Ostré předměty

Ostré předměty https://www.databazeknih.cz/img/books/17_/174645/bmid_ostre-predmety-QBt-174645.jpg 4 2185 530

Stěží si představit hrůznější zločin než uškrcení malé holčičky. Zapomenuté missourijské maloměsto Wind Gap se ještě nevzpamatovalo z jedné brutální vraždy, a už je tu další, stejně strašná a nepochopitelná. Proč nevinné dívky? A proč jim vrah vytrhal skoro všechny zuby? Pro mladou chicagskou reportérku Camille Preakerovou, která ve Wind Gap vyrůstala, je takový případ vítaným sólokaprem. Jenže to, co se zprvu zdálo jako kariérní příležitost, získá nakonec mnohem osudovější a tragičtější podobu. Ukáže se, že posedlost jde v tomto příběhu až na krev. A to do slova a do písmene. Kontroverzní, znepokojivý psychothriller Gillian Flynnové stojí na počátku autorčiny úspěšné spisovatelské kariéry: její knihy od té doby neopouštějí žebříčky bestsellerů – ani hlavy čtenářů.... celý text

Literatura světová Thrillery
Vydáno: , Knižní klub

Sharp Objects , 2006

jahnovaz
15.01.2021 5 z 5

Velice zajímavý a originální příběh. Občas až drastický a velice nepředvídatelný.

Mi--LADA
09.01.2021 4 z 5

Zajímavej příběh. První jsem viděla seriál a chtěla jsem víc vidět do hlavy Camille. Jinak se mi TV zpracování líbilo, fajn obsazení i prostředí, knížka taky, ale některé věci, třeba proč taková strašná zvrácenost, jsem úplně nepobrala. Vážně povedené sestry. :-) Osobně bych některé pasáže ubrala, jiné naopak víc propracovala. Jednání vraha nedokážu nějak pobrat, tu brutalitu, i když se to prostě děje i u těch, u kterých by jste to na první pohled vůbec neřekli.

AnetaD.
18.12.2020 4 z 5

Depresivní,ale čtivé..jen závěr byl na můj vkus příliš předvídatelný..

kachnat
07.12.2020 3 z 5

Taková odpočinková četba, nic extra náročného. Kdo je vrah jsem tušila už od půlky knížky. Odpočinková četba, zhltla jsem ji za 3 večery, dobře se četlo.

nicolettkaa
03.12.2020 2 z 5

Podle mě se zrovna označení psychothriller k této knize moc nehodí. Spíš bych řekla psychologický román s kriminální zápletkou. Ta je totiž na vedlejší koleji. Děsivá zrovna kniha také moc není. Možná jen trochu nechutná. Styl psaní autorky mě baví, také oceňuji, že její postavy jsou vesměs nesympatické a trpí nějakou duševní poruchou. Skvělé vykreslené charaktery jednotlivých osob. Pokud máte už něco ze žánru krimi načteno, pachatele musíte odhalit zhruba v polovině knihy (ono zas nejde moc z koho vybírat). Na konci se tedy žádný "wow efekt" nedostaví.

POZOR, DÁLE MŮŽE BÝT OBSAŽENÝ SPOILER
Je možné, že jsem tuhle informaci četla, aniž bych si ji uložila do paměti, ale může mi někdo říct, proč Amma nezůstala bydlet s otcem? Druhá věc, myslíte, že smrt Adořiny matky byla přirozená?

Manyna
27.11.2020 3 z 5

Osobně jsem čekala nějaký šokují závěr, bohužel se tak nějak naplnilo to, co všichni od půlky knihy čekali. Škoda.

VerczaV
17.11.2020 3 z 5

Mně se kniha líbila nějak bych ji nezatracovala. Hlavní postava Camilla, mi byla i sympatická. Tušila jsem kdo bude vrahem asi od poloviny.

jaja0841
09.11.2020 2 z 5

Kniha se sice zabývá zajímavým tématem, ale očekávala víc. Nějak jsem si nedokázala najít cestu k postavám, které pro mě nebyly sympatické. Ani konec mě moc nepřekvapil. Autorka mi stylem svého psaní nesedí, další knížku od ní číst už nebudu.

Charley
09.11.2020 2 z 5

Musím přiznat, že jsem byla knihou trochu zklamaná. Po popularitě, která se kolem G. Flynn odehrávala, jsem byla hodně zvědavá. Bohužel jsem z toho nebyla tolik nadšená.
Hlavní hrdinka se potýká se spoustou problémů a hromadou pití. Měla jsem pocit, že detektivní linka je vedlejší, napovídá tomu i rychlý závěr, kdy rozuzlení příběhu bylo nahlceno na několik posledních stránek.
Nevím, jestli se hned pustím do další knížky autorky.

sarkaditt
27.10.2020 3 z 5

Jedna z mála knih, kde mi bylo od začátku jasné, v čem je zakopaný pes... Příběh pro mě byl spíš taková oddechovka, mám raději větší napětí a zamotané zápletky :)

Lady.Lucrezia
04.10.2020 2 z 5

Málo kdy Vám lezou na nervy snad všechny postavy, ale u této knihy je velká šance, že tomu tak bude. Moje druhá kniha od G.Flynn a opět hodnotím podobně. Autorka umí psát svižné knihy, které neodhalují přespříliš předem, což oceňuji, ale musí více pracovat s psychologií postav, tam kde je to třeba a omezit popisy, které přehání až to v příběhu působí rušivě.

Wladimirski
28.09.2020 3 z 5

Poslední třetina knihy se skvělým závěrem byla fajn, ale předchozí vývoj příběhu po zdařilé zápletce nebyl tak zajímavý, jak napovídala anotace. Nedůležité popisy mnoha postav narušovaly napětí dějové linky. Průměrné čtení.

Tracyenka
10.09.2020 2 z 5

Od knihy jsem rozhodně čekala víc. Příběh sám o sobě byl zajímavý, ale ten styl mi nějak nesedl, některé pasáže mi připadaly úplně zbytečné, většina postav včetně hlavní hrdinky je na facku. Dočetla jsem s velkým sebezapřením a ten konec to alespoň trochu zachránil.

clarkens
03.09.2020 3 z 5

Do děje jsem se příliš nevcítila a knížku jsem přečetla jako abych jí teda dočetla. To propojení dějů a postav bylo zajímavé a konec překvapivý.

Paluska
18.08.2020 3 z 5

V této knížce mi lezly snad všechny postavy na nervy.... děj se natahoval zbytečně a celé se to vleklo... nakonec jsem se hecla a knihu dočetla, abych zjistila, kdo je vrah....

miklis
03.08.2020 3 z 5

Není to špatné, ale od bestselleru jsem čekala něco jiného. Zbytečné natahování, nudné pasáže, hrdinka mi už v půlce knihy přišla na facku. Druhá čtvrtina velmi povedená, naopak konec vyzněl naprosto do prázdna. Nehledě na to, že zhruba v půlce knihy už v podstatě víte...

attila1
26.07.2020 4 z 5

Hlavní hrdinka, její sestra i její matka mně pily krev. Ale musela jsem dočíst do konce a znát vraha!

hanakk
09.07.2020 4 z 5

Hlavní hrdinka mě neuvěřitelně vytáčela. Ale příběh byl skvělý a závěr knihy byl strhující. Po dočtení jsem jen seděla a přemýšlela, co se to jako stalo. Díky tomu dávám tolik hvězdiček.
Po přečtení knihy jsem dala šanci i seriálu. Ten mě ale na plné čáře zklamal. Nechápu, jak může mít tak vysoké hodnocení.

Lenoulinka
06.07.2020 2 z 5

Tohle mě nebavilo. Překonala jsem se a dočetla. Zatím mě od spisovatelky bavila pouze Zmizelá.

Sasenka09
04.07.2020 5 z 5

Výborná kniha. Zajímavé téma. Zhltla jsem ji hned. :-)

drogy vraždy novináři tajemství násilí sebepoškozování zfilmováno – TV seriál

Gillian Flynn