Osm

Osm https://www.databazeknih.cz/img/books/33_/331871/bmid_osm-Was-331871.jpeg 4 3082 778

Příběh o několika láskách s jednou detektivní zápletkou. Začíná nečekaně skoro koncem a končí začátkem. Hlavní hrdinka Míša je následkem střelného poranění v bezvědomí. Kdo jí chtěl ublížit a proč, když ji všichni měli rádi? A co se stane, až se Míša probudí a ze svého života si bude pamatovat jenom něco?

JanaDor
23.09.2017 4 z 5

Děj je celkem zamotaný a vraha lehce neodhalíte. Příjemné je české prostředí a netypické postavy. Což je pro mě zároveň i záporem, protože nikdo mi nebyl sympatický a tzv. pro mě normální. Snad nejvíc milé a dobře vykreslené byly děti, které Míša hlídala. Je poznat, že autorka je také matka malých dětí a dobře je zná. Celkově knihu doporučuji. Ne všem sedne, ale troufám si říct, že většině spíše ano.
Prostě je to hrnec plný netypických chutí, na který myslíte, i když ho nejíte a čím víc ochutnáváte, tím víc si zvykáte a přicházíte mu na chuť.

LilyEvans
23.09.2017 4 z 5

Čekala jsem od knihy trochu více, ale zklamaná jsem nebyla. Některé postavy mi sice pěkně pily krev, ale tohle autorka nejspíš zamýšlela. Vyhovuje mi tenhle styl psaní.

levac
21.09.2017 1 z 5

Nechápu, jak originální a do hloubi duše prostupující Bábovky a toto, mohla napsat tatáž osoba. Ploché rozhovory, příběh o ničem a nekonečná nuda :(

amanek
21.09.2017 5 z 5

Super, mě knižka fakt bavila. Kromě Dobře mi tak, se mi vlastně líbili všechny. Už se teším na další.

felia
20.09.2017 3 z 5

Zatím od autorky nejlepší kniha. Mám rád literaturu, která se skutečnosti příliš nepodobá, na které je jasné, že se zrodila díky autorčině fantazii. Na skutečné příběhy mi stačí krátká zpráva v novinách. Stařičká Past na Popelku má výrazně vyšší úroveň

Š.Ala
18.09.2017 5 z 5

Já bych to hodnotila i jako lehčí thriller. Rozhodně zajímavá kniha, řekla bych, ze života. Někdy mě až šokovalo, jak se jednotlivé postavy vybarvily a co jsou schopni kvůli lásce udělat.

katerina.l.
18.09.2017 3 z 5

Venku bylo celý víkend ošklivo. Tak jsem si přečetla Osm. A proč ne? Nebylo to špatné, ale určitě to není taková ta "wooow" kniha, kdy zapomenu vystoupit z autobusu a večer jdu spát až ráno :).

Měla jsem ji jen půjčenou, ale kdybych si knihu koupila, asi bych litovala vyhozených peněz a místa, které by mi zabírala v knihovně.

Nejvíc sympatická a paradoxně nejvíc normální mi nakonec přišla Alice. A Pavel je debil.

Lotka
17.09.2017 3 z 5

Zajímavý příběh a čtivá kniha. Třeštíkovou mám jako autorku ráda, ale nějak mi u této knihy připadalo, že ze mě dělá "blbce" nebo malé dítě. Ale jinak bavila.

Luc91
16.09.2017

Za mě super, klasika jak to paní Třeštíková umí, hodně postav, zápletky v každé kapitole, dlouhé věty, kde podstatné je napsáno v nepatrné poznámce na konci souvětí. Nemohla jsem se odtrhnout a ten konec, luxusní, fantazie čtenáře 100% podpořena!

Kodara
16.09.2017 5 z 5

Za mě nejlepší knížka od paní Třeštíkové.

aneczka
12.09.2017 5 z 5

Jednoznačně autorčino nejlepší dílo. Přestože detektivní příběhy nejsou zrovna mým knižním šálkem kávy, tak se paní Třeštíkové podařilo příběhem uchvátit i takového detektivního analfabeta jako jsem já ;) .. a už jen z toho důvodu volím plný počet hvězdiček.. klobouk dolů.

kdu
11.09.2017 4 z 5

Ze začátku hlavní hrdinku litujete, jenže čím dál čtete, tím víc se začíná chovat jako osoba, která to v hlavě nemá trochu (možná i víc) v pořádku a líto Vám jí už vůbec není. Celkově tak od půlky knihy mi přišlo, že jsou tam všichni nějak psychicky narušení, nakonec tam málem nejnormálnější byla Alice, která naopak na začátku byla za úplnou tragédku, ale aspoň pobavila. Knize ale nelze upřít, že je hodně čtivá, chcete vědět, jak to teda bylo a kdo co udělal.

Yogini
11.09.2017 3 z 5

Čekala jsem tolik, na kolik je kniha hodnocena, nebyl to pro mě Kepler, ani Minier....postavy mi přišly divné, nesympatické, místy zmatené, na druhou stranu prostředí Prahy bylo fajn, nebylo to příliš dlouhé, žádné natahování děje, takový trochu vyšší průměr, za mne to šlo :)

lena2653
11.09.2017 3 z 5

Kniha je hodně čtivá, nemohla jsem se odtrhnout. Miluji její styl psaní, její vtipnost, zápletky... Jediné, co mě opravdu dost zklamalo je podivně polootevřený konec, událost, na jejíž rozuzlení čekáte prakticky celou knihu je popsaná tak nějak napůl, zbytek si má čtenář asi domyslet. To jediné hodnotím negativně, mám ráda jasné, uzavřené konce. Ale domnívám se, že tohle není rozhodně poslední kniha, kterou jsem od autorky přečetla :)

Alysa
09.09.2017 3 z 5

Radka Třeštíková je talent na přehnanost v knihách.
Kniha osm začala tak dobře, ze začátku mě opravdu bavila. Ale jak děj postupoval, začaly se postavy chovat neuvěřitelně a situace v knize byly přehnané. Což mi velmi připomíná její předchozí knihu bábovky.
Já autorce na chuť asi nikdy nepřijdu.

Fafyna
08.09.2017 4 z 5

Velmi velmi čtivá kniha. Až překvapivě jsem se od ní nemohla odtrhnout. Konec (na který tu ostatní často naráží) mě nijak nepohoršil ani nepřekvapil. Posledních padesát stránek jsem ho tak nějak očekávala. Je to příběh, který vás hodí zpět do reality - a donutí vás uvědomit si, že ten váš život je báječný.

daasa
07.09.2017 4 z 5

Četla jsem jedním dechem, nesympatická postava pro mě byla jen jedna (Alice), jinak prima....oddychovka..pěkné, postavy Radka skvěle vylíčila...mně se to líbilo...a konec neberu jako otevřený...co mělo se vyřešilo...

KláraJurdová
07.09.2017 5 z 5

Za mě bezvadně napsané, ani konec mi nevadí, každý si v tom najde co sám hledá :-)

Monolit0713
07.09.2017 3 z 5

Jako dobrý, ale ten konec ...

Minnie85
07.09.2017 4 z 5

Knížka se četla úplně sama, přestože přímo detektivkou bych jí nenazývala. Ale ten konec?! Na můj vkus moc otevřený a jak jsem četla v jednom rozhovoru s Radkou Třeštíkovou, pokračování se nedočkáme