Okamžiky štěstí

Okamžiky štěstí

OKAMŽIKY ŠTĚSTÍ je možné začít číst z kterékoli strany. Vyberte si! Příběh sourozenců Veroniky a Jáchyma budete prožívat podle toho, který začátek zvolíte. Buďto do života skočíte jako Jáchym volným pádem z výšky čtyř tisíc metrů, nebo se jako Veronika budete statečně prokousávat citovými nástrahami ode dne ke dni. Prožijete dva příběhy v jednom. Jako on a jako ona. Nebo v opačném pořadí, což bude překvapivě jiné, než byste očekávali... Můžete s nimi hledat štěstí, doufat, věřit, dělat chyby a napravovat je. Budete se o ně bát, fandit jim a zamilovávat se s nimi. A nejenom s nimi. Taky s Eliškou, Kubou, Dedém, Monikou, Viktorem, Amy, Kryštofem, Danou, Viki a Ondřejem. Protože štěstí a lásku hledá každý. I když to zní jako fráze....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/31_/310093/okamziky-stesti-9MY-310093.jpg 41874
Romány, Literatura česká
Vydáno:, Bourdon
Počet stran:520
Autor obálky:Markéta Horák
Vazba knihy:brožovaná (paperback)
ISBN:978-80-905173-8-7

kochichak

Zatím jsem dočetla Veroniku a chystám se na Jáchyma. NO asi se mi zdá zatím nejslabší z ostatních knih, nějak mě to chvílema ke konci nebavilo. Ale konec překvapil, jen to mohl pan Hartl trošku víc "rozvést"...

Tyrkysová

Pokud se oprostíte od toho, že by se to celé s největší pravděpodobností rozhodně nestalo, jedná se o milé a oddychové čtení, které pobaví, neurazí a třeba vás i donutí se zamyslet nad těmi každodenními malými okamžiky štěstí :)

Lotka

Za mě dobrá jako ostatní od Hartla. Žádné velké překvápko, ale opět mě dostal. Čtivá, dojemná, skvěle se četla.

afrolenca

Tohle je prostě život.. poutavý styl psaní a příběhy natolik lidské, že se od nich nedalo odtrhnout.

ch.kacenka

Knižka se čte dobře. Děj celkem rychle ubíhá. Začala jsem Veronikou a měla jsem strach že mě příběh Jáchyma již nebude tak bavit, ale opak byl pravdou.

Eviku-miluna

Knihu jsem četla první ze strany Jáchyma a musím říct super! Následně jsem byla trochu zklamaná při čtení z druhé strany z pohledu jeho sestry Veroniky. Člověk už většinu věcí věděl, ale bavilo mě číst dál a zjišťovat nové skutečnosti. Oddychové, příjemné a zábavné čtení.

Ronfi

Velmi ráda čtu knihy Patrika H.. Velmi zajímavé propojení dvou postav týkající se stejného období a problémů. Četla jsem první Veroniku a poté jsem byla překvapena odlišným vnímáním Jáchyma. Prima.

Lindah

Bohuzel me kniha zklamala. Po Erotikonu jsem zklamana...napad s oboustrannou knihou je dobry a nektere momwnty jsou prekvapive. Ale je tam pomerne dost zbytecnych scén a taky i dost prehnanych. Nedokazala jsem si predstavit,ze by se nekomu takova spousta veci a "uzasnych" nahod za jeden zivot stala. Pokud by pan Hartl nektere veci vypustil,kniha by se odlehcila a byla daleko lepsi..

bonifacka

Tak trochu mě mrzí, že je kniha v modrých barvách. Ano, nebyl to Erotikon, ale nápad, že se může číst ze dvou stran je originální. Pan Hartl, jak už je jeho dobrým zvykem, je živočišný možná až moc, ale od jeho knih to člověk prostě čeká. Zajímavé zápletky. Hlavně u Jáchyma, ten mě i více bavil. Opět musím použít frázi, odpočinkové čtení, ale přesto je ze života.

