Päťdesiat odtieňov sivej

Päťdesiat odtieňov sivej https://www.databazeknih.cz/img/books/28_/281519/bmid_patdesiat-odtienov-sivej-filmove-vy-T4h-281519.jpg 3 7938 7938

Strhujúci erotický román o temných túžbach v každom z nás… Keď sa dvadsaťdvaročná študentka literatúry Anastasia vydáva na pohovor s mladým podnikateľom Christianom Greyom, netuší, že stretne muža, ktorý jej zmení život i hodnoty. Christian je pekný, múdry a... tajomný. Naivná a nevinná Anastasia si začína uvedomovať, že aj napriek jeho ukrývaným tajomstvám začína ním byť úplne posadnutá. Ale ani Christian nie je voči jej kráse, šarmu a charakteru imúnny a pripúšťa, že on po nej túži tiež – avšak za vlastných, špecifických podmienok...... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , XYZ (ČR)

Fifty Shades of Grey , 2011

e-lišáček
22.02.2013 1 z 5

Ušmudlaná jedna hvězdička za základní, trochu překvapivé vysvětlení. Kdyby měl příběh originální charaktery postav, kdyby autorka měla větší slovní zásobu, kdyby uměla líp psát, kdyby se všechno nemuselo točit kolem sexu, kdyby ta knížka byla minimálně o polovinu kratší, kdyby tam nebyla žádná vnitřní bohyně, kdyby, kdyby, kdyby... Byl by to asi docela obstojný psychologický román. Takhle to mělo zůstat jako fan fiction na Stmívání na internetu, kde to vyplňovalo a doplňovalo tu část příběhu, které se Meyerová vyhla.

P.S. Neuvěřitelně mi vadilo slovo "bejby", zní to děsně lacině.

Dannielle
21.02.2013 5 z 5

Proč tolik zlé kritiky. Četla jsem daleko větší kraviny. Co takhle stupidní večery pod lampou. Mě se román líbil. Už se těším na druhý díl.

gomaki
20.02.2013 1 z 5

Jsem typ člověka, kterého odrazuje velkolepé nadšení okolí a ten přemrštěný boom /avatar jsem videla až 3roky po uvední, když opadla veškerá sláva/ :) nevím z jakého důvodu mě to odrazuje, ale možná to bude tím, že pak očekávám víc, než mohu dostat.

No, přesně tohle zklamání mi přinesla tahle "skvěla" knížka. Uchýlila jsem se k ní i přes veškeré kritiky, protože ji čte má nejlepší kamarádka, má sestra a pár dalších přátel. Věřila jsem, že když se líbí zejména těm dvěma prvním, že to bude pěkná pohodová oddechová knížka. Jak jsem se ale spletla!

Děj mě zrovna nějak netankuje, je mi fuk kolik jí je a že je naivní husička /upřímě kdo z nás není, když se zamiluje?/, přece jen má být ta nevinná, čistá jako lilie. To autorce zrovna nevyšlo, z Any udělala naprostou slepici s inteligencí dívky věku 15. To že je panna, neomlouvá její občasné myšlenkové pochody. Ruku na srdce dámy, která z nás by byla v pohodě s neoholeným podpažím?!

Christian /ano, ta jedna hvězda patří právě jemu/, je prostě symbol božství, sexuální přitažlivosti a dokonalé tajemnosti:) Jednoduše ideál, dokonalý muž, který něco skrývá a je možnost, že se přizpůsobí a změní:)

Závěrem bych chtěla podotkout, že mi nevadí děj, že hloupost /nebo spíše ignorace dnešní doby?/ Any není to nejhorší z knihy, ale to jak autorka píše. Nejsem literárně zhýčkaná, přečetla jsem spoustu knich, kvalitních i "nekvalitních", ale to jak píše E.L.James, je literární mučírna. A proto tuhle knihu nemůžu nazvat ani oddechovou. Styl psaní a omezenost slovní zásoby je naprostým zklamáním.

PS: V Aj je Ana míň přitroublá :)

DominikA88
20.02.2013 3 z 5

3 hvězdičky protože je kniha místy nudná, za stále opakující se pasáže, fráze.. ale při tom je to kniha pěkně čtivá, vzrušující a zajímá mě, jak to bude pokračovat... je to příjemná oddychovka..

Askarinka
19.02.2013 2 z 5

Ačkoliv jsem dlouho knížce odolávala nakonec jsem si jí přečetla. No a mile překvapila:-)Mohu pouze a jedině doporučit. Takhle hezky vymyšený romantický příběh jsem dlouho nečetla.

hanahol
19.02.2013

Kniha se mi líbila. Začínám číst 2. díl. Lehce se čte.

