Paní půlnoci

Paní půlnoci

Los Angeles, 2012. Je tomu již pět let, co dvanáctiletá lovkyně stínů Emma Carstairsová přišla za Temné války o oba rodiče. Dnes už Emma dávno není dítě, ale mladá žena odhodlaná k pátrání a pomstě. Spolu se svým parabátai Juliánem Blackthornem musí překazit nekalé spiknutí a rozbít síť temné mafie, jejíž dlouhé prsty sahají od Sunset Stripu až k magickým hlubinám oceánu a plážím v Santa Monice. Aby to dokázala, musí se však naučit důvěřovat svému srdci, které ji, zdá se, svádí na scestí… Románem Paní půlnoci otevírá Cassandra Clare další strhující a vášnivou trilogii ze světa lovců stínů....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/33_/331569/pani-pulnoci-0vN-331569.jpg 4.6238

Temné lsti (1.)

Lady Midnight (2016)

Literatura světová, Pro děti a mládež, Dívčí romány
Vydáno:, Slovart (ČR)

andrejci
včera

No prostě super. Ráda jsme se vrátila do světa nefilim. Deka bomba. Konec ještě větší bomba.

Misa25

Bylo skvělé se vrátit do světa lovců stínů :) jsem zvědavá, zda bude další kniha tak dobře napsaná, jako tato, postavy jsou přijemné, jen hlavní hrdinka někdy moc šílí :D

Anne Leyyd

Cassandra Clare je PANÍ SPISOVATELKA. Moc a moc jsem si Paní půlnoci užila. A jakkoliv mám ráda Jace, Juliana jsem si zamilovala mnohem víc - sice z něj nepadaly takové perly jako z Jace, ale jeho charakter měl pořádnou hloubku, reálné vystupování a prostě... ACH :-)

MOŽNÝ SPOILER
Co mě ale DOŽRALO, tak konec. Cassandra si opravdu LIBUJE v mučení svých postav - "jsme sourozenci", "zlomím ti srdce, abych tě nezabil" a teď? "Zlomím ti srdce, abych nás zachránila" AAAAGRRR!!! !!! !!!

Příběh + svět skvěle vystavěný. Cassandra svůj vesmír neustále vylepšuje a je to perfektní! Má můj naprostý obdiv. Blackthornova rodina byla bezkonkurenční a hned jsem si je všechny zamilovala. A neskutečně mě potěšilo, že jsme se setkali s TOLIKA starými známými. Povídka na konci byla báječná, Magnus a jeho narážka na vylomeniny předků (:D :D :D).

Vřele doporučuji všem, kteří si tento svět oblíbili, či se s ním hodlají teprve seznámit (ale vám bych doporučovala začít pěkně od začátku - nebudete litovat ;-) )

A co dál? No, moc se těším / děsím pokračování... Je mi už teď jasné, že mi Julian s Emmou zlomí srdce...

Kačkaknihomol

Vyměnili nám autorku! Takhle nějak jsem si připadala po dočtení knihy, protože Cassandra Clare (nebo osoba, která se za ni vydává) opravdu radikálně změnila svůj styl.

Kniha se odehrává (překvapivě) ve světě Lovcích stínů, pro mě nefungující a neatraktivní místo, mě to prostě připadá jen tak na oko načrtnuté, s obyvateli náhodně vhozenými, z nichž je většina z nich určena jen pro teenagerské publikum (upíři, vlkodlaci, pak víly?). No, přestože tenhle svět si mé srdce asi nikdy nezíská, tahle kniha si mě určitě získala. Svou zápletkou, sympatickými a hezky vykreslenými postavami, tím pádem i z více pohledů, čímž je příběh ještě košatější.

Detektivní zápletka je rozhodně kvalitní. Přestože se jako viník prokáže někdo ze známých, což je v těchto knihách celkem časté, autorka se více zaměřila na postavy, čímž člověk tak trochu zapomene vyšetřovat. Když už se v knize vyšetřuje, je to celkem nic moc, postavy se v tom tak plácají. Do knihy to ale tak nějak patří, a mě se to z blíže nevysvětlitelného důvodu, fakt dost líbilo...

