Dvě věže

Dvě věže https://www.databazeknih.cz/img/books/9_/1/bmid_dve-veze-O9U-1.png 5 7338 368

Pán prstenů série

Druhý díl světoznámé trilogie, zaujímající dnes čelné místo v klasické světové fantasy. Druhá část Pána prstenů vypráví, jak se vedlo každému členu Společenstva Prstenu od jeho rozbití až do příchodu Velké tmy a propuknutí Války o Prsten, o níž se bude vyprávět ve třetí a poslední části. Ilustracemi knihu opatřil dosud nepřekonaný „tolkienovský“ ilustrátor Alan Lee.... celý text

Literatura světová Romány Fantasy
Vydáno: , Argo

The Two Towers , 1954

Torgal
03.03.2015 5 z 5

Všetko čo som napísal k Spoločenstvu platí aj tu - veď sa jedná o jednu knihu rozdelenú do troch zväzkov. V strednej časti príbehu je tempo rozprávania dosť väčšie a pribudne aj akcie, čo si trochu odnesie atmosféra knihy, ktorá už nie je tak magická. Pribúda postáv, dej temnie a všetci sa pripravujú k poslednému zúfalému vzdoru proti temnote. 9+/10

dominik123
11.01.2015 5 z 5

Dve veže je druhá časť trilógie a je o niečo málo lepšia ako Spoločenstvo. Viac akcie viac postáv ale stále to nie je najlepšia časť trilógie. Opäť je to ale päť hviezd.

stopař
26.12.2014 5 z 5

Skvělá kniha...

Kacz
02.12.2014 4 z 5

Druhý díl Pána prstenů se mi nečetl úplně nejlíp. Hlavně první půlkou jsem se prokousávala docela dlouho – v ději a všech těch jménech a názvech a národech aby se čert vyznal. Nebylo to nudné čtení, přece jenom Tolkienův styl je potěšením sám o sobě, jenom už to místy bylo jakési komplikované. Směrem ke konci se ale všechno začalo zase spojovat a vyjasňovat a napětí se pořád stupňovalo až k závěru Dvou věží a jejich vyústění do finálního dílu. A příběh mě začal pomalu strhávat a unášet...
75 %

Mira330
25.11.2014

Bohužel jsem to nedočetla. Ne že by se mi to nelíbilo, ale film mám tak nakoukaný, že mi chybí u čtení moment překvapení... Film umím pomalu nazpaměť. Docela mě mrzí že jsem se ke knížce dostala až tak pozdě. Prostě mi vadí, že vím, co se bude odehrávat.... Pokud bych film neviděla, tak bych knížku dočetla, to je jasná věc. Nerada to píšu, ale film se mi líbil o něco víc.

šošana-lilie
22.11.2014

Tolkienovu literaturu miluji,člověk jí čte mnohokrát a vždy ho něco nového na stránkách překvapí....

Ramilia
19.10.2014 4 z 5

Pasáže se Smíškem a Pipinem jsou zaručeně nejzábavnější z celé knihy!

Kopta
19.10.2014 5 z 5

Z nějakého nepochopitelného důvodu, je to pro mě asi nejtrhanější a nejrozporuplnější kniha, kterou jsem kdy četl. Mezi čtením této knihy jsem se nudil, tak jsem mezitím četl jiné knihy. Tolkienovo psaní je naprosto jiné než mladších fantasy autorů. To může být komplikované... nicméně časem se z toho stane naprostá samozřejmost a dostanete se do světa, kterému rozumí jen pár lidí s vámi. Poslední třičtvrtina knihy byla jen hltání a hltání slov. Bravůrně sepsáno a složeno jako puzzle provedeno v mistrovské pokračování Společenstva Prstenu. A nyní... král se musí navrátit...

vitek.sk
09.09.2014 5 z 5

Druhý díl této mé nejoblíbenější knižní série. Osobně mi připadá trochu slabší než první díl, asi zejména kvůli rozdělení společenstva a dlouhým pasážím Froda a Sama, které nemám moc rád. Naopak samomluva Gluma tyhle pasáže hodně vylepšuje. Naproti tomu linie příběhu Aragorn, Legolas, Gimli je jedním slovem fantastická. Opět plný počet :-)

tereza8518
02.09.2014 5 z 5

Zdála se mi potavější než 1. díl.

Atrament
01.09.2014 5 z 5

Strhující prostřední část nejlepší knižní trilogie, a nejlepšího knižního příběhu vůbec. Tolkien je nejen mistr jazyka, ale i mistr vyprávění, takže od samotného začátku dokáže vzbudit čtenářovu zvědavost a udržet si ji po celou dobu. Navzdory obecnému přesvědčení, nejsou v knize prakticky žádné nudné dlouhé popisné pasáže, Tolkien dokáže popsat krajinu a situaci stručně a přitom dostatečně výstižně, tak aby čtenářova fantasie jednak měla nějaké vodítko a jednak dostatek prostoru pro vlastní invenci.

