P.S. z Paříže

P.S. z Paříže https://www.databazeknih.cz/img/books/39_/392566/bmid_p-s-z-parize-IeT-392566.jpg 3 45 18

Na filmových plátnech hraje Mia zamilovanou femme fatale. Ve skutečnosti je to herečka unavená slávou a neustálými zálety svého manžela. A tak utíká do Paříže, aby se tu ukryla před světem za slunečními brýlemi, novým účesem a servírováním v restauraci své nejlepší kamarádky. Paul je americký spisovatel, který se v Paříži zoufale snaží zopakovat úspěch svého prvního románu. Když mu jeho nejlepší kamarád tajně sjedná schůzku s Miou, začíná se v sérii vtipných, groteskních, romantických i dojemných scén rozvíjet příběh jejich komplikovaného přátelství. Oba se novému vztahu brání, ale možná si k nim ve spleti uliček pařížského Montmartru najde cestu láska.... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: ekniha , Mladá fronta

Elle et Lui , 2015

Naďa2411
28.11.2023 5 z 5

Kniha se mi velmi líbila, už podle názvu lze předpokládat, že se jedná o román určený hlavně ženám. Paříž - město lásky, zapůsobí pozitivně na hlavní hrdiny Miu a Paula? Zpočátku je jejich přátelství nevinné, náhodné, komplikované, každý z aktérů se vrací ke svým bývalým láskám. Nebudu napovídat, ale kniha dokazuje, že láska prochází žaludkem...a když jste uprostřed pařížských uliček....

Renike
22.09.2023 4 z 5

Mě ta kniha bavila, byla vtipná, odpočinkově lehká, příjemná :) Mia i Paul byli super. A Paříž nelze nemilovat :)

yaja8823
17.04.2022 4 z 5

Asi do poloviny knihy jsem si říkala...nudná love story....relaxační čtení, které člověku nic moc nedá...ovšem ke konci, když se začíná odvíjet příběh samotných knih, které píše v podstatě někdo úplně jiný a jsou na téma nelidskosti v Korei.... velmi zajímavý závěr a mohu doporučit. Já osobně knihu posunu dál.... ( ty, co mě nezaujmou až tak moc, dávám na nádraží do "budky" pro cestující :), třeba někoho potěší ).

kotatkoz
31.03.2020 3 z 5

Nebýt těch krásných kulis okolo (párkrát barvitě popsat místa v Paříži se u mě stává zárukou hvězdičky navíc), hodnotila bych hůř. Nicméně takhle dávám 3* - děj je nenáročná, předvídatelná a lehce za vlasy přitažená romance, která je ale milá, hezky psaná a pokud nemáte zrovna nic lepšího na práci, než se pohodlně zavrtat do deky nebo vyvalit na pláži, na nic moc nemyslet a jen si číst, pak je to skvělá volba. Kupodivu bych na to ráda koukla i zfilmovaně - to špičkování mezi Paulem a Miou, kulisy Paříže (a hlavně výhled z Opery) a opulentní hostina v letadle cestou do Soulu... jistě by si to diváky (tedy spíše divačky) našlo :)

SSTknihy
21.03.2020 3 z 5

Tak tahle romance mě úplně nechytla. Nějak jsem nedokázala uvěřit celé té zápletce s ukrýváním, náhodným setkáním a záměnami identit na všech stranách. Ona neví, co chce, on to možná ví, ale pro změnu zase neví, jak toho dosáhnout. Všichni se chovají, jako by podvody, lži a předstírání byly běžnou součástí jejich životů a na závěr si láskyplně padnou do náručí, div že při tom nebojují za světový mír. Hodně nenáročné čtení na deštivé nedělní odpoledne.