DajaF
19.02.2013 2 z 5

Byla to zvlastni kniha a nebudu ji hodnotit,kdo chce vedet jaka je,musi si ji precist a ten kdo si ji neprecte o nic neprijde...

joslin
19.02.2013 2 z 5

Dovoluji si napsat menší recenzi - tento román není toliko erotický jak se traduje, čekala jsem větší terno, nebo víc perverznosti. Takže nazývat jej erotickým mi přijde krajně nevhodné, spíše romantický by pasovalo lépe. Klasika, dva lidé, co se do sebe bláznivě zamilují a hlavní hrdinka je naivní, nevinná a okamžitě se poddá hlavnímu hrdinovi, kde je nějaký boj?? Ale za to Christian Grey je o něco sympatičtější a autorka si přece jenom dala větší práci s jeho profilem, takže to čtu hlavně kvůli němu, co z toho vyleze na povrch, na každé druhé stránce je nějaké milískování, ale uniká mi jakási jiskra toho příběhu, přirovnala bych to ke Stmívání, ano. A to že má být trilogie mě překvapuje, protože mě zajímá co dál chce autorka rozepisovat, ale je fakt že na padesáti stránkách rozebírá neustále v některých kapitolách to samé stále dokola. Na druhou stranu je to pohodové čtení, ale ne knížka kterou bych zhltala za jeden večer, aspoň jsem si ujasnila, že skvělá reklama dokáže zahýbat se vším.

Nikol10
18.02.2013 1 z 5

Přečetla jsem bezpočet dívčích románků, ne že by mne extra zajímaly,ale pro rozptýlení. Samozřejmě, že jsem byla zvědavá,co je tento bestseller zač, takže jsem si ho musela pořídit! Nečetla se špatně, začátek byl celkem svižný, ale kniha je zbytečně dlouhá, obsahuje dost nudných pasáží. .Neustále se opakující slovní spojení a fráze o tom se ani vyjadřovat nebudu. V podstatě je to dívčí román,zasažený do atraktivního prostředí milionářů a aby to nebylo tak fádní,tak si autorka vymyslela zvrhlého,tajemného hrdinu! Jestli je sen milionů žen, být mučená a podobné věci,tak já mezi ně rozhodně nepatřím,některé pasáže byly vyloženě nechutné! Není to žádné umělecké dílo, v podstatě je děj založený na popisu brutálního sexu a autorka má ode mě hvězdičku,jen za nový nápad a odvahu!

doktorking
18.02.2013 odpad!

než jako zájem o erotickou literaturu mládeže tohle vidím jako velmi nadsazený a komerčně dobře zvládnutý tah,který kdesi z hlubin vytáhl tuhle sračku a neznámo pro mě jak,okouzlil především mladé teenegery,protože zkuste paní spisovatelku James srovnat s Bukowským nebo M.De Sadem a Padesát odstínu šedi třeba s legendami devět a pul týdne a nebo poslední tango v Paříži,usměvné že,myslím že netřeba dál už komentovat,proto nechápu jak muže někdo tohle dílo vynášet do nebes nebo psát o něm jako o překvapivém erotickém románu

b7a7r7u7s7k7a
17.02.2013

Fuj, fuj, fuj, fuj, fuj, fuj!

casspy
17.02.2013 5 z 5

a mně se to líbilo, a jo a jo:o)
Je pravda, vše je předvídatelné, každý ví co se bude dít a počítá s každým krokem, žádné překvápko.. ale co.. je to čtivé, roztomilé, vtipné, hecovní, odpočinkové.. k tomu, abych se odreagovala kniha posloužila bravůrně a splnila tak veškerá očekávání. Kdybych hledala něco komplikovaného vyhledám učebnici složité matematiky ppř. vyštrachám staré knihy, psané starým slovem typu Dáma z Monsoreau od Dumase:o) Jasně má to své mouchy, ale co.. :o)
Padesát odstínů mne zabavilo na dva dny, pro mne velice příjemné chvíle s panem Greyem, které jsem si hned prodloužila o následující díl. Nerada jsem se s ním loučila, fakt nerada.. ale vše jednou končí, naštěstí ne však na dlouho .. už se nemůžu dočkat svobody.. :o) Jen tak dál.. kniha je přesně můj šálek kávy s hromadou čokolády okolo.

siska88
17.02.2013 2 z 5

Očekávala jsem bestseler, ale obdržela jsem roztahanou, popisnou nudu. Zklamání.

Bet
16.02.2013 4 z 5

Na knihu jsem se velice těšila a splnila má očekávání. Přečtena za dva dny.

LEGACY
15.02.2013 3 z 5

''Vím, co chci, a ty mi to nedokážeš dát, stejně jako ti já nedokážu dát to, co potřebuješ.''

