Dvě věže

Dvě věže https://www.databazeknih.cz/img/books/9_/1/bmid_dve-veze-O9U-1.png 5 7350 369

Pán prstenů série

Druhý díl světoznámé trilogie, zaujímající dnes čelné místo v klasické světové fantasy. Druhá část Pána prstenů vypráví, jak se vedlo každému členu Společenstva Prstenu od jeho rozbití až do příchodu Velké tmy a propuknutí Války o Prsten, o níž se bude vyprávět ve třetí a poslední části. Ilustracemi knihu opatřil dosud nepřekonaný „tolkienovský“ ilustrátor Alan Lee.... celý text

Literatura světová Romány Fantasy
Vydáno: , Argo

The Two Towers , 1954

Manifest blech
18.06.2020 4 z 5

Putovné, milé i napínavé. Tak jak to má být.

Fengr
18.06.2020 5 z 5

Neskutečná radost a potěšení tohle číst. Potěcha pro duši.

WeDemBoy
29.05.2020 5 z 5

Vrchol celé knižní série! Jízda od začátku do konce.

Jandýs
26.05.2020 5 z 5

Velmi čtivé, příjemným vypravěčským jazykem napsáno . Je to paráda a jdu se vrhnout na poslední díl.

sarka45
25.05.2020 5 z 5

K trilogii jsem se vrátila po téměř dvaceti letech a po několikanásobném shlédnutí filmů. A vůbec jsem nebyla zklamaná. Poslouchala jsem ji tentokrát jako audioknihu v úžasném podání pana Procházky a byl to skvělý zážitek. Trilogie pro mě zraje jako víno, stále v ní nacházím nové a nové myšlenky, nezevšední. Pan Tolkien byl geniální vypravěč. Ačkoliv se jedná o dílo docela rozsáhlé, vlastně mě strašně mrzelo, že vyprávění skončilo. Nebudu hodnotit jednotlivé díly, protože knihu vnímám jako celek. To se mi nestává příliš často. Všem doporučuji si tuto klasiku poslechnout.

Teclaireddy
23.05.2020 5 z 5

Druhý díl se mi líbil nejvíc - kapitoly z více úhlů pohledu měly větší spád. Nejvíc mě nadchl svět entů.

Orange8knihomol
23.05.2020 5 z 5

Opět brilantní příběh s mnoha zvraty a napínavými úseky, při nichž se čtenáři jistě zatají dech a v hloubi duše bude doufat, že vše se k dobru obrátí. Neuvěřitelně jsem si oblíbila nejen Froda, Gandalfa nebo třeba Bilba, ale také Sama, jehož hlášky dodávají příběhu šmrnc. Konec však zůstal otevřený, a tak se nezbytně musím pustit do posledního dílu a zjistit, jaký konec Tolkien Pánovi prstenů přidělil. (Ale kdoví? Třeba si samy postavy určují svůj vlastní konec...) Z mé strany velké DOPORUČENÍ! Hurá na pokračování!

jirka9453
17.05.2020 5 z 5

Legendární sága pokračuje ve stejně strhujícím a nezapomenutelném tempu. Hluboká poklona představivosti pana Tolkiena.

Razič
19.04.2020 4 z 5

I po letech výborná kniha, pokračující v příběhu v tak úžasně svébytném a krásném fantasy světě. I když z příběhu lze pořád cítit temnou atmosféru, napětí už nebylo takové jako u Společenstva prstenu - škoda že už se na obzoru nepohybují žádní černí jezdci. I když finále v doupěti Oduly napínavé opravdu je.
Jen mě tak mimochodem napadlo, jak bych příběh hodnotil, kdybych ho neznal z filmů notoricky nazpaměť. To by asi pět hvězdiček nestačilo.

misatrix
04.04.2020 4 z 5

U teto knihy jsem se neubranila očekáváním založeným na filmovém zpracování. A tak me čekala prekvapeni, dobra i špatná. Celkove hodnotím velice pozitivně.

kilometr
02.04.2020 5 z 5

"Přesto tu byla:ta,jež tu byla dřiv než Sauron a dříve,než stál první kámen Barad-dúr,nesloužila jinému než sobě a pila krev elfů a lidí,nadouvala se a tloustla nekoneċným hloubáním o svých hostinách a tkala pavuċinu stínu,všechno živé ji bylo za potravu a její zvratky tma."95%.

EduardVlach
30.03.2020 5 z 5

Kniha dotažena k NAPROSTÉ dokonalosti. Nejlepší fantasy série všech dob!

renefer
24.03.2020 5 z 5

Tady konečně dostává trochu prostoru i Glum, můj milááášek, navzdory všem jsem mu fandila a litovala ho. A taky se objevuje Stromovous, kterého ve filmu trochu upozadili, kdežto v knize vlastně spolu s ostatními Enty vyhrál bitvu u Helmova žlebu.

FireOfFilth
06.03.2020 4 z 5

V dalším díle Pána Prstenů se vydáme hlavně do Rohanu, kde sledujeme Aragorna, Gimliho a Legolase. Zde máme bitvu o Helmův žleb, která bohužel není tak epická jako je ukázáno ve filmu. Dále pád Železného pasu a velkou rozmluvu se Sarumanem.
A poslední docela velkou část sledujeme naše největší hrdiny, Froda a Sama, kteří si to hrnou do Mordoru.
Kniha podobně jako první díl, nebo takový drajf jako filmové zpracování, máme tu opět úžasný popis krajin a lokací, kudy hrdinové prochází a spoustu rozhovorů. Kniha se mi četla relativně pomaleji než bych si přál. Ale jsem spokojen, protože toto je kultovní dílo, které ovlivnilo mnoho dalších.
Celkové hodnocení 70%

Ebon
13.02.2020 5 z 5

Příběh získává opravdu epický rozměr, člověk žasne nad propracovaností celého světa.

Halt468
08.02.2020 5 z 5

Dokonalé!!

jirka9453
06.02.2020 5 z 5

n.ezn.amy
05.02.2020 5 z 5

Pokračování trilogie Pána prstenů, ve které dojde k rozbití Společenstva prstenů a cestě Froda se Samvěděm do Mordoru, pronásledovanými jejich věčným stínem Glumem. Zbytečně opakovat co již bylo řečeno, další skvěle popsaná dobrodružství, které vrcholí bitvou v Helmově žlebu. Tolkien měl neskutečnou fantazii

RHorse
30.01.2020 5 z 5

No jo, zase mě to chytlo. Mám hromadu knížek, které si chci přečíst, ale jdou stranou, protože teď musím prostě znovu přečíst celého Tolkiena. Skvělý díl, méňe popisů, které mě v první knize strašně baví, ale zato víc akce, a to se taky počítá :-). Jdu bránit Minas Tirith.

toni-az
05.01.2020 5 z 5

Zajímavé, že při každém přečtení ságy mám oblíbený jiný díl. Tentokrát (myslím že páté přečtení) jsou to opět Dvě věže. Největší spád, nejvíce akce, nejvíce cestování po cizích krajích.