Florindela
27.02.2020 4 z 5

Příjemné čtení, ale... hlavní hrdinka trochu komplikovaná, moc jsem jí nerozuměla, chvilkami mi to šlo proti srsti (asi proto, že nejsem herečka). Ale příběh končí happyendem, takže je vše v pořádku.

tess.de.veles
29.01.2020 3 z 5

První kniha od autora, kterou jsem četla......a byla jsem příjemně překvapená. Milá kniha, která pohladí po duši a happyend :-) Určitě si ještě nějakou tu knihu od Marca přečtu.

hellena1523
30.12.2019 3 z 5

Příjemná oddechovka. Velmi milé čtení, i když trošku klišé. Pokud máte ale náladu na pohodové čtení, u kterého si odpočinete a utečete od šedi a problémů běžného dne, tak by se vám mohla kniha líbit.
Autor píše s příjemnou lehkostí.

Ivka14
02.12.2019 3 z 5

Nenáročná milostná kniha.

MagdalénaD
12.10.2019 4 z 5

Příjemná oddechovka, která splňuje moje očekávání ohledně francouzské literatury a letmých her se slovy.

Taralcielle
07.10.2019 3 z 5

Taková slabší nenáročná lovestory... Čte se to docela dobře, na podzimní večery ideální. Řadím do oddechového čtení, u kterého netřeba moc přemýšlet.

Lili
18.07.2019 3 z 5

Nemůžu si pomoct, ale Levyho lovestory byla slabota. Jakoby s každou další knihou ztrácel ten kouzelně nenucený styl, který mám tak ráda. Ani jedna z postav mi nebyla moc sympatická. Věčné střetávání a rozcházení mi přišlo trochu vyumělkovaný a vůbec jsem postrádala tu jeho osudově namíchanou atmosféru, která prochází všemi jeho romány.

***
Ráda bych si přečetla autorova raná díla, která u nás, nevím proč, dosud nevyšla. A přitom překladatel by se našel; už roky leží jeden román přeložený v šuplíku. „Sept jours pour une éternité.“ V pořadí třetí román Marca Levyho. „V nejvyšším patře jednoho mrakodrapu v centru San Francisca sídlí vedle sebe dvě nejmocnější bytosti na světě - Bůh a Ďábel. On má šarm ďábla, ona má sílu andělů...“
Proč Albatros nebo jiná nakladatelství nejednají? Na obálce knihy PS. z Paříže je Marc Levy označován za „nejčtenějšího francouzského spisovatele současnosti.“ Napsal devatenáct románů a my jich tu máme vydaných jen šest. Něco jde i v dnešní době moc pomalu.

Kalima206
08.07.2019 5 z 5

Doteď jsem v šoku, že něco takového mohl napsat muž!

Abyste rozuměli, to je kompliment. Kniha je psaná hodně jemně, já sem ji četla jedním dechem a opravdu hodně mě bavila. Za mě super oddechovka, ke které se jednou zase ráda vrátím :)

Sabča92
04.03.2019 2 z 5

Přiznám se, že od úspěsného spisovatele, který vydal už tolik knih, jsem čekala něco lepšího. tato kniha pro mě byla spíš takovým delším scénářem, než plnohodnotným románem. Knihu jsem přečetla opravdu rychle, ale nijak mě nezasáhla, nevzala a bylo mi jedno, jak to dopadne. Ani té romantice jsem neuvěřila. Bohužel :-( Přitom film na motivy jedné z autorových knih mám ve velké oblibě.

Pegasus
17.02.2019 5 z 5

Moc pěkný příběh, Miu i Paula jsem si oblíbila, často jsem se i nasmála. Četlo se rychle, protože skoro vše je psáno v dialozích. Myslím ale, že trocha popisů by neuškodila a jen by příběhu přidala na opravdovosti.

mišák1262
07.02.2019 2 z 5

no co říct knihu jsem dostala darem sama bych si jí asi nevybrala....ale četla se hezky, rychle prostě takové oddechové čtení .......

MíšaS.
01.02.2019 2 z 5

Kniha se čte hezky a rychle, ale co si budeme povídat, je to prostě takový ten románek na oddech a větší stopu to ve vás nezanechá.

hanča34
10.01.2019 2 z 5

Čtivé, ale už na hranici červené knihovny

Paříž

Marc Levy
francouzská, 1961
2005  80%A co když je to pravda?
2014  74%Druhá šance
2006  81%Potkat Vás znovu