Tak jsem přečetl asi nejdelší knihu ze svého seznamu přečtených knih a pravdou je, že se to dalo klidně zkrátit a autorka by neschytala tolik kritiky za periodicky se opakující fráze (zrudnu, zasténám). Dost mi vadily některé''vykrádačky'' ze Stmívání, které by nepostřehl snad jedině hlupák. Ve srovnání s Twilightem se mi zde ale zase naopak líbilo, že toto vyznělo více reálně a smysuplněji (upíry venku neuvidíte pobíhat, psychopaty ano). Právě proto čtu, protože čas od času se objeví něco, co stojí za to a těchto skvostů chci objevit co nejvíce. V kostce je to takové erotické vylepšení Stmívání zahrnující BDSM vztah. Osobně jsem velice zvědav jest-li za pár let budou nějaké fanouškovské boje, protože po filmu, který podle mě určitě nastene tu budou opět fanoušci této trilogie a pak naopak odpůrci, takže bych řekl, že rozruch kolem této knihy ještě uslyšíme.
Toto prostě dnešní mládež přitahuje. Dnešní mládež je nemravná a takové touhy má a vyhledává - autorka si to určitě uvědomila. Ať je to jak chce já mám z knihy vcelku dobrý pocit a rozhodně mě příběh upoutal, takže nějaká ta pokračování snad ještě přelousknu. P.S. Mou nejoblíbenější postavou byla KATE, do které jsem se na horách, na kterých jsem knihu převážně četl zamiloval. Ano i muži se taková kniha může líbit. Je třeba ji jen předem neodsuzovat. Každopádně za ten pravopis by ji nejedna soudružka učitelka utrhla ''kule''.

Yorika
14.02.2013 odpad!

Budu stručná.Řečeno slovy klasika: ,, Mnoho povyku pro nic "

haWranka
14.02.2013 1 z 5

Tak tuhle knížku jsem dostala jako dárek. Vůbec jsem o ní předtím neslyšela, ale než jsem ji otevřela, trochu jsem si zabrouzdala po netu. Současný knižní trhák? Originální a velice smyslné? Sen každé ženy? Ale kdeže! Jelikož jsem v pubertě měla trochu romantickou duši, svého času jsem přečetla mraky červené knihovny, všelijakých harlequinek a o pár let později i několik dost odvážných erotických románů. Takže pár věcí můžu s klidem říct: 50 Shades of Grey je splácanina. Autorka prostě psát neumí a neumí a nikdo mě nepřesvědčí o opaku. Kdyby mi tvrdila, že praktiky z knihy zažila na vlastní kůži, nevěřila bych jí - popisy milostných scén jsou jak z manuálu v nějaké sexuální příručce. Hlavní hrdinové jsou naprosto mimo realitu, především pak hlavní hrdinka. Většina těch knih z červené knihovny strčí tenhle poklad do kapsy. Kdo jste ještě nečetli, nekupujte, jsou to vyhozené peníze. Autorce přeji hodně štěstí, ať si užije svou chvilku slávy a tím tady končím. Možná se odhodlám přečíst pokračování... ---------------------- Tak po dopsání tohoto komentu jsem si přečetla ten od MessiáŠe - mluví mi z duše! :)

Ikkju
13.02.2013

Nevím o čem se v knize píše, nečetl jsem, ale knížka to musí být dobrá, protože náš vztah se po přečtení manželkou závratně zlepšil x). Takže za mě plný počet! (píšu to jako recesi, normálně se ke knihám které neznám nevyjadřuji ;)

Emli
13.02.2013 5 z 5

Já byla na knihu velice zvědavá a musím říct že jsem ohromena. Jakmile jsem začala číst nemohla jsem přestat, nakonec jsem u knihy usnula únavou a 2. den jsem pokračovala.Po dočtení jsem ihned začala shánět 2. díl a nemohu se dočkat až si jej přečtu. A pro vás co jej četli by mě zajímalo proč jej nazýváte odpadem když se kniha stala takovým hitem, co vás na ní tak mooc odpuzuje a pobuřuje. Já tu knihu miluji. ♥

quendery
12.02.2013 odpad!

Hmmm.... byla jsem na tuhle knihu zvědavá. Ale dopadlo to jak jsem si myslela. Mnohomluvná kniha o ničem, děj se dá shrnout pár větami. Námět by možná vydal na docela slušnou povídku, ale ne jím zahltit 606 stran a navíc prý je to první část. Potěš koště, co bude asi v té druhé ? Neustále se opakující stejný popis prožitků hrdinů, tedy "hrdinů". .......Souhlasím s Tajou 2013, byla to fakt docela odvaha dočíst. Kam se tahle kniha hrabe na eroticky laškovné příběhy s docela slušným dějem Bertrice Smallové.