Poslední odstaveček bych chtěla věnovat postavám, jež je opravdu mnoho. Několikero sourozenců, hlavní dvojka, Christina, Mark, víláci, pak Kitova linka... A ještě bych mohla jmenovat. Pozitivní taky shledávám jeden stálý pohled Emmy, který se sice občas mísí s různými poznatky a Juliánovým pohledem. Není v tom proto takový guláš. I autorčiny popisy (a to nejen postav), jsem si užívala.

Avšak trochu mi přijde nadbytečná povídka se staro- novými postavami, je to jeden velký cukrkandl, který má asi nakrmit fanynkovská srdíčka, no mě to ten dojem z celkové knihy zkazilo. Až na tuhle drobnou výtku, se mi kniha líbila, pro svou mírnou táhlost, absolutním protějškem Města z kostí, kde to bylo frr, frr a konec. Určitě si přečtu (až přijde ta pravá chuť na zakázaný vztah parabátai) i další díly.

MaruMarion

Jako všechny autorčiny knihy, ani tato nezklamala.

InaSeLoki

Kniha se mi četla dobře, i přes to že mi to chvíli trvalo, než jsem se do ní začetla, ale závěr byla pořádná jízda a k tomu povídka Dlouhý rozhovor. Jsem spokojena. Původně jsem se do téhle série vůbec nechtěla pouštět, ale vlastně původně jsem chtěla přečíst jen první tři knihy ze série Nástroje smrti, ale plány se změnily. Lovci stínů se mi za těch několik měsíců dostali pod kůži.

Varování, tato pasáž se nevyhýbá spoilerům.
Opět oceňuji změnu prostředí.
Kniha má detektivní zápletku, jejíž velkou otázkou je, kdo zabil Eminy rodiče? Tahle otázka mě zaujala již v poslední knize Nástrojů smrti.
Kniha se neobešla bez popkulturních odkazů, které mám já tak ráda. Zmínka
o rivalitě Star Wars a Star Treku byla řečena v pěkný moment. (Mimochodem já fandím oběma, ale Star Wars mají mé srdce.) Avengers jsem opravdu nečekala. Jasně, děj se odehrává v roce, kdy měli premiéru a jsme v L.A., ale nečekala jsem to. Proč se o tom rozepisuji? Protože jejich třetí díl měl na konci dubna premiéru a já jsem fanda MCU. Bylo to záludné. Cassandra Clare mi ve svých knihách dává odkazy na věci, které mám tak ráda, až mi to přijde někdy zvláštní.
Během čtení mě velmi zajímalo, co znamená název knihy. Pohádku pro malé lovce stínů bych nečekala. Použití díla Poa také ne.
Kniha mě rozesmála i jednou rozbrečela u vzpomínkové scény, kterou jsem znala, ale nějak jsem se tentokrát neubránila pár slzám. (Teď to vypadá, že u skoro každé knihy brečím. Ne, to nedělám.)
Autorka mě znovu donutila uvěřit někomu, kdo nebyl takový, za jakého jsem ho považovala. Podezření jsem pojala ve chvíli, kdy bylo jasné, že tam mají někoho, kdo vynáší informace. Doufala jsem, že se to nějak vysvětlí, ale byla to pravda. Prý je neškodný, to určitě.
Blackthornovic děti i s Emou jsem si oblíbila již v Městě nebeského ohně. Jsme ráda, že tu je Mark. Oblíbila jsem si i posily z Mexika, ale o nikom z nich zatím nemohu říci, že patří k mým nejoblíbenějším postavám.
Autorka umí dobře pracovat s postavami.
Na začátku jsem okamžitě rozpoznala z popisu svou milovanou dvojici a čekala jsem, kdy zasáhnou do děje. Potěšil mě i výstup mých dalších oblíbených starých známých.

Dlouhý rozhovor:
Nečekala jsem povídku na konci knihy, ale jsem za ní ráda. Bylo krásné se přenést na chvilku za známými tvářemi. Magnus je prostě třída, úplně mě „rozsekal“ svojí průpovídkou o předcích.

Závěrem dodávám, že se moc těším na sérii Poslední hodiny a jdu se vrhnout
na Pána stínů.

