Päťdesiat odtieňov sivej

Päťdesiat odtieňov sivej https://www.databazeknih.cz/img/books/28_/281519/bmid_patdesiat-odtienov-sivej-filmove-vy-T4h-281519.jpg 3 7938 7938

Strhujúci erotický román o temných túžbach v každom z nás… Keď sa dvadsaťdvaročná študentka literatúry Anastasia vydáva na pohovor s mladým podnikateľom Christianom Greyom, netuší, že stretne muža, ktorý jej zmení život i hodnoty. Christian je pekný, múdry a... tajomný. Naivná a nevinná Anastasia si začína uvedomovať, že aj napriek jeho ukrývaným tajomstvám začína ním byť úplne posadnutá. Ale ani Christian nie je voči jej kráse, šarmu a charakteru imúnny a pripúšťa, že on po nej túži tiež – avšak za vlastných, špecifických podmienok...... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , XYZ (ČR)

Fifty Shades of Grey , 2011

Karel V.
16.06.2013

Nečíst, ztráta času. Kniha není napsaná nějak hezkým jazykem, dialogy se mi zdají dosti nepřirozené a děj je založený jen na neustále opakujícím se pohlavním aktu. Nezajímavé.

Andynka
15.06.2013 4 z 5

Z knihy jsem byla celkem zklamaná. Očekávala jsem mnohem více, ale v tomto díle jsme se spíše seznamovali s postavami. Ale nemohu říci, že by kniha nebyla čtivá.

Sinn
15.06.2013 odpad!

To se takhle jednou potkala mladá, hloupá, naivní, nadržená studentka bez kapky sebeúcty s arogantním podnikatelem, jehož zvrhlé choutky prostě musí, ale musí být výsledkem jeho traumat z dětství a on se za ně stydí a omlouvá neboco, protože záliba v bdsm dle autorky normální asi není...Nečekala bych, že narazím na ženskou postavu, která mi bude ještě nesympatičtější než ta kráva z Twilight, leč stalo se. A ty sexuální scény jako porno pro ženy? Nudné a opakující se, navíc z pohledu bdsm naprosto chybný přístup - tady mi něco podepiš ty jedna panno, co nemá zkušenosti a netuší, do čeho jde, a teď počkej, co s tebou udělám, žádná domluva předem nebude.
Ani bych nedokázala vyjmenovat, co vše je na téhle knize špatně. Zlaté dívčí románky nebo večery pod lampou.

Roman1988
13.06.2013 5 z 5

Zajímavá, čtivá, chvílemi vtipná, chvílemi tajemná a temná, skvěle napsaná kniha. I pro chlapa .) Srovnání s Crossfirem se nabízí...Kdyby se tyto dvě knihy spojily dal bych 100 %. Takhle je to u obou na 95 %

Soptinka
12.06.2013 5 z 5

Knížka obsahovala ze začátku prvky podobné knihy Stmívání. I přes to vše se mi moc líbila. Četla jsem a četla a najednou se objevil konec, smutný konec. Jsem zvědavá jaký děj bude mít druhý díl.

Varvara
11.06.2013 1 z 5

Tak dala jsem to ze zvědavosti a jako oddychovku. Skoro dokonalý pan Grey, který si neustále "prohrabuje vlasy". A pak Anastasia, která si zase ustavičně "kouše spodní ret". To bylo snad na každé třetí stránce. Sorry za little spoiler.

Barush
11.06.2013 odpad!

Padesát odstínů buhví čeho všeho plní svůj účel jako brak, který si člověk přečte, když nechce
přemýšlet . Nějaký hlubší smysl tato zpropagovaná , komerční kravina postrádá.

kathy
11.06.2013 1 z 5

Kniha mě dost zklamala. Jednotlivé pasáže se neustále opakovaly a to co jsem od knihy očekávala, jsem v ní nenašla. K dalšímu dílu nemám chuť, i když recenze slibují "lepší zážitek"...

