P.S. Líbíš se mi

P.S. Líbíš se mi https://www.databazeknih.cz/img/books/39_/395844/bmid_p-s-libis-se-mi-kMe-395844.jpg 4 880 209

Podepsáno, zapečetěno, doručeno! Další romantická kniha od oblíbené Kasie Westové. Lily při jedné obzvláště nudné hodině chemie nedává pozor a čmárá si na lavici slova oblíbené písničky. Druhý den zjistí, že někdo rozepsanou sloku dokončil, a ještě přidal vzkaz pro ni. Zajímavé! Brzy už si se svým anonymním přítelem vyměňují dlouhé dopisy, doporučují si vzájemně kapely a sdílí ta nejsoukromější tajemství. A to je teprve začátek dopisového přátelství, které se postupně promění v něco víc. Promluví si s tajuplným neznámým někdy naživo?... celý text

Literatura světová Pro děti a mládež Dívčí romány
Vydáno: , CooBoo

P.S. I Like You , 2016

domina
11.04.2019 5 z 5

Jak jsem stará tak jsem sentimentální. Mě se kniha moc líbila, je milá a romantická a úplně bez sexu ????????

Kiwicatko
10.04.2019 4 z 5

Vratila jsem se do doby, kdy mi bylo -nact a tyhle romanticke a nezne knizky hltala na posezeni :)
Pak jsem docetla a zjistila, ze mi je uz bohuzel jednatricet, ale i tak se uculuju jak pubertak :D
Takze kdo se chce vratit v case, tak doporucuju :)

BetyN.
02.04.2019 4 z 5

Kasie West to umí. U jejích knih máte zaruku dobré romantické oddechovky pro teenagery. Chvilku mi trvalo, než jsem se začetla, ale nakonec to hodnotím velmi pozitivně. Bavilo mě to a to je jediný důvod, proč se do knih Kasie West pouštím.

eliska2126
01.04.2019 3 z 5

Kniha P.S. Líbíš se mi je mojí první od Kasie West. Hodnotila bych ji jako takovou oddechovku.
Společně s Lily jsem každou stránkou čekala na dopis pod lavicí a úplně jsem se držela, když se na scéně objevila ta mrcha Sasha. S hlavní hrdinkou sdílím i lásku k hudbě, konkrétně hry na kytaru. Nedokážu si představit, že by mi někdo rozbil moji kytaru. Takže Lily mi byla fakt sympatická a rychle jsem si oblíbila ji a její šílenou rodinu.
Bohužel už od začátku mi bylo jasné s kým si Lily vlastně dopisuje. I tak mě to ale bavilo a bylo to čtivě napsané. Další klišé, které moc nemusím je taková ta vznikající láska z nenávisti. Jsem toho asi už přesycená.
Styl jakým autorka píše mi sedl a určitě si od ní přečtu další knihy.

mourek-veronika
29.03.2019 3 z 5

Tahle knížka byla první, kterou jsem od Kasie West četla. Všude jsem na tuhle autorku slyšela samou chválu, takže jsem se těšila a měla jsem poměrně velká očekávání, což byla asi chyba. Nebyla jsem zklamaná, jen jsem čekala víc.

Příběh mě bavil, líbila se mi hlavní dějová linka a bylo to čtivé, protože jsem to měla přečtené za jedno odpoledne, ale asi jsem na tenhle příběh už trochu stará. Bylo to pro mě strašně předvídatelné (a teď nemyslím to, s kým si Lily psala, nebo očekávaný happyend), na každý problém, který se tam začal řešit, jsem znala odpověď prakticky hned, zatímco hrdinové knihy přišli s „překvapivým“ odhalením za dalších 60 stran (pro ty, co už mají knihu za sebou, to byla třeba situace s rozbitou kytarou nebo s tím, jestli a odkdy dotyčný věděl, že si píše s Lily).