Malíček

Cassandra Clare je pro mě opravdu královna young adult fantasy. Věřím, že série Temné lsti bude světově minimálně tak úspěšná jako Nástroje smrti.
Sice má Paní půlnoci zhruba 600 stran a musím se přiznat, že zhruba prvních 100 stran jsem se moc neorientovala, kdo je kdo a kdo co a proč dělá, příběh byl minimální, autorka se nás spíš snažila dostat do celého světa lovců stínů, ale přesto bych knihu s čistým svědomím doporučila dál. Já osobně jsem si zamilovala celý nápad se světem lovců stínů a upírů a dalších nadpřirozených bytostí. Na tuhle knihu jsem si ale asi nevybrala ten správný čas, protože jsem víc četla a míň se učila na zkoušky, což může mít fatální následky.
Ihned jsem se vžila do postavy Emmy a záviděla jí celý vztah, který prožívá s Julesem jako jeho parabatai. Během čtení jsem se usmívala i zírala s pusou dokořán. Maličký Tavy mi přirostl k srdci a u scény s cukrem jsem se opravdu bavila.
Pokud jste četli Nástroje smrti, tak neváhejte ani nad touto knižní sérií. A pokud ne... tak asi také neváhejte. Možná budete potřebovat nějaký čas na vstřebání docela dosti postav, ale jakmile se začtete, děj se rozjede a celý tento imaginární svět vás naprosto pohltí.
Za mě 5 hvězdiček bez debat.

Adriana21

Páni, páni, páni, tak tahle kniha byla naprosto úžasná. Zatím pro mě asi nejlepší série o lovcích stínů a nebo, prostě já nevím, Nástroje smrti jsou top a Pekelné stroje taky, ale tohle byla naprostá pecka. Líbilo se mi, že se tam objevily některé postavy jak z Nástrojů smrti, tak taky z Pekelných strojů, hezky to všechny série provázalo. Emmu s Juliánem jsem si hned od začátku oblíbila, je to naprosto skvělá dvojka, v životě to nemají vůbec jednoduché, ale se vším se perou statečně. A ta zakázaná láska, chjo.

MishelleBlack

Cassandra Clare opět nezklamala! Kniha byla zábavná, čtivá, zápletka se nepodobala ani jedné z předchozích sérií, čehož jsem se trochu obávala. Na hlavních postavách, které jsme už trošku znaly z Města nebeského ohně, jde vidět jak se vyvíjely a posunuly dopředu. Nové postavy jsou také sympatické. Opět musím ocenit propletení hlavních postav této trilogie s postavami z předchozích sérií a narážky na ně. Taky se mi líbilo nahlédnutí do života postav z Nástrojů smrti, včetně úplně poslední kapitoly.
Blathornovy jsem si neskutečně oblíbila (hlavně Tiba). Nemůžu zapomenou ani na emoce, kterými byla kniha nabitá. Opravdová horská dráha citů a emocí, jinak se to popsat nedá. A Emma a Julián? Ani nevím, co k nim dodat :)
Nemůžu se dočkat dalšího dílu!

krausmary

Naprosto skvělá kniha! Zábavná, strhující, magická. Svět lovců stínů jsem si zamilovala už u Nástrojů smrti, ale musím přiznat, že série Temné lsti mě dostala víc. Příběh je skvělý od začátku do konce, ani chvilku jsem se nenudila, Emmu i celou rodinu Blackthornových jsem si okamžitě oblíbila a prožívala s nimi každý okamžik. Konec mě vůbec nezklamal, naopak mě navnadil na druhou knihu. A velké plus dávám za to krásné propojení s NS, hrozně mě bavilo přečíst si jak pokračují životy Clary, Jace a ostatních. Tak snad nějaké "nakouknutí" bude i v dalších knihách. :)
PS.: Určitě doporučuji si nejdříve přečíst NS než se pustíte do TL.

simona5843

Nebolo to zlé ale bohužiaľ ani nič wow z čoho by som padla na zadok.Dokonca som váhala či sa pustiť do ďalšieho dielu ale nakoniec si ho chcem prečítať pretože ten epilóg...dúfam že druhý diel bude super a toto bol len rozbeh na niečo epické....A ešte nemôžem zabudnúť na časti s Magnusom a Alecom,tam som sa škerila ako slniečko na hnoji :D

