Grey

Grey https://www.databazeknih.cz/img/books/26_/260317/bmid_grey-IVm-260317.jpg 3 1713 345

Život Christiana Greye je čistý, disciplinovaný, plně pod kontrolou, plný bohatství a… naprosto prázdný. Až do dne, kdy do jeho života vstoupí Anastasia Steele. Snaží se na ni zapomenout, vytěsnit ji, ale místo toho ho strhne bouře emocí, kterou nedokáže pochopit a které nedokáže odolat. Dá mu Ana zapomenout na hrůzy dětství, které Christiana pronásledují každou noc? Nebo ho jeho temné sexuální touhy a snaha kontrolovat vše včetně téhle dívky donutí zničit křehkou naději, kterou mu Ana nabízí?... celý text

Romány Pro ženy Erotika
Vydáno: , XYZ (ČR)

Grey: Fifty Shades of Grey as Told by Christian , 2015

Zuzikll
23.04.2020 2 z 5

Hrůza. Psaní mi vůbec nevyhovovalo a celkově mě příběh nenadchl, jak jsem doufala...

Ivanka83
13.04.2020 5 z 5

Když jsem četla sérii Padesát odstínů, netušila jsem o knihách o Christianovi. Knihu Grey jsem přečetla velice rychle. A musím říct, že mě to opravdu bavilo. Skvěle to doplnilo první díl série.
Už se těším na pokračování.

DasaN
10.04.2020 2 z 5

Tak jsem si říkala, když je ta karanténa, tak si přečtu něco nenáročného, třeba to příjemné překvapí... No nepřekvapilo, stejně jako Padesát odstínů , je to všechno na jedno brdo...autorka se tam opět stále opakuje a prostě to působí moc ohraně. Když jsem před lety četla první díl, tak jsem si říkala, že to vypadá docela zajímavě, ale pak to šlo od deseti k pěti.... z autorky se prostě asi víc nevykřeše.

lucie.dc
09.04.2020 2 z 5

Cetla jsem spolu s 50 odst.sedi. Neni dobra, neni ani uplne spatna... urcite je zajimavejsi, nez pohled Any, ale postrada zajimavou pribehovou linku, jak jsem psala jiz u 50 ods. sedi, na Greyovi se mohla autorka vyradit, ale nedokazala jeho potencial plne vyuzit.... dalsi vec je takova, ze je to kopie pohledu Any. Nakladatelství by udělalo líp, kdyby místo knihy Grey, vydalo novou rozšířenou verzi té původní knihy 50 odst. šedi o Greyove myšlenky, popř. kniha byla psána formou jako kniha Chci tě, bylo by to pro čtenáře určitě lepší, než opsat původní verzi, šoupnout tam pár nových vět a hodit to do nového kabátu s novým názvem (a méně chybami)... tomu říkám "Bez práce ke koláčům." Jedna kniha bez druhe je jako telo bez duse, zkratka tam chybi ten pohled toho druheho, kdybych je mela cist samostatne.... no ma to o stupinek vyssi hodnoceni u me, jen proto, ze jsem cetla oba pohledy.

michaela.22
07.04.2020 5 z 5

Po přečtení všech dílů z pohledu Anny jsem zjistila, že autorka vydala totéž i z pohledu Christiana Greye. Zvědavost mi nedala spát tak, jsem si knihu koupila a byla jsem opravdu příjemně překvapená. Netušila jsem, jak moc může děj této knihy objasnit Christianovo chování a myšlenky v některých situacích. Místy byla sice dost vulgární, ale k této sérii to prostě patří a rozhodně koupě nelituji. Hned jak vyšel druhý díl Darker, koupila jsem si i ten.

