Omyl

Omyl https://www.databazeknih.cz/img/books/27_/274201/bmid_omyl-d9g-274201.jpg 4 1670 248

Off-Campus série

John Logan může mít kteroukoli holku si zamane. Pro hvězdu univerzitního hokejového týmu je život jeden velký večírek. Za jeho sexy úsměvy a okouzlujícím šarmem se ale skrývá stále rostoucí zoufalství, že se po promoci dostane do slepé uličky. Rychlovka s Grace Iversovou měla jen na okamžik rozptýlit jeho chmurné myšlenky. Poté co ji ale od sebe kvůli jednomu hloupému omylu odehnal, je Logan odhodlaný obětovat poslední ročník vysoké, poslední rok své svobody, aby ji přesvědčil, že by mu měla dát druhou šanci. Grace se po letních prázdninách vrací zpátky na Briarovu univerzitu, starší, moudřejší, a bez myšlenek na toho arogantního hokejistu, kterému málem věnovala své panenství. Už není ta uťápnutá chudinka, jako když se setkali poprvé. Jestli Logan očekává, že se za ním připlazí a bude žadonit o pozornost jako jiné holky, tak se vážně plete. A že ji chce zpátky? To se tedy bude muset pořádně snažit...... celý text

Literatura světová Romány
Vydáno: , Baronet

The Mistake , 2015

Knihom_olka_
19.07.2022 5 z 5

Dlouho jsem přemýšlela, jestli se mi více líbil tento díl, nebo ten předchozí. Nakonec jsem se rozhodla pro ten předchozí, přesto to bylo jen o fous.
Tenhle díl v sobě stejně jako ten minulý nesl hlubší pointu. Logana jsem si oblíbila už v minulém díle, proto jsem se na něj těšila a on taky nezklamal. A Grace, přestože to nebyla Hanna, tak jsem jí taky postupem času přišla na chuť.
Jejich příběh byl zase romantický a vtipný.
Jediné, co mi přišlo trochu zvláštní, přesto ne nereálné bylo, jak rychle se Logan změnil z „chci vojet všechno, co se hýbe" na „chci vážný vztah a lásku na celý život". Přesto věřím, že se správnou osobou se i tohle může stát. Děsí mě, že se ze mě pomalu stává možná i romantik .
Romantickou linku jsem si tedy užila a celý jejich příběh i zakončení také.
Takže kromě Loganovi změny si nemám na co stěžovat. Kniha byla čtivá a já se zase nemůžu dočkat dalšího dílu.
PS: To bude určitě Deanem...

Nermal
10.07.2022 4 z 5

Panna a netvor? To máte tak, jestli John Logan vypadal jako ten na obálce, není se co divit, že si ho i panna Grace pozvala na pokoj hned napoprvé.
U tohoto dílu jsem oceňoval humor, se kterým si Johna dobírali kamarádi, i jiskření mezi Loganem a Grace. Ovšem naprosto nezapomenutelná scéna přišla, když se John poprvé seznámil s matkou Grace mezi čtyřma očima a co se dělo vzápětí. Smíchy jsem málem neudržel knížku v ruce.

Andrejka91
27.06.2022 4 z 5

Tento díl byl o malinko dějově slabší než ten první, ale i tak se mi příběh Logana a Grace moc líbil.
Až mě to udivuje, že se mi takto líbí série z vysokoškolského prostředí, ale Elle Kennedy se stává vážně moji oblíbenou autorkou, protože svými knihami si dokáže získat široké spektrum čtenářů a to kvůli jejímu skvělému stylu psaní a silným tématům, které jsou ze života.
Těším se na další díl a jsem zvědavá o kom asi bude.

Ewe291
26.05.2022 5 z 5

Podla mna je to ine ako prvy diel a to je dobre. Logan skvely ako si dokazal priznat chybu a snazil sa a Grace mi bola sympatickejsia ako Hana

allyska
20.05.2022 1 z 5

První díl byl skvělý. Začnu číst tento, občas vtipná poznámka, emočně rozedraný Logan kvůli Haně. Jenže pak čtu dál a samý sex, nebo se o něm mluví a hlavně tak sprostě, hrubě? Nemohla jsem uvěřit, že je to od stejné autorky, která napsala návrh. Nevěřícně jsem to po asi 30 stránkách odložila, a to jsem se tak těšila na další příběh.