Příběh sám mistrně střídá pasáže kdy čtenář spolu s postavami zažívá dočasné pocity hřejivého bezpečí a pasáže krajního nebezpečí, kdy čtenář ani nedýchá a hltá text jen aby se dozvěděl jak to dopadlo. Tolkien začal psát Pána prstenů nedlouho poté co Hobit zaznamenal úspěch a čtenáři se dožadovali dalších příběhů ze Středozemě. Je zajímavé sledovat, jak to co započal jako pokračování Hobita, které se mělo nést ve stejném žertovně dobrodružném duchu, postupem času nabralo úplně jiný směr, než sám autor zamýšlel, mnohem temnější a vážnější.

Jednu výtku tomuto jinak takřka dokonalému dílu bych ale přece jenom měl - na můj vkus příliš moc poezie.

Lucy2211
08.08.2014 5 z 5

Pokračování, které je z mého pohledu tak trochu lepší než první díl. V příběhu se začíná dít víc a víc zvratů, zlo se připravuje na válku a dobro se připravuje na obranu. Pan Tolkien je zkrátka "Pan spisovatel".

fiona007
08.08.2014 5 z 5

Skvělé pokračování předchozího příběhu, kde už je i více akce, hlavně se přidávají další postavy. Čte se to jedním dechem.

Katy007
17.07.2014 5 z 5

Je to skvělá kniha a skvělý příběh. Člověku dá občas zabrat. když se snaží prokousat dlouhými popisy přírody ve středozemi, nicméně výsledek stojí rozhodně za to. Těším se na třetí díl a rozhodně doporučuji :)

adelv
16.07.2014 5 z 5

Má nejoblíbenější část Pána Prstenů. Je oproti Společenstvu o něco napínavější, neboť Mordor se blíží a bitvy začínají.. :)

Sofie45
05.07.2014 4 z 5

Druhý díl Pána prstenů splnil má očekávání, udržel si svou vysokou úroveň, jen byla možná chybička, že jsem si knihu brala jakožto čtení na pláž. To víte, na lehátko pod slunečníkem za zvuku nadouvajících se vln je nejvhodnější nějaká pokud možno velice jednoduchá "harlekýnová" četba a ne fantasy se sáhodlouhými (byť mistrovskými) popisky přírodních poměrů ve Středozemi, jejichž přelouskávání mi mírně procvičilo mozkové závity již v prvním díle. Každopádně i přes to si mě Dvě věže získaly.
Nejvíce se mi nejspíše líbila část s Frodem, Samem a Glumem, ta je jednoduše geniální. Užívala jsem si ji i v krajně vyškvařeném stavu, kdy mé mozkové schopnosti vyloženě stávkovaly. Kapitola o dušeném králíkovi, "Mistr Samvěd váhá" (či jak se jmenuje), rozmluvy obou hobitů, pobyt u Faramira...jednoduše legendární. Dále pak se mi moc líbilo rozuzlení v Železném pasu, entí mi povstání mi div nevyrazilo dech.
Co mě ale nikterak nedojalo, byla bitva o Helmův žleb. Byla jsem na ni velice zvědava a nakonec jsem se jí víceméně prokousávala, čekala jsem něco víc...ta epičnost, jež si tu všichni vychvalují, mi tam paradoxně nějak scházela. Já vím, dny u moře...

Druhý díl Pána prstenů se moc líbil, dokázal mi, jak zasloužené místo má tato trilogie ve světové špičce a v žádném případě nezklamal, ale i přesto musím udělit opět "jen" čtyři hvězdy. Pár záležitostí mi tam prostě úplně nesedělo...
Jsem zvědavá na závěrečný díl :)

jitusenka
26.06.2014 5 z 5

Dle mého názoru nejlepší kniha z trilogie.

Filatov
22.06.2014 5 z 5

Dvě věže jsou naprosto epochální četba, protože po víceméně seznamovacím Společenstvu přichází první bitvy o Středozem - zejména popis bitvy o Helmův žleb bral dech. Na scénu vstupují Éomer a Théoden. Kniha obsahuje spoustu památných hlášek a vět a i když byla roztříštěna rozdělením dějů, tak si plný počet rozhodně zaslouží. Vždycky jsem tady měl raději linku s Aragornem a spol. než linku s Frodem jdoucím do Mordoru.

Kyta
19.05.2014 5 z 5

Celý příběh jsem četla s napětím a s obrovským zájmem. Neskutečně poutavý příběh mě pořád nutil číst dál a dál. Jsou zde popisovány cesty jednotlivých členů Družiny. Tato úžasná kniha je plná zvratů, nenávisti vůči nepřátelům, strachu a přestože nikdo netušil, co se s nimi stane, nevzdávali se svého poslání. Všechny cesty a dobrodružství jsem si náramně užila, ať už putování Aragorna s Gimlim a Legolasem, bitvu o Helmův žleb, nalezení hobitů nebo putování Froda se Samem. V knize jsou všemožné podrobnosti, které vám pomáhají vtáhnout do děje a nikdy bych je autorovi nevytkla. Všechno jsem si dokázala živě představit. Autorovy popisy všech částí Středozemě jsou zcela výjimečné.

Dvě věže je naprosto úžasná a bezkonkurenční kniha a stejně jako první díl mě zaujala hned na první stránce. Knihu si nemůžu vynachválit a přestože jsem ji dočetla teprve před malou chvílí, začetla bych se do ní znovu.
Téhle trilogii se jen tak něco nevyrovná!!!

Šárkys
19.05.2014