Paní půlnoci

Los Angeles, 2012. Je tomu již pět let, co dvanáctiletá lovkyně stínů Emma Carstairsová přišla za Temné války o oba rodiče. Dnes už Emma dávno není dítě, ale mladá žena odhodlaná k pátrání a pomstě. Spolu se svým parabátai Juliánem Blackthornem musí překazit nekalé spiknutí a rozbít síť temné mafie, jejíž dlouhé prsty sahají od Sunset Stripu až k magickým hlubinám oceánu a plážím v Santa Monice. Aby to dokázala, musí se však naučit důvěřovat svému srdci, které ji, zdá se, svádí na scestí… Románem Paní půlnoci otevírá Cassandra Clare další strhující a vášnivou trilogii ze světa lovců stínů....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/33_/331569/pani-pulnoci-0vN-331569.jpg 4.7152
Série:

Temné lsti (1.)

Originální název:

Lady Midnight (2016)

Žánr:
Literatura světová, Fantasy, Pro děti a mládež
Vydáno:, Slovart (ČR)
více informací...
Nahrávám...

Komentáře (41)

Přidat komentář
Aquilla
29. listopadu

Téhle knížky jsem se docela hodně bála, protože jsem nečetla žádnou z autorčiných předchozích sérií. Když jsem četla komentáře u různých recenzí, tak se skoro ve všech psalo, že mě knížka pravděpodobně bavit nebude ( kvůli tomu že jsem nečetla ostatní knihy). Ale mě bavila strašně moc ! Byla úžasná a ta spousta popisů mi vůbec nevadila. Hlavní hrdiny jsem si oblíbila a dokonce i záporáky jsem měla ráda. Styl psaní mi sedl a ikdyž má kniha 600 stránek tak jsem ani nevěděla jak a už jsem byla v polovině. Občas jsem byla trochu mimo ze spousty jmen a příjmení postav z jiných knih, ale nebyl to žádný extrém. Určitě si přečtu další díly a ostatní knihy Cassandry Clare.

Tris257
19. listopadu

Skvělá knížka

Billlly_Samotar
21. října

Očekával jsem o něco více a tato kniha nebyla pro mne tak čtená jako předchozí.

Míša.Šnaj
18. října

Nemám slov. Úžasná kniha, se kterou prožijete snad všechny emoce, od smíchu až po pláč. Už se nemůžu dočkat dalšího dílu, ten konec mě jen nahlodal, protože se to už zdálo celkem uzavřené, ale teď budu zase buhvíjak dlouho přemýšlet nad tím co bude dál...

nufulina
18. října

Prostě wow. Než sem se začetla tak to chvíli trvalo , ale jsem ráda ,že jsem to hned nevzdala. Knížka je začátkem další strhující série , kterou stojí za to si rozhodně přečíst. Autorka prostě ví jak psát. Na druhý díl si chvíli počkám, ale aspoň budu víc napjatá jak to celé bude pokračovat (protože číst to anglicky na to já jsem moc velký lenoch :D ).A pokud je nečetli předešlé dvě serie (Nástroje smrti a Pekelné stroje) a chcete odhalit příběhy některých postav ( jako např. Tessy nebo Jace) rozhodně doporučuji.

parvitas
17. října

Pocity? Nie som už nadšená, ako som bola pri prvej sérii. Bolo to ako vkĺznuť do starých známych papúč, objavili sa známe charaktery, aj štýl rozprávania (dobre, nebol tam Jaceov humor, ale vtipné boli aj iné postavy), ale vlastne celkovo to prostredie mi bolo dobre známe. V tomto sa nehádam, fanúšikovia ozaj slintajú blahom, ja som tá, čo im podáva servítky a mierne krúti hlavou, že deti....

Ale.

