Panenka z kostí ekniha

Tajuplný, napínavý a zároveň citlivý příběh o síle fantazie, nerozlučném přátelství i o tom, že se člověk může stát dospělým, aniž by přestal věřit svým snům. Zach, Poppy a Alice byli přátelé odnepaměti. A dlouho spolu hráli jednu zvláštní hru, kterou si sami vymysleli. Jen několik figurek a především pořádná dávka fantazie jim stačila k vytvoření vlastního světa obydleného piráty a zloději, mořskými pannami a válečníky. Těm všem vládla záhadná porcelánová panenka – Velká královna. Ale Zachovi je už dvanáct a otec ho nutí, aby dal před hraním si na něco přednost hraní basketbalu. Když mu jednoho dne vyhodí figurky, Zach přestane hrát, ale stydí se ostatním prozradit skutečný důvod a sám sobě namlouvá, že už o hru vlastně ani nestojí. Zdá se, že je jejich přátelství konec, dokud Poppy nepřijde s nečekanou, vzrušující výzvou. Prohlásí, že se jí zdává o Královně – a o duchu holčičky, která nenajde klid, dokud porcelánovou panenku někdo nepohřbí do jejího prázdného hrobu. A tak se všichni tři vydávají na tajnou výpravu, aby uložili Královnina ducha k věčnému odpočinku. Nic se ale nedaří podle plánu a s tím, jak se zdánlivě nenáročný výlet mění v dobrodružné putování, se začínají dít děsivé věci. Je panenka pouhou panenkou, anebo v sobě skrývá něco zlověstnějšího? Říká Poppy ostatním pravdu, anebo se je snaží vtáhnout do nové hry? A pokud se kolem nich skutečně pohybuje duch, nechá je jít, když je teď drží ve svých spárech? K vyřešení záhad je zapotřebí mít odvahu, důvtip a hlavně nezradit jeden druhého. Panenka z kostí není jen chytlavým vyprávěním plným napětí a nečekaných zvratů, ale zároveň příběhem o dospívání, kdy se obrací naruby všechno, čím jsme doposud žili, a v životě se objevuje nespočet nových otázek....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/23_/230646/panenka-z-kosti-230646.jpg 3.8103

Doll Bones

Sci-fi, Fantasy, Pro děti a mládež
Vydáno: (ekniha), Jota

Kniha Panenka z kostí

any333
11.12.2018

Už to bylo nějakou dobu, co jsem si půjčila dětskou knihu(tuším dokonce, že Panenka z kostí na sobě měla ještě ke všemu červenou visačku, jež se používá pro předškolní věk), ale zrovna tahle mě nijak nenudila ani nezklamala. Dokonce jsem v ní našla i postupy, které jsem ještě před několika lety taky primárně dodržovala. Asi nejhlouběji mě zasáhlo vyhození hraček, jaké jsem si brala vážně osobně, protože mi to dost připomnělo odpoledne, kdy jsem si jako malé dítě hrála a vymýšlela s ostatními zdánlivě nikdy nekončící příběhy. A nedovedla bych respektovat, že by to mělo skončit jenom kvůli tomu, že mi někdo násilně zasahoval do mého přirozeného vývoje.
Musela jsem tehdy se čtením na okamžik seknout, protože jsem byla na Zachova tátu vážně naštvaná a nedokázala jsem pochopit, jak to mohl brát tak 'klidně', protože já bych se po něčem takovém zastavila asi až tehdy, dokud bych někoho nepřizabila. Chápu, jsem dost impulzivní, ale prostě mi tam něco takového trošku chybělo.
Jistý smutek z té scény ve mně přetrval až do konce, ale od druhé poloviny ho o něco tlumilo panující napětí a záhady. Vážně jsem si libovala v tom, když někdo prohlásil něco o tom 'čtvrtém'. Samotné odtajnění už mi tak strhující nepřišlo, ale za to mohla převážně kamarádka, protože mě při přečtení anotace zasypala informacemi z filmu Anabelle. Vlastně mi to ale celé přijde pořád dost podezřelé, protože se některé věci dosud nevysvětlily. Ale třeba to tak má být a nejlepší příběhy se takovými stávají až tehdy, když na nich ulpí punc iracionálna.
Jinak nevím, jak je to možné - že by náhoda, či osud? - , ale krátkou dobu po dočtení téhle knihy jsem zjistila, že autorka vydává také příběhy pro mládež, co by mi bez předchozím povědomí o jméně asi nic neřekly. Nuže, asi vím, u koho se příště porozhlédnu po nějakém duchařském příběhu. A také vydala známou sérii, co jsem kdysi dávno viděla jako film, tedy Kroniku rodu Spiderwicků. Vzpomínám si, že mě tehdy ty stvořené rituály a příšerky docela dost zaujaly.

