Pád rodu Smiřických

Pád rodu Smiřických https://www.databazeknih.cz/img/books/50_/506672/pad-rodu-smirickychpYqYyh-61W-.jpg 4 22 5

helenkan
15.09.2022 5 z 5

Kdysi jsem tuhle knihu četla a pamatuju si do dnes jak se mi líbila. Z části asi proto, že se to odehrávalo v okolí kde žiju. A zároveň si mohla (aspoň trochu) představovat místa o kterých se psalo. Teď jsem si na ní oživila vzpomínky v knize Přede mnou poklekni od Bohumila Říhy.

85098211
26.08.2018 4 z 5

Kniha hodně detailně a hlavně věrohodně popisuje historii pádu rodu Smiřických, o kterém jsem toho doteď moc nevěděla. Příběh je poutavý a čtenáře, který má o tuto tematiku zájem, určitě zaujme. Kniha je čtivá, ale bohužel místy i lehce zdlouhavá. A právě z tohoto důvodu jednu hvězdičku ubírám ;-).

hambra1
03.06.2017 4 z 5

Příběh o muži,který přežil svou popravu v městečku Stod v západních Čechách se skutečně stal.Je popsána v místni kronice.

Jokr12
01.06.2016

Ano správně, jmenovala se Eliška Kateřina, její sestra Markéta Saloména. Druhé jméno se udělovalo a uvádělo při biřmování. Mnoho majetku Smiřických bylo nabyto nekalým způsobem. Rovněž tak panství Kumburské s Jičínem. Sňatku Elišky Kateřiny bránil otec z důvodu původu chlapce, který byl synem správce hradu Kumburk a o této nekalosti věděl. Děti z LŠU Jičín nastudovali krátké vystoupení, kde tuto událost přibližují divákovi. Ovšem, kniha "Pád rodu Smiřických" od Josefa Svátka je v tom ději daleko v širším sdělení. Všem doporučuji číst naše dějiny, abychom zcela nezpustli "amerikanizmem"! Jokr12

Eliška Kateřina Smiřická - muzikál ZUŠ Jičín, vystoupení z 17. 5. 2016

maryzka
06.06.2013 3 z 5

Ach jo už i ve středověku lidé pro moc , bohatství a slavu byli ochotni zradit svoje idealy, přesvědčení, lásku, přátelství. I když se neubráním srovnáním s vyvražděním Slavníkovci, nebo Vršovci tak tento rod Smiřických vymřel daleko od své vlasti a veškeré jeho statky a majetky mu byli k ničemu.
I když jsem četla tuto knihu tak jsem pořád přemýšlela o jedné pisničce, ( A v tom zámku byla panna , ta ovčáčka milovala), vztahuje se na Smiřický rod, jenomže tam se nejmenovala Kateřina nýbrž Eliška a milovala rodem postaveného,ale její sestra jejímu štěstí nepřála.