Společenstvo Prstenu

Společenstvo Prstenu https://www.databazeknih.cz/img/books/29_/29861/mid_spolecenstvo-prstenu-qqi-29861.jpg 5 8776 8776

Pán prstenů série

Společenstvo prstenu je prvním dílem spletité ságy, v níž hlavní roli hraje kouzelný prsten, jehož přičiněním se hrdinové dostávají do odvěkého sporu mezi silami dobra a zla. Příběh se odehrává v bájné Středozemi a volně navazuje na děj knihy Hobit, na jijíchš stránkách Tolkien poprvé rozezněl temné i jásavé struny své imaginace. Společně se členy Družiny Prstenu prožijí čtenáři nezapomenutelná dobrodružství, stanou se svědky nelítostných bitev, navštíví kouzelné kraje a seznámí se s elfy, trpaslíky, obry, draky a dalšími pohádkovými bytostmi — především však s hobity a jejich ochráncem, moudrým čarodějem Gandalfem…... celý text

Literatura světová Romány Fantasy
Vydáno: , Mladá fronta

The Fellowship of the Rings , 1954

Sklenička
08.06.2013 5 z 5

Příběh o tom, jak i obyčejná postavička může dokázat veliké věci. Příběh o tom, jak je vše provázané, nic se nevyskytne "jen tak". Příběh o síle přátelství, charakteru. Příběh o dobru a zlu, který osloví člověka i dnes a i přesto, že kulisy, ve kterých se děj odehrává, jsou vymyšlené. Příběh, který vás i přes filosofickou a etickou hloubku pohltí a vy z něj odejdete pozměněni. Uměle stvořený mýtus, ve kterém poznáte odrazy současného světa. To vše najdete v mimořádně propracovaném fantasy díle.

Harry Potter
02.06.2013 2 z 5

Začátek je sice trochu únavný, ale zbytek je úžasný.

MonisPop
26.05.2013 5 z 5

Dlouho mi trvalo, prokousat se začátkem, ale poté jsem nemohla přestat číst i přesto, že jsem film už viděla a věděla, jak vše dopadne. Myslím, že kniha je velmi dobře promyšlena do posledního detailu a líbí se mi, že je vytvořena i mapa.

Senza Jenka
21.05.2013 5 z 5

Po shlédnutí první části filmového Hobita jsem se rozhodla přečíst si znovu Pána prstenů. Je to kombinace klasicky vyprávěného příběhu a kroniky. Jistě jsem měla v ruce již napínavější díla s větším spádem děje, ale tohle má v sobě něco víc. Snad ty průhledy do historie, tak samozřejmé, jako když my mluvíme o Karlu IV. nebo husitech. To, co Tolkien do příběhu vložil, dalece přesahuje popis putování družiny zoufalců za nedosažitelným cílem. Smekám.

DonFilipson
20.05.2013 3 z 5

Dost zdlouhavé popisování krajiny... V těchto částí knihy jsem doslova usínal :)

Luxiee Axony
14.05.2013 5 z 5

Po shlédnutí filmu mi kniha přijde tak trochu hodně "pohádková" narozdíl od filmu. Jsem z dětství asi hodně ovlivněná filmem, proto mne kniha tak nezaujala. Příběh mi přijde zbytečně hodně zdlouhavý.

Dáma s hrnstjm
09.05.2013 5 z 5

Skvělá kniha, která nabízí krásný únik z reality do fascinujícího světa. Klobouk dolů před autorovou fantazií a precizností, s kterou představil Středozem do nejmenších detailů. Celá trilogie má čestné místo v mé knihovně i v mém srdci!

AnneEyre
02.05.2013 5 z 5

Tolien dokázal vymyslet všechno. Svět, jazyky, písma, postavy, státy a státečky, dějiny... Takzvaný LOTR je jednoduše úžasné dílo, nese v sobě spoustu myšlenek. Společenstvo je zdlouhavější, hlavně díky začátku, ale rozhodně nejde o ztracený čas.

bellarolnicka
17.04.2013 5 z 5

Jedním slovem úžasné. Fascinuje mě to, jak Tolkien dal dohromady TAK obsáhlý svět, historii, zvířata, přírodu, postavy, jazyky. Opravdu skvělá práce, která ještě hodně dlouho nebude překonána. A jestli bude, tak dobře pro nás - alespoň se budeme moci znovu ponořit do dalšího neuvěřitelného příběhu :)
Doporučuji přečíst všem! (minimálně Vám to pomůže vyplnit mezery, které nastaly během filmu)

Mercatino
07.04.2013 5 z 5

Příběh,který už nikdy žádný spisovatel nikdy nepřekoná,nebo spíš by neměl překonat,nedokážu si to představit a asi ani nechci,aby bylo něco lepšího,prostě mi to nějak neleze do palice. Příběh nese nejkrásnější,nejvznešenější poselství v dějinách literatury.Příběh,který byl psán rukou spisovatelského boha. Pán prstenů se nenapsal, ten se rodil skrze čas a prostor,je to poselství samotných bohů Valar ;)

Atheal
24.03.2013 5 z 5

Občas přemýšlím, jak by vypadal můj život a jaká bych byla já sama, kdyby mi pan Tolkien v dětství neotevřel dvířka do světa fantasy, kdyby mě nenaučil věřit v elfy a hledat je za každým stromem, kdybych se díky němu nezamilovala do přírody, cestování a poznávání. Byla bych stejná, kdybych v tak útlém věku nedostala lekci o důležitosti altruismu, o síle přátelství, soucitu a milosrdenství? Existují věci, které nejdou vyjádřit slovy. Můj vztah k této knize a hluboká vděčnost, kterou chovám k jejímu autorovi, jsou jedněmi z nich.

