Panský dům a jeho dcery

Panský dům a jeho dcery https://www.databazeknih.cz/img/books/35_/356360/mid_pansky-dum-a-jeho-dcery-Mwt-356360.png 4 711 153

Panský dům série

Marie a Paul Melzerovi si užívají rodinného života, ale jejich štěstí netrvá dlouho. Vypukla první světová válka a muži narukují na frontu. Paul jako dědic průmyslnické rodiny je zpočátku zproštěn vojenské povinnosti, neboť je potřebný doma jako odborník v továrně. Jenže i on posléze dostane povolávací rozkaz – a právě v den, kdy Marie rodí jejich dvojčata. Marie se však nezalekne žádné překážky. Brzy pochopí, že je na tom melzerovská textilka špatně, a pustí se do boje za zachování rodinného dědictví. Její pomoc potřebují i obě švagrové Kitty a Elisabeth. Později ale dostane zlou zprávu, že Paul padl do zajetí. A záhy nato se objeví jeho přítel, elegantní Ernst von Klippstein, který čím dál víc vyhledává její blízkost...... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Knižní klub

Die Töchter der Tuchvilla , 2015

Matita310
23.10.2018 5 z 5

Skvěle pokračování prvního dílu a ten konec? Bomba. Celou dobu jsem čekala, kdy to přijde. Už teď se těším, až se pustím do třetího dílu.

ave55
15.10.2018 4 z 5

Trochu jiný náhled na 1. světovou válku, tentokrát očima opačné strany - Němců. V každém případě je každá válka hrozná ze strany jakéhokoliv obyčejného, ale i bohatšího lidu.

Toňula
08.10.2018 4 z 5

Stejně jako u prvního dílu naprostá spokojenost, rodinné ságy mám ráda a navíc kombinace osudů jednotlivých postav s líčením válečných útrap a celkově pozadí doby dělá z knihy pozoruhodné vyprávění pro více generací čtenářů.

PetaZ
07.10.2018 5 z 5

Druhy dil se mi libil mnohem vic, nez ten prvni a nemuzu se dockat, az si prectu treti :-)

Arsi
05.10.2018 5 z 5

Druhý díl se mi líbil víc než první. Zajímavé vyprávění z rodiny Melzerů a smutný pohled do doby 1. světové války. Těším se na další pokračování.

nicole1990
02.10.2018 5 z 5

Druhý díl se mi líbil víc než ten první. Akorát jsem čekala větší happy end Hanny a Grigorije. Už se těším na další díl

bookcase
01.10.2018 5 z 5

Pokračování se mi líbilo, autorka dál rozvíjela zajímavé osudy hrdinů a dobře vykreslila prostředí během první světové války i po ní.

monte
30.09.2018 5 z 5

Moc pěkné pokračování. Už abych měla v ruce třetí díl

marli58
24.09.2018 5 z 5

Četla jsem hned po prvním dílu - zase se dozvíme jak se žilo na počátku 20. století a vliv 1. světové války, která vstoupila i do panského domu. Doporučuji.

ivousekk
11.09.2018 4 z 5

Super pokračování rodinné ságy, které se dobře čte. Kromě vztahů v rodině a mezi služebnictvem zprostředkuje pohled na život za 1. světové války. Ale i na to, jak se společnost postupně měnila (nejen zkracování vlasů či sukní). Už se těším na pokračování :-)

LahoferRose
09.09.2018 5 z 5

Dvojka mne bavila od začátku do konce. Bude to samozřejmě Světovou válkou, která postihne muže, ženy, děti, dobu. Právě zajímavým obdobím dostává vyprávění širší pole nápadů na osudy hrdinů. Některé dojdou šťastného konce, je však více těch nešťastných. Nejblíže mi je opět postava Lisy, zato Kitty se ukazuje ještě povrchnější, namyšlenější a rozmazlenější než v prvním díle. Ano, je to možné :-D Těším se na říjen, kdy má česky vyjít i třetí díl.

alnahu
03.09.2018 5 z 5

Tentokrát i rodinu Melzerů zasáhne válka, Paul musí narukovat a Marie zůstane z právě narozenými dvojčaty sama. Marie začíná mít problémy s tchánem ,který se bojí jakýchkoliv změn v rodinné továrně a tak se sama pustí do záchrany textilky .I druhý díl se mi četl dobře.

