Ostré předměty

Ostré předměty https://www.databazeknih.cz/img/books/17_/174645/bmid_ostre-predmety-QBt-174645.jpg 4 2185 530

Stěží si představit hrůznější zločin než uškrcení malé holčičky. Zapomenuté missourijské maloměsto Wind Gap se ještě nevzpamatovalo z jedné brutální vraždy, a už je tu další, stejně strašná a nepochopitelná. Proč nevinné dívky? A proč jim vrah vytrhal skoro všechny zuby? Pro mladou chicagskou reportérku Camille Preakerovou, která ve Wind Gap vyrůstala, je takový případ vítaným sólokaprem. Jenže to, co se zprvu zdálo jako kariérní příležitost, získá nakonec mnohem osudovější a tragičtější podobu. Ukáže se, že posedlost jde v tomto příběhu až na krev. A to do slova a do písmene. Kontroverzní, znepokojivý psychothriller Gillian Flynnové stojí na počátku autorčiny úspěšné spisovatelské kariéry: její knihy od té doby neopouštějí žebříčky bestsellerů – ani hlavy čtenářů.... celý text

Literatura světová Thrillery
Vydáno: , Knižní klub

Sharp Objects , 2006

EliskaD
29.07.2022 3 z 5

Zase jedna kniha z prostředí amerického zapadákova, kde má nějaké trauma a mindrák snad úplně každý. Anotace budí dojem, že se jedná zejména o krimi / thriller s hlavní linkou o vyšetřování vražd, ale je to spíše příběh o narušených vztazích, drogách, alkoholu a sebepoškozování, a to vše navíc dávkované v neuvěřitelně pomalému tempu.

pinkstrom
26.07.2022 2 z 5

Příběh o labilní ženě a ještě labilnější rodině. Je to hodně zajímavé téma, ale nějak si to prostě nesedlo. Příběh jako takový je super, ale táhlo se to, žádný zvrat a překvapení, a vlastně mě to skoro nebavilo.

uzivatel6305
20.07.2022 1 z 5

Fuj! Tak to bylo nechutný!!! Naprostý souhlas s Timkin, co víc dodat? Jediné, co mě udrželo při poslechu byla pekelně dlouhá cesta autobusem a ty dvě mrtvé holčičky. Mám sama čtrnáctiletá dvojčata a neumím si představit, že by jela v něčem podobném. Plno věcí bylo nelogických, mimo realitu, všechno přitažené za vlasy. Řekla bych, že autorka je sama trochu úchylná. A to Zmizelá byla opravdu skvělá. Další knížky od Flynnové odmítám.

Timkim
20.07.2022 odpad!

Ne, ne, ne, a stokrát ne. Poprvé používám hodnocení odpad. Načtena je naprosto katastrofálně ale na to se dá zvyknout, ale co to má být za příběh? Ty dvě mrtvé holky jsou jen záminka, aby jsme sledovali příběh ožírající se blbky, která má strach ze své matky a má zálibu v sebepoškozování? Hlavní postava která si to rozdá na počkání s každým, navic napsáno tak oplzle a vulgárně. Vážně chcete, aby tohle četli Vaše děti? Aby četli, jak si to třináctileti rozdávají, aby četli jak berou drogy, jak ostatní vyvolené šikanují. Některé pasáže jsou absolutně mimo mísu a naprosto zmatené. Tohle vážně doporučovat nebudu a může to být psychologické jakkoliv. Je to brak. Hodně špatné a autorku si odskrtavam.

Lexie321
22.06.2022 5 z 5

(SPOILER) Nakoľko už skôr som videla televíznu adaptáciu s Amy Adams a dopredu som vedela ako to dopadne aj tak ma mrazilo z postavy Ammy a toho všetkého čo sa stalo Camille. Kniha je dosť krátka a číta sa rýchlo. Postavy sú komplexné a aj ked Camille je hlavná rozprávačka aj tak ponúka pohľad do hĺbky hlavne Adory a Ammy. Podľa mňa je thriller jednoznačne pútavý a temný.