Simona02

Nezvyknem vyhľadávať fantasy žáner, no na na druhú stranu som rada, že som dala šancu tejto knižke. Príbeh bol napísaný naozaj pútavo, ľahko a rýchlo sa človek začítal doňho a prežíval dej s postavami. Krásne vykreslený príbeh lásky, odvahy a oddanosti svojmu rodu. Odporúčam!

ufounek173

Zbožňuji knihy od Judith,nemůžu se dočkat dalšího dílu,je to taková škoda,že netočí podle nich další filmy......

Makaja

Tak jo, zhltla jsem to jako malinu. A musím říct, že mě to bavilo víc než NS a víc než PS.... Prvních asi sto stran jsem si tedy říkala, tak tohle je trochu nuda, ale pak se to rozjelo a vážně mi to přišlo dobrý. Celkem originální myšlenka, jako jasně opět zakázaná láska, , ale když si to člověk odmyslel, tak skoro detektivní příběh. Ovšem, bez znalosti posledního dílu NS si myslím, že člověk musí být poněkud zmaten z toho množství postav a drobných narážek, i když se autorka snaží, aby tomu tak nebylo. Ubírám hvězdu za tu pro mě hodně nepravděpodobnou dokonalou péči dvanáctiletého Juliána o smečku sourozenců, přičemž ještě stíhá utajeně řídit institut ...........

Mark.

Tato tématika byla opět velmi pěkně zpracovaná. Nebylo tam již tolik zápletek jako v sérii nástroje smrti. Ale je fakt, že se díly postupně gradovaly, až došlo k válce. Líbilo se mi propojení s Jacem a Clary. Není to nutností, ale je lepší mít přečtenou i sérii nástroje smrti

Ewellyn

Príbehov zo sveta tieňolovcov nebudem mať nikdy dosť :) Pre mňa to bola nostalgia za týmto svetom, a pritom nový príbeh s hrdinami, ktorý povyrástli, odporúčam prečítať najprv sériu Nástroje smrteľníkov, autorka sa veľakrát odkazuje dozadu na udalosti a postavy z tejto série, keďže to trochu nadväzuje. Kto ma rád tieňosvet, bude spokojný :)

Mishak

Někdy se stává, že když autoři zůstávají v jednom vymyšleném světě moc dlouhou dobu, nemají nám už co nabídnout. Právě proto jsem k téhle knize přistupovala s menšími očekáváními - bála jsem se, že budu zklamaná (ze série Pekelné stroje od této autorky jsem na zadek právě nepadla), ale opak byl pravdou! Autorka mě opět dokázala přesvědčit o tom, že nám má stále co nabídnout. A že svět lovců stínů má ještě spoustu neodhalených tajemství.

Celá recenze k přečtení zde:

Nephillllim06

Ta kniha je naprosto BOŽÍ. Já nemám slov. U té knihy jsem se hodně zasmála ale naopak jsem i plakala. Hlavní hrdinové jsem si hooooodne oblíbila a dokonce jsem si oblíbil a ty zaporaky. Jediné co mě štve je že to Casandra musela tak blbě utnout. Teď budu muset čekat na další díl. A konec mě hodně překvapil jak s tím vztahem tak s tím zločincem. Doporucuji precist ale měli byste si precist í Nástroje Smrti at to líp pochopíte. Ale nechápu lidí co si ztěžují že to mohla Casandra zkrátit nebo že to bylo nudný. Tak to nejste asi hodně velcí fanoušci tohohle světa Lovců stínů. Papa

Clarrisa

PA-NE-BO-ŽE
Tak od začátku, tohle není první kniha od Cassandry, kterou jsem četla, proto jsem možná více chápala i některé souvislosti a postavy. Nesmírně jsem se na knihu těšila, jenže když jsem uviděla 600 stran, popsaných malými písmeny, trošku jsem se lekla. Strach byl však úplně zbytečný. Autorka mě vtáhla do děje hned po asi třiceti stranách, kde nejdříve vysvětlovala některé pojmy a poté mě příběh úplně pohltil. Připadalo mi, jako bych byla já hlavní hrdinka a všechno se kolem mě odehrávalo. Akce, napětí, láska, úžasná zápletka..prostě naprostá paráda. No a konec? Tak ten mě vážně dostal. Co mám teď dělat se svým životem? Naprostá bomba, rozhodně doporučuji přečíst.