TessDragon
09.06.2013 5 z 5

50.odstínů šedi, jedna z nejznámějších a nejvíce diskutovaných knížek. Z těch negativních i ohlasných recenzí jsem měla strašnou chut si ji přečíst a bud zkritizovat nebo povznést. A je to tu. Knížka úspěšně dočtena a jsem z ní ano, nadšená. :D Ano, uznávám, že to není žádné umělecké veledílo, ale čte se velmi dobře, začtete se a už vás knížka nepustí. E.L.James píše hodně čtivě, knížka se hodně podobá Stmívání, takže fanouškům rozhodně doporučuju, těm se bude na 100% líbit, snílkům rozhodně taky, ale realistkám, kterým se třeba nelíbilo ani Stmívání, no být jimi, bych se do toho asi nepouštěla. Knížka je doopravdy jen pro někoho, a z toho máme taky tak různorodé ohlasy. A ted už k postavám, abych se přiznala, Anu jsem měla docela dost ráda, jako postava nebyla moc otravná, ani blbá a nechovala se povýšeně, Kate jsem měla ráda o trošku méně, Christian, vážně tohle potřebuje komentář? :D Ano, byl poněkud zvrhlejší v některých scénkách, ale nikdy by Aně neublížil a jeho minulost vám taky dost napoví, že se nestal tím čím je jentak. Kniha je dost tlustá (600 s.), ale mě to uteklo hodně rychle a přitom jsem si ji i pořádně užila. Takže ano, 50 odstínů šedi (Greye) doporučuju všem romantickým snílkům (fakt to není porno pro maminy) a už se těším na další 2.díly. ;) Matt Bomer a Alexis Bledel by byli skvělí jako Ana a Christian.

Alouette
09.06.2013 3 z 5

Mně se kniha líbila moc. Je to taková drsnější (aspoň v tomhle prvním díle) červená knihovna, ale fakticky mě to bavilo.

sumcicka
08.06.2013 2 z 5

"Odstíny" jsem nečetla česky, ale anglicky, takže jsem se naštěstí vyhnula hroznému českému překladu - četla jsem někde stránku na ukázku a musím říct, že česky bych to nevydržela. Ani anglický originál nejspíš nebyl napsaný nijak mistrovsky, ale v angličtině to prostě nevnímám. Co se týče příběhu, téměř žádného jsem si nevšimla :) - očividně psychycky narušení hrdinové spolu měli rádoby šokující sex, případně se k němu schylovalo, nebo bylo právě po něm...

Emm.a
08.06.2013 2 z 5

Upřímně jsem chtěla aby se mi knížka líbila !! Opravdu jsem si to přála. Ale nešlo to. Některé pasáže se četly dobře. Začátek vypadal slibně, ale po pár stránkách jsem se musela nutit abych to dočetla. I když konec se mi líbil :D

Pe3ček
08.06.2013 1 z 5

Ohlas z mužského publika: Hlavní hrdinka byla nejprve hotová z muže svých snů a její přehnané citové výlevy mě dost unavovaly. Poté se dozvěděla, jaký Christian je, párkrát se s ním vyspala a pak si uvědomila, že to vlastně není ten pravý. Jinými slovy děsná blbost, knížka mě ničím skutečně nezaujala.
Obsáhlejší recenzi najdete na mém blogu: http://blog.petrloukota.cz/2013/06/08/e-l-james-padesat-odstinu-sedi/

Leusee
07.06.2013 5 z 5

Moje očekávání nebyla moc velká a s překvapím mě kniha absolutně nadchla a nemohla jsem se od ní odlepit. Je jednoduše napsaná, ale čte se skvěle a do Any jsem se hned dokázala vžít. Nemohu se dočkat, až začnu číst druhý díl.

MartinaF
05.06.2013 3 z 5

Nebylo to zas až tak příšerný, jak jsem pořád četla na různých stránkách. Mělo to své mouchy, to ano, ale až taková hrůza to opravdu nebyla.

Saffron
05.06.2013 odpad!

Přečetla, ale nedočetla.
Vyprávění o ubohém, sobeckém stalkerovi panu Greyovi, který si svá traumata z dětství a dospívání kompenzuje dominancí a obsedantní kontrolou všeho a všech, a o naivní Anastasii, která není ani tak nezkušená, jako spíš žena s půlkou mozku a bez kapky hrdosti, mě vyloženě odradil, takže jsem knihu odložila a už se k ní rozhodně vracet nebudu.
Mizerný děj, jednotvárné erotické scény, málo uvěřitelné postavy, a k tomu všemu podivná snaha autorky vecpat do vztahu o posedlosti dominantního muže a rádoby submisivní dívky romantické ladění,to vše mě tedy vůbec nijak neoslovilo, ani nebavilo.
Každý má rád něco jiného, přesto nedokážu pochopit, co se na této knize mohlo jiným tolik líbit.
Buď jsem divná nebo chlap :)
Hvězdami nehodnotím, jelikož neexistuje taková hvězda, kterou bych mohla a chtěla tomuto úžasnému bestselleru udělit.

Airawen
03.06.2013 2 z 5

Všechno vypadalo tak dobře, nalákal mě fakt, že mělo jít o " temný erotický román" , plný "zvrhlých a chlípných sexuálních hrátek" . Nekonalo se ani jedno. Jde prostě jenom o delší "harlekýnku" na pokračování. Christiana jsem si představovala jako tvrdého muže, který si jde za svým i přes mrtvoly, dostala jsem mladého klučinu, co je pohádkově bohatý, psychicky narušený a nedospělý.
Ana se zase pořád červená, její vnitřní bohyně je na odstřel a navíc očividně trpí spasitelským komplexem. Škoda. Myslím, že propagace a reklama, kterou tato kniha dostala, by se hodila jiným titulům, které za to přečtení opravdu stojí.