Taky mě občas docela štvalo chování hlavní hrdinky a její nejlepší kamarádky, protože se chvílemi chovaly vážně ošklivě nejen k sobě navzájem, ale i k ostatním (třeba ke Cadeovi), i když si to ničím nezasloužili. Celkově se ale jedná o pěkný romantický příběh pro mladší čtenářky tak do 16-17 let, protože pak už si to tolik neužijete. Určitě ale ještě vyzkouším další autorčiny knihy a třeba mě mile překvapí. A samozřejmě musím zmínit i to, že má knížka krásnou obálku.

Lofda
25.03.2019 4 z 5

Moje první setkání s autorkou a musím říct, že má úžasný styl vyprávění a já, i když dávno nepatřím k vrstevníkům Lily, jsem si čtení opravdu užívala. Těším se na další knížky!

TERI16
25.03.2019 5 z 5

Nejlepší kniha kterou jsem kdy četla. Měla jsem ji v celku rychle přečtenou, protože nešla odložit. Moc doporučuji!

Karola050716
18.03.2019 4 z 5

Knížky od Kasie West jsou jako pohlazení. Tahle byla opět kouzelná, i když mi to dopisování připomínalo Simona a Blua, takže mi námět nepřišel až tak originální. Ale krom toho opět naprostá nádhera..

okeey
15.03.2019 5 z 5

Do půlky knihy jsem byla přesvědčená o tom, že ke knize napíšu, že to byl hezký young adoult příběh, ale že to ve mě nic hlubšího nezanechalo. Ale zanechalo.. Od začátku bylo jasné s kým si Lilly dopisuje, ale to nezabránilo tomu, že jsem v druhé polovině knihy ani nedýchala, srdce mi bylo jako o závod a nutně jsem potřebovala vědět, jak to sakra dopadne. Nakonec to bylo dost dobrý! Rozhodně doporučuji :-)

Jittush
15.03.2019 4 z 5

Mně se kniha líbila moc. Sice jsem od první chvíle věděla s kým si hlavní postava dopisuje, ale jako oddechová Young Adult kniha opravdu nezklamala a někdy si k ní ráda vrátím.

Merrit999
11.03.2019 5 z 5

od autorky nejlepší kniha

V.Vendulii
10.03.2019 5 z 5

Zamilovala jsem se.

salča
10.03.2019 4 z 5

Milé a pohodové čtení.Autorka prostě umí.
Jako všechny její další knihy i tato byla skvělou volbou.
Po zjištění,kdo odpovídá Lily na její dopisy, kniha nabrala ještě víc na obrátkách a nakonec jsem ji přečetla za jediný den.Bavilo mě neustále popichování obou hrdinů.Těším se na další knihu od Kasie West.

BooksLover22
09.03.2019 4 z 5

Pokud nechcete SPOILERY nescrollujte dolů!!!

veveronka
02.03.2019 4 z 5

Je to jedna z jejích lepších knih.Cade byl opravdu fajn.