NathalieVerdun
31.08.2018 5 z 5

2. diel sa mi páčil viac, ale to pravdepodobne preto, že 1. svetová vojna je nekonečným námetom. Počínanie si komorníka Humberta je tak trochu tragikomédia, nešlo sa nesmiať a zároveň sa oňho neobávať. Osud Klausa von Hagemann som nečakala. Elisabeth von Hagemann Melzerová sa viac poľudštila a Marie je hotová pani riaditeľka. Dúfam, že v ďalšom dieli poodhalia osud doktora Moebiusa...

zuzana2599
18.08.2018 4 z 5

Již podruhé jsem vstoupila do panského domu Melzerů a i tentokrát se mi příběh líbil. Bylo to hodně poklidné vyprávění o dalších osudech rodiny, takže si myslím, že trocha šťávy by neškodilo přidat. Nebo jsem jen namlsaná adrenalinem z thrillerů a tady mi chyběl. Ne, bylo to opravdu pěkné čtení pro dámy.
Lahodné, příjemné a milé ! Již se těším až vstoupím k Melzerům potřetí !!

swon
08.08.2018 4 z 5

Druhý díl ságy mě zaujal mnohem více než první knížka. Je to určitě i dáno tím, že mám témata obou světových válek ráda v literární i filmové podobě. O to víc jsem potěšena, že se děj odehrával v Německu a bylo možné si alespoň občas přečíst, jak válku vnímali obyčejní Němci.
Co se týče příběhu samotného, pořád mi tam něco chybělo. Autorka se snažila popsat osud každé postavy, která se tam objevila, ale u žádné nešla dále, aby ji aspoň více otevřela či dovršila její příběh. Poslední kapitoly tak na mě působily kvaltem - rychle dopsat, aby čtenář dostal nějaký konec. Pak se ale stalo, že o některých tak nevíme zhola nic (jak skončil doktor Moebius??) a z mého pohledu to byly často ty zajímavé postavy. Uvidíme, co přinese závěrečný díl.
Rozhodovala jsem se mezi 3 a 4 hvězdičkami - ale zájem o historii a potěšení, že se autorka do tohoto historického období pustila, mě přesvědčily :-)

martinaandulka
08.08.2018 5 z 5

Panský dům 2 díl trilogie byl moc krásný jako první,opravdu mi to připomíná Panství Downton,jen se to odehrává v Německu v době 1 světové války.Hodně jsem se dozvěděla historii Německa za a po 1 světové válce.Konec byl dojemný.těším se na závěr trilogie.

Riley11
19.07.2018 3 z 5

Tak mám dočteno, velice rychle se to četlo, musím říct, že jsem opravdu těšila na další stránky. Místy mi to trochu zase Panství Downton, ale když se zamyslím, tak asi hodně bohatších rodin, zakládali lazarety.
Místy opravdu velice smutné. A jak se v první knize jsem neměla rádu Lisu, tak jsem jí měla radši než Kitty, která mi pořád lezla na nervy. Je škoda, že Marie, má v knize méně prostoru, než v předchozím díle. Jinak se mi to líbilo.
P.S. opravdu katastrofální překlad, a neskutečné přesmyčky a nelogická slova ve větách, kolikrát jsem si 3x četlu větu, a přemýšlela jestli nejsem blázen..

bigben
16.07.2018 3 z 5

Takové příjemné dámské čtení...

cérka
12.07.2018 4 z 5

Tomu, kdo má rád romantické příběhy, mohu jen doporučit. Příjemná, odpočinková četba, jen těch překlepů a chyb v překladu bylo na jednu knihu opravdu hodně :-).
Stejně jako u prvního dílu bych si přála, aby byla kniha obsáhlejší a některé situace, např. v továrně, byly lépe vysvětleny. Nicméně už teď se těším na třetí díl.

Renatecka
08.07.2018 4 z 5

I druhý díl Panského domu se mi velmi líbil, ale jednu hvězdičku ubírám, jednička byla přece jenom o chlup lepší. Vydavatel by se měl ovšem zamyslet a v 3. díle vyeliminovat to množství překlepů - to jsem ještě u žádné jiné knížky neviděla :/ Jinak fajn čtení :-)

první světová válka (1914–1918) historické romance

Anne Jacobs