P.S. Líbíš se mi

P.S. Líbíš se mi https://www.databazeknih.cz/img/books/39_/395844/bmid_p-s-libis-se-mi-kMe-395844.jpg 4 880 209

Podepsáno, zapečetěno, doručeno! Další romantická kniha od oblíbené Kasie Westové. Lily při jedné obzvláště nudné hodině chemie nedává pozor a čmárá si na lavici slova oblíbené písničky. Druhý den zjistí, že někdo rozepsanou sloku dokončil, a ještě přidal vzkaz pro ni. Zajímavé! Brzy už si se svým anonymním přítelem vyměňují dlouhé dopisy, doporučují si vzájemně kapely a sdílí ta nejsoukromější tajemství. A to je teprve začátek dopisového přátelství, které se postupně promění v něco víc. Promluví si s tajuplným neznámým někdy naživo?... celý text

Literatura světová Pro děti a mládež Dívčí romány
Vydáno: , CooBoo

P.S. I Like You , 2016

Turtleee
15.09.2019 1 z 5

Já vám nevím. Do knížky jsem se vubec nemohla začíst. Do postav jsme se nemohla vžít a nezajímalo mě, kdo je vlastně ten záhadný. Možná jsem ji četla ve špatný okamžik. Jestli si knihu znovu přečtu, nevím. Myslím, že už nemám ani chuť se pustit do dalších jejich knih.

Bebe2004
09.09.2019 5 z 5

Krásná kniha. Jedna z nejlepších od této autorky!

katallinka
08.09.2019 4 z 5

Když jsem se do knížky pustila, tak jsem si říkala, to asi nedočtu na to jsem už moc stará. Ale kniha je poutavě napsaná, takže někde od strany 100 jsem nemohla přestat číst. Kniha mi trošku připomíná film moderní Popelka.

Veruu95
07.09.2019 5 z 5

Krásný a skvěle napsaný příběh. Hlavní hrdinové mě bavili.
Moc se mi líbilo, že i když jsem věděla, kdo dopisy píše, byla jsem zvědavá, jak se příběh vyvine.
Dávám 5* za příběh, který byl krásný a přitom nebyl přitažený za vlasy :)

Denčaa
05.09.2019 4 z 5

Je hodně napínavé sledovat dějovou linku, kdy se postupně odhaluje, kdo je záhadný dopisovatel a jak se Lily s danou situací snaží vypořádat. Je to bohužel hodně předvídatelné, jednak to, kdo je ta záhadná osoba, ale také celá kniha. Avšak, celou dobu jsem autorce zobala z ruky a hltala stránku za stránkou. Pokud hledáte něco oddechového na léto - můžu to s klidným srdcem doporučit. Ale nutno podotknout, že je to sladké jak med a ne nadarmo označené jako čtení pro young adult. U příběhu jsem si fantasticky odpočinula a v závěru děje jsem se přistihla, jak se spokojeně culím. U tohoto druhu knihy rozhodně očekávejte spoustu klišé, ale v tomto případě jsem přimhouřila obě oči. Prostě to tam všechno hezky funguje. Moc doporučuji.

Sariklen
24.08.2019 3 z 5

Vcelku milé. Atmosféra mi nesedla úplně stoprocentně, ale nebyla ani vyloženě špatná. Oceňuji, že příběh měl zápletku, která nebyla viditelná na první pohled a k jejímu rozluštění došlo až na konci knihy. Vytkla bych skutečnost, že mi někdy přišlo, že děj stagnuje a v kapitole jsou jen dopisy z několika dalších dní. Na druhou stranu, kdyby to bylo proloženo i jinou dějovou linkou, bude to zase uměle natáhnuté.

MishRarach
24.08.2019 4 z 5

Jedná se o velmi milou a čtivou knížku. Ničím moc nepřekvapí, ale s radostí se k ní vracím, protože vždycky pohladí mou romantickou duši a připomene mi dospívání.

Marthas
02.08.2019 4 z 5

Ano, líbilo se mi to. Nákupu nelituji. Autorka umí psát opravdu čtivě. Hrdinům jejich trable věříte. A i když byla tentokrát zápletka trochu průhledná, tak knize vytýkám pouze to, že nebyl vždy vyladěn překlad.

Perlivav
25.07.2019 5 z 5

Můj názor na knihu dokonale vystihuje její název. Líbí se mi. Tak hezkou knihu pro dospívající dívky, jsem už vážně nečetla spoustu let. Možná předvídatelná, ale vážně krásně napsané. Nevím, co dodat. Snad jen, že doufám, že se dočkáme brzy dalších knih této autorky.

natalusak
22.07.2019 5 z 5

MOŽNÉ SPOILERY

Neskutečně nádherná kniha. Zde je vidět, jak tenká hranice je mezi láskou a nenávistí.

