Pád rodu Smiřických

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Historický příběh, jehož rámcem jsou náboženské a mocenské spory v Čechách 17.stol. Román oplývá rytířskými scénami, romantickými dobrodružstvími a scénami z vojenských táborů a žoldáckého života. Na postavě mladého Smiřického, posledního mužského potomka slav. šlechtic. rodu, je vykreslena charakteristika příslušníků tehdejších lepších vrstev a jeho smrt je vlastně záminkou koncem života, v němž je neustále vyzýván na souboj....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/93_/93620/pad-rodu-smirickych-R01-93620.jpg 3.817
Žánr
Romány, Literatura česká, Historie
Vydáno, Leopold Mazáč
více informací...
Nahrávám...

Komentáře (4)

Kniha Pád rodu Smiřických

Přidat komentář
85098211
26.08.2018

Kniha hodně detailně a hlavně věrohodně popisuje historii pádu rodu Smiřických, o kterém jsem toho doteď moc nevěděla. Příběh je poutavý a čtenáře, který má o tuto tematiku zájem, určitě zaujme. Kniha je čtivá, ale bohužel místy i lehce zdlouhavá. A právě z tohoto důvodu strhávám jednu hvězdičku ;-).

hambra1
03.06.2017

Příběh o muži,který přežil svou popravu v městečku Stod v západních Čechách se skutečně stal.Je popsána v místni kronice.


Jokr12
01.06.2016

Ano správně, jmenovala se Eliška Kateřina, její sestra Markéta Saloména. Druhé jméno se udělovalo a uvádělo při biřmování. Mnoho majetku Smiřických bylo nabyto nekalým způsobem. Rovněž tak panství Kumburské s Jičínem. Sňatku Elišky Kateřiny bránil otec z důvodu původu chlapce, který byl synem správce hradu Kumburk a o této nekalosti věděl. Děti z LŠU Jičín nastudovali krátké vystoupení, kde tuto událost přibližují divákovi. Ovšem, kniha "Pád rodu Smiřických" od Josefa Svátka je v tom ději daleko v širším sdělení. Všem doporučuji číst naše dějiny, abychom zcela nezpustli "amerikanizmem"! Jokr12

Eliška Kateřina Smiřická - muzikál ZUŠ Jičín, vystoupení z 17. 5. 2016

https://www.youtube.com/watch?v=hJwAXBmYd_4#t=2094.767213

maryzka
06.06.2013

Ach jo už i ve středověku lidé pro moc , bohatství a slavu byli ochotni zradit svoje idealy, přesvědčení, lásku, přátelství. I když se neubráním srovnáním s vyvražděním Slavníkovci, nebo Vršovci tak tento rod Smiřických vymřel daleko od své vlasti a veškeré jeho statky a majetky mu byli k ničemu.
I když jsem četla tuto knihu tak jsem pořád přemýšlela o jedné pisničce, ( A v tom zámku byla panna , ta ovčáčka milovala), vztahuje se na Smiřický rod, jenomže tam se nejmenovala Kateřina nýbrž Eliška a milovala rodem postaveného,ale její sestra jejímu štěstí nepřála.

Doporučujeme

Není římského lidu
Není římského lidu
Podivná svatba na Lichnici
Podivná svatba na Lichnici
Král železný, král zlatý
Král železný, král zlatý
Zloději ostatků
Zloději ostatků