mpadysakova
24.03.2013 5 z 5

Na trilógii aj tejto knihe sa mi páči to, že človek sa do toho vžije a vie si predstaviť všetky postavy. Spoločenstvo Prsteňa som čítala v 11 rokoch a stále mám hrubo vpísané v pamäti, čo sa tam všetko odohralo. Skvelá kniha od skvelého autora. Opis Vododolu a Lórienu bol taký prepracovaný, že si človek vedel predstaviť presne to, čo si predstavovali aj Tolkien a Peter Jackson, keď natáčal film. Dialógy perfektné, koniec knihy tak ako má byť, koniec v najlepšom aby si čitateľ prečítal aj ďalší diel. Tejto knihe proste nieje čo vytknúť.

evickakyticka
20.03.2013 3 z 5

O poznání výpravnější příběh než u Hobita, kde jsem si přála, aby kniha měla o 300 stran více. Tady jsem se toho dočkala. Ale teď nevím, jestli je to dobře nebo špatně. Popisování krajiny bylo někdy až nudné (pořád dokola bylo buď vše krásné nebo naopak temné), některé pasáže jsem přelétala očima, aby se už něco dělo. Hlavně ty písničky. Nuda. Ani jsem je nečetla!

Určitě nebudu fandou Pána prstenů, ale celou trilogii dočtu. Tak uvidíme, co nabídne další díl.

Enefersis
12.03.2013 5 z 5

Kdybych si měla vzít na pustý ostrov tři věci, jednou z nich by byla kniha. A tou knihou by dozajista bylo Společenstvo Prstenu nebo jeden z dalších dílů této úžasné trilogie, kterou doposud nic nepřekonalo a silně pochybuju, že se tak někdy stane. :)

Holubicka87
06.03.2013 4 z 5

Škoda, že jsem viděla první film, jistě bych si knihu více užila, ale i tak to bylo super. Ve psané podobě člověk může víc prožít a vcítit se do postav. Za mě tedy rozhodně ano.

Kate.S
03.03.2013 5 z 5

Pán prstenů mě nikdy moc nelákal. Jenže potom, co jsem dočetla Hobita, který se mi moc líbil, jsem nemoha pochopit, proč jsem čtení Pána prstenů odkládala. Nejdřív jsem se podívala na filmy a hned na to, jsem sáhla po knize. Tolkien se zde vytvořil něco úžasného. S něčím, tak hezky napsaným jsem se, až na Hobita, nesetkala. Zcela jsem se do děje vžila a hltala každičké slovo. Je pravda, že na začátku jsem si musela zvyknout na zdlouhavé popisy, ale netrvalo douho a stylu psaní jsem se přizpůsobila. Když o tom teď přemýšlím, tak nechápu, jak jsem se mohla tak dlouhou dobu s příběhěhem jako je Pán prstenů ošizovat. Nikdy bych nevěřila, že propadnu zrovna Tolkienovi, ale ano. Z postav jsem si nejvíce oblíbila Gimliho, Legolase, Gandalfa a Galadriel. A pak je tu samozřejmě úžasná postava gluma, která tu ale moc nevystupuje. Po přečtení prvího dílu trilogie jsem dokonce začala přemýšlet o tom, že si knihy pořídím, protože mé srdce zatoužilo je vlastnit. Často přemýšlím, jak se Tolkienovi podařilo vymyslet tak úžasný svět. Jak já bych se chtěla podívat do Rolinky:) Moc se těším, až začnu další díl.

Daxie L. Jesus
14.02.2013 5 z 5

A tak se stvořili Hippies...

kattyV
14.02.2013 5 z 5

Celou trilogii jsem četla dávno, dávno předtím, než ji proslavilo filmové zpracování. A pořád patří k mým TOP knihám. Svět, který Tolkien dokázal vytvořit, je tak reálný a tak úžasný, že bych v něm chtěla žít (samozřejmě ne tak úplně v době boje proti Sauronovi). No a nejraději mezi hobity. Chybí jim vznešenost elfů, ale ta domáckost a obyčejnost je neodolatelná.
Líbí se mi také, jak se hobiti během své cesty mění - od těch, kteří v každé patálii potřebují, aby jim někdo přispěchal na pomoc, k těm, kteří dokáží pomoci jiným. Ale nejsou dokonalí, a to je taky fajn - pokoušení mocí platí na každého a ani Frodo se jí nedokáže ubránit. A tak dochází na to, že i ten, v němž mnoho dobrého nezbývá, může dobro přinést, i když ne úplně úmyslně. Takže i Glum splní svůj úkol.

swamp
14.02.2013 5 z 5

Společenstvo Prstenu je mou nejoblíbenější částí trilogie. Je skvělým pomyslným spojníkem mezi hravým a pohodovým Hobitem a vyspělým potemnělým zbytkem trilogie o Prstenu. První díl je mi nejbližší asi právě tímto - stále má nádech Hobitovy hravosti, ale je již okořeněn stínem budoucnosti.

Atík
03.02.2013

Tak tohle je opravdu klasika. Nevím co jiného dodat.