Barbora216
03.03.2020 2 z 5

Ač jsem trilogii Fifty shades nečetla, tušila jsem do čeho jdu a tešila jsem se na to. Na jednoduchou knihu s BDSM tématikou. A po 200. stránce odkládám. Věřím, že spoustu žen kniha svým způsobem potěší a odvede od všedního života. Ale je zjevné, že autorka píše o věcech, které nezažila. Tím nemyslím tvrdší sex, ale dom-sub vztah. Grey nemá se sadistou nic společného, spís mi připadal jako zakomplexovaný klučina, kterého holky budou poslouchat jen do té doby, než jim dojde, že vlastně je ta dominance z jeho strany vyvztekaná a že není dvakrát proč si ho vážit. No na to, že “nepraktikuje vanilkový sex” se nad prvním vanilkovým sexem s Anastacií až moc rozplýval. Anastacia, nezkušená dívenka, mu ho poprvé vykouřila a hned to byl nejlepší zážitek v jeho živote.. no, zázraky se dějí. Nevím. Kniha mi přijde nepromyšlená a nedotažená. Což by asi ani nevadilo, kdyby se autorka nesnažila vykreslit dom-sub vztah, který do detailu promyšlený být musí, aby působil věrohodně. Pro nezasvěcené ale asi dobrý.

Myška43
29.02.2020 4 z 5

Říkala jsem si, že je to ztráta času, když jsem přečetla předchozí 3 díly, ale nenudila jsem se, kniha se mi moc líbila.Z pohledu Christiana to bylo velmi zajímavé. Doporučuji!!!

MíšaS.
16.02.2020 2 z 5

Kamarádka mě požádala, zda bych jí nepohlídala mimčo, aby mohli s "manžou" vyrazit na ples. Sobota večer, v telce prd ( jako vždy ), a tak jsem se vydala do její knihovničky, že bych si něco přečetla. Zrak mi padl na pana Greye. 50 odstínů jsem kdysi četla, tak jsem si řekla, že bych si tedy ten sobotní večer mohla zpříjemnit a lehce okořenit :)
Co si budeme povídat, žádná velká literatura to není. Některé pasáže, které jsem si pamatovala z 50 odstínů jsem přeskakovala a říkala jsem si, že vyprávění z pohledu "dominátora" je lepší než z pohledu Any, možná proto, že mi Anastasie lezla neskutečně na nervy. Ale není to žádný zázrak. Mimo posledních kapitol a pár detailů z dětských let od Christiana, se vlastně nic nového nedozvíte. A ten sex tak skvělý taky není, žádný BDSM, v podstatě jen trochu okořeněná " vanilka ".
Vychází mi z toho, že přeci jen není Christian takový nechápavý trouba, jak jsem si o něm myslela podle první trilogie, ale že ho prostě jen přemohla láska a chudák si nedokázal najít lepší holku než Anu...

andrea7191
13.02.2020 2 z 5

Příběh z pohledu Graye. Zajímavé, ale opět stejně jako celá série..... nestojí za to se k ní někdy v budoucnu vracet.

h.belaiova
04.02.2020 5 z 5

Je to velmi zajímavé přečíst si příběh z jeho pohledu.

Julia848
03.01.2020 4 z 5

Vzhledem k tomu, že jsem četla pohled Anastasie, bylo pro mě jako pro většinu čtenářů co na tom byli jako já vše předvídatelné.
Pohled Christiana mě, ale bavil o cosi více než pohled Anastasie.

Pine
30.12.2019 3 z 5

Pro jednou jsem potřebovala ty svoje krváky vyměnit za nějakou oddychovku. Volba padla na Greye. 50 odstínů mám přečtených, tak to byla kombinace zvědavosti a povinnosti. Vyprávění z pohledu muže mi přišlo o něco zajímavější – asi už jen proto, že jsem žena. A opravdu se mi nestýskalo po oné „vnitřní bohyni“, které bylo v předchozích knížkách víc než dost. Tuto šeď hodnotím průměrně – nic nového nám autorka nepřichystala.

Frupet
12.12.2019 4 z 5

Obávala jsem se, že to bude nuda, číst znovu stejný příběh... ale překvapivě, nebyla. Kniha se přinejmenším vyrovná prvnímu dílu Padesáti odstínů... Rozhodně stojí za přečtení.

