Osudový dopis

Osudový dopis https://www.databazeknih.cz/img/books/48_/481739/bmid_osudovy-dopis-M0C-481739.jpeg 4 553 553

Milostný příběh od Vi Keeland a Penelope Ward, autorek bestsellerů podle New York Times, o riskování a překvapeních, které se s tím pojí. Můj milostný příběh začal dopisem. Nebyl však od muže, do kterého jsem se nakonec zamilovala. Napsala ho milá dívenka jménem Birdie Maxwellová a poslala ho do redakce časopisu, v níž jsem pracovala. Abyste věděli, můj zaměstnavatel jednou za rok plní pár přání čtenářům. Do té doby však zbývala ještě řada měsíců. A tak jsem jí některá přání splnila sama. Bylo to neškodné... aspoň jsem si to myslela. Až do toho dne, kdy jsem to nechala zajít moc daleko. Zatímco jsem anonymně plnila další Birdiino přání, naskytl se mi pohled na jejího otce. Na jejího úžasně pohledného osamělého otce. Tehdy jsem si měla přestat hrát na pohádkovou vílu, která plní přání. Jenže jsem si nemohla pomoct. Vytvořila jsem si k té dívce pouto. Pouto, které mě nutilo jednat nerozumně. Například se objevit na prahu jejich domu.... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy

21.11.2021 4 z 5

Pohodová oddechovka...

Renike
20.11.2021 5 z 5

(SPOILER) A já bych tu obálku přece tak ráda otevřela :))) super to bylo

lihate
17.11.2021 5 z 5

Tak mám pocit, že tohle je jedna z nejlepších knih tohoto dua. Vážně krásný příběh, který začíná dopisem a náhodou. Na což si u těchto autorek prostě musíte zvyknout, že ty náhody jsou někdy až moc. Ale i tak je to pokaždé krásným, silný příběh plný překvapení. Taky jsem si myslela, že na Manhattanu už jsou všichni pracháči zabrání, ale omyl...
Sadie je milá, hrozně hodná a citlivá, což bylo vlastně úžasný. Líbilo se mi, jak se oba nakonec vždycky přiznali k tomu, co provedli a nikdy je to úplně nerozdělilo a nenastal ten bod, kdy spolu nepromluví.
Což se mi vlastně líbí na autorkách, že nikdy nejedou podle vzorce jako je to u jiných příběhů.
Sebastian. Já se hrozně těšila, až budou kapitoly z jeho pohledu. Přišel mi něčím děsně zajímavý a tajemný. Což se ukázalo, že byl. Snažil se na všech frontách a musím uznat, že se mu dařilo skvěle, i když to třeba sám zrovna neviděl.
A Birdie byla zlatíčko. Nasmála jsem se, zvlášť když si vybrala taky druhé jméno.
A potom konec s epilogem? Jsem dojatá.

Znovu si ale myslím, jako i u knih od jiných autorů, že by kniha měla obsahovat nějaký lehký spoiler, aby bylo jasně vědět, že v knize půjde i o nemoc jako je rakovina. Někdy třeba nejsem v úplně nejlepším rozpoložení a taková témata se mě dotknou více, než bych si sama přála.

"Když je dvěma lidem souzeno být spolu, Bůh to zařídí."

"Někdy je těžká věc zároveň ta správná."

"Nikdo neříká, to vždycky musí dávat smysl."

Sarkak94
08.11.2021 5 z 5

Páni. Toto bylo tak neskutečně přeslazené, až to bylo dokonalé. Taková „peprnější“ pohádka. I přesto že to bylo hodně nereálné, ale je to kniha, tak proč ne? Já si ji zamilovala hned od začátku.
Bylo to sladké, hodně vtipné, ale i dojemné.
Saide jsem si oblíbila, už na začátku, i když občas jsem si říkala, „sakra prosím to nedělej“ :D A Sebastiana si prostě musí zamilovat každá. Jejich sbližování bylo kouzelné. Líbilo se mi, že bylo takové pozvolné, celou dobu brali ohled na Birdie a snažili se odolávat. Jenže jak se začali, jeden druhému více svěřovat už nemohli více odolávat té touze co byla mezi nimi.
Líbilo se mi i to, že to nebylo tak jako v ostatních knihách, rozejdou se a zase dají dohromady. Tady tak vůbec nebylo, ale díky osudu je to naopak ještě více sblížilo.
Birdie byla úžasná, ty její dopisy byly skvělé a hlavně ten poslední co poslala Santovi.
I když těch náhod tam bylo opravdu hodně a téměř ani jedna mi nepřišla reálná, tak to byl krásný příběh.
A konec? Ten byl krásný. A to co provedl Marmaduk (pes Birdie), bylo tak vtipné, že jsem u toho řvala smíchy. Ono celkově ten pes byl takový trošku poděs.
A jelikož já jsem naivní romantička :D Tak tuto knihu nemůžu jak jinak než doporučit

Ditules
06.11.2021 4 z 5

Tohle combo autorek mě zatím snad nikdy až moc nezklamalo. OD je jedním z těch lepších knih od nich. Skvěle vystavená zápletka s vánočním dopisem. Trošku mi to připomínalo Samotáře v Seattlu. A pes Marmaduk a pokusy o němčinu. :) :) :) To byla neskutečná legrace.