Čo bolo ozaj super, boli elfovia, či faerovia, či ako ich nazvať. Celá tá mytológia, tie historky a útržky o Divokom hone boli COOL! To ma bavilo asi najviac, a iba preto som knihu aj dočítala. :)

Takže chúďa hlavná postava, sirôtka bojovná, úplne som ju odignorovala, aj jej city k jej drahému, dokonca aj celé to vyšetrovanie, vzťahy naokolo - proste mi boli šumafuk. Zlosyna však beriem, nerátala som s ním, tak celkovo tomu dávam 3,4 hviezd.
Pokračovaniu sa brániť nebudem, ale aby som nadšene ospevovala niečo, čo mi prišlo ako 10-ty krát presypaný piesok... Ale tak fanúšikovia si prídu na svoje. :)

Davina
09. října

Knihy od Cassie ani jinak hodnotit nemohu, sice mi tato serie zatím přijde nejslabší, přesto naprosto úžasná. Je to úžasný svět, který se stále obohacuje o něco nového. Autorka si navíc dokáže perfektně vyhrát s postavami a to je na tom to úžasné. Každá postava má své typické rysy, každý je něčím unikátní. U této knihy mě mrzelo málo akce, proto doufám, že nám to Cassie dalším dílem vynahradí. Rozhodně doporučuji! Tato kniha už má své čestné místo u mě na poličce vedle ostatních skvostů od C. Clare.

Lokina
10. září

Už dlouho jsem laškovala s myšlenkou přečíst si Nástroje smrti. Když se mi naskytla příležitost přečíst si Paní půlnoci, vůbec jsem neváhala. A kniha o dalším příběhu ze světa lovců stínů, se mi strašně zalíbila.
Příběh byl poutavý, napínavý a magický svět nefilim, démonů a kouzel mě dokázal upoutat tak, že jsem kolem nic jiného nevnímala.
Emma mi přišla jako správňácká hrdinka, pro mě byla sympatická, měla bojovnou duši a kousek drzosti a pro své blízké by udělala cokoliv. Co mi přišlo líto, byl ten konec, kdy učinila za mě těžké rozhodnutí, protože jí k tomu vedla nevyhnutelná a nebezpečně vyhlížející pravda. Jen mi stačí doufat si, že to autorka nějak vyřeší, protože Emma a Julián by pro mě tvořili tak hezký, stabilní a milý pár. Už teď se nemohu dočkat dalšího dílu a já se zase ponořím do úžasného světa lovců stínů.
A abych si ten čas zkrátila, přečtu si Nástroje smrti, protože tahle kniha mě přesvědčila, že je to jistá záruka kvalitní a uchvacující četby.

pajka0071
28. srpna

Jsem ráda, že jsem si knížku pořídila. Od téhle autorky je to moje první kniha a velice mě celý fantasy svět nadchl. Příběh má úžasnou zápletku, všechny postavy jsem si oblíbila a u některých scén jsem byla úplně napjatá... Určitě budu ve čtení knih této skvělé autorky pokračovat.

Dani3
28. srpna

Po pravdě moc jsem nevěřila, že se mi bude Paní půlnoci líbit, ale bylo to super čtení.

Vzhledem k tomu, že jsem nečetla předchozí autorčiny série a nastoupila do „rozjetého vlaku“, tak mi chvilku trvalo, než jsem se zorientovala v postavách a hlavně v pravidlech. Plusem pro mě bylo, že celá první polovina knihy byla poměrně pomalá a vysvětlovací, takže to nebyl až zas takový problém.

Koho jsem si opravdu oblíbila, byl Mark. S tím svým slovníkem z jiné doby byl prostě úžasný. Bavilo mě, jak bral všechno doslova a snažil se to chápat.

Co mi ale vadilo, byly barevné hrany stránek – vyloženě mě to rušilo při čtení.

Nathanielka
19. srpna

Cassie je prostě královna! Vytvořila úžasnou serii knih, která je skvěle propojená. Paní půlnoci je toho skvělým důkazem. Podle mě je důležité přečíst nejříve předchozí serie a potom se pustit do této, nepříjdete o skvělé příběhy, ale také důležité infomace k příběhu. Nejvíce mě mrzí, že u nás ještě nevyšlo Tales from the Shadowhunters academy. Jsou zde skvělé povídky doplňující celý obraz, napříkla to kdy a jak se Emma a Julian stali parabatai nebo jak to, že Simon má zase svoje vzpomínky a další. Nemužu se dočkat na další díl a věřím, že Cassie určitě nezklame.

