Pád rodu Smiřických

Historický příběh, jehož rámcem jsou náboženské a mocenské spory v Čechách 17.stol. Román oplývá rytířskými scénami, romantickými dobrodružstvími a scénami z vojenských táborů a žoldáckého života. Na postavě mladého Smiřického, posledního mužského potomka slav. šlechtic. rodu, je vykreslena charakteristika příslušníků tehdejších lepších vrstev a jeho smrt je vlastně záminkou koncem života, v němž je neustále vyzýván na souboj....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/93_/93620/pad-rodu-smirickych-R01-93620.jpg 3.817
Romány, Literatura česká, Historie
Vydáno, Leopold Mazáč

Kniha Pád rodu Smiřických

26.08.2018

Kniha hodně detailně a hlavně věrohodně popisuje historii pádu rodu Smiřických, o kterém jsem toho doteď moc nevěděla. Příběh je poutavý a čtenáře, který má o tuto tematiku zájem, určitě zaujme. Kniha je čtivá, ale bohužel místy i lehce zdlouhavá. A právě z tohoto důvodu strhávám jednu hvězdičku ;-).

hambra1
03.06.2017

Příběh o muži,který přežil svou popravu v městečku Stod v západních Čechách se skutečně stal.Je popsána v místni kronice.

Jokr12
01.06.2016

Ano správně, jmenovala se Eliška Kateřina, její sestra Markéta Saloména. Druhé jméno se udělovalo a uvádělo při biřmování. Mnoho majetku Smiřických bylo nabyto nekalým způsobem. Rovněž tak panství Kumburské s Jičínem. Sňatku Elišky Kateřiny bránil otec z důvodu původu chlapce, který byl synem správce hradu Kumburk a o této nekalosti věděl. Děti z LŠU Jičín nastudovali krátké vystoupení, kde tuto událost přibližují divákovi. Ovšem, kniha "Pád rodu Smiřických" od Josefa Svátka je v tom ději daleko v širším sdělení. Všem doporučuji číst naše dějiny, abychom zcela nezpustli "amerikanizmem"! Jokr12

Eliška Kateřina Smiřická - muzikál ZUŠ Jičín, vystoupení z 17. 5. 2016

maryzka
06.06.2013

Ach jo už i ve středověku lidé pro moc , bohatství a slavu byli ochotni zradit svoje idealy, přesvědčení, lásku, přátelství. I když se neubráním srovnáním s vyvražděním Slavníkovci, nebo Vršovci tak tento rod Smiřických vymřel daleko od své vlasti a veškeré jeho statky a majetky mu byli k ničemu.
I když jsem četla tuto knihu tak jsem pořád přemýšlela o jedné pisničce, ( A v tom zámku byla panna , ta ovčáčka milovala), vztahuje se na Smiřický rod, jenomže tam se nejmenovala Kateřina nýbrž Eliška a milovala rodem postaveného,ale její sestra jejímu štěstí nepřála.

Není římského lidu
Není římského lidu