Akireee
05.11.2021 3 z 5

Příjemná oddechovka,ale nic co by se mi nějak extra zapsalo do paměti...

hana1039
04.11.2021 5 z 5

Krásná oddechovka,lehké čtení, prostě super.. Osud si s námi někdy opravdu zahrává a je na nás, jestli tomu chceme věřit nebo ne.. Taky jsem se smála různým hláškam Sebastiana a Sadie, žádné drama,jen láska a přátelství....

meda2007
02.11.2021 5 z 5

Opět skvělé oddechové čtení. Žádné velké drama a lásky tam bylo taky dost. V tuto chvíli, presne to co potřebuji. A nakonec i slzička ukápla, "Ach Marmaduku". Příběh se krásně četl.

Hatshepsut
31.10.2021 4 z 5

Jsem rovněž velkým fanouškem těchto autorek a těším se vždy na jejich novou knihu. Některé momenty mi připomněly můj oblíbený film Samotář v Seattlu. Je zde ale rozhodně více vtipných momentů.

Dellphi
31.10.2021 3 z 5

Možná je to tím, že jsem to četla po opravdu skvělé knížce, ale tak nějak mi tento příběh přišel slabší. Nevím, ale něco tomu chybělo. Bylo to zkrátka až moc jednoduché, žádné velké komplikace a hned láska jako trám. Zpočátku docela zábavné, ale později mi to přišlo trochu nudné.

Tesset
30.10.2021 4 z 5

Super příběh, kde hlavní roli hrál osud. Přesto mi tu něco chybělo, něco, na co už jsem u těchto dvou autorek zvyklá. Asi to bylo méně humoru a vášně, spíš to byl takový vážnější a něžnější příběh. Ale určitě ho pořád můžu jen doporučit, mě spíš jen zaskočilo, že to bylo něco trošku jiného, než jsem čekala.

Jenny46
29.10.2021 5 z 5

Krásný pohádkový příběh pro dospělé, který mi uděl radost a pro mě oddechové čtení, milé i úsměvné...

maafa
28.10.2021 5 z 5

Jsem fanouškem tohoto autorského dua, a proto jsem se samozřejmě nemohla dočkat, až tuto novinku naše knihovna nabídne. A já jsem tedy opět spokojená. Těší mě, že už to není jen plné sexu, i když i ten tam samozřejmě patří. Takhle si prostě představuji romantickou literaturu, kterou mám ráda. Nechybí tady humor, dojetí, a jak je v posledních knížkách tohoto dua zvykem, i nějaké to zvířátko:)...Ačkoli je příběh postavený na hromadě neuvěřitelných náhod, nijak mě to neuráželo. Pokud se chcete nechat dojmout, pobavit a odpočinout si od každodenního stresu, tak jen do toho:).

georginaa
27.10.2021 5 z 5

Že je to osudové? Může se zdát že ano, ale vždy se něco děje pro něco. Takže nádherné zpracování příběhu byl fascinující, jak to postupně vše zapadalo do sebe. Přesně jak to asi mělo být. Užívala jsem si s výcvikem psa a smála se těm výstupům, holčička byla skvělá, taková ta snivá, kdy se jí postupně vše splnilo a chlap, jako vždy podle autorek skvělý a sexy. Nic se nedá dodat, než každá čtenářka určitě sní o takovém vztahu, každý hledá tu osudovou lásku.

Knihomolka97
26.10.2021 5 z 5

Osudový dopis je pro mě asi největším překvapením tohoto roku a řadím ho mezi TOP 3 knihy za rok 2021. Možná je to i tím, že podobné příběhy mám ráda, jak knihy, tak filmy.
Tak nádherný příběh, který ve mě vyvolal spoustu emocí - radost, smutek, dojetí... Birdie si mě okamžitě získala svým dopisem pro Santu. Tak strašně milý, opravdu šikovná holčička! :)

Sadie si nešlo neoblíbit a o Sebastianovi ani nemluvím. Jejich sbližování jsem plně prožívala. Jak se v průběhu jeden druhému otevírali, svěřovali a přestali se bránit touze a citům. Krásné.

Na konci jsem byla tak dojatá! A taky jsem se smála jako šílenec. To co autorky vymyslely, to opravdu nemělo chybu. :D

Samozřejmě 5⭐/5⭐ a knihu moooc doporučuju!

2688
20.10.2021 4 z 5

Holky jste moje oblíbené spisovatelky ale v poslední době mi připadají vaše romány tak nějak podobný. Od začátku tak do poloviny je příběh originální, vtipný, poutavý a nemůžete přestat číst a pak přijde část kde se už nudíte ale potřebujete vědět jak to dopadne ikdyž na 95% asi víte jak.....
Autorky jsou pro mě jako achillova pata vždycky si budu chtít přečíst každou novou knížku :-) a věřit ......

Příběh byl vážně taková pohádka 21. století jak píši holky podemnou .

havrmoni
19.10.2021 5 z 5

Nekomplikované a oddechové, prostě takové pohodové čtení. Žádné zbytečné zvraty a tajnosti, všechno tak hezky plynulo. Jako jo, tohle byl relax parádní.

Kubikuli
17.10.2021 5 z 5

To bylo tak nádherně slaďoučké a tak optimistické a neuvěřitelně dokonalé, že se teď asi budu chvíli vznášet na jakémsi obláčku a doufat, že láska prostě opravdu zvítězí nad lží a nenávistí :)) opravdu doporučuji přečíst, i když je to pohádka od prvního do posledního slova, ale stojí prostě fakt za to!!!!

Kristy.Seb
17.10.2021 4 z 5

Skvělý příběh, taková skvělá pohádka. :)