Ojoj

Ojoj https://www.databazeknih.cz/img/books/26_/265065/bmid_ojoj-265065.jpg 4 614 59

Niekoľko postrehov z oboch strán dvier chladničky. Svieže, duchaplné úvahy, na aké sme už zvyknutí z Fulghumových knižiek, nás rozveselia a možno aj doedú k zrelým úvahám.Vidíme sa ako v zrkadle. keď stojíme pred chladničkou a uvažujeme, čo z nej vybrať, väčšinou v noci, keď je všade tma a ticho a nikto nemá šancu nás vyrušiť. Vtedy sme sami sebou. Vchutnávame si nielen jedlo, ale aj danú situáciu. Koľko ich vôbec v živote je?: Ojoj? Fulghum ich znova šarmantne predvádza a približuje - takíto sme a takto sa nepoznáme.... celý text

Anickahor
11.06.2020 3 z 5

Noooo... Jako co si budem... Knihy Fulghuma mám moc ráda, ale tohle bylo takové slabší kafe :)

Arsi
29.05.2020 2 z 5

Knihu jsem si vybrala na základě čtenářské výzvy. Moc mě to nezaujalo. Občas tam byly úsměvné postřehy, ale to je asi vše.

bekule
30.04.2020 2 z 5

2,5
Na 100% souhlasím s rumovou kuličkou, stejně jsem s knihou bojovala i já. Už hořela, Školka nebo Možná ne jsou nesrovnatelně lepší. Tady mě zaujaly jen "světlušky, podivín Grady, pes Gyda a závěrečná miska ,což je dost málo.

JeseterZuzana
06.04.2020 5 z 5

Prostě život. Jedna z nejlepších knih o všem možném, o Popelce, želé bonbonech. Čtu ji pořád. Je kouzelná.

Honziin
25.03.2020 4 z 5

Moc pěkná kniha, taková normální :D
Určitě si přečtu další knihy od autora.

rumova_kulicka
23.03.2020 2 z 5

Uf...nebýt výzvy, tak to nedočtu. V knize se nachází i milé a poučné historky, nějaká životní moudra. Ale mezi tou hutnou omáčkou okolo mi to celé nějak zaniká... Byť útlá kniha, tak mi dala zabrat...

Kaik
18.03.2020 2 z 5

Úvahy Roberta Fulghuma o životě, o přátelích, sousedech, vnoučatech, jídle a tisíci jiných věcech. Nechci být nevděčný, ale nejspíš jsem do tohoto stádia rozjímání ještě nedozrál a jeho historky mě nijak neobohatily. Přečteno v rámci čtenářské výzvy.

Greenfingers
29.02.2020 5 z 5

Robert Fulghum je autor mému srdci blízký. Získal si mě svým neotřelým stylem psaní, smyslem pro humor a v neposlední řadě také zajímavými postřehy a názory, které stojí za to, aby o nich člověk přemýšlel. A právě těmito atributy se vyznačuje i knížka Ach jo. Vřele všem doporučuji!

olívoil
25.02.2020 5 z 5

Ach jo...………..a o tom je život...……...komplikovaný, smutný, úsměvný...……..těším se na další knihy tohoto autora

Venda32
17.02.2020 5 z 5

Krátké úvahy a příběhy ze života Roberta Fulghuma. Jako vždy vtipné, s nadsázkou, s nadhledem a s poučením. Robert Fulghum nemůže zklamat.

Magdalena5
02.02.2020 5 z 5

Když jsem objevila ve výzvě \"aneb\", sáhla jsem opět po Fulghumovi do knihovničky a přečetla si Ach jo. A vůbec jsem nelitovala.

jiri77
11.01.2020 4 z 5

Krásně odlehčená filozofie s prvky humoru a životních mouder. Lehké odpočinkové čtení ,u kterého si čtenář opravdu odpočine.

allebra
29.12.2019 4 z 5

Další pohlazení po duši od Roberta Fulghuma. Autorovo knihy jsou lékem na dobrou náladu, proto si je dávkuji, aby mi dlouho vydržely.

EvelynDupont
05.03.2019 3 z 5

Fulghuma čtu velmi ráda, obzvláště Už hořela, když jsem do ní lehal se mi moc líbila. Tato kniha mě až tak nechytla, musela jsem se nutit, abych ji dočetla... asi jsem čekala, že se u ní více pobavím.

Shindo
08.01.2019 2 z 5

Klasický Fulghum, no oproti "škôlke" tomu niečo chýbalo.

DuchDoby
15.12.2018 5 z 5

Kniha Ach jo mě přesvědčila, že chápek Fulghum je fakt poutavý vypravěč a lidový filosof. A že v životě se dá myslet bez červenání i na "přízemní" věci.
A tak vzniklo trvalé pouto mezi mnou a panem Fulghumem přes jeho knihy.

tereza5480
14.09.2018 4 z 5

Fulghuma můžu, ale tahle mě až tak nechytla. Četla jsem jí hodně přerušovaně a to není dobré znamení...

chybinspirace
10.06.2018 5 z 5

Klasický Fulghum! Vtipné, zábavné čtení v kontrastu s náměty na hlubší zamyšlení. Velké díky, u všech Fulghumových knih, patří překladatelům, protože dokáží skvěle přeložit Fulghumovy hlášky a je to velmi vtipné stejně jako v originále.

dancadragneel
30.05.2018 5 z 5

No tohohle autora jsem si od první knihy, kterou jsem na doporučení mé mamky četla, zamilovala. I tato kniha mě rozhodně nezklamala a každá jeho povídka ve mně zanechala něco nového s čím jsem zajímavě koukala na náš svět. Rozhodně doporučuji.

Jessica007
21.05.2018 5 z 5

Roberta Fulghuma mám ráda. Ráda čtu jeho knížky, jeho zamyšlení, úvahy. I tato knížka "Ach, jo" se mi velice líbila. Je plná lidskosti, laskavosti, pohlazení na duši. A člověk v ní najde hodně moudrosti i hodně podnětů k zamyšlení. Jako mladé by se mi asi tolik tato knížka nelíbila jako nyní, k Robertu Fulghumovi a jeho knížkám jsem potřebovala přecejen dozrát - věkově i jinak. Hodně moudrá knížka i úvahy.