MaléZlo

Četla jsem všechny knihy ze světa lovců stínů, ale tato mi přišla ... nejnudnější? Asi takto bych to nazvala. Neuvěřitelné množství postav, ve kterém se ztrácím a dokonce i ke konci knihy se musím zamýšlet, kdo je vlastně kdo.

600 stran? Na první knihu v sérii, říkala jsem si WOW. Ale na konci to bylo: ještě, že je to za mnou. Jistě popsat takové množství postav zabere pár stránek, ale stejně se nemůžu zbavit pocitu, že kniha klidně mohla mít o pár set stran méně.

Ze začátku knihy jsem měla hrozně velký problém se začíst. Dokonce jsem knihu asi na týden odložila a neustále jsem se nutila do toho, abych ji dočetla. Za půlkou už to šlo rychleji a kniha ubíhala velmi svižně.

Co se týče romantické linky, autorka nás i samotné hrdiny napíná jak kšandy a pak najednou bum a napětí úplně zkazí.

Prostě, asi jsem zklamaná. Asi určitě. Druhý díl si určitě přečtu, protože vím, že Cassandra umí psát a tak pevně doufám, že to co se jí v této knize nepovedlo, napraví v další.

tessinaknihovna
30.12.2017

Paní půlnoci ve mně zanechala smíšené pocity. Je to moje první kniha od Cassandry Clare , což byla nejspíš chyba, protože v mnoha případech navazovala na předchozí série. Ale nebylo tak těžké se zorientovat. A přestože moc nefandím takhle přefantazírovanému žánru, byla kniha čtivá a poutavá. Obdivuji dokonalé vykreslení charakterů tak, že má čtenář pocit, že se s hrdiny zná celý život. Trošku mi však vadily násilně vtlačené a opakované popisy - ještě teď si pamatuju, jakou barvu očí a vlasů všichni mají, ale jinak vůbec nevím, kolik mají let. Za půlkou knihy už jsem se trošku nudila a říkala si, že po 2. díle nesáhnu, ovšem konec mě nechal na pochybách. Ale celkově pěkná a čtivá kniha, která mohla být o 200stran kratší.
P.s.: Jsem jediná, které vadila přemíra homosexuálních párů???

Aquilla
29.11.2017

Téhle knížky jsem se docela hodně bála, protože jsem nečetla žádnou z autorčiných předchozích sérií. Když jsem četla komentáře u různých recenzí, tak se skoro ve všech psalo, že mě knížka pravděpodobně bavit nebude ( kvůli tomu že jsem nečetla ostatní knihy). Ale mě bavila strašně moc ! Byla úžasná a ta spousta popisů mi vůbec nevadila. Hlavní hrdiny jsem si oblíbila a dokonce i záporáky jsem měla ráda. Styl psaní mi sedl a ikdyž má kniha 600 stránek tak jsem ani nevěděla jak a už jsem byla v polovině. Občas jsem byla trochu mimo ze spousty jmen a příjmení postav z jiných knih, ale nebyl to žádný extrém. Určitě si přečtu další díly a ostatní knihy Cassandry Clare.

Tris257
19.11.2017

Skvělá knížka

Billlly_Samotar
21.10.2017

Očekával jsem o něco více a tato kniha nebyla pro mne tak čtená jako předchozí.