kvetinkovedny
16.04.2022 4 z 5

Myslím, že není pochyb o tom, že Elle Kennedy umí psát. Text vás vtáhne do děje od prvního odstavce a i když kniha vlastně nemá žádný děj, čtete dál a dál a nemůžete přestat. A takhle psát bych fakt chtěla umět. :D :D :D Ne, teď vážně. Bála jsem se, že se mi to nebude líbit, protože hodně lidí mi říkalo, že dvojka Off Campusu je horší než jednička, ALE! Mně se The Mistake líbil(a?) ještě o kousek víc jak The Deal, hlavně protože mi tentokrát nepřišlo, že je to na konci úplně zbytečně a hloupě natahované. A hlavně... John Logan!!

Klady:
+ Hlavní postavy. Oblíbila jsem si jak Johna, tak Grace. Co oblíbila. Zamilovala, ok. :D (A podobně jako Grace ani já nemám moc ráda hokej, upsík. Ale to neznamená, že nemůžu mít ráda hot hokejisty, ne?)
+ Čtivost.
+ Fantastický styl vyprávění autorky. Sedne mi a fakt mě baví.
+ Finální romantické gesto. Jakože já ho čekala snad od půlky knihy a bylo to takové klišé, ale zároveň jsem se u něj culila jak blázen, takžé.

Zápory:
- Někdy úplně zbytečná dramata (ale naštěstí nic tak hrozného jako finální drama v The Deal).
- Konec se vyřešil díky "náhodě", což já bych teda byla mnohem radši, kdyby to vymyslel sám Johník a nebyl tak smířený se svou budoucností a osudem.
- John se zamiloval do Grace na můj vkus trochu rychle, jakože... tady spolu třeba mohli chvilku být, než na ní tak začal viset, ale někdy pár dní holt stačí, hádám.

Abych to shrnula: Jsem velmi spokojená. Ve svém žárnu je knížka nadprůměrná, moc mě bavila, s čistým svědomím jí ráda uděluji 4*.

* Knihu jsem četla v aj, nemohu tak posoudit kvalitu překladu.

Pája699
08.03.2022 4 z 5

Každá knížka od autorky je pecka, na kterou se strašně těším a jsem zvědavá s čím novým autorka přijde. Čím mě překvapí. Nikdy nejsem zklamaná a to ani v tomto případě Příběh Logana a Grace…. Jako klasika, on namachrovaný hokejista se sebevědomím až na půdu…ona naivní husička, aspoň v první části. Doporučím se pohodlně usadit a zasnít se. Nenáročné pokračování skvělé série.

Wimmerka
08.02.2022 4 z 5

Vydařené pokračování série. Ze začátku jsem byla trochu skeptická, že přijdu o skvělou Wellsku a Garetta a budu sledovat příběh Logana, který mi nepřišel nijak skvělej, ale jo, sem ráda že sem do toho šla. Ve finále nebylo vůbec špatný sledovat dalšího z party hokejistů a jeho trable a zároveň taky zjistit, jak to jde dál mezi původními hrdiny. Díl byl trochu slabší než předchozí, ale i tak super oddechovka.

beata2193
31.01.2022 5 z 5

Můj neoblíbenější díl série, není třeba nic dodávat.

SknihouVrukách
14.01.2022 4 z 5

Budete prekvapení, keď poviem, že Off-Campus ? Asi nie. Túto knižku som prečítala tak rýchlo, že som vás ani nestihla informovať, že ju čítam.

Tento diel bol slabší ako prvý diel Návrh, ale stále veľmi dobrý. Hlavnými postavami sú Grace a Logan. Logan bol úžasná postava a už na začiatku som si ho obľúbila.S Grace to už bolo horšie, keďže mi neprišla až taká zaujímavá a bola pomerne nudná. Jej najlepšia kamoška Ramona bola . Samozrejme sa tu ako vedľajšie postavy obľúbili aj moji milovaní Hannah a Garrett. Romantika medzi nimi bola úžasná a mali sme tu aj viac spicy scén ako v jednotke. Na tejto sérii milujem okrem úžasných mužských postáv prostredie univerzity Briar.