eraserhead
01.06.2013 2 z 5

Jednoho dne mi žena oznámila, že si objednala knihu. Fakt, že tím narušila můj knižněnakupovací monopol mě docela potěšil. Když mi sdělila, že jde o Padesát odstínů šedi, přiznám, se, že jsem protáhl hubu. Ale pak jsem si řekl: Alespoň si to přečtu. Jsem si plně vědom faktu, že nejsem cílová skupina románu. A to ani vzdáleně z letadla. Proto se budu snažit zaměřit jen na obecná a co nejšířeji platná a vnímaná fakta. Tedy ani ne tak na to, o čem příběh pojednává (tedy obsah), jako spíše hlavně na to, jak je napsaný (formu). Protože, ruku na srdce, naivní, jednoduchý, kýčovitý, sterilní a předvídatelný románek dvou mladých dokonalých lidí, to opravdu není příběh, po kterém bych v knihovně sahal (často). Na druhou stranu úplně v klidu přiznávám, že stejně naivní, jednoduché, kýčovité, sterilní a předvídatelné jsou i akční filmy, na které dost často koukám (snad proto, že jsem jejich cílovou skupinou). Začnu pozitivy, pravděpodobně jich bude méně. Román se opravdu čte příjemně, lehce a rychle. o tom žádná. Otázkou je, jestli to - u tak obsáhlého románu - stačí. Mě moc ne. Knihu jsem si během čtení pocitově rozdělil do tří částí. První část, ta seznamovací, oťukávací a přibližovací, mě překvapivě bavila docela dost. Je nejpestřejší, nejpoutavější a nejzajímavější. "Tělesná" střední část, kdy dojde ke spojení a na sex, popravdě ničím nepřekvapí a mě osobně nezaujaly ani ty erotické scény, hlavně proto, že čím jich je více, tím jsou stereotypnější (někde po půlce jsem je už přeskakoval). No a poslední část mě už skoro štvala, svou zybtečností, rozvláčností, nezáživností a plácáním se v bahně. Posledních dejme tomu 200 stran je jen nudná zbytečná šmíra, která děj ani vztah obou hlavních představitelů nikam nevede, jen je nechává zbytečně a nudně bloudit a nimrat se ve stále stejných bezvýchodných situacích. Pobavil mě vhodný výběr přijmení hlavní hrdinky. Nevím, zda to bylo záměrné, ale pobavilo mě to. Posledním pozitivem je samotný závěr. Ten by byl naprosto výborný a pro mě velmi potěšitelný. Byl. kazí to vědomí, že existují další díly, takže pravděpodobně bude všechno jinak. A to je obrovský škoda. Kdyby to všechno skončilo takhle a dál se v tom nikdo nebabral, spousta lidí by opravdu asi byla zklamána, ale pro mě by to byl opravdu velmi dobrý konec. Negativa? Hlavní hrdinka mi už na šestnácté straně lezla na nervy. Je až obdivuhodné, jak autorka do této postavy dokázala vtělit to, co mi na (některých) ženách vadí úplně nejvíce. Anastázie nemá vůbec žádné sebevědomí a takřka bezdůvodně trápí sebe samotnou neustálým přemýšlením o kravinách a vyvozováním naprosto bezdůvodných a v reálné skutečnosti neexistujících závěrů. Až jsem byl rád, že opravdu do žen nevidím, protože jestli alespoň u části z nich probíhají podobné myšlenkové pochody, asi bych se z toho zbláznil. A to nemyslím nijak hanlivě, jen prostě tohle sebemrskačské myšlení bez špetky sebeúcty a sebevědomí nechápu a nemám rád. Samozřejmě, románová romantická láska se nese na jistých základech bez nichž to prostě nejde, ale opravdu musí být Christian tak dokonalý, nechutně bohatý, mít všechno supermoderní (nejdebilnější výraz z knihy, kterého se, naneštěstí dočkáme hned několikrát - když si Christian poprvé sundává kalhoty, které visí TÍM způsobem, ani by mě nepřekvapilo, kdyby bylo zmíněno, že má supermoderní penis. Nemá, má ho "jen obyčejně" obří, patrně, napsáno to není ale vyznívá to jasně a zřetelně), schopen souložit prakticky kdykoliv i v těch nejkratších meziintervalech a samozřejmě být v tom tak bezchybně dokonalý? Stalo by se něco, kdyby se tento příběh odehrál mezi Anastázií a Josém nebo mladým Claytonem? Cílová skupina by zřejmě měla silný pocit nenaplnění, ale mžná by to bylo alespoň trochu originální. Originál jsem nečetl, ale moc se mi nelíbil překlad, myslím, že slovo bejby mělo být nahrazeno jiným, ale není to jen tím. Resumé? Sotva průměrný román, který může být vděčný své reklamní kampani a doufat, že své fanynky uspokojí. Docela promarněný potenciál, zbytečně utopený v haldě klišé, stereotypu a jednoduchých charakterů, který rozhodně není o BDSM, o tom vám to vezme veškeré iluze. Závěrem dvě věci. V jedné diskusi ohledně knihy jedna žena pronesla, vy (muži) se koukejte na svůj fotbal, nám nechte tuhle knihu. Fotbal nesnáším ještě mnohem více, než tuhle knihu, kterou vám nikdo nebere, nechte nás jen říci na ni svůj názor, když už jsme si ji přečetli. Já a má žena jsme zářným příkladem faktu, že prodejnost knihy se automaticky nerovná její oblíbenost a úspěšnost (z marketingového hlediska úspěšnost samozřejmě ano). Knihu jsme si koupili a zaplatili za ni, nakonec ale jen pro to, abychom oba zjistili, že se nám nelíbí a nestojí za ty peníze, které jsme za ni (a druhý díl) vyhodili. Z mého hlediska zbytečně vyhozené peníze u nichž mě bude mrzet, že se budou projevovat v žebříčcích prodejnosti a budou zneužity ve prospěch skvělosti knihy. 1,5*

Janičta
01.06.2013 1 z 5

Asi jako většina jsem od knihy čekala víc. Nakonec jedna hvezda - za čtivost a vykreslení postav (především pana Greye). Minusy bych dala natahovanému ději... Jak dlouho se příběh odehrává? Asi měsíc? A je to na 600 stránek a většinu z nich zabírají stále se opakující scénáře a někdy zdlouhavé popisy erotických scén. Pro mě je to a vcelku normální love story, jen k tomu přidaly nějaké ty BDSM pomůcky. Z čeho byli všichni tak překvapeni když tahle kniha vyšla?Neláká mě koupě této knihy, když si jí klidně mohu půjčit v knihovně.

Michaela91
27.05.2013 1 z 5

Upřímně jsem od této knihy čekala víc. Děj byl velice jednoduchý a nebylo nad čím přemýšlet, prostě jen se uvolnit a číct. Četlo se to dobře jelikož to nebylo složité takže na odpočinek dobrá četba.