Odkud vane kouř

Odkud vane kouř https://www.databazeknih.cz/img/books/19_/19807/bmid_odkud-vane-kour-7XI-19807.jpg 4 216 33

Román o mladé lékařce, která přichází do texaského městečka zcela ovládaného rodinou naftových magnátů, se kterými má lékařka nežádoucí vazby. Lékařka Lara Malloryová měla kdysi milostný románek se senátorem Clarkem Tackettem, který zničil jeho kariéru i jeho život. Právě ve městě, které zcela ovládá jeho despotická matka, bohatá naftová podnikatelka si zakládá Lara lékařskou praxi.... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Ikar (ČR)

Where there's smoke , 1993

janesy
29.12.2016 5 z 5

Skvělý příběh, který nezklamal, S.B. mám moc ráda.

moudivlacek
19.10.2016 4 z 5

Opětovně skvělý příběh, který vás chytne za srdce. A jak říkám stále - neodsuzujte lidi hned, když neznáte důvody jeho činů, nejdřív je důkladně prozkoumejte, vžijte se do jeho situace, a pak teprve vyslovte svůj názor. I zde se plno lidí mýlí v hlavní hrdince, která má v sobě tolik cti, jak nikdo jiný v tomto příběhu. Klobouk dolů.
A opět je tu hrdina, který vystupuje jako chlap, kterému je téměř vše jedno, ale i on má srdce, které lze zranit, a který touží po obyčejné ale pravé lásce blízkých.

Laf
16.04.2016 3 z 5

Příběh je pěkný a propracovaný, ale chyběla mi tam poutavost, díky které bych si čtení více užívala a těšila se na něj. A když už se konečně začalo něco dít, bylo to až za půlkou knihy. Nebylo to nejhorší čtení, ale autorka má rozhodně vydařilejší díla než je toto.

TaLu
05.10.2015 4 z 5

Autorka píše své příběhy buď s detektivní napínavou zápletkou, nebo jako milostný román s příběhem.
Alespoň dosud mi to u čtení jejich knih tak připadalo.
Přiznám se, že já se mnohem více bavím u těch příběhů, které autorka píše s prvky thrilleru.
U této knihy bylo tolik zvratů a dobrodružství, že se to místy zdálo nejen neuvěřitelné ( to není u odpočinkových knih nic proti ničemu), ale i překombinované.
A to mi tak trochu vadilo.
Spolu s tím, že tady to rozdělení není jednoznačné. Jako kniha plná napětí obsahovala tolik milostných scén, že mi tentokráte přišlo, že oba žánry autorka v této knize zapletla cele do sebe.
Proto jsem měla dojem, že čtu dva romány najednou.
Nakonec se mi ale chvíle s tímto konkrétním románem docela líbily, a proto moje hodnocení není nižší, i když některé jiné knihy autorky považuji za lepší.

ovpana
29.07.2015 5 z 5

Moc hezké čtení ,nechybí napětí a dobrodružství ale i milostní románek.

Pest
31.01.2015 5 z 5

Nic proti tomu, kniha se čte dobře, má spád plný napjatých vztahů, v některých případech skoro až absurdních scénách, což samozřejmě měla autorka v úmyslu kvůli čtivosti. Kreativitu autorce nelze upřít napříč tomu, že promyšlenost děje vice podřídila k udržení napětí, až do nelogičností v příliš nepředpokládaných zvratech. Dávám jí však dobré hodnocení, protože to, co chtěla napsat, napsala dobře.

Blanice
12.11.2014 3 z 5

Jiný kraj, jiný mrav - tohle by se v Evropě stát nemohlo. Čte se to dobře.

estela1
07.09.2014 5 z 5

Trochu slabší než ostatní, co jsem od Brownové četla, ale příjemný příběh a skvěle napsané.

Evaevelína
02.06.2013 3 z 5

knihu vlastním v modrém vydání a musím napsat, že mě příběh nezaujal. Matka bratrů, Jody, mě byla hodně protivná. Nic romantického jsem se nedočetla, ba naopak, samé zamotané hrůzy. Pořád jsem doufala že se dcerka Lary najde živá, bohužel se našel někdo jiný. Rozuzlení týkající se Clarka, jsem tak trochu tušila. Co ještě dodat...Janellen a Bowie by si zasloužili mít napsaný svůj vlastní příběh.

Selvaga
15.03.2013 3 z 5

Nevím, čím to je, ale jiné příběhy od Sandry Brown jsou jedny z nejlepších. Knihu jsem si půjčila v knihovně, šlo o 1. vydání, přijde mi, že knihu po překladu už nikdo nečetl, byla plná chyb hlavně uvozovky, které chyběli dost často. Knížka super, ale ty chyby byly hrozné!

kika 13
01.11.2012 3 z 5

Čte se to bez dechu pěkně psané a dramatický děj.

pirin
28.05.2012 5 z 5

Kniha je naprosto skvela, cte se jednym dechem.

meduzka123
22.03.2011 5 z 5

pěkná .. jako snad každá od této autorky !