Áža707
20.06.2022 3 z 5

U této audioknihy mě velice překvapilo, že chybí některé části, které jsou napsané v knize. Setkala jsem se s tím poprvé a docela mě to zaskočilo. Druhým šokem pro mě byl mluvený projev od ženy, kromě Šesti vran jsem měla vždy audioknihy, které namlouvat chlap a musím říct, že mi to bylo sympatičtější. Dlouho mi trvalo, než jsem si na projev paní Lenky Krobotové zvykla.

Kniha se poslouchala poměrně dobře a řekla bych, že děj ubíhal v dobrém tempu. Trochu by mě zajímalo, zda by mi to tak přišlo i při čtení, když jsem viděla některé délky vynecháných pasáží.

Hlavní postavu Camille jsem si poměrně oblíbila a přišlo mi zajímavé nahlédnutí do její duše a myšlenek. Nejen jejich, ale celkově chování podivného městečka a hlavně chování rodiny Camille. Rozhodně zde nehledejte nějaký idylický vztah matky a dcery.

Celkově bych právě řekla, že se spíše jedna o psychologické nahlédnutí do života postav a každá postava má své problémy, démony a nějaký způsob, jak se s tím vyrovnat i když zrovna není nejlepší.

Na knize mi vadily hlavně dvě věci. První z nich bylo, že se velmi často opakovala fráze: "kdo by tohle udělal malým holčičkám". Samozřejmě chápu, že situace, kdy jsou obětí děti je více emoční a náročná, ale myslím si, že by výpověď mohla být jinak postavená, aby se předešlo opakování vět, které mě ke konci už celkem nebavilo.

Druhá věc, za mě hlavní, je ta, že jsem od půlky tušila první část rozuzlení a cca od třičtvrtě měla myšlenku na zbytek a bohužel se mi to potvrdilo a to mě doopravdy zklamalo. Protože jsem čekala nějaký výborný WOW efekt, ale ten se nekonal.

Rozhodně tím nechci říct, že je to špatná kniha, jen bohužel mě tolik neoslovila, ale věřím, že si své čtenáře najde. Myslím, že ji mohu doporučit všem, který zajímá psychologie postav a milovníkům thrilleru.

⭐ 3/5

Veronika13
10.05.2022 4 z 5

Knihu jsem četla až poté, co jsem viděla seriál, takže mě nečekalo žádné překvapení, ale i přesto jsem knihu četla jedním dechem a celou dobu jsem si říkala, že bych nikoho z té knihy opravdu nikdy nechtěla potkat. Na druhou stranu, poznat takovou Ammu by byl vlastně celkem zážitek.

Kubajzz
10.04.2022 4 z 5

Poslechnuto jako audiokniha a líbilo se. Pěkně temná knížka:-) Doporučuji

boruf
01.04.2022 4 z 5

Bavilo mě to asi po všech stránkách. Vyprávění ich formou mám rád, zvláštní až temná atmosféra, skvěle vykreslené postavy a jejich vzájemné vztahy. To že jsem se od knihy nedokázal odtrhnout a přečetl ji za jedno odpoledne mluví za vše.

kleozpatra
13.03.2022 3 z 5

Ostrý předměty jsou nacvaknutý lidma, s kterýma se nechcete setkat a to mám záporáky, který si dovedou vzít, co jim život nabízí, ráda, jenže tohle neni ta sorta. Tady jsou všichni jaksi zmrzačení a v tom kvantu diagnóz nastává cosi jako charakterová devalvace. Finální twist už neni jen přitaženej za vlasy ale rovnou skalpovanej.

Crozz
16.02.2022 2 z 5

Temný příběh, ale bohužel jsem při poslechu audioknihy nechytil rytmus s knihou a neměl z toho takový prožitek.