Evžen82
02.10.2018

Zpočátku mě kniha nudila a uvažovala jsem, že ji odložím. Když se ale děti vydaly na cestu, konečně se příběh rozjel a vtáhnul mě. Takže na začátku to chce trpělivost.

Měňavka
02.10.2018

Milý fantasy příběh na nedělní odpoledne. Doporučuji pro velké čtenáře s dětskou dobrodružnou duší.

Smiley96
25.07.2018

Neurazí ani nenadchne. Místy nelogické nesmysly, ale to se dá prominout.

žvejka
18.07.2018

Knihu jsem dočetla v noci a musím přiznat, že jsem se trochu bála :). Holly Black napsala krásný příběh o dětské fantazii, dobrodružství i strachu z dospívání... Kniha je sice pro mladší čtenáře, ale i pro dospělé může být příjemným duchařským odpočinkem.

Lorej
08.05.2018

Tak trochu duchařský příběh o důležitosti fantazie, představivosti, odvaze a hlavně přátelství.
Knížka se četla zlehka a krásné ilustrace dodávaly ději správnou atmosféru.
Od autorky jsem četla i jiné knížky, takže vím, že psát dokáže i drobet líp.

Nartaya
14.02.2018

Četla jsem šestileté dcerce, ale té přišly některé pasáže zbytečně dlouhé, miluje akci. Nakonec jsem si ji ze zvědavosti dočetla jako oddychovku, abych ji mohla vrátit do knihovny.

v.kalabova
10.02.2018

Možná jsem se nechala unést hodnocením a některými komentáři, ale přišlo mi to jako obyčejný, dobrodružný, trochu duchařský příběh. Nějak jsem moc tomu vyprávění nevěřila, ale pro děti to může být hezká knížka

Nartaya
08.02.2018

Čtu šestileté dcerce a je spokojená :-) Zatím jsme na cestě, tak uvidíme, kam dorazíme a co nás čeká. Eleanor mhouří oči...

zuzi509
26.01.2018

Zvláštní knížka, která mi do teď leží v hlavě. Nebyla zas moc hrůzostrašná, ale přece jenom na ní něco je. Něco nad čím jsem dlouho přemýšlela a do teď přemýšlím.
Líbilo se mi jak byly propracované postavy. Bylo to celé takové tajemné a vlastně si myslím, že tam je nejasný konec. Nebyla to nejlepší kniha co jsem kdy četla, ale rozhodně byla skvělá. Bylo to spíš o psychice. Když jsem ji četla měla jsem zvláštní pocit. Ale abych jenom nechválila. Některé části mi přišli zbytečné a zdlouhavé. Autorka se třeba mohla víc zaměřit na pocity Poppy a Alice ne jenom na Zacha, ale
jinak skvělí.

Andynka
06.11.2017

Pořád mi vrtá hlavou, pro koho tahle knížka vlastně je. Asi bych nechtěla, aby to cetli moje dítě. Mohlo by mit noční můry, ale pro mě už to bylo moc dětské ...
Každopádně se mi příběh líbil, i když to byla takova pohádka.