Než jsem knihu četla, prostudovala jsem si hodnocení a komentáře bez spoilerů. Hodně lidí komentovalo fakt, že už hned ze začátku věděli, kdo její anonymní dopisovač je. Já jsem se zřejmě nechala unést dějem a Lukasem, že jsem se jen modlila, ať je to on. Ke konci knihy jsem však více než ráda, že to dopadlo tak, jak dopadlo.

Líbil se mi nápad knihy, její jednoduchost i pro relaxaci. (Ne, že by mi dala ta kniha spát, jelikož jsem stále dumala nad tím, kdo to může být.) Ještě se mi nestalo u knih, že s těžkým srdcem v nočních hodinách jsem se ji musela vzdávat pro svůj spánek. Ale těšila jsem se na další den, až si ji přečtu. Nenapadlo mě, že bude přečtena za 2 dny..

Kniha se stala jednou z knih, která mi bude dlouho zanechána v srdci a budu se k ni ráda vracet.

Za mě patří mezi 6 nejlepších knih, co jsem doposud četla.

Litocha
19.07.2019 4 z 5

Autorčin styl mi prostě sedí, takže se na každou další knížku těším a doufám, že se dočkáme dalších. Líbí se mi, že má sympatické, věrohodné hrdiny s individuálními vlastnostmi (a její specialitou jsou různé excentrické rodiny, které přesto nepůsobí jako parodie). Líbí se mi celkem uvěřitelný popis americké střední školy (všechny ty stereotypní roztlečkávačsko-sportovní knížky nabité pařbami, intrikami a šikanou jsou už pěkně otravné), líbí se mi pozornost, kterou věnuje vývoji vztahu mezi postavami, a že hrdinky mívají i jiné starosti než jen kluky. Knížky jsou to něžné, milé, zábavné a čtivé, a přestože se občas nevyhnou klišé, zpracování to pro mě víc než vyvažuje.
Ani Lily se svými hudebními ambicemi a rušným rodinným zázemím z toho nevybočuje. Dopisový parťák je sice jasný skoro hned, ale o to tady nejde - koneckonců i Lily ho na rozdíl od jiných knížek s podobným motivem neodhalí až na konci, a o to víc si čtenář vychutnává jejich společné scény. Ocenila jsem poukázání na to, že to, co vnímáme a co si nějak vykládáme, nemusí vždycky druzí vnímat stejně.

StihOMam
17.07.2019 5 z 5

Vybrat literaturu pro kohokoliv jiného je vždy těžká, zodpovědná práce. Trefit se do nálady a vkusu náctileté je ale nadlidský výkon. Kasie West mi padla do oka na základě pozitivních recenzí a rozhodla jsem se dát jí šanci. Nemůžu ale darovat zajíce v pytli, že ne? A tak jsem si nejprve knížku oťukla. Jenom zlehka. Než jsem zjistila, že jsem zakousnutá do děje odhodlaná nejít spát, dokud se ti dva nedají do kupy.
Tento jednoduše komplikovaný příběh je laskavý, ale s nostalgickou chutí všeho, čím si pubertální dívka vskutku prochází. Jako bych najednou byla nejlepší kamarádkou Lily. Přesně jsem rozuměla jejím sebeobranným kousavým poznámkám, lítostivým náladám, neuvěřitelnému napětí z očekávání, neschopnosti vidět evidentní, ale i touze po kousku samoty uvnitř vlastního domova. Mimo to všechno však román prostupuje příjemné, podmanivé kouzlo lásky. Šťastné, mladé, nezkušené i naivní – tak jak to má u první lásky být.

MayaBu
17.07.2019 3 z 5

Příjemná oddechovka, ideální pro romanticky založené patnáctileté čtenářky. Občas tomu nechyběl vtip, hlavní hrdinka byla sice posedlá sdělováním kardiologických informací (kolikrát tam proboha bylo "zastavilo se mi srdce" nebo "rozbušilo se mi srdce"?) a vlastní rodiny si vážila asi co by se za nehet vešlo, ale nebyla nikterak nesnesitelná stejně jako ostatní postavy. Mrzelo mě, že onoho "tajemného dopisovatele" bylo možné odhadnout snad dřív než na str.50, což je při pohledu na celkový počet stran škoda, ale naštěstí i když čtenář "už ví", kniha není nudná, třeba scény z Díkuvzdání stály za to. Takže podtrženo sečteno - unešená nejsem, ale bylo to čtivé a celkem milé letní čtení.

babystar
10.07.2019 4 z 5

Docela pěkný dívčí román, který mi připomínal film Láska přes internet. Kdo by nechtěl takovou lásku prožít? Jenže pozor, ne vždy je člověk lepší, než jak se jeví.

warca
09.07.2019 5 z 5

Pecka!
Autorka opět nezklamala.
Překrásná oddechovka na jedno odpoledne. Sympatické postavy, které si všichni zamilují, plynulý děj, vtipné rozhovory, neotřelé zápletky...
Kniha mi byla blízká i tématem básniček a písní. Jsem taková amatérské skladatelka stejně jako Lily. Bylo to bezva :).
Dokonalost!