vysypanel

Chlapi začínají Jáchymem. Mám rád Hartlův styl a proto nebudu hledat mouchy, ale naopak klady. Kdo další napsal oboustrannou knihu? Nápad výborný, velmi čtivé. Zajímavé. Doporučuji

RyonMathrin

Tuto knihu se mi podaří okomentovat pouze se spoilery. Takže:
Dva prolínající se příběhy je dobrý nápad. Zápletka "po drsné ráně osudu se mladí sourozenci musejí o sebe postarat a ne vždy jim to jde" nabízí široké možnosti a napsané je to pěkně, plné zvratů a překvapení. Styl psaní je svižný, četlo se mi to lehce.
Nejvíc se mi asi líbila mozaika popisovaných vztahů, jejich různorodost. Všemožné podoby lásky. „Velká rodina“ spolubydlících studentů ve vile, vášnivá láska Ondřeje k Marii a pak k Veronice, která se jí tak podobala a přitom láska ke své manželce a synovi; povrchnost Dedého známostí; vztah Jáchyma a Elišky; Veronika + Kuba, kteří se přes rozchod nepřestali milovat… a tak dále… završené těžko uvěřitelným trojúhelníkem Jáchym+Kája+Dana.
Některé pasáže byly nudnější, ale jen málo. Celkově se to o knize nedá vůbec říct, má naopak spád. Četl jsem nejprve Veroniku a pak Jáchyma, oba byli vykreslení jinak a zajímavě. Ale hlavně – oba příběhy mají dobrý konec, což po všech držkopádech hrdinů bylo potěšující.

veronie

Tato kniha mě nadchla svou originalitou. Obě části mě bavily a líbilo se mi, jak autor dokázal úžasně obě vyprávění propojit a doplnit.

Andrea.vomelova

Příběh Veroniky mě bavil více než jejího bratra. Bylo to čtivě napsané, ale stačila by asi jen jako jedna kniha.

miuk

Nejdříve čtena "Veronika", to jsem byla nadšená. Pak u čtení z druhého pohledu mě to přešlo, nebavilo mě to, přišlo mi to překombinované, málo uvěřitelné.

Burák

Když jsem přečetla první půlku knížky o Jáchymovi, říkala jsem si, že je to docela fajn kniha. Nenáročná čtivá oddychovka. Už mi ale bylo jasný, že tak nadšená jako jsem byla z Erotikonu tentokrát nebudu, ale těšila jsem se i na Veroničin příběh.

Jenže jsem se docela nudila a z výsledku jsem byla zklamaná. Myslím, že to nebylo tím, že by Veroničina půlka byla horší. Stejně bych to asi vnímala i kdybych začala Veronikou. Tak nějak už prostě všechno postrádalo překvapení, protože bylo jasný, že se tam nemůže odehrát nic zásadního aby se to neprojevilo v příběhu toho druhého. Ale i tak nápad na vyprávění z pohledu dvou různých osob oceňuju.

Dost jsem bojovala s uvěřitelností příběhu. Tolik náhod a životních lekcí, kterými projdou oba sourozenci během několika let, mi připadá dost přitažené za vlasy.
Hodně se mi ale líbilo, že každá vedlejší postava, která se v knížce mihne má stručně nastíněný svůj životní příběh, což dodá jasnější kontext a je to příjemné zpestření.

Takže abych to shrnula, nijak mě ty Okamžiky štěstí neoslovily. Ale myslím, že příležitostnému nenáročnému čtenáři, někde v létě u vody udělají radost. Nicméně i tak se těším na to, co Patrik Hartl zase napíše.

eva198

Za me super, knihy od pana Hartla me bavi.. Celkove ten clovek me bavi, rada sleduju talkshow s nim a ctu jeho knihy

střapatá

Čtivá kniha, která si hraje na to, že je "ze života", ale ve skutečnosti je v ní tolik nereálných věcí, až to člověka neuvěřitelně vytáčí. Po dočtení Jáchyma se mi už do Veroniky nechtělo, ale nakonec jsem dočetla i jí. Zajímavý koncept, ale jinak kniha nijak nenadchne, ani neurazí.