GabrielleE
28.10.2017

Už sice nejsem dítě, ale tenhle typ knížek miluju. Panenka z kostí se povedla. Jako malá bych se asi bála.
Určitě si od autorky přečtu něco dalšího.

majikkn
12.09.2017

Výborná kniha, nejen pro děti, trochu strašidelná, ale přesto se mi moc líbila

betys6914
22.08.2017

Velmi příjemná a také překvapivě strašidelná jednohubka. Holly Black jednoduše umí!

Princezna22
20.08.2017

Kupodivu ať je mi tolik co mi je,kniha se mi strašně líbila. Nelituji,že jsem si ji přečetla až teď naopak.. Kdyby mi bylo těch 11-13 let určitě bych se knihy totiž bála,obzvlášť té obálky (která mi teď přijde naprosto úžasná) ... Příběh je to strašně čtivý,prostě mi prokouzl pod očima jako nic. Oblíbila jsem si všechny postavy. Příběh panenky je v knize parádně popsán a propracovaný,dává to knize parádní hororový nádech.. Ilustrace se mi také strašně líbili,kniha je to opravdu vymazlena. . Za mě doporučuji. Jinak já se panenek s porcelánu docela desim,takže pro mě to byla opravdu taková hororová pohádka. Spokojenost.

Jass
16.08.2017

Mrzí mě, že jsem si Panenku z kostí nemohla přečíst jako desetiletá, protože tahle knížka je jednoduše nádherná, jen já už jsem na ni drobet stará. Stejně jsem si ale knížku maximálně užila, protože takové sympaťáky jsem jako ústřední trojici dlouho neviděla. Zachary, Alice i Poppy byli prostě naprosto skvělí. Bohužel strašidelné mi to až zas tak nepřišlo, mráz po zádech mi z toho ale trochu běhal, protože přeci jen panenka z kostí... No, a ještě musím pochválit odkazy na jiné knižní poklady, protože už jen to, že se Zach s Poppy seznámili díky knihám Roalda Dahla...

Neodolám a za mě asi nejvtipnější situaci sem přepíšu (obsahuje mini spoilery)
Nechtěl nevídat Alici. Než to v sobě stačil potlačit, vyhrkl: "Takže kdybych tě někdy pozval, abys šla se mnou do kina..."
Opřela se o linku, podívala se na něho, jeden koutek se jí zvedl v úsměvu. "Zveš mě na rande?"
"Jo," řekl a otíral si ruce o džínsy. Začaly se mu potit dlaně. "Ano. Šla..."
"Ano," přerušila ho, vyslovila to velmi rychle, ale nepodívala se na něho. Přemýšlel, jestli se cítí taky tak rozpačitě jako on. Byl rád, že se zeptal, a byl rád, že mu odpověděla ano, ale byl taky rád, že má domácí vězení, takže k tomu nedojde tak brzy.

Jaehyun
27.07.2017

Upřímně nevím co si o té knížce myslet. Pro mě to bylo spíš takové pohodové čtení než že bych se u toho bála.
Jen ten konec mi přisel takový neuzavřený a pořád tam bylo dost otázek jako např. Jestli ten duch byl skutečný a co se stalo po tom.
Asi kdybych věděla jaká ta knížka bude tak bych si ji nekoupila ale zas taková hrůza to nebyla.
Spíš bych to doporučila mladším čtenářům.

haaabi
27.07.2017

Hohó, když už v první kapitole je zmínka o Doctoru Who, tak to nemůže být špatná kniha :-D Četla se úplně sama a ačkoliv mi už není 12 jako hlavním hrdinům (teda vlastně mi dvanáct je, ale třikrát), tak jsem ji slupla jako malinu. Těším se, že si od autorky ještě něco přečtu.