Míša.Šnaj
18.10.2017

Nemám slov. Úžasná kniha, se kterou prožijete snad všechny emoce, od smíchu až po pláč. Už se nemůžu dočkat dalšího dílu, ten konec mě jen nahlodal, protože se to už zdálo celkem uzavřené, ale teď budu zase buhvíjak dlouho přemýšlet nad tím co bude dál...

nufulina
18.10.2017

Prostě wow. Než sem se začetla tak to chvíli trvalo , ale jsem ráda ,že jsem to hned nevzdala. Knížka je začátkem další strhující série , kterou stojí za to si rozhodně přečíst. Autorka prostě ví jak psát. Na druhý díl si chvíli počkám, ale aspoň budu víc napjatá jak to celé bude pokračovat (protože číst to anglicky na to já jsem moc velký lenoch :D ).A pokud je nečetli předešlé dvě serie (Nástroje smrti a Pekelné stroje) a chcete odhalit příběhy některých postav ( jako např. Tessy nebo Jace) rozhodně doporučuji.

parvitas
17.10.2017

Pocity? Nie som už nadšená, ako som bola pri prvej sérii. Bolo to ako vkĺznuť do starých známych papúč, objavili sa známe charaktery, aj štýl rozprávania (dobre, nebol tam Jaceov humor, ale vtipné boli aj iné postavy), ale vlastne celkovo to prostredie mi bolo dobre známe. V tomto sa nehádam, fanúšikovia ozaj slintajú blahom, ja som tá, čo im podáva servítky a mierne krúti hlavou, že deti....

Ale.

Čo bolo ozaj super, boli elfovia, či faerovia, či ako ich nazvať. Celá tá mytológia, tie historky a útržky o Divokom hone boli COOL! To ma bavilo asi najviac, a iba preto som knihu aj dočítala. :)

Takže chúďa hlavná postava, sirôtka bojovná, úplne som ju odignorovala, aj jej city k jej drahému, dokonca aj celé to vyšetrovanie, vzťahy naokolo - proste mi boli šumafuk. Zlosyna však beriem, nerátala som s ním, tak celkovo tomu dávam 3,4 hviezd.
Pokračovaniu sa brániť nebudem, ale aby som nadšene ospevovala niečo, čo mi prišlo ako 10-ty krát presypaný piesok... Ale tak fanúšikovia si prídu na svoje. :)

Davina
09.10.2017

Knihy od Cassie ani jinak hodnotit nemohu, sice mi tato serie zatím přijde nejslabší, přesto naprosto úžasná. Je to úžasný svět, který se stále obohacuje o něco nového. Autorka si navíc dokáže perfektně vyhrát s postavami a to je na tom to úžasné. Každá postava má své typické rysy, každý je něčím unikátní. U této knihy mě mrzelo málo akce, proto doufám, že nám to Cassie dalším dílem vynahradí. Rozhodně doporučuji! Tato kniha už má své čestné místo u mě na poličce vedle ostatních skvostů od C. Clare.

Lokina
10.09.2017

Už dlouho jsem laškovala s myšlenkou přečíst si Nástroje smrti. Když se mi naskytla příležitost přečíst si Paní půlnoci, vůbec jsem neváhala. A kniha o dalším příběhu ze světa lovců stínů, se mi strašně zalíbila.
Příběh byl poutavý, napínavý a magický svět nefilim, démonů a kouzel mě dokázal upoutat tak, že jsem kolem nic jiného nevnímala.
Emma mi přišla jako správňácká hrdinka, pro mě byla sympatická, měla bojovnou duši a kousek drzosti a pro své blízké by udělala cokoliv. Co mi přišlo líto, byl ten konec, kdy učinila za mě těžké rozhodnutí, protože jí k tomu vedla nevyhnutelná a nebezpečně vyhlížející pravda. Jen mi stačí doufat si, že to autorka nějak vyřeší, protože Emma a Julián by pro mě tvořili tak hezký, stabilní a milý pár. Už teď se nemohu dočkat dalšího dílu a já se zase ponořím do úžasného světa lovců stínů.
A abych si ten čas zkrátila, přečtu si Nástroje smrti, protože tahle kniha mě přesvědčila, že je to jistá záruka kvalitní a uchvacující četby.

pajka0071
28.08.2017

Jsem ráda, že jsem si knížku pořídila. Od téhle autorky je to moje první kniha a velice mě celý fantasy svět nadchl. Příběh má úžasnou zápletku, všechny postavy jsem si oblíbila a u některých scén jsem byla úplně napjatá... Určitě budu ve čtení knih této skvělé autorky pokračovat.