Věro

super kniha

zimka.r

Četlo se lehce, ale nějak mi to trvalo :) Asi, že člověk neměl tolik času, tak si to tak nevychutnal.....nevím....

kanitsuj

Přečetla jsem zatím část "z pohledu Veroniky" a nemám už příliš chuť číst část z pohledu Jáchyma. Začátek se mi zdál neúměrně šokující vzhledem k průběhu dalšího dění. Tragická nehoda se může stát každému, opustit těhotnou přítelkyni pro jinou lze bezesporu také, ale s čím jsem se nemohla ztotožnit bylo příliš náhod a ještě více promiskuitního chování. Hlavní hrdinka toho do třiceti let stihla nějak příliš mnoho a ten styl psaní...samozřejmě je to čtivé, ale pro mne plytké a naprosto o ničem. Vlastně bych ani nedokázala odpovědět na otázku, o čem příběh byl. Sourozenci, kteří přišli o rodiče se díky štěstí a píli vypracovali a nakonec našli i partnera svých snů? Nevím, s panem Hartlem jsme si nějak neporozuměli.

Nany_cz

Jediný klad je ten, že si autor pohrál s variantou psát knihu ze dvou stran. Mě však samotné dílo vůbec nezaujalo..několikrát jsem se nutila, abych knihu dočetla, ale bohužel jsem se nedonutila. Děj je příliš roztahaný.
Podle boomu jsem očekávala, že to bude opravdu skvělá kniha. Já ale musí říct, že se mi nelíbila.

pagac17

Čtu druhou knihu autora. Přečetl jsem jí se zájmem, protože se domnívám, že autor v něm fabuluje snad současnou generaci. Uvádí osudy dvou protagenistů Jáchyma a
Veroniky. Jsem o několik generací mladší autora, ale tím román nezatracuji. Rozvádí jejích osudy do všech podrobností, v nichž se snaží najít pro ně okamžiky štěstí. Román je velkého rozsahu a čitelně náročný.

invocation11

Na začátku se mi dostalo varování: „Jestli se ti nelíbil Erotikon, tak tohle ani nečti." Ok. Ale nechtěla jsem autora zavrhnout jen proto, že mi nesedla jedna jeho kniha. Takže za mě:

Dobře zvolená forma, možnost čtení příběhu z obou stran bylo osvěžující, ač také nic nového (srbský Pavić přišel s podobnou formou již před lety). Já osobně začala Veronikou a asi bych neměnila, dějové zvraty mi takto připadaly "logičtější" a lépe srozumitelné.

Co do obsahu - už vím, jak na mě "hartlovky" působí - tak nějak nereálně; jako lifestylový časopis nebo upravený obrázek ve Photoshopu, má to zkrátka takový ten nádech "amerického snu". Studujeme renomované High Schools a Universities, vaříme podle předních šéfkuchařů, vztahy pěstujeme jak v BH90210 a s celebritama chodíme běžně večer na dvě... nebo tři, ó - my se máme. Linie Veronika-Ondřej mi hodně připomínala Třeštíkové To prší moře (Hanka&Hubert), vůbec oba tito autoři mi přijdou tematicky hodně podobní. A bohužel asi opravdu nic pro mě...

l1l1lele

Nápad s oboustrannou knihou byl velmi zajímavý a originální. Celkově se mi oba příběhy velmi líbily. Občas byly sice pasáže které mi přišly méně zajímavé a čtivé, ale z toho přišla část knihy, kterou jsem doslova přečetla jedním dechem. I když sourozenci prožily stejnou smutnou situaci oba ji prožívali jinak a zvolili odlišný způsob jak se s ní vypořádat - což se mi velmi líbilo. Poukazuje to na fakt, jak každý člověk vnímá úplně jinak stejnou situaci nebo zážitek. Když jsem knihu kupovala, tak jsem si podle názvu představila pozitivní knihu plnou příjemných zážitků a radost. Proto pro mě bylo šokující když hned na začátku prožili sourozenci takovou ztrátu. Postupně mi ale došlo, že se oba snaží užít si a všímat si těch malých okamžiků štěstí a radosti, které se vždy nečekaně ukáží v jejich životech. Za mě doporučuji.

