P.S.

P.S. https://www.databazeknih.cz/img/books/26_/267961/bmid_p-s-rvn-267961.jpg 4 1885 608

Soubor fejetonů, kterými herečka Aňa Geislerová přispívala do magazínu ELLE, nyní vychází knižně. V souhrnném vydání vyvstává příběh, který mohl dříve čtenářům snadno uniknout; příběh části života, ve které jako by se odehrálo úplně všechno. Příchod nových členů rodiny, odcházení těch starých, lásky, pády, úspěchy, problémy. Pět podivuhodných let, k nimž autorka přidala ještě několik dříve nepublikovaných textů.... celý text

Hannik
23.02.2017 2 z 5

Pro mě bohužel zklamání... Na knížku jsem se moc těšila, ale byla pro mě dost o ničem... Škoda. Bohužel jsem ji v půli odložila, což téměř nikdy nedělám...

janyska13
22.02.2017 4 z 5

Kniha mě že začátku moc nebavila, ale později se to zlepšilo a vypsala jsem si i pár citátů... Věci ze života, které zná každý..

Lenka8418
22.02.2017 2 z 5

Hezké, příjemně napsané, ale nic extra pro mě. Krátké příběhy, které jsou vtipně i ze života psané, ale jako kniha mě to nezaujalo

Aleen
21.02.2017 4 z 5

No dobře, asi hodně pomohlo, že jsem poslouchala na CD po cestě z dovolené. Aňa četla svoje myšlenky, takže bylo jasné, co čím chce říci. Čekala jsem velmi málo, protože ji považuji za celkem povrchní a překvapilo mně, že není tak, jak jsem myslela...Připomněla mi některé důležité věci, na které pod tíhou každodenních starostí, zapomínáme. To hodnotím vysoko.

Jana283
21.02.2017 1 z 5

Tak jsem ráda, že jsem se nenechala zlákat ke koupi, byť se mi kniha jevila jako malé umělecké dílko. Za to dávám 1 hvězdu. Jinak text hodnotím jako odpad. Nesmyslné tlachy vhodné opravdu jen do "ženského" časopisu.

Luis
20.02.2017 3 z 5

Možná nemusela autorka psát tolik o dětech, jinak bych hodnotil i lépe.

monulka
18.02.2017 4 z 5

Za mě skvělé! Nic jsem od toho nečekala, Elle si nekupuju, takže pro mě byly všechny fejetony nové. Akorát jsem původně nevěděla, že jsou to fejetony z časopisu, takže jsem se divila, že se některé myšlenky, věty a situace opakují, ale nebylo to jistě původně zamýšlené na knihu, takže to tak berme... Aňa mi rozzářila pár večerů (mám dvě malé děti, takže uf :)), odvedla mé myšlenky na to, co je důležité, pobavila mě. Její náhled na svět je mi blízký, takže, Aňo, děkuji :-) Ilustrace, obálka, záložka, to je bonus k tomu všemu. Hezká kniha do domácí knihovny :-)

Deena_
17.02.2017 2 z 5

Upřímně jsem zklamaná..čekala jsem od toho vic..vtipná byla asi tak kazda 6 kapitola :( a celkově mi kniha nic nedala..

weberda
14.02.2017 5 z 5

Výborně jsem se bavila. Mimo to je to krásná knížka, krásně ilustrovaná a vůbec, měla jsem jí půjčenou a koupím si jí do knihovny.

Elenkaaa
09.02.2017 3 z 5

Nesnesu nechávat knížku rozečtenou, ovšem budu muset udělat výjimku. Knižka je to fajn, ilustrace překrásné, ale vůbec mi nesedl styl kraťučkých vyprávění na tři strany, což je spíše můj osobní problém. Dovedu si představit, že ji někdy dočtu, až budu na něco čekat...takové čtení na 5 minut, déle mě to nebavilo. Takže vlastně ideální záchodová literatura :)) Nicméně v knihovně se bude náramně vyjímat a Aňa je sympaťanda!

