih, co jsem za poslední dobu četla. Spousta emocí i bolesti. Neotřelý děj s nápadem přesto, že se dá prokouknout, už skoro na začátku, ale to mi vůbec nevadilo.

Příběh je napsaný velmi poutavě, vtáhne Vás a nepustí. Žádné sáhodlouhé popisování všeho okolo, prostě jen vše jasně, stručně a přesto je to dostačující.

Doporučuji všemi deseti a plný počet * je jasný! =)

Lenka40
11.03.2018 5 z 5

Tuhle knihu jsem neměla vůbec ve svém hledáčku knih k přečtení . Ale po přečtení recenze na blogu pinkyvkihách jsem se rozhodla ,že se na ni musím podívat . A musím říct ,že se mi to vyplatilo. Velice pěkně napsaná oddychovka s dějem , který vás hned vcucne . Hned od začátku se to rozjíždí ,žádné dlouhé nezáživné popisy čehokoliv prostě hned akce. Tak to mám moc ráda. Takže za mě určitě doporučení .

AnickaGr
10.03.2018 5 z 5

Nádherná kniha, rozhodně doporučuji.

Pedruska01
09.03.2018 5 z 5

Tahle kniha pro mě byla skok do neznáma. Jednoho dne jsem bloumala po knihkupectví, nasávala tu atmosféru a vůni nových knih, když jsem asi po pátém kolečku stejné trasy v regále narazila na temnou obálku se zvlášním názvem. Anotace mi neřekla nic konkrétního, ale zaujala mě. Na to, že jsem abnormálně nerozhodný člověk, tohle mi vůbec netrvalo. Popadla jsem ji s tím, že si chci udělat radost v jednom z mnoha fádních všedních a pracovních dnů.
Do ruky, připravena ke čtení se mi dostala s několika měsíčním odstupem času. Když jsem knihu otevřela, stále jsem nevěděla do čeho jdu. To, co přišlo mě absolutně dostalo. Dostávám porci násilí, brutality a nenávisti. Přeci jenom, standardem je nějaký "mírumilovný" úvod. Na tohle nejsem zvyklá. Tohle bylo jiné. Tohle bylo dobré. Tohle si mě získalo. I když takový náboj, který mě zasáhl hned na prvních stránkách postupem čtení místy opadl, základní kámen posedlosti, nenávisti, pomsty, lásky, krutosti a především bolesti zůstal.
Kniha je rozdělená do několika částí - nejvíce mě bavily ty , které samozřejmě vyprávěla Skye, i když ostatní byly podstatné. A musím souhlasit s komentáři podemnou, které tvrdí, že tohle se skládá z několika žánrů. Minimálně 3 v 1. Vůbec mi to ale nevadilo, naopak - jsem mile překvapena. Bylo to svižně napsáno, nic nedrhlo a báječně a rychle se to četlo. Ta kniha si mě udržela a tolikrát mě dokázala překvapit, nechtěla jsem ji odkládat. Byla jsem zvědavá a chtěla jsem s Damianem a Skye zůstat co nejdýl. (I když v první třetině Skye zjistila identitu svého únosce, to náhlé poblouznění/zamilování podle mě nebylo dobře vykresleno. Byli děti, patnáct let se neviděli a pak tak rychle zahořeli citem silnějším než dětské sympatie?! A žádné výčitky kvůli amputaci?) Pár mnou nelogických věcí se tam objevilo.
Sice každého zvlásť z hlavních hrdinů a jinak, jsem musela obdivovat, fandit mu a zároveň s nimi nesouhlasit. Člověk je miluje a nenávidí zároveň. Nejde to rozdělit, nejde se přiklonit k jedné straně. Ve finále to je o hluboké a syrové lásce zakořeněné v temné chuti pomstít se.
Hrozně mě to bavilo, prožívala jsem to společně s nimi a skutečně cítila tu bolest. Autorka mě překvapila, nemám co výrazného vytknout a jsem zvědavá, s čím dalším se od ní seznámím. Příběh je tak plný všeho, co překračuje všechny meze. Neváhám doporučit! :)

kytarka
26.02.2018 5 z 5

Anotace knihy čtenáři mnoho neodhalí. A tak jsem se začetla s očekáváním ohledně čeho kniha bude, jaký děj skrývá? Určitě se nejedná o jeden žánr. Ze začátku bych knihu přirovnala k thrilleru a následně pak k lehce erotickému románu. Kniha mě velice překvapila tím jak jsem byla do ní začtená a nechtěla jsem ji odložit z rukou. Příběh temného kartelu z Mexika, plný zvratů, nepochopení se a lásky.

DDD
25.02.2018 5 z 5

Kniha mě velice překvapila. Měla jsem ji doma ve své knihovně už více než měsíc a stále se k ní nemohla rozhoupat. Nakonec jsem si ji vzala do ruky a jelikož jsem vůbec netušila co čekat, neboť anotace nic moc konkrétního neprozradila, byla jsem do knihy poměrně hodně zabraná.
Příběh mě velice mile překvapil a několikrát vyrazil dech, neboť takovou situaci jsem vůbec nečekala.
Knize dávám pět hvězdiček za originalitu příběhu a srozumitelné psaní.

peitho.1
19.02.2018 5 z 5

Absolutně jsem netušila, co od této knihy čekat, byla zařazená mezi romány pro ženy, na druhou stranu varovala před násilným obsahem, sexem a vulgarismy a anotace toho moc neprozradila, navíc mě zlákala obálka, která je opravdu úchvatná.
Musím říct, že tentokrát se mi krok do neznáma víc než vyplatil, nerušila mě žádná očekávání a jen jsem si užívala tu jízdu, která začíná hned na první stránce. Rozhodně to není klasický sladký románek, na druhou stranu co se týče násilí, sexu a vulgarismů, tak jsem rozhodně četla i drsnější díla a to i v sekci románů pro ženy. Každopádně to bylo velice příjemné překvapení a i přes drobné mouchy můžu knihu vřele doporučit.

Blaufik
19.02.2018 5 z 5

Tato kniha je jedním slovem úžasná. Nezaměřuje se z velké části na násilnosti, jako by se mohlo zdát. Jedná se spíše o ukázku psychologických dopadů na danou situaci, což samotnou knihu povýšilo o pomyslný stupeň výš.
Díky autorčinu poutavému vyprávění se jedná o knihu, kterou jsem určitě nečetla naposledy a s velkým nadšením doporučuji k přečtení i vám.

PavlínaAlžběta
04.02.2018 4 z 5

Nečekala jsem od ní nic a jsem překvapena. Kniha o lásce, zamilovaných hlavních hrdinech, mnoho emocí popsané tak, že čtenáře neodradí, zajímavý námět a velmi pěkným stylem napsaný příběh, kterému nechybí nic, zápletka, napětí... Knihu jsem přečetla za dva dny jedním dechem, chvílemi romantiky příliš, ale nakonec roku mě toto čtení nadchlo. O knize mohu napsat samá pozitiva, čtení pro ženy, které mají rádi romantiku a oddychovku i napětí.

K-afe
01.02.2018 5 z 5

Moc pěkná kniha.... Knihu jsem si vybral hlavně kvůli obálce, je taková tajemná) a nezklamal mě ani její obsah. Na DK jsem viděla, že kniha má vysoké hodnocení a to byl další plus. Ze začátku jsem obálku knihy moc nedokázala spojit s dějem, myslela jsem si, že čtu nějakou detektivku, ale pak mi to cvaklo .... napínavé a milé čtení....