Efeméra
13. srpna

Musím říct, že Paní půlnoci byla stejně úžasná jako její obálka. Cassandra je skvělá vypravěčka, jazyk, který používá, je opravdu krásný. Jedná se o velmi objemnou knihu, i přes to vědomí jsem však byla překvapená, jak dlouho jsem ji četla. Občas jako by mi stránky vůbec neubývaly. Nepochybně by bylo možné ji napsat stručněji, ale přiznám se, že mi vůbec nevadilo být v příběhu ponořená tak dlouho. Děj se odehrával v nádherném prostředí a čtenáře v něm doprovázela řada sympatických postav. Mezi moje nejoblíbenější patří Julián, i když v jeho případě možná ale autorka trochu přestřelila v jeho neustálém stavění do pozice otce. Jeho sourozenci mi místy připadali poměrně dost sobečtí, nesamostatní a nesolidární. (Vážně nechápu, proč by si každý den nemohli připravit snídani nebo i oběd sami.) Proto jsem si nikoho z nich příliš neoblíbila. Celá zápletka byla perfektní a za ten konec bych Emmě nejradši dala pěstí :D I přes pár much nemůžu dát jinak než 5 hvězdiček a doporučit dál.

AjinQa
11. srpna

Cassandra Clare už mě více nemůže překvapit. Opět se ji povedlo napsat úchvatný příběh ze světa Lovců stínů, jako tolikrát předtím.
Kniha se mi líbila možná i o něco více než Nástroje smrti, ale na Pekelné stroje to pořád nemá.
Nové postavy pro mě neměly chybu. Všechny jsem si ihned oblíbila. Hodně se mi taky líbilo, že se objevily i postavy předešlých sérií.
Rozuzlení celé knihy ale bylo trochu předpovídatelné (pro mě). Ale i tak jsem si knihu velmi užila.
Už se nemůžu dočkat na další díl, ale jsem zvědavá, jak autorka hodlá s příběhem pokračovat. Za mě určitě 5*

Halka2
06. srpna

První kniha série Temné lstí mě nadchla stejně, jako Nástroje smrti a Pekelné stroje. Obdivuji autorčinu fantazii a vypravěčské umění. Těším se na pokračování a doporučuji.

ladaol
06. srpna

Opravdu velmi povedené, těším se na další díl, jsem zvědavá, jak to dopadne.

lenda6052
01. srpna

super pokračování příběhu lovců stínů

sakay
30. července

Stejně jako ostatní knížky mě to zase úplně dostalo! Miluju tenhle svět!

MishRarach
27. července

Potom, co jsem byla absolutně uchvácená Nástroji smrti, jsem se upřímně bála jiných příběhů ze světa lovců stínů. Bála jsem se toho, když se objeví jiné postavy, popřípadě budou se zde objevovat i postavy staré.. Nebyla jsem si jistá, zda mě ještě něco zaujme nebo překvapí.. Nicméně Cassandra si připravila opravdu ohromující půdu vytvořením světa lovců stínů, kde je ještě spousta námětů a překvapení.. Je poměrně těžké mě něčím zaujmout, popřípadě překvapit a obojí se v této knize podařilo. Už loni jsem si oblíbila styl, jakým Cassandra píše a zařadila se k dalším mým oblíbeným autorům.. Tato kniha mě od začátku strhla a já se nemůžu dočkat dalšího pokračování, kdy budu moct prožít další životy
v tomto světě..

