Inheritance

Inheritance https://www.databazeknih.cz/img/books/11_/110686/bmid_odkaz-dracich-jezdcu-inheritance-RGT-110686.jpg 4 3080 352

Inheritance je čtvrtou knihou ze série Odkaz Dračích jezdců, kterou napsal Christopher Paolini. Neuplynulo mnoho času od doby, kdy byl Eragon pouhým klukem z chudé farmy a Safira jen modrým kamenem ležícím v hlubokém lese. Nyní se situace změnila. Eragon je dračí jezdec a zabiják stínů a Safira mocný drak, který spolu se svým jezdcem letí vstříc k definitivnímu vítězství nebo záhubě. Osud celé země spočívá na jejich bedrech. Životy tisíců lidí závisí na tom, jak si v poslední bitvě povedou. Celé dlouhé měsíce výcviků i bitev mohou všem přinést naději a život, ale stejně tak i bezednou propast ztráty, smrti a zatracení. Ten nejtěžší zápas je stále ještě čeká. Galbatorix. Budou muset najít veškerou sílu k tomu, aby svedli tuto poslední bitvu. Jestli tentokrát neuspějí, je vše navždy ztraceno. Další šance už nebude. Eragon a Safira spolu dokázali dojít dál, než se kdokoliv odvážil vůbec doufat. Ale teď musí svrhnout zlého krále z jeho trůnu, zbavit násilím zmítanou zemi tyrana a nastolit v Alagaesii znovu právo a řád. Není velká šance, že se jim to podaří. A pokud ano, jakou cenu budou muset zaplatit?... celý text

Literatura světová Romány Fantasy
Vydáno: , Fragment (ČR)

Inheritance , 2011

kniholka
01.06.2012 5 z 5

Nemohla jsem se dočkat dne, kdy budu mít za sebou maturitu a v klidu si budu moct přečíst Inheritance. Paolini jako vždy nezklamal a já opět nevěřícně zírala, jak brilantně umí vyprávět. Na konci mi bylo smutno a ukápla i slza, ale myslím, že již brzy budu celý Odkaz číst od začátku, protože bez Eragona, Safiry ostatních si již svůj literární život nedokážu představit.

karelk
31.05.2012 5 z 5

(obsahuje SPOLERY)
Je vidět, jak se s každým dílem Odkazu zlepšovala Paoliniho schopnost psát. Čtvrtý díl byl opravdu brilantní, zvlášť ta část s ostrovem s vejci. Trošku stereotyp - ostrov, bývalá vesnice jezdců, apod, ale i tak to vyzařovalo mnoho tajemna...

Některé pasáže zbytečně dlouhé, naopak události po zničení G. byly vykresleny jak z rychlíku. Na konci jsem nemohl uvěřit, že je konec a že už nic víc nebude...

KateCullen
20.05.2012 5 z 5

Nemám slov... úžasné zakončení celého Odkazu Dračích jezdců.
- kdyby se Paolini někdy nudil, může dle libosti navázat a pokračovat dál - mně osobně by to nevadilo.

Layss
10.05.2012 4 z 5

Na pokračování se opravdu čekalo dlouho.. Před tím, než jsem se pustila do čtení závěrečného dílu, oprášila jsem i ty předchozí. A nyní, po přečtení celé ságy během 14 dní jsem si oddychla, že je to za mnou. Ne, že by se mi to nelíbilo, podle mě se to autorovi povedlo opravdu obdivuhodně! Nejspíš bych lepší konec nevymyslela. Je pravda, že je tu prostor pro pokračování, ale není to nutné. Už by to možná nestálo za to. Ale musím se přiznat, že děj plný válek, bitek, zuřivých rvaček, plný krve a boje už asi není pro mě. Vychutnávala jsem spíše ty světlé okamžiky, ale k mé smůle jich tam moc nebylo. Proto jedna hvězdička dolů, jinak jsem ráda, že jsem investovala a doplnila si knihovnu.

Lusa
06.05.2012 5 z 5

Podle mě to bylo to nejúžasnější zakončení této skvělé série, je mi smutno, když si uvědomím, že je konec, už nebude žádné dobrodružství Eragona a Safiry. Musím se přiznat, že poslední slova mi vehnala slzy do očí, což se mi moc často nestává, pouze u vyjímečných knih, jako Odkaz dračích jezdců skutečně je.

SPOILER
Tak trochu jsem doufala, že nám autor odkryje více o bylinkářce Angele, ale jak říká v poděkování, nejspíš by pro nás už nebyla tak zajímavá. Tak trochu jsem toužila po úplném happy endu, že Eragon zůstane s Aryou a Murtagh s Nasuadou, ale i s tímto koncem jsem se nějak dokázala smířit.

Jsem zvědavá zda autor opravdu, ještě něco napíše co by se týkalo Alagaesie, celkem by mě zajímalo, jak by to vypadalo v budoucnosti, kdy by Eