Dvě věže

Dvě věže https://www.databazeknih.cz/img/books/9_/1/bmid_dve-veze-O9U-1.png 5 7349 369

Pán prstenů série

Druhý díl světoznámé trilogie, zaujímající dnes čelné místo v klasické světové fantasy. Druhá část Pána prstenů vypráví, jak se vedlo každému členu Společenstva Prstenu od jeho rozbití až do příchodu Velké tmy a propuknutí Války o Prsten, o níž se bude vyprávět ve třetí a poslední části. Ilustracemi knihu opatřil dosud nepřekonaný „tolkienovský“ ilustrátor Alan Lee.... celý text

Literatura světová Romány Fantasy
Vydáno: , Argo

The Two Towers , 1954

Heisenberg
02.04.2017 5 z 5

Zde sledujeme tři dějové linie - osudy Aragorna, Legolase a Gimliho, poté příběh Smíška a Pipina, a nakonec putování Sama a Froda, ke kterým se vrátí starý známý - Glum! Nemůžu uvěřit že tohle J.R.R. Tolkien napsal v 50. letech minulého století, no jo, byl to génius.

Samery
23.03.2017 5 z 5

Rozhodně lepší než jednička. Jen druhá část o Frodovi je dost náročná, co se týče popisů. Hodně jsem přeskakovala, ale rozhodně se mi četla lépe, než společenstvo. I když charaktery postav mi někdy nesedí. Jsem zřejmě hodně ovlivněna filmy. To však nic nemění na tom, že je tato kniha rozhodně velmi dobře napsaná.

KikinkaV
08.03.2017 5 z 5

V první knize děj vyloženě letěl, druhá kniha už byla opět roztaženější, ale už to nebylo tak nepřekonatelné, jako ve Společenstvu. Téměř chybějící písně (které jsem v prvním díle stejně přeskakovala) rozhodně patří k plusům... Za mě Dvě věže o dost lepší jak jednička :)

dzejbi
13.02.2017 5 z 5

Dvě věže jsou ještě lepší než Společenstvo Prstenu. První polovina, jež sleduje osudy Aragorna, Legolase, Gimliho, Gandalfa, Pipina a Smíška mi přišla o stupínek lepší než polovina druhá o Frodovi, Samovi a Glumovi. Zatímco první nabízela spoustu akce a dlouhých konverzací, druhá mnohem více popisů přírody a pomalého putování s narůstajícím napětím. Výrazně zredukované množství poezie jde rovněž k plusům.

limo
07.02.2017 5 z 5

Zase krásná kniha.Když se na to podíváte ve filmu tak ti skřeti a skuruti vypadají příšerně(já si je představovala ještě hůř).

PatSandor
06.02.2017 5 z 5

Pro mně NEJ série žánru fantasy - hodnotím celou Středozem. Dostala mně hned při prvním přečtení. Propadl jsem Středozemi a celá série má speciální místo v knihovně.

Mercatino
21.01.2017 5 z 5

Dvě věže, aneb příběh jak se z dost dobrého a nervozního Gandalfa Šedého stane ještě lepší a dost klidnější Gandalf Bílý. Příběh se spoustou temných chvil a o tom jak ten Gandalf chodí všude na čas a v pravou chvíli. Přesnost a správné načasování po Gandalfově putování vesmírem a časem v této knize hraje rozhodující roli.

Gandalf Bílý: Čekej mě na úsvitu pátého dne. Za úsvitu se dívej na východ :)

koubi
15.01.2017 5 z 5

Perfektní dílo. Děkuji panu Tolkienovi za jeho vytvoření!

JankoSvec
15.01.2017 5 z 5

Druhá časť svetoznámej trilógie Pán Prsteňov, právom patrí medzi klenoty svetovej literatúry.
Sledujeme osudy ôsmych postáv pričom dej je rozložený na tri dejové línie, ktoré na seba
plynule nadväzujú. Frodo so Samom putujú do Mordoru a zvyšok bývalého spoločenstva bráni krajinu Rohan pred spojenectvom dvoch veží.
Na tému boja dobra zo zlom bolo napísaných veľa kníh, ale len niektoré vo vás zanechajú takú hlbokú stopu ... jednoducho užasne .

Lolila
10.01.2017 5 z 5

Krásne napísaný príbeh, plný fantázie. Výborne sa číta, tento diel je viac akčnejší. Vôbec mi nevadí, že som videla film skôr, bol veľmi dobre natočený, čo sa často nestáva. A dej sa trochu líši, takže pri čítaní nechýba napätie a ani prekvapenie.

Pauvka
08.01.2017 3 z 5

Moc pekne cteni :)

Riccia
07.01.2017 5 z 5

Po přečtení Společenství prstenu se nedalo dělat nic jiného než se pustit do druhého dílu. Čtivý, pokorný k přírodě, okouzlující svou fantazií, napínavý svým dějem. Nádhera. Opět mnohem lepší než film, který je sice nejspíš technicky dokonalý, ale stojí hlavně na bojových scénách a děsivém vzezření všech těch potvor. Kdežto kniha nabízí úplně jiné kvality.

KikčaHubáčková
07.01.2017 5 z 5

Krásná kniha. Lepší než film.

eva-lupen
29.12.2016 5 z 5

Poslechnuto jako audiokniha (celá trilogie) krásně načtená Alešem Procházkou. To bylo tak nádherné, že jsem se vždy těšila už jen na ten jeho hlas. Věřím, že ty knihy musí také milovat. Kdo nemá odvahu pustit se do jejich čtení, moc doporučuji pustit si audioknihy.
Celý svět Středozemě je krásný, dokonale propracovaný, a jen lituji, že jsem ho pro sebe neobjevila už dřív. Ale třeba jsem k němu musela "dospět" :-). Rozhodně však není pro každého! Čtenář musí mít obrovskou fantazii a představivost, aby se v příbězích orientoval a neztratil se ve jménech a všech postavách. Já se zamilovala, i když jsem filmy ještě neviděla.
Poslech mne donutil kouknout se na Hobita, a jeho zhlédnutí zase k zakoupení audioknihy Hobit, abych zjistila jak do bylo doopravdy, protože filmy (myslím ty bitvy) byly takové matrixové, a vůbec mi k tomu neseděly. Teď se chci ještě podívat na filmy Pán Prstenů, koupila jsem si knihu Silmarillion, mapu a jak to tak vypadá zřejmě dojde i na klasické knihy Pán Prstenů :-).
P.S. (6/2017): Konečně jsem se také podívala na filmy a musím říct, že mne hodně zklamaly. Kdybych je viděla ještě před knihou, tak by se mi možná i líbily (i když by mi to asi přišlo celé divné), ale takhle... Chybí mi tam celá podstata, myšlenka příběhu. Vlastně zůstal jen hrubý, osekaný a dovymyšlený děj :-(. Znovu už se na to dívat nebudu, zato ke knihám se určitě ještě vrátím.

jakub6611
30.11.2016 5 z 5

Jako všechny knihy od pana Tolkiena je to moje Edda!

Nielada
21.11.2016 5 z 5

Po prvním díle jsem se strašně bála, že už mě to nebude tak bavit, když se hlavní hrdinové na konci rozdělili. Ale opak je pravdou. Bavilo mě to snad ještě mnohem víc, děj byl svižnější, akčnější a pln různorodosti. Již v prvním díle jsem se platonicky zamilovala do Aragorna a ukázalo se, že to byla dobrá volba...Je to pro mě jedna z nej postav.
Mám tedy dočteno a už se zas bojím, že mě nebude bavit Návrat krále:-)

Anet1994
19.11.2016 5 z 5

Nemám co dodat :-) už se těším na další díl :-)

TheTara18
09.11.2016 5 z 5

Opět jako u prvního dílu výtečně napsaná kniha. Svět, který pan Tolkien stvořil se pro mne stal naprosto výjimečným. Jako u prvního dílu, i zde rozhodně doporučuji přečtení tohoto fantastického díla. Za mne znovu pět hvězd.

DaSmoulinka
04.10.2016 3 z 5

Smekám. Opět úctyhodný výkon. Ale nepokrytě se přiznávám k tomu, že mě první díl bavil o trošinku více. ;) Ba dokonce jsem musela částečně zápasit a prokousat se pár částmi, které mě nijak nenadchly, ale abychom nehanili knihu, připišme to mému individuálnímu pohledu na věc, autor je totiž vynikající. K dočtení této knihy mě také motivoval třetí díl... už se naň těším.

Ellissabeth
23.09.2016 4 z 5

Jako vždy krásný jazyk. Hezký příběh. Moc nudná část s Frodem...