Ajinka126
26. července

Kniha je to pěkná. Poutavá. Místy velmi vtipná. Semtam jsem musela překonat tu přítomnost toho neustálého klišé - typu - Já jsem nejstarší brart, a proto se o vás všechny ve 12ti letech postarám. Vy jste mé děti.. bla bla. To bylo na mě trochu moc. No a druhá věc je ta, že u mě vyhrává jednoduchost. I co se literárního vyjádření týče. Ono, když omáčku naředím vodou, tak to na chuti nepřidá. Stejné je to s tím počtem stran. Závěr knihy byl pro mě už utrpením. Celé se to dalo krásně shrnout do 20-40 stran (namísto 150-200). MŮJ ZÁVĚR - na začátku jsem se nemohla začíst, pak to bylo báječný. A konec se nepříjemně táhl. I když jste už dávno věděli, jak to skončí, tak vám chybělo dokonce ještě 120 stránek. Ptám se proč?

Scharks
25. července

Kniha se mi líbila, byla velice čtivá a potěšil mě i alespoň chvilkový návrat mých oblíbených postav :) Celkově to bylo zajímavé čtení, hezky propojené a navázané na předešlé série, což mám opravdu ráda :) Někdy to bylo na můj vkus až moc přesládlé, ale i tak jsem si čtení užila a těším se na pokračování série.

Arianne
15. července

Opět příjemný návrat do světa Lovců stínů, autorka si drží svou vysokou laťku a odstartovala další příběh, který rozhodně bude stát za to.

degus
07. července

Vzhledem k tomu jak moc mě nadchly série Nástroje smrti a Pekelné stroje, jsem se trochu bála, že budu z knihy zklamaná. Tato domněnka však vzala po několika stránkách za své.
Kniha byla nádherná. Cassandra Clare se prostě opět předvedla v tom nejlepším světle a já nedočkavě vyhlížím další díl:)

Silmarien
01. července

Päť rokov po Temnej vojne sa v Los Angeles začnú diať čudné veci a Julian Blackthorn a Emma Carstairsová sa ocitnú vo víre udalostí, ktoré môžu zničiť nielen ich, ale aj celú Blackthornovskú rodinu aj s losangeleským Inštitútom.

Podľahla som tieňoloveckému svetu. Je to jednoduché, príťažlivé, číta sa to ľahko pre toho, kto nepotrebuje riešiť priveľa vecí a zároveň si tam aj človek, ktorý sa rád rýpe v podrobnostiach, nájde svoje poznámky a odkazy na iné série a staré postavy z predošlých sérií. To ma na tom baví. Samotný príbeh bol ok, aj neustále zdôrazňovanie Juliana ako ochraniteľa rodiny sa dalo prežiť. Menej mi šla pod nos ďalšia osudová romanca a som zvedavá či Cassandra v ďalších dieloch vyjde z komfortnej zóny alebo to zaonačí inak. Ale teším sa na ďalšie pravidlá a zákonitosti a je fajn, že sa ďalej rozvíja téma parabataistva. "Návštevy" starých postáv boli oživením, rovnako ako bonus po skončení hlavného príbehu.

A Tavvy je super! :-D
A nová postava v podobe Cristiny sa tam výborne hodila a stala sa asi mojou naj v tejto knihe. Obecne mi výrazne sedia vedľajšie postavy dobrých sidekick-ov

Ametymka
01. července

Úžasná knížka. Jen lituji, že jsem si od autorky nepřečetla i ty předešlé.
Obal má krásný. Jak tu již někdo psal, z boků modré stránky dodávají jedinečnost. Výtku mám jen jednu....je škoda, že přebal není pevný, neb se mi knížka při mém nošení v tašce rychle poničila.
Jsem taky nesmírně ráda, že jsem dala na recenze, a knížku objednala přes internet, protože si nejsem úplně jistá, zda-li by mě pár prvních stránek zaujalo natolik, abych se odhodlala ke koupi.

Knížku vřele doporučuji. Já osobně se už hrozně těším na další díl(y).

Veeria
29. června

Jsem vděčná, že k nám doputovala další kráska ze světa lovců stínů, Paní půlnoci.

Musím pochválit nakladatelství za nápad s modrým orámováním stránek, dodává to příběhu punc mořské chladnosti a jedinečnosti!