Petra Ďat
09.02.2017 4 z 5

Moc se mi to líbilo. Překvapilo mě jako moc má na některé věci autorka podobný názory jako já, a několikrát jsem narazila na věty který bych sama nedokázala popsat lip. Krásná obálka, krásné ilustrace a prostě celkové zpracování knihy. Za mě rozhodně ano :)

Sandruš
09.02.2017 5 z 5

Oddechová knížka, která se mi četla velmi dobře. Po grafické stránce hodnotím knihu na výbornou!

kanitsuj
07.02.2017 3 z 5

Povídky mi nešlo číst v kuse, je to spíše na takové nárazové čtení k odpolední kávě, nebo na dlouhou chvíli. Paní Aňa ovšem píše velmi čtivě a možná bych si od ní ráda přečetla spíše nějaký román, než krátké deníkové záznamy. Velmi se mi líbí výprava knihy a spolupráce sester Geislerových! Takových knižních počinů by mělo být v českém prostředí rozhodně více!

Market = )
01.02.2017 4 z 5

Jůů, to se mi moc líbilo :-). Krásné provedení knížky! Jsem ráda, že jsem sloupky nečetla jednou měsíčně, ale pohromadě, měla jsem díky tomu hezký pocit, že vím, jak se co postupně dělo :-D. Moc hezká zamyšlení, přirovnávání, vtip, radost i smutek a strach, citlivé a osobité pojetí zásadních témat. Nečetla jsem jako klasickou knížku najednou, ale během měsíce jeden dva "sloupky" denně a měla jsem z toho celou tu dobu moc hezký pocit :-)-

TýnazTýna
31.01.2017

Je to taková milá oddechovka, která se dá číst souběžně s několika dalšími knihami. Vzhledem k tomu, že jde o soubor sloupků, se dá bez problémů dložit a číst zase jindy. Líbil se mi autorčin nadhled, těšila mě i její (někdy až dětská) fantazie a strašně jsem si užila ty kresby a celkové provedení knihy. :)

Květinka008
30.01.2017 3 z 5

Zcela souhlasím s Petja! Kresby ovšem úžasné! A gumičku jsem používala i jako záložku :-)

Petja
28.01.2017 2 z 5

Vydání knihy bylo doprovázeno velkou marketingovou kampaní, k přečtení mne však přesvědčily až zdejší pozitivní komentáře. První třetina knihy se docela dobře četla, líbily se mi kapitoly ze života autorky (např. kapitola o Paříži). Zbylé dvě třetiny jsou spíš úvahy o lásce, životě, vztazích, rodině..... Přestože jde o myšlenky pozitivní, ukazující, že na světě je spousta milých drobností, z nichž se člověk může radovat, bohužel se různě opakují (např. téma vaření, porod, život s dětmi, které člověka ráno vzbudí, i když se mu nechce vstávat...) a kniha tak ztrácí spád (byť s řadou názorů souhlasím). Spíše jsem se knihu snažila rychle dočíst, abych se mohla pustit do jiné.
Grafické zpracování je zajímavé a bohaté, alespoň drobné kresby jsou snad na každé stránce, celkově je zde velká řada ilustrací v prvorepublikovém stylu. Líbí se zakulacené rohy, nabarvené listy a možnost zavřít knihu gumičkou, což připomíná deník. Komu nejde o obsah, může si knihu aspoň vystavit do knihovničky (já ji i přesto raději vrátím do knihovny).

P.S. Na otázku, o čem to bylo, jsem těsně po přečtení knihy nedokázala odpovědět. Až potom jsem se v anotaci dočetla, že se jedná o soubor fejetonů - Čapek žasne, Vaculík se diví...S určením žánru jsem ovšem podle zdejších komentářů neměla problém sama. :-)

Parisienne
28.01.2017

Zábavné lehké čtení, které ale přináší inspiraci, energii a chuť podniknout něco pro radost.

Eve_linnka
27.01.2017 4 z 5

Komu se nebude libit kniha, treba oceni alespon nadherne ilustrace od Lely Geislerove. Mne se libilo oboji.

cérka
24.01.2017 5 z 5

Dlouho jsem přemýšlela zda tuto knihu chci číst a poté na ni v knihovně dlouho čekala (je to s podivem, jsou na ni neustále rezervace a to vyšla v roce 2015 a na databázi má hodnocení jen kolem 75%).
No a teď hodně přemýšlím jak hodnotit :-). Vizuálně je kniha nádherná, dokonalá a vzbuzuje ve mě potřebu začít malovat :-). Lela by měla určitě ilustrovat další knihy a ode mě má 5 hvězdiček.
Obsahově mě kniha příjemně překvapila. Je totiž pozitivní, plná lásky, radosti ze života a milých denních maličkostí. Takže za mě pro Aňu také 5 hvězdiček. Jen tak dál, jak ve filmu, tak v literatuře.
Přeji všem krásný den, sluníčko v duši a úsměv na tváři :-)