Rachel
26.07.2017

Trochu temnější, rychle odsýpající fantasy pro děti. Rozhodně doporučuju ke čtení, Holly Black tyhle pohádky z moderní ameriky umí podat jako málokdo.

morava
24.07.2017

K tomu, aby jste si precetli tuto knihu, opravdu nemusite patrit do kategorie "pro deti a mladez " :-) Ja si ji uzila o vikendu a krasne jsem si zavzpominala na detstvi, na prazdniny u prarodicu, na malou partu deti, kdy i my vymysleli ruzne hry a male vypravy. A krome toho Holly Black proste umi psat, takze za mne skvele cteni, ktere neodlozite, protoze chcete vedet, jak to dopadne. A krasne ilustrace, to je dalsi plus :-)

LucieValterová
23.07.2017

To bylo dokonalé! Opravdu. Lepší knížku jsem nečetla, škoda jen, že má tak málo stránek. V knížce nenajdete žádná hluchá, nudná a nicneříkající místa. Nevím, jestli už to tak krásně popsala už spisovatelka, nebo až překladatelka, nic méně, je mi líto, že tu jde dát jen pět hvězdiček, jelikož tahle knížka by si jich zasloužila tak milion.
Ne jen za úžasný nápad, krásné ilustrace i obálku, ale i za zajímavé charaktery postav.
Opravdu jsem nečekala, že mi tahle malá knížka za 29 korun tak učaruje! Tady platí: nesuďte knihu podle počtu stran, nebo ceny.

Tofinka
13.07.2017

Jak o této knize napsal Jeff Kinney: „Panenka z kostí je knížkou, která vás donutí spát s rozsvícenou lampou.” U mě to byla celkem pravda, nemohla jsem usnout dokud jsem ji nedočetla. :) Chvílemi mi sice běhal mráz po zádech, ale ve výsledku kniha nebyla tak strašidelná, jak jsem čekala... Celou dobu jsem čekala, že se stane něco děsivého, ale nic takového nepřišlo... Kvůli tomu také u mě kniha ztratila jednu hvězdičku.

Moc se mi líbilo téma příběhu (v některých chvílích mi Velká Královna naháněla hrůzu). Určitě doporučuji knihu přečíst. :) ;)

A nakonec k obálce. Obálka na mě působí takovým tajemným dojmem... Strašně se mi líbí její zpracování a zároveň je na ní cosi děsivého.

Liliana2006
18.05.2017

konec úchvatný ,krásný ,dobrý , super no prostě bomba !!!

Liliana2006
15.05.2017

Zatím dobrý začátek nuda od té páté kapitoly se začnou dít věci !!!!!!! :)

Já_
08.05.2017

Knížku jsem přečetla na jeden zátah asi za dvě hodiny. Nevím, jestli to bylo tím, žejsem ji dočetla až ve čtvrt na dvě ráno, nebo s tím měl co do činění fakt, žese dokážu bát naprosto všeho, ale při čtení mi opravdu běhal mráz po zádech. Když si představím, že by taková panenka opravdu mohla existovat, je mi z toho špatně. Ani nevím, proč sem se rozhodla tu knihu číst. Asi, že na mě při každé návštěvě knihovny tak zírala nakreslená panenka na obálce. ;)
Celkově to byla dost šílená kniha o přátelství, odvaze, dětských hrách a dospívání.

Sarfias
31.07.2016

Naprosto dokonalá knížka o dospívání dětí, o přátelství a dobrodružství! Navíc knihy od Holly Black snad nikdy nezklamou. Je to čtivé, milé a opravdu velmi pěkně popsané.

brčko-A
22.01.2016

Docela dobrý,i když ne moc hororový.
Jinak jsem spokojená.

Sophika
27.12.2015

Tato kniha mě velice uchvátila, byla moc hezky napsaná, i když u pár postav mě zklamal jejich osud.
Panenka byla krásně popsána. Dávám ale 3 hvězdičky protože stále tomu něco chybí.

Nasko
13.11.2015

Zajímavý příběh s neobvyklými postavami... Já jsem spokojená. :)

Alma-Nacida
11.10.2015

Slušná, přiměřeně strašidelná kniha pro velké děti (hlavně holky, co nemají rády panenky) a mladší puberťáky. ;-)