Pedruska01
01.03.2019 5 z 5

Vážně už je konec? Nejen té knihy, ale i mého osobního čtecího maratonu této autorky a na obě věci mohu říci jen - taková škoda! Četlo se to hrozně dobře a rychle stránky pod rukama mizely. Tempo a styl vyprávění, stále skvělý - nemohla jsem se odtrhnout. Vážně, u takového příběhu jsem se dokázala uvolnit a užít si ho. No, jistě a znovu jsem získala ten debilní úsměv na tváři. :D
Hlavní hrdinka Lily byla báječná, měla víc než dobrý smysl pro humor, takže mě celou dobu bavila a umělecké srdce, což se mi líbilo. Bavila mě její "šílená" rodina a i to nenávistné špičkování s Cadem.
Cade - druhý hlavní hrdina... asi mi to trochu trvalo, než jsem se dozvěděla, že je uvnitř takový... a pisálek k tomu, ale musím konstatovat, že jsem si ho oblíbila, hrozně moc. A taky se mu to povedlo. Dostal mě. Kolikrát jsem měla stupidní nutkání ho obejmout. :D Bývá to tak většinou, že lidé nosí různé masky a dle toho se hloupě přizpůsobují.
A mimo jiné Sasha, to zase byla mrcha první kategorie! I já jsem pomalu zatínala pěsti a společně s Lily měla chuť jí nejednu vrazit. Udělala pěknou prasárnu.
Celkově ten nápad... psaní opravdových dopisů asi nebyl úplně originální, protože to tu už někdy bylo, ale teď, v dnešní době, kde žije jen samá elektronická komunikace, jsou dopisy hrozně vzácné a milé řekla bych, zvlášť, když jsou ve vyprávění o hodně mladých lidech z tohoto století. Takže vlastně ano, bylo to originální, tím správným načasováním. :)
Celá kniha se mi hrozně líbila, opět pohodová a milá věc. Autorka to podle mě jednoznačně umí, jsem moc spokojená. Do budoucna bych ocenila, kdybych se s ní mohla znovu setkat. Stojí za to, ale nechme se překvapit.
Hodnocení je jednoznačně plné, však tentokrát bych nechtěla tenhle příběh zařadit do pomyslného žebříčku od nejlepších po jen ty lepší. Nevybrala bych si. Doporučuji knihu a i samotnou autorku! :)

vandalindakova
01.03.2019 5 z 5

Po dlouhé době všech sci-fi, fantasy a knih ze života jsem měla fakt chuť na něco milého a oddechového. I přesto, že jsem původně tuto knihu vůbec nechtěla číst, jsem nakonec řekla, že jí zkusím. A paradoxně to byla fakt blbina nejvyššího kalibru, protože tohle bylo naprosto boží a sedlo to úplně jak zadek na hrnec!
Romanťárny moc nečtu a nemám ráda ty klišé, které se v nich objevují. Tady bylo v podstatě základ stejný, ale já jsem To K. West sežrala i s navijákem. Začátek byl tedy pomalejší a hned mi bylo jasné, o koho se jedná. Navíc mi to ze začátku hrozně připomínalo Možná jednou od Colleen Hoover (která se mi vůbec nelíbila), díky námětu se skládáním textů. Naštěstí se to vůbec nedá srovnávat, tohle je o milion % lepší. Od chvíle, co si začali psát dopisy se to parádně rozjelo, nebylo vše hned jasné a já se zatajeným dechem a přiblblým úsměvem na tváři hltala písmenko po písmenku a čekala, jak se to stane. Moc se mi líbil styl psaní autorky, věty nebyly osekané a bezduše jednoduché. Tipuju, že autorka má ráda Harryho Pottera nebo se jím minimálně inspirovala, jelikož ho několikrát zmínila a jméno hlavní hrdiny (Lily Abbottová) mluví za vše. Shrnula bych to jako roztomilý, velmi milý a šíleně čtivý příběh (pozor hrozí, že si vás kniha obmotá kolem prstu :D).
Mé hodnocení se zastavilo na plném počtu a chci mít všechny její další knihy! Opravdu doporučuju všemi 20ti prsty, 4mi končetinami a jednou hlavou hlavně těm, kdo rád čte podobný typ knížek, má rád oddechovky a žánr young adult.

pandaterka
23.02.2019 4 z 5

Skvělá oddechová a milá kniha. Za mě asi nejlepší, co jsem zatím od této autorky četla. Ideální pro mladší čtenářky.

an91
23.02.2019 5 z 5

Dokonalá oddechová knížka s ještě lepším příběhem :). Přečetla jsem ji ani né za den, protože od toho člověk neodejde. Autorka to umí opravdu podat a tak čtete a čtete až se prostě dostanete ke konci a ještě se divíte, že už je konec :D. Rozhodně tuto knihu doporučuji.

Damonka12
22.02.2019 5 z 5

Wow. Dokonalý romantický příběh. Přečteno za jedno dopoledne. Není to úplně klasický romantický příběh a to je dokonalé. Rozhodně doporučuji, autorka umí psát.