Panenka z kostí

Panenka z kostí https://www.databazeknih.cz/img/books/23_/230646/mid_panenka-z-kosti-230646.jpg 4 148 33

Tajuplný, napínavý a zároveň citlivý příběh o síle fantazie, nerozlučném přátelství i o tom, že se člověk může stát dospělým, aniž by přestal věřit svým snům. Zach, Poppy a Alice byli přátelé odnepaměti. A dlouho spolu hráli jednu zvláštní hru, kterou si sami vymysleli. Jen několik figurek a především pořádná dávka fantazie jim stačila k vytvoření vlastního světa obydleného piráty a zloději, mořskými pannami a válečníky. Těm všem vládla záhadná porcelánová panenka – Velká královna. Ale Zachovi je už dvanáct a otec ho nutí, aby dal před hraním si na něco přednost hraní basketbalu. Když mu jednoho dne vyhodí figurky, Zach přestane hrát, ale stydí se ostatním prozradit skutečný důvod a sám sobě namlouvá, že už o hru vlastně ani nestojí. Zdá se, že je jejich přátelství konec, dokud Poppy nepřijde s nečekanou, vzrušující výzvou. Prohlásí, že se jí zdává o Královně – a o duchu holčičky, která nenajde klid, dokud porcelánovou panenku někdo nepohřbí do jejího prázdného hrobu. A tak se všichni tři vydávají na tajnou výpravu, aby uložili Královnina ducha k věčnému odpočinku. Nic se ale nedaří podle plánu a s tím, jak se zdánlivě nenáročný výlet mění v dobrodružné putování, se začínají dít děsivé věci. Je panenka pouhou panenkou, anebo v sobě skrývá něco zlověstnějšího? Říká Poppy ostatním pravdu, anebo se je snaží vtáhnout do nové hry? A pokud se kolem nich skutečně pohybuje duch, nechá je jít, když je teď drží ve svých spárech? K vyřešení záhad je zapotřebí mít odvahu, důvtip a hlavně nezradit jeden druhého. Panenka z kostí není jen chytlavým vyprávěním plným napětí a nečekaných zvratů, ale zároveň příběhem o dospívání, kdy se obrací naruby všechno, čím jsme doposud žili, a v životě se objevuje nespočet nových otázek.... celý text

Literatura světová Fantasy Pro děti a mládež
Vydáno: ekniha , Jota

Doll Bones

Jaehyun
27.07.2017 3 z 5

Upřímně nevím co si o té knížce myslet. Pro mě to bylo spíš takové pohodové čtení než že bych se u toho bála.
Jen ten konec mi přisel takový neuzavřený a pořád tam bylo dost otázek jako např. Jestli ten duch byl skutečný a co se stalo po tom.
Asi kdybych věděla jaká ta knížka bude tak bych si ji nekoupila ale zas taková hrůza to nebyla.
Spíš bych to doporučila mladším čtenářům.

haaabi
27.07.2017 5 z 5

Hohó, když už v první kapitole je zmínka o Doctoru Who, tak to nemůže být špatná kniha :-D Četla se úplně sama a ačkoliv mi už není 12 jako hlavním hrdinům (teda vlastně mi dvanáct je, ale třikrát), tak jsem ji slupla jako malinu. Těším se, že si od autorky ještě něco přečtu.

Rachel
26.07.2017 4 z 5

Trochu temnější, rychle odsýpající fantasy pro děti. Rozhodně doporučuju ke čtení, Holly Black tyhle pohádky z moderní ameriky umí podat jako málokdo.

morava
24.07.2017 4 z 5

K tomu, aby jste si precetli tuto knihu, opravdu nemusite patrit do kategorie "pro deti a mladez " :-) Ja si ji uzila o vikendu a krasne jsem si zavzpominala na detstvi, na prazdniny u prarodicu, na malou partu deti, kdy i my vymysleli ruzne hry a male vypravy. A krome toho Holly Black proste umi psat, takze za mne skvele cteni, ktere neodlozite, protoze chcete vedet, jak to dopadne. A krasne ilustrace, to je dalsi plus :-)

LucieValterová
23.07.2017 5 z 5

To bylo dokonalé! Opravdu. Lepší knížku jsem nečetla, škoda jen, že má tak málo stránek. V knížce nenajdete žádná hluchá, nudná a nicneříkající místa. Nevím, jestli už to tak krásně popsala už spisovatelka, nebo až překladatelka, nic méně, je mi líto, že tu jde dát jen pět hvězdiček, jelikož tahle knížka by si jich zasloužila tak milion.
Ne jen za úžasný nápad, krásné ilustrace i obálku, ale i za zajímavé charaktery postav.
Opravdu jsem nečekala, že mi tahle malá knížka za 29 korun tak učaruje! Tady platí: nesuďte knihu podle počtu stran, nebo ceny.

Tofinka
13.07.2017 4 z 5

Jak o této knize napsal Jeff Kinney: „Panenka z kostí je knížkou, která vás donutí spát s rozsvícenou lampou.” U mě to byla celkem pravda, nemohla jsem usnout dokud jsem ji nedočetla. :) Chvílemi mi sice běhal mráz po zádech, ale ve výsledku kniha nebyla tak strašidelná, jak jsem čekala... Celou dobu jsem čekala, že se stane něco děsivého, ale nic takového nepřišlo... Kvůli tomu také u mě kniha ztratila jednu hvězdičku.

Moc se mi líbilo téma příběhu (v některých chvílích mi Velká Královna naháněla hrůzu). Určitě doporučuji knihu přečíst. :) ;)

A nakonec k obálce. Obálka na mě působí takovým tajemným dojmem... Strašně se mi líbí její zpracování a zároveň je na ní cosi děsivého.

Liliana2006
18.05.2017 5 z 5

konec úchvatný ,krásný ,dobrý , super no prostě bomba !!!

Liliana2006
15.05.2017 5 z 5

Zatím dobrý začátek nuda od té páté kapitoly se začnou dít věci !!!!!!! :)

Já_
08.05.2017 4 z 5

Knížku jsem přečetla na jeden zátah asi za dvě hodiny. Nevím, jestli to bylo tím, žejsem ji dočetla až ve čtvrt na dvě ráno, nebo s tím měl co do činění fakt, žese dokážu bát naprosto všeho, ale při čtení mi opravdu běhal mráz po zádech. Když si představím, že by taková panenka opravdu mohla existovat, je mi z toho špatně. Ani nevím, proč sem se rozhodla tu knihu číst. Asi, že na mě při každé návštěvě knihovny tak zírala nakreslená panenka na obálce. ;)
Celkově to byla dost šílená kniha o přátelství, odvaze, dětských hrách a dospívání.

Sarfias
31.07.2016 5 z 5

Naprosto dokonalá knížka o dospívání dětí, o přátelství a dobrodružství! Navíc knihy od Holly Black snad nikdy nezklamou. Je to čtivé, milé a opravdu velmi pěkně popsané.

brčko-A
22.01.2016 4 z 5

Docela dobrý,i když ne moc hororový.
Jinak jsem spokojená.

Sophika
27.12.2015 3 z 5

Tato kniha mě velice uchvátila, byla moc hezky napsaná, i když u pár postav mě zklamal jejich osud.
Panenka byla krásně popsána. Dávám ale 3 hvězdičky protože stále tomu něco chybí.

Alma-Nacida
11.10.2015 4 z 5

Slušná, přiměřeně strašidelná kniha pro velké děti (hlavně holky, co nemají rády panenky) a mladší puberťáky. ;-)