Päťdesiat odtieňov sivej

Päťdesiat odtieňov sivej https://www.databazeknih.cz/img/books/28_/281519/bmid_patdesiat-odtienov-sivej-filmove-vy-T4h-281519.jpg 3 7925 1698

Strhujúci erotický román o temných túžbach v každom z nás… Keď sa dvadsaťdvaročná študentka literatúry Anastasia vydáva na pohovor s mladým podnikateľom Christianom Greyom, netuší, že stretne muža, ktorý jej zmení život i hodnoty. Christian je pekný, múdry a... tajomný. Naivná a nevinná Anastasia si začína uvedomovať, že aj napriek jeho ukrývaným tajomstvám začína ním byť úplne posadnutá. Ale ani Christian nie je voči jej kráse, šarmu a charakteru imúnny a pripúšťa, že on po nej túži tiež – avšak za vlastných, špecifických podmienok...... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , XYZ (ČR)

Fifty Shades of Grey , 2011

Teniskaha
22.04.2020 1 z 5

I taková malá mořská víla je víc drsnější.

Ladislav73
12.04.2020 3 z 5

Přečteno jako audiokniha, kterou perfektně načetla Tereza Bebarová. Za to bych dal 5 hvězdiček.
Kniha je obecně něco jako červená knihovna a zároveň pohádka. Připomínalo mi to pohádku o popelce, kdy chudá dívka potká prince na bílém koni a zároveň pohádku "Kráska a zvíře". Prostě taková "Popelka a Zvíře". Ona je "Popelka", která nemá žádné zkušenosti a potká velmi pohledného, bohatého prince, který je nepřekonatelný v posteli. On je k tomu posedlý kontrolou, potřebou někoho ovládat a velmi velkou potřebou někomu dát výprask, jako by byl nějaký zakletý - prostě "Zvíře". No a ona se ho snaží vysvobodit.

NikolSeven
12.04.2020 2 z 5

Po zblédnutí všech filmů jsem si dodala odvahu a řekla si, že zkusím přečíst alespoň první díl téhle série. A u prvního dílu také už do smrti zůstanu.
Popravdě jsem čekala, že z toho budu ještě víc zklamaná, ale ve výsledku se to docela dalo. I tak je to ale něco, co už asi nikdy nechci vidět. Charaktery jednotlivých postav mě neskutečně vytáčely (ona úplně blbá, on hrozný egoista). Některé slovní obraty už mě po čase začaly unavovat a rozčilovat (taková „vnitřní bohyně” už byla trochu přes čáru…).
Takže děkuju, ale tohle není četba úplně pro mě a velkou hodnotu v tom nespatřuji.

lucie.dc
09.04.2020 2 z 5

Cetla jsem obe knizky prvni casti najednou (+Grey). Knihy nejsou dobre, ale nejsou ani uplne spatne... pozitivum je, ze nejde jen o "vanilkovy sex," je to zkratka jine, nez klasicky eroticky roman, ale nema to zajimavou pribehovou linku, i kdyz autorka rozhodne prostor mela, na Greyovi se mohla vyradit, ale nedokazala jeho potencial vyuzit.... dalsi dily zatim cist nebudu a nebudu se k teto casti ani vracet.... jo, bylo zajimave si precit o jine praktice, ale ten pribeh tam zkratka chybi. A to beru v potaz, ze jsem cetla obe knihy najednou, jedna bez druhe je jako telo bez duse, zkratka tam chybi ten pohled toho druheho, kdybych je mela cist samostatne.... no ma to o stupinek vyssi hodnoceni u me, jen proto, ze jsem cetla oba pohledy.

Ďumbierka
06.04.2020 4 z 5

Tak som si ju prečítala znovu. Teším sa na ďalšie diely, ktoré by som si tento rok rada prečítala znovu tiež. Pretože, koniec v tejto knihe... ach, no proste potrebujete siahnuť po Päťdesiatich odtieňoch temnoty, j keď ja už viem ako čo. Aj tak mám príbeh (túto rozprávku pre dospelých) týchto dvoch, Any a Christiana, rada :) .

katallinka
06.04.2020 4 z 5

Děj celkem o ničem, ale knížka se skvěle četla, takže už chápu co na ni všichni vidí.

Sabina335
06.04.2020 5 z 5

Knihu jsem četla už pár let nazpět. Velmi otevřeně se v ní hovoří o sexu, což může někomu vadit. Kniha je předlohou pro filmové zpracování, které se mi také moc líbí. Nejvíce se mi líbí sledovat vývoj vztahu Christiana a Any.

Radka1911
03.04.2020 1 z 5

Kniha se mi v době kdy vyšla dostala do ruky na doporučení jedné nadšené čtenářky a nyní s podivem zírám, že když jsem jí hodnotila, podařilo se mi ji dočíst do konce. Nějakou erotiku v knize v pohodě přežiju, ale ten příběh obou hlavních představitelů byl docela příšernost. Ne tedy že by se v knize nějak často jednalo o ten příběh... ne že bych leccos i nelogického neodpustila, taky to má zajímavý obal, tak nějak se mi nechce hodnotit jako odpad, tak za jedna. S odřenýma ušima.

