Panenky z ráje

Panenky z ráje https://www.databazeknih.cz/img/books/33_/330519/mid_panenky-z-raje-iJV-330519.jpg 5 635 96

Příběh dívek z bohaté egyptské rodiny, které v poutech islámu a rodových tradic bojují za své právo na štěstí a vlastní životní cestu. Přes dobrodružství a tragédie následující po jejich útěku od rodiny se jim podaří najít vlastní identitu v práci a lásce.

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: ekniha , Alpress

Virgins of Paradise , 1993

dddenisag
08.11.2023 5 z 5

Četla jsem už třikrát, a určitě se k ní ještě párkrát vrátím.

marcela3655
05.09.2023 5 z 5

Překrásná kniha.Kdysi moje první a ne poslední setkání s autorkou...Prostě opět Wau

Ilona70
27.08.2023 5 z 5

Hezká kniha, miluju Egypt, takže je jasné, že tuhla knihu jsem nemohla vynechat. Není to úplně můj šálek kávy, ale oddechovka pěkná a ještě se něco dozvím o životě v Egyptě.

Jana.Kuc
21.06.2023 4 z 5

Zajímavý příběh z prostředí, které nám není až tak blízké. I co se dějepisu týče.

Nofar197
16.10.2022 4 z 5

Místy trochu naivní, ale hezky příběh o síle žen, který se dobře čte. Můj obdiv má zejména Kamelie.

oolinkaa
09.10.2022 4 z 5

Moc pěkný příběh , jen moc postav a občas jsem se ztrácela , kdo je kdo , kdo ke komu patří a jaké mají mezi sebou vazby . Každopádně i tak se velmi pěkně příběh čte a doporučuji

cedricdiggory
15.09.2022 5 z 5

Jedna z mých nejoblíbenějších knih vůbec. Rád se vracím k jejím pasážím. Mám je založené a vždy, když potřebuji povzbudit nebo si zapřemýšlet, otevřu knihu na oné straně.

asam
11.09.2022 4 z 5

Děj měl spád, ale nějak moc jmen, A občas jsem se neorientovala v rodinných vztazích. Kdo je bratr, matka, strýc, druhý manžel a pod.

likaf
26.07.2022 3 z 5

Kniha se četla vcelku dobře. Nijak mě ale neuchvátila. Taková červená knihovna z muslimského světa.

Le Chat
01.06.2022 5 z 5

Opravdu povedený román - Barbara Woodová prostě umí. Už se těším na román Pod africkým sluncem.

Iris30
28.02.2022 5 z 5

Poprvé jsem tuto knihu držela v ruce před 17 lety, a měla ji přečteno za 2 dny, naprosto mě dostala a já nedokázala přestat.
Od té doby jsem ji četla asi 7x, možná 8x, je úžasně napsaná a děj vás okamžitě vtáhne a nepustí.
Kdykoliv si vzpomenu na děj, okamžitě po ní sáhnu a zase čtu.
Je to moje Top, žádnou jinou knihu jsem tolikrát nečetla.

Anavi8912
01.02.2022 5 z 5

Knihy spisovatelky Barbary Woodové mě vždy pohltí. Také příběh egypských žen z bohaté rodiny mě zaujal. Vřele doporučuji.

Alexxxka
31.12.2021 5 z 5

Za mě hodně povedená knížka na toto téma. Moc hezky popsána jiná kultura, příběh odsýpal, nutilo mě to stránky obracet. Je to už nekolikata knížka od Woodové a rozhodně doporučuji

Péťa1950
16.11.2020 5 z 5

Anotace knihu vystihuje, přidala bych politické pozadí děje, vznik Izraele, zvraty v politice Egypta, šestidenní válka a další konflikty a teroristické útoky. Obřízka dívek, stále aktuální, rozdíly kultur. Vše přetrvává. Příběh je čtivý, doporučuji jako odpočinek od detektivek a seznámení s tvrdými zákony islámu.

Monika1717
23.06.2020 5 z 5

Přečetla jsem několik knih této autorky, ale tuhle mám nejraději. Muslimské ženy obdivuji pro jejich poslušnost a pokoru. Nikdy bych se takhle nedokázala chovat. Knihu doporučuji, čte se pěkně, stránky rychle ubíhají. Ale pozor, je to jen vymyšlený příběh, byť lehce uvěřitelný.

Knihomolka544
09.06.2020 5 z 5

Panenky z raje jsem cetla pred mnohymi lety ve veku asi patnacti let a dosud u me figuruje v moji Top 3.

Rodinna saga z prostedi Egypta od dob posledniho krale Faruka az temer do soucasnosti nese v sobe krasny nostalgicky prach zaslych casu.

Nektere dejove linky jsou mozna trosku nerealisticke a na zpusob cervene knihovny, ale uplne me dostala Nafisa a jeji jedina carovna noc s anglickym porucikem, ktera pro ni zustala tou nejhezci, no zaroven nedosazitelnou vzpominkou do konce zivota. To, ze se uz nikdy nepotkali, i kdyz se po letech jejich cesty v podstate skrizili, mi prislo nekonecne smutne a magicke zaroven.

Knizku doporucuji, cte se lehce a rychle.

Janaves
09.05.2020 5 z 5

Moje prvním kniha s tématem islámu. Napínavé a zajímavé čtení. Místy jsem v duchu děkovala za to,že žiji tady. Kniha stojí za přečtení.

Radka1911
24.04.2020 5 z 5

Jedna z mých nejvíce oblíbených knih Barbary Wood, tentokrát z muslimského prostředí. Krásný příběh.

Andrea S.
08.04.2020 4 z 5

Kniha, jejíž prostřednictvím autorka přibližujeme na příběhu několika generací muslimský svět a postavení žen v něm. Románová podoba se četla velmi lehce a myslím, že se ke knížce někdy ještě jednou vrátím.

RendyaDav
10.01.2020 4 z 5

Tento styl knížek mám ráda dozvědět se jak to je u jiné národnosti....Dobrodružné,napínavé….