Liberush
27.11.2019 5 z 5

Asi to celé bude jeden velký SPOILER plný mých pocitů, takže kdo nečetl ani jeden díl/není zvědavý na mé myšlenkové pochody, nechť nečte můj komentář..! :)
Mám několikrát čtené knihy Padesát odstínů.. z pohledu Anastasie. Z počátku jsem si myslela, ze Ana je celá já. A vlastně máme společné jen to štěstí na prvního muže.
Když se mi dostala do ruky kniha Grey, byla jsem krátce po dočtení cele serie. Hořela jsem nedočkavostí, jak to viděl Christian, co dělal, když se neviděl s Anou. Jaký dojem v něm Ana vyvolávala. Jak řešil Leilu. Co s ním udělal odchod Any.
Nějakým způsobem jsem se v jeho hlavě našla. Jeho posedlost vlastnit svého partnera. Majetnickost. Jeho temnota - před manželem jsem měla hodně černé období. Jeho strach ze vztahů. Jeho nedůvěra v sebe samotného (to, že nevěří, ze je dobrý, že ho může někdo milovat...)
No zkrátka, jeho pohled mě absolutně odzbrojil a tuto knihu asi budu číst častěji, než Anin první díl.
Prostě není co dodat, k této knize. Je to romantický román plný detailních popisů intimních scén (no, přeci jen, nejsme na stránkách mládeži do 18 let nepřístupno..). Co chválím a co mě i zajímalo, jsou tam vsuvky jeho snů, nočních můr, vzpomínek na minulé vztahy.

Kočičáci
27.11.2019 3 z 5

Ano, jsem od přírody zvědavá ženská, takže jsem po x letech od přečtení série Padesát odstínů chytla po Greyovi. Po tak dlouhé době mi nevadilo, že je děj jen zrcadlově přepsaný a k domu doplněný několika útržky z Christianovi minulosti a také samozřejmě vyprávěný jeho očima, což mi vyhovovalo víc než roztoužená vnitřní bohyně Anastazie.
Jenže shrnuto a podtrženo... nemohla jsem se dočkat konce, celý děj je prostě uměle natahovaný, aby z toho mohly vzniknout další dvě knihy. Četla jsem daleko lepší erotické romány než je tento. Dobrý marketing je polovina úspěchu... takže čau baby :-)

cipperka
17.11.2019 5 z 5

Příběh jsem už samozřejmě znala, ale z Christianova pohledu se mi četl líp než původní Anina verze

Terka93
13.11.2019 3 z 5

Musím říct, že po přečtení všech dílů 50 odstínů, tak tady tenhle díl je nejlepší. Z pohledu Christina je to mnohem zajímavější, více mě to vtáhlo do děje a nečtete tam stále o vnitřní bohyni. Takže za mě super.

Lucka1355
31.10.2019 4 z 5

Když jsem dočetla celou trilogii Padesát odstínů šedi, tak jsem byla smutná, že už nemám co číst????. Ale když jsem se dozvěděla že vychází první díl z Christianova pohledu, tak jsem ji musela ihned mít, jelikož díky tomu, tato triologie pro mě ještě úplně nekončila. Kniha se mi velmi líbila, jelikož bylo zajímavé sledovat, co si Christian během některých situacích myslí. Rozhodně doporučuji všem fanouškům této triologie.

Míša02
24.10.2019 4 z 5

Nejdříve jsem zhlédla film, potom přečetla knihu Padesát odstínů šedi a jako poslední knihu Grey. Takže ten samý příběh už potřetí. Bála jsem se, že mě díky tomu kniha nebude bavit. Nakonec jsem se ale celkem dobře začetla a knihu přečetla za dva dny. Mně osobně se kniha Grey z pohledu Christiana líbila o dost víc, než kniha Padesát odstínů šedi z pohledu Anastasie. Tato kniha ukazuje vše z jiného, zajímavější pohledu a taky některé věci vysvětluje. Navíc je psaná docela vtipným a odlehčeným způsobem. Já osobně těmto žánrům nijak nefandím, ale tak jednou za čas je příjemná změna přečíst si něco trochu jineho.

petra5721
19.09.2019 2 z 5

Průměrná kniha, která vás ani nenadchne. Autorka měla u 50 odstínů skončit.