Ununoktium
14.02.2022 4 z 5

Kniha, ke které jsem se dostala pouze díky knižní výzvě. Nečekala jsem to, ale opravdu mi vtáhla a bavila.
Jen škoda, že tak od poloviny knihy čtenář tuší, jak to celé dopadne.

capricorn__
19.01.2022 4 z 5

Jedna z těch knih, kterou jsem náhodně listoval ještě před přečtením a dozvěděl se tak pachatele už velmi brzy. I přesto se můj zážitek ze čtení nezměnil a já si čtení užil, Gillian Flynn je perfektní autorka na psychologii postav, líbí se mi její cynický styl psaní a i její metafory. Problém v "Ostrých předmětech" vidím především v useknutém konci - autorka si umí dát načas s popisy prostředí, myšlenek, aby si náhodou čtenář nemohl představit záhonek na zahradě podle sebe, ale konec velmi rychle přelétla. Jinak skvělý thriller, velmi hutný. Seriál z HBO je taky povedený.

jaHanicka
08.01.2022 5 z 5

Velmi, velmi vydařená detektivka. Pachatel teda nebyl moc překvapením, trochu se to nabízelo, ale příběh je propracovaný, psychologie postav zajímavá, celkový dojem paráda. Autorku jsem objevila vlastně díky čtenářského výzvě (je o 22 let starší než já), ale hned jdu na její další knihu, a pokud se nic nepokazí, mám je tu už nachystány všechny. Jednoznačně můžu doporučit.

Karoley
07.01.2022 4 z 5

Po Zmizelé jsem se podívala na zoubek Ostrým předmětům.. a musím říct, že místy je to opravdu zvrhlé :)) Detektivka z rozkošného městečka Wind Gap, kde jsou brutálně vražděny malé děti a kde se třináctiletí běžně oddávají drogám a sexu. K tomu krásně vyšinuté hlavní hrdinky. Já jsem spokojená. Závěr mě překvapil, myslela jsem, že vrahem je někdo jiný.

anisek989
30.12.2021 2 z 5

Četla se dobře a rychle, ale je to dost předvídatelnej příběh. Už tak od poloviny knihy jsem měla podezření, kdo to bude a od 3/4 jistotu, která se naplnila.

klarence
13.12.2021 3 z 5

Za mne možná trochu drsnější. V určitou dobu jsem už asi tušila, o co šlo. Temný příběh. Ale určitě půjdu časem do další.

JointlieKat94
28.11.2021 4 z 5

Komentář píšu s krátkým spožděním.

Tohle mě vlastně docela chytlo. Sice to není úplně můj oblíbený žánr, ale asi brzy bude.

Sice jsem si tu neoblíbila ani jednu postavu, pár jsem jich tu dokonce nesnášela (vlastně asi jen Camille s rodinou) a naprosto jsem nechápala jednání 13.letý holky, která se chovala někdy jak dospělá a někdy dokonce ještě jako mladší..

Ale konec mi vše vysvětlil, a já zírala s otevřenou pusou. Měla jsem podezření na úplně jinou osobu. Takže jsem byla vážně překvapená!

Ráda bych viděla i seriál.

Nikkiproch
14.11.2021 3 z 5

Tento román jsem poslouchala jako audioknihu a musím říct, že jsem ráda, že jsem zvolila tuto formu. Nejsem si jistá, jestli by mě příběh tolik pohltil, kdybych ho sama četla. Lenka Krobotová mi dělala společnost několik dní na cestách. Kniha nepostrádá napětí, oplzlé pasáže mi zapadaly do děje, i když některé popisy už byly nechutné tak nějak moc. Rozuzlení příběhu předvídatelné.

Bediczek
18.10.2021 3 z 5

Příběh se snaží být až na sílu nechutný a šokující, přitom se pod tou fasádou skrývá celkem přímočará detektivka, kterou lze odhalit už po 1/4.

drogy vraždy novináři tajemství násilí sebepoškozování zfilmováno – TV seriál

Gillian Flynn