LadyAlena
03.04.2020 5 z 5

Četla jsem dávněji a téhda to pro mě byla jízda, hltala jsem co se týkalo Christiana. Dneska to čtu podruhé a nechápu co mě na tom zaujalo. Ale protože musím hodnotit to první čtení, tak dávám plný počet, to že jsem zestárla a asi četla hromadu lepších knih je můj problém

HollyGolightly
24.03.2020 odpad!

Dle mého pohádka pro postpubertální děvčata. Četla jsem pouze ze zvědavosti, co zajímá takové davy čtenářů a filmových fanoušků.

zluvicka
05.03.2020 odpad!

Nechápu co na této knize všichni vidí. Proč se strhnul takový povyk. Ano, nikdy dříve se nepsalo tak otevřeně o sexuálních touhách a praktikách BDSM. Příběh je z mého pohledu velmi mělký a ničím zajímavý. Možná že se kniha trefila do tužeb velké části ženské populace, takže všechny dámy tajně u této knihy sní o tom co by chtěly prožít. Některé pasáže jsou dost nevěrohodné. Například ta, když Ana prožije svůj první pohlavní styk a hned je z ní sexuální mašina, která může sexošit do roztrhání těla.Ruku na srdce, která z žen měla tak pohodové své první sexuální zážitky. Kniha se mi krajně nelíbila a dočetla jsem ji pouze, protože se mi hodila do výzvy. Další díly rozhodně už nechci ani vidět.

DeiDii
02.03.2020 5 z 5

Když vznikl film a já jsem viděla prvních 20 minut, tak jsem absolutně nechápala, proč je to takový trhák a celou tuto sérii jsem dala k ledu. Nedávno jsem dostala chuť si to konečně přečíst a musím říct, že po prvních pár stránkách jsem se do toho začetla a nechtěla jsem přestat. Nyní ten povyk kolem této série chápu. Nakonec jsem se donutila zhlédnout i filmy. Můj prvotní dojem na film zůstal stejný. Film je odbytý, rozhodně z toho mohli získat víc.

Ve chvíli, kdy jsem dočetla všechny 3 knihy z pohledu Any, jsem byla smutná, že to končí. Poté jsem zjistila, že jsou vydané další 2 díly z pohledu Christiana. Četla jsem komentáře, že je to stejné a že se nic nového nedozvíme. Opak je pravdou. Bylo úžasné číst to také z pohledu Christiana. Jeho myšlení, jeho zážitky, jeho reakce. Všech 5 dílů jsem zhltla téměř na jeden zátah a i když jsem věděla, jak to skončí, prostě jsem musela číst dál. Opravdu doufám, že vyjde i třetí díl z pohledu Christiana, moc ráda bych si ho přečetla.

Michelle22B
27.02.2020

O knize jsem slyšela, ale nijak mě nelákala. Kamarádka mi ji ale půjčila s tím, že je to skvělá knížka a já ji během dvou dnů přečetla. Styl kterým autorka píše se mi velmy líbí. Člověk se opravdu může vžít do postavy a děje. Samozřejmě by se našlo i pár výhrad, ale kniha mě přesvědčila, že za to opravdu stojí a pár maličkostní nestojí ani za zmíňku.

Katri
17.02.2020 4 z 5

Přestože se mi do knížky příliš nechtělo (neboť znám film a tudíž jsem věděla o čem bude i jak skončí), dokázala mě pohltit a zaujmout natolik, že jsem mnohdy ztrácela pojem o čase.
Bylo to poutavě napsané, dokázala jsem vidět situaci z pohledu Any a to velmi oceňuji. Málokdy se mi stane, že do se do příběhu ponořím natolik, aby se mi zdál skutečný, a právě při této knize se to podařilo, což mě mile překvapilo.
Kromě originálního námětu jsou zde líčeny i "myšlenkové pochody" Any, s nimiž se (dle mého názoru) může řada čtenářů ztotožnit, nebo se nad nimi alespoň zasmát.
Přestože se nechci nijak dotknout filmové verze (nic proti ní nenamítám), knížka je přece jen barvitější, složitější a poutavější. Takže pokud je zde někdo, kdo by nad příběhem zanevřel aniž by jej přečetl, doporučuji sáhnout po knížce a nedělat ukvapené závěry. :)

LéňaV.007
17.02.2020

Kniha mě zklamala, ke konci už jsem u ní usínala, zápletka mi přišla předvídatelná.

andrea7191
13.02.2020 odpad!

Čtení mě zklamalo. Víc než příběhu je to o sexuálních scénách, kterých je tolik, že jsem je od poloviny knihy přeskakovala.

h.belaiova
04.02.2020 5 z 5

Kniha se mi moc líbila. Za mě mohu doporučit.

Domca94
25.01.2020 4 z 5

Ke knize už bylo řečeno snad vše. Kniha a celá serie se mi líbily. Mohu jen doporučit.

Šárka88
23.01.2020 4 z 5

První díl celkem fajn, knížka by mohla mít méně stran, kdyby v tom nebyla všude rozlita omáčka. Když jsem to četla bylo mi 26 s hltala jsem to. Doporučuji všem holkám, co mají rádi bohaté krasavce s dávkou nedostupnosti.

aimi
22.01.2020 2 z 5

Kdyby kniha byla kratší tak o 200-300 stran a kdyby se tam vůbec nemluvilo o vnitřní bohyni,bylo by to určitě mnohem lepsi.Bylo to zdlouhavé,ale eroticky dobre nabité.