Päťdesiat odtieňov sivej

Päťdesiat odtieňov sivej https://www.databazeknih.cz/img/books/28_/281519/bmid_patdesiat-odtienov-sivej-filmove-vy-T4h-281519.jpg 3 7925 1698

Strhujúci erotický román o temných túžbach v každom z nás… Keď sa dvadsaťdvaročná študentka literatúry Anastasia vydáva na pohovor s mladým podnikateľom Christianom Greyom, netuší, že stretne muža, ktorý jej zmení život i hodnoty. Christian je pekný, múdry a... tajomný. Naivná a nevinná Anastasia si začína uvedomovať, že aj napriek jeho ukrývaným tajomstvám začína ním byť úplne posadnutá. Ale ani Christian nie je voči jej kráse, šarmu a charakteru imúnny a pripúšťa, že on po nej túži tiež – avšak za vlastných, špecifických podmienok...... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , XYZ (ČR)

Fifty Shades of Grey , 2011

lencin
27.09.2020 2 z 5

Nečekaný vánoční dárek, ale nejsem cílová skupina. Archetyp Popelka a Princ,ale v erotickém hávu.
(2014)

Zvíďa
24.09.2020

Knihu sice ještě nemám dočtenou ale chuť na ní napsat názor mě přemohla. Asi budu vybočovat lehce z davu ale mě se ta kniha líbí. Postavy jsou napsané zajímavě, možná trošku přehnaně ale oba mají něco do sebe. Dost mě baví Christinova minulost a celkově jeho postava, která oproti Anně má i nějaké charisma. Je to čtivé, má to v pohodě děj ale co úplně nesnáším jsou ty sexuální scény. O tom, že jsou víceméně nereálné se bavit nebudu, ale ony jsou napsané tak trapně a nezajímavě, že jsem je doposud přeskakovala. Nemá to vášeň, touhu ani nic. Jenom popis hraček a detailní průzkum Annina těla, což mě opravdu nevzrušuje ani nijak nebaví. Kdyby kniha byla bez toho nebo kdyby to bylo napsané, kniha by byla o 100% lepší.

iveta61
23.09.2020

Knihu jsem dostala jsem od kamarádky, ale znala jsem již z knihovny. Přečetla jsem opravdu kousek, ale nešlo to. Pokoušela jsem se víckrát, ale ne. Ztráta času. Asi s ní podložím vnoučatům postýlku...:-)

Afilada
20.09.2020 1 z 5

Nudný až únavný příběh bez napětí, bez gradace, bez katarze. Skvělý marketing ale udělal z této knihy "hit". Ani film nebyl lepší.

Simix.š
14.09.2020 1 z 5

No, kniha je teda rozhodně lepší než film. Četla jsem ji na brigádě, kde jsem se 12 h denně nudila na recepci a kolegyně ji měla v šuplíku - díky bohu za ty dary. Docela jsem se u ní nasmála. Ty erotické scény mi přišly tak směšné, že mě to nutilo k zamyšlení, jestli autorce něco nechybí nebo je tak hrozně upjatá, že z obyčejného naplácání na zadek dělá hned sadomaso :D No prostě taková erotická moderní popelka, chudá šedá myš a bohatý úchylný princ. Jediné co mě zajímalo, jak to celé dopadne, jestli bude happy end. Ale přečíst další díly mě to opravdu nedonutilo, zas tak zvědavá jsem nebyla :/

kamca4151
12.09.2020 1 z 5

Po letech jsem chtěla dát knížce druhou šanci- resp. celé serii, vzhledem k tomu, jak moc opěvovaný to je i po letech. Já nevím, to je samá vnitřní bohyně skákající přes švihadlo. Spojení " A s tím se zhroutil vnitřní svět" je v knížkách tolikrát, že kdybych si dala pokaždé panáka, tak nedočtu ani první díl.

lucy.n
10.09.2020 1 z 5

Přesvědčila mě prostě zvědavost, co na knížce všichni vidí. Sex prodává. Taková malá domácí kuchařka. Mohl by někdo, kdo tepve plánuje knihu přečíst, dělat čárky při výskytu termínů "vnitřní bohyně" a "podvědomí" a zasdílet výsledek? Přísahám, že ta četnost je smrtící.