LPG

Patrik je úžaautor...jeho příběhy mě berou a asi ani nepřestanou. Pohodově a čtivě napsané. Tahle knížka je výkonný nástroj na relax. Jen jeden mínus... těch životních bomb a pecek tam bylo tolik, že mě to pomalu začalo odpuzovat. V závěru jsem si říkal proč to vlastně čtu?? Za den mě potká nějaká ta pecka a nebo si prostě chci odfouknout od všedních problémů a v klidu se přesunout do jiného světa...no a přitom se zase ponořím do světa kde je to ještě brutálnější..

bagel

Kniha se četla velmi lehce a autorovi se podařilo dobře propojit příběhy psané ze dvou stran, aby pokaždé doplnil něco nového a neodhalil příliš z druhého příběhu. Děj byl ale dost plytký a při velkém časovém rozsahu často nešlo jít příliš do hloubky. Podobně jako minulé knihy ani tato zase tak moc humorná nebyla, ale to mně nevadilo.

St.Evelin

Napsat knihu, která se dá číst ze dvou stran, mi přišlo hodně originální.
Já osobně začala číst Veroniku a jsem za to ráda. Sice mi místy přišel příběh až neuvěřitelný a zamotaný (asi žiju příliš obyčejný a nudný život :-)), ale četl se mi dobrý z pohledu ženy. Těšila jsem se i na pohled Jáchyma, ale nevím, nějak mi ten mužský (možná úsporný?) styl neseděl
Na celé knize mi přijde nejzajímavější, že mnohé události, pro někoho zcela zásadním pro jiného naprosto okrajová záležitost. Tak jak v reálném životě.

Trolice

Spisovatele mám moc ráda, na knihu jsem se těšila. Po přečtení Jáchyma jsem byla zvědavá na Veroniku, ale v průběhu čtení jsem zjistila, že mě moc nebaví číst 2x stejný příběh, i když z jiného pohledu. Ale i přesto byla kniha oddechová :-)

Pilulka89

Snažila jsem se opakovaně knihu dočíst. Nešlo to. Nudné, tahavé, nezajímavé, útrpné. Dávám jednu hvězdu za nápad, psát knihu ze dvou stran.

Ryane-Delle

Toto se moc nepovedlo. Pominu-li děj, který je tak zamotaný, přehnaný a nepravděpodobný, což může sice znamenat, že je kniha čtivá, nicméně se tím zařazuje spíš do kategorie sci-fi, jazyk tohoto díla je nesmírně mdlý a nezajímavý - žádná přehlídka květnatější mluvy hodné dospělého, kreativního a hlavně zkušeného člověka se nekoná. Spousta frází mohla být vynechána, některé jsou na můj vkus tak nepříjemně nepatřičné až trapné, že jsem je se studem a kroucením hlavy jen zběsile prolítla. Některé pasáže zbytečně popisné - v určitých částech mi kniha připomínala internetový návod (Začněte podnikat snadno a rychle).
Jedinou hvězdu nechávám za formu - v rámci 2 pohledů chválím především kladení důrazu na jednotlivé události - pro jednoho ze sourozenců je určitá situace důležitá a věnuje jí v knize spoustu prostoru, druhý se o ní naopak ani nezmíní, přestože se ho týká také. Autor tak zajistil, aby čtenáři alespoň částečně nečetli dvakrát zcela totéž. Uf.