Příběh jako takový nás seznámí s novými postavami, rovněž se však potkáme s našimi oblíbenci z předešlých dílů.... za což jsem byla velmi, velmi ráda.

Opět tu nechybí nějaká záhada, opět se dočkáme akčních scén, představí se nám zajímavé charaktery. Je tu nádherně ukázáno mnoho podob lásky.

Čtení jsem si užila, byť kvalit Nástrojů smrti v mých očích nedosáhla, proto 4 *.

BlogKnihotání
24. června

Od autorky jsem předtím nic nečetla, což je jistě škoda. Takže jsem si nebyla úplně jistá, co od knihy čekat. Nakonec jsem se v celém světě lovců stínu poměrně úspěšně zorientovala. A musím říct, že se mi kniha líbila. Emmu i Juliána jsem si celkem oblíbila, ale Emma mi přišla až příliš dokonalá.

Lutzinka
20. června

Podle mě to není až tak dobré, jako Nástroje smrti, nebo Pekelné stroje, ale rozhodně to nebyla ztráta času.
Finální vyřešení celé záhady mi až tak ohromné nepřišlo, ale chápu, že série bude mít 3 díly a nepochybuji, že si to autorka schovává na konec. Emma je podle mě až moc "dokonalá" hrdinka (bičování žádný problém, akce na vlastní pěst - má přece Cortanu a nikoho dalšího nepotřebuje , rozchod s Cameronem ve stylu rozhodla jsem se, že jsi lama,...), takže mě přirostl k srdci spíš Julián, protože on taky nemá rodiče jako Emma, ale navíc mu vzali i staršího bratra a sestru a má na krku 4 mladší sourozence a navíc řídí Institut. Mimochodem Tibo je můj oblíbenec. :-) To, že se tu a tam dozvíme i něco o Clary, Jaceovi a Simonovi, atd. ... je osvěžující.
A na závěr, samozřejmě doufám v happyend, ne kvůli Emmě, ale kvůli Juliánovi. Protože špatný zákon, není zákon :-P

natalie2171
18. června

Už před přečtením jsem tušila, že je to dobrá knížka, ale až tak dobrá? To jsem nečekala. Strašně moc se mi líbilo, že napětí nebylo jen v závěru knihy, ale o hrdiny jsme se báli v jejím celém průběhu. Nejspíš proto, že každý jednotlivý hrdina mi na srdci ulpěl z nějakého důvodu.
Tak, jak jsem zpočátku nedůvěřovala vztahu Emmy a Juliana, tak jsem velmi rychle roztála a upadla jejich kouzlu ze stránky na stránku.
Co dodat k závěru? Autorka nám opět zničila naše pečlivě vybudovaná srdíčka postavená z našeho nejhlavnějšího shipu celé knihy. Mám pocit, jakoby se nám za zády ďábelsky smála. Ale co k tomu říct, nejspíš bych to taky udělala.

Snofru
18. června

Judith opět nezklamala a vytvořila strhující příběh, který vtáhne do děje a úplně vás pohltí. Nemůžete se od knížky odtrhnout a v mnoha pasážích nevíte, zda se smát nebo plakat. Po Jaceovi a Jemovi jsem myslela, že nelze vytvořit dalšího lovce stínů, který mi tak přiroste k srdci, ale Julián je svojí nedokonalostí tak rozkošný, že si ho prostě nelze nezamilovat. Knihu jsem přečetla jedním dechem a odmítám čekat na český překlad druhého dílu dalšího půl roku...Lord of Shadows, let's go. :-)

kklepkaa
13. června

Ač jsem z toho nebyla tak odvařená jako kdysi, tak jsem si čtení opravdu užila. Ze začátku bylo poněkud těžší se začíst, ale postupně se to zlepšuje do opět dech beroucího finále, přesně jak to umí Cassandra. Nové postavy jsem si hned zamilovala a jsem fakt zvědavá, jak tohle dopadne.