ElikaS
05.09.2020 4 z 5

První díl mě hned vtáhl do děje. Knížku jsem si užila, byla velmi čtivá. Líbila se mi.

dana8437
28.08.2020 odpad!

Nedala jsem ani 30 stran... strašný škvár. :(

Lucuschka
23.08.2020 3 z 5

Romantika s temnějším a peprnějšim příběhem. Zajímavá kniha, ale nikterak uchvacující.

NewKiddo
21.08.2020 2 z 5

Do čtení jsem se poměrně dost nutila. Chtěla jsem to mít co nejdřív za sebou. Pravděpodobně protože jsem již viděla filmové zpracování.
Knížka nezklame, ale ani nenadchne. Myslím, že každý si dokáže představit, co od příběhu má očekávat.

petra5167
16.08.2020 1 z 5

Do čtení jsem se hodně nutila. Hlavní hrdinka se chová, jakoby jí bylo tak čtrnáct let. Styl psaní velmi jednoduchý, také mi připadalo, že se jedná o dílo náctileté.

verunka93
04.08.2020 4 z 5

Můj první erotický román. Kniha se mi líbila mnohem více než film. Obě hlavní postavy jsem si oblíbila a čekala jsem, jak se jejich "vztah" bude dál vyvíjet.

ElessaRiverbow
29.07.2020 3 z 5

Tenhle příběh mi přišel jako trochu nadprůměrná povídka na Wattpadu. Každopádně ale jsem si čtení docela užila, i když kniha mohla mít tak o 100-200 stránek s 'omáčkou' méně. Při čtení jsem se zároveň koukala i na film a musím říct, že větší zklamání jsem zažila snad jen u Eragona. Film byl takový nemastný neslaný a přišlo mi, že tam dali převážně jen tu nezajímavou 'omáčku'. Takže doporučuji spíše 600ti stránkovou knížku než dvouhodinový film.

Paja11.11
18.07.2020 3 z 5

Kniha se četla dobře, sáhla jsem si pro ni kvůli oddychovému čtení a udělala jsem dobře. Oddychovka jak vyšitá. Ale myslím si, že je to zbytečně zdlouhavé, klidně bych alespoň 200 stran ubrala a bavilo by mě to více. Samozřejmě děj je spíše pohádka a někdy mě Anna i štvala svým chováním. Každopádně až si zase budu chtít přečíst oddychovku sáhnu po druhém díle.

Nikky000
29.06.2020 4 z 5

Moje guilty pleasure.....

Artep071
17.06.2020 3 z 5

No už je to pár let co jsem četla tuto erotickou trilogii a ok dámy není to žádný Vrchlický/Kundera/Havel, ale zase tak špatně napsané to nebylo. Kniha byla čtivá ...culila jsem se u toho a tenkrát jsem jela busem do Itálie na závody a musím i teď říct , uteklo to a bavilo mě to. Za mě dobrý:)

LenkaCechova
26.05.2020 1 z 5

Typický novodobý bestseller. Kniha se čte lehce, avšak po přečtení Vám z ní žádný hlubší dojem nezůstane. Další díly určitě nepřečtu.

Simirekdudkovic
06.05.2020 4 z 5

Knihy se mi cetly dobre,bavily me.

be_pa
27.04.2020 3 z 5

Série 50ti odstínů byla vlastně moje první četba "erotických" knížek. Dřív jsem se o tento žánr nezajímala, ale taky jsem podlehla mánii 50ti odstínů. Zajímavější mi přišel pohled očima Greye, který bojoval se svými démony. Tehdy při čtení se mi příběh líbil. Brala jsem to tak, že děj není zase až tak důležitý :-). Teď po letech při logování na tento web už hodnotím jinak.