Autorka sa opäť pustila do trošku vážnejších tém, takže nie je to len sladká romantika, ale čo sa týka vážnejších tém, tie v prvej časti ma oslovili viac. Samozrejme to bolo super, ale keď to takto porovnám bolo to trošku slabšie. Tiež sa mi páčila zápletka so školským rádiom. Na týchto knihách milujem aké sú čtivé. Reálne som túto knižku prečítala za 48 hodín. Keby som chcela tak ju prečítam za jeden deň, ale musela som si ju šetriť.

Odporúčam všetkými desiatiami, aj keď musím uznať, že v niektorých častiach je knižka trošku problematická. Hodnotím 4, 5/5, keďže prvý diel sa mi páčil viac.

Damonka12
08.01.2022 5 z 5

4,5 tahle autorka mě nikdy nezklame, její knihy jsou akční plné sarkastických rozhovorů a úžasných hlavních hrdinů. Dokonalos.

TerryDee
26.12.2021 4 z 5

Druhý díl se mi líbil, přesto uznávám, že první byl o něco lepší. Nejspíš to bylo ústřední dvojicí, která na mě tolik nezapůsobila. Ne že by Logan byl špatný, měla jsem ho ráda, ale některé věci mohl řešit jinak. Grace působila jako fajn holka, i když drsným způsobem. Nicméně se mi líbil její nápad se seznamem. To nemělo chybu a bavilo mě sledovat, jak se s tím Logan popasuje. Docela bych brala básničku od nějakého hokejisty.
Takže jo, za mě tenhle díl určitě doporučuji. Ono si tyhle kluky nejde neoblíbit.

alzbeta2843
23.12.2021 4 z 5

Elle je super spisovateľka a určite sa zarďuje medzi moje obľúbené. Logan bol sympaták už v prvej knihe, ale teda na začiatku sa choval ako idiot a to by si zaslúžil pár poza ucho. Veľmi sa mi páčil jeho osobný príbeh, ktorý nie je vôbec pekný, ale reálny ako máloktorý. Z toho dôvodu sa mi veľmi páčil jeho postoj k životu. S Grace tvorili super dvojku a tak som si ich obľúbila veľmi. Hrozne sa mi páčili scény, kde sa objavila Hanna s Gerretom.

princesse
07.10.2021 4 z 5

Jak pročítám komentáře, tak budu menšina, ale mě se to nějak líbilo taky víc než první díl. Oba se četly stejně dobře, svižné tempo a prostě chcete vědět co se bude dít dál. Rozjezd co se týče sexu nebo chcete-li postelových hrátek na mě teda dost rychlý, ale co já vím jak to chodí na amerických univerzitách. Každopádně jdu na 3. díl a myslím, že si to opět užiju.

Domkar9116
05.08.2021 4 z 5

První část knihy mě bavila trochu víc, pak to bylo už takové obyčejné a trochu natahované. Ale jako dobrý, hezky se to čte. Je to taková letní oddechovka.

pat4157
02.08.2021 5 z 5

Ježišmarjáááá, to bylo dobrý... A i vtipný. Sfouknuto za 1 den. Zítra skočím na další díl...

Ešína
25.07.2021 5 z 5

Trochu slabší ale přečtení nelituji .

katallinka
11.07.2021 4 z 5

Opět skvělé čtení, moc se mi líbí jak autorka píše. Malinko slabší než první díl, ale rozhodně nejsem zklamaná a už se těším na pokračování.

narisa
31.05.2021 5 z 5

Tak druhý díl jsem už také četla několikrát :). Tuto sérii opravdu miluju. Logan mi byl velice sympatický, hlavně potom, co se vzpamatoval a nechal si od Hanny poradit. Bylo mi ho moc líto, kvůli jeho otci, bohužel by to asi v reálném světě dopadlo jinak. Grace mi byla také sympatická a spolu tvořili krásný pár. Opravdu mě dostal epilog, za ten jsem byla moc ráda :). Druhý díl není tak dobrý jako první, ale také jsem si ho moc zamilovala. Tak 4,5*. Z celé série mám nejraději Návrh a Skóre (ty se dělí o 1. místo), potom Omyl a nakonec Plán. Knihu a celou sérii rozhodně moc doporučuji.

martina1797
27.05.2021 5 z 5

Pro mě začátek trošku slabší, ale pak se děj rozjel a jako obvykle jsem se nemohla odtrhnout. Zase jedna skvělá, vtipná a odpočinková romantika.

romantika alkoholismus lední hokej vysoká škola hokejisté

Elle Kennedy
kanadská, 1982