TimetoStyle
07.07.2019 5 z 5

Jméno Kasie West je hodně profláklé, ale to mně před třemi měsíci nebylo. Když jsem na Instagramu uviděla poprvé obálku této knížky, tak jsem si musela zjistit víc. Ještě štěstí, že jsem tak udělala, protože jsem objevila vážně skvost.
Tahle knížka, jak už jsem před chvílí napsala, mě jako první zaujala svou obálkou, která je vážně povedená. Anotace slibovala příběh, který mi přišel fakt originální. Dokázala autorka využít potenciál nápadu a napsat hezkou knížku? No samozřejmě, že ano, jinak bych jí nedala 5 hvězdiček :-)
Hned ze začátku jsem cítila jisté sympatie k hlavní hrdince a to proto, že taky nesnáší chemii (Teď ruku na srdce – řekněte mi, kdo ji má opravdu rád?). Hrozně mě bavilo pošťuchování s panem Ortegou při hodinách. Víte, co mi tady vážně přišlo divné? Proč nikdo Lily nevynadal, že píše na lavici? Kdybych to udělala já, tak bych dostala poznámku a musela bych to jít umýt.
Při nudných hodinách si Lily nejdřív psala na lavici texty k písničkám, postupně se dopracovali k dopisování s neznámým milovníkem hudby. Napadla mě myšlenka – ,,No počkej.. jak si asi tak můžou dopisovat? Kam dávají ty dopisy, aby je nikdo nenašel? Vždyť by si to na lavici mohl kdokoli přečíst.“ Na tuhle otázku jsem později dostala odpověď a to, že si je schovávají pod lavici.
S Lily jsem se ztotožnila proto, že hraje na kytaru, že je obyčejná stejně jako já a taky je hrozně milá. Má zeleno-fialový sešit, ve kterém má stovky nápadů na písničky a texty, nedokončené verše, obrázky a náčtrtky, má ho hrozně ráda. Inspirovala jsem se a taky si jeden takový sešit zřídila, už v něm mám docela dost básní a různých nápadů. Chtěla bych napsat podobou báseň téhle té, protože se mi hrozně líbí.

Slova nás spojila, i když nás držela od sebe dál.
Svěřil jsi mi svoje tajemství a srdce jsi mi vzal.
Říká se, že láska je vzácná jak…

Jako velké plus vidím v tom, že děj není plný klišé. Celý nápad mi přišel prostě originální, čímž si knížka vysloužila pět srdíček a ohodnocení, že je to jedna z nejlepších knížek tohoto roku – ano, až tak je dobrá :-)
Knížku bych doporučila všem milovnicím romantiky a taky těm, kteří hledají něco, při čem si můžou na chvilku odpočinout a prostě od všeho vypnout.

Denda884
03.07.2019 5 z 5

Když jsem knížku četla, říkala jsem si, že to bych chtěla také zažít:D Opravdu skvělá knížka, nedalo se od ní odtrhnout a celkově čtení od Kasie miluju! doporučuju všem!

happy19
26.06.2019 5 z 5

Naprosto boží námět!To bych si přála jako studentka zažít;-)...Kde ty loňské sněhy jsou:-D..
Jinak kniha mě okamžitě chytla a nepustila!
Vtipná,sladká,spontální..
báječná:-))))

Tenebien
24.06.2019 2 z 5

Návyková četba, ale furt to nebylo ono. Jsou mnohem lepší knížky od Kasie Westové. Jen teda ty nejlepší u nás nevyšly. *nechápe* (čteno v originále)

ardeas
09.06.2019 3 z 5

Tri za to, ze ma kniha zacala drzat v napati az za polovicou, a ze ro dopadlo tak ako som to videla od sameho zaciatku. To neberiem ako minus, pri knihach nie je dôležitý ciel, ale cesta.
Takze suma sumarum, 5* za poslednú štvrtinu. Inak veľmi zdatne dielo v ramci žánru.
P.s. neda mi nepoznamenat, ze aj keď chápem prečo to tak pojala autorka, take silene skladanie basni mi prislo hrozne nerealne :)