Odvážná žena

Odvážná žena https://www.databazeknih.cz/img/books/53_/530991/bmid_odvazna-zena-65b6fa9a3f61f.jpg 5 25 13

Austrálie 1967: Cassie má obrovskou radost, když se jí splní přání a je přijata coby zdravotní sestra a pilotka u letecké lékařské služby. Žena pilotující letadlo však ve své době působí velké pozdvižení a Cassie musí o své místo těžce bojovat. Svým laskavým chováním si ale rychle získá uznání a sympatie okolí. Ještě kdyby se jí tak podařilo přesvědčit o svých schopnostech i lékaře Mikea.... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: ekniha , Alpress

Fliegende Ärzte - eine mutige Frau: Australien-Roman , 2022

zuzana2599
20.04.2024 4 z 5

Elizabeth Haran je má oblíbená autorka, která mě vždy sebou vezme do daleké Austrálie... a já pak z vděčnosti moc ráda čtu její romány. Odvážná žena je příběh inspirovaný skutečnou hrdinkou - zdravotní sestrou Robin Millerovou, která byla nadšená pilotka a pracovala pro "Létající doktory". Podobný osud tedy prožívá i naše Cassie, v příběhu nechybí romantická linka, která je kořením pro odvahu a statečnost hlavní hrdinky. Příběh je to oddechový, nenáročný a moc hezky se čte. Zase se někdy těším do Austrálie !

zdehan
11.04.2024 5 z 5

Takova pěkná romantika na letni večery doporučuji.

anovy64
10.04.2024 5 z 5

Hned po prvních stránkách jsem věděla, že toto bude opět krásná kniha od E. Haran a nemýlila jsem se. Kromě přiblížení práce létajících doktorů v Austrálii a nelehkého postavení žen pilotek zde najdete i krásnou romantickou dějovou linku podkreslenou napětím a dobrodružstvím. Sice člověk od začátku ví, jak kniha dopadne, ale to jí vůbec neubírá na čtivosti. Doporučuji.

Alena1957
02.04.2024 4 z 5

Příjemné , odpočinkové, romantické čtení. Mám moc ráda knihy o Austrálii, přiblížení této země.

havrmoni
31.03.2024 5 z 5

Bavilo mě to, moc. Cassie úžasná postava, krásně popsaná příroda a lidé. Opět narážky, na to jak se zacházelo s původním obyvatelstvem. Což je mimochodem hrůza, ale díky tomu jsem si o tom něco přečetla.Mike mi přišel jako takový cíťa co se hroutí víc než je zdrávo. Sdílím s ním fobii a v tomhle mu rozumím. V tom.zbytku už moc ne. Jinak, ale krásné čtení

Ivetaa
20.03.2024 5 z 5

Skvělé čtení. V anotaci autorka uvádí, že je kniha napsaná jako vzpomínka na Robin Miller, známou jako Sugar Bird Lady, která byla zdravotní sestrou a vášnivou pilotkou. Dodnes je legendou.

alexis818
08.03.2024 5 z 5

Moc hezké čtení.Takova romantika,ale já jsem si ji přečetla s pocitem hezkým.

Danago
20.02.2024 5 z 5

Tak toto byla excelentní kniha. Ano je to romantika a určitě i červená knihovna. Ale já jsem něco takového potřebovala. Autorka rozhodně umí psát a kniha je i skvělé přeložena. Já jsem vůbec nečekala že se od děje nebudu moct odtrhnout.
Příběh se odehrává v Austrálii
a má skvělé téma ženy pilotky, která se dostává k létajícím doktorům v době , kdy muži nedávají ženám šanci ani za volantem . Přesto si svým přístupem , schopnostmi a šarmem nakonec dokáže podmanit i ty největší odpůrce.
Kniha má skvělou atmosféru Austrálie na přelomu 60. a 70. let dvacátého století,což není tak dávno .
Moje první knihou od autorky,pokud píše všechno takto, tak se hned podívám po její další tvorbě.

AlenaF
10.02.2024 4 z 5

Příjemná červená knihovna. Odpočinkové čtení.

zimolka
07.02.2024 5 z 5

Toto je moje první kniha od spisovatelky a určitě si ráda od ni přečtu i další.

moudivlacek
01.02.2024 5 z 5

Právě jsem dočetla tuto knihu a najednou je mi líto, že je konec. Byla fantastická, ostatně jako i mnohé další knihy této autorky.
Pilotka a zdravotní sestra Cass a doktor Mike. Ona miluje létání a on se ho děsí a přesto denně létá za pacienty. Jenže jeho strach se nezmenšuje a ona se odmítá vzdát létání, byť pro lásku. Mají tedy šanci...?
Jedna postava příběhu poví - Vše je jen v hlavě.
Když se nepostavíme svému strachu, nemůžeme žít svůj život naplno.
Je těžké svůj strach překonat, ale často to stojí za to!!! Anebo se o to aspoň pokusit.
Knihu doporučuji.

mysterygirl
27.01.2024 5 z 5

Opět sázka jistotu.
Miluju tuto spisovatelku

Paja1709
26.01.2024 5 z 5

Vždy když začnu číst knížku od E.Haran ,tak vím že po přečtení budu velmi spokojená. A hlavně jak umí popsat přírodu v Austrálii. Příběh je opět taková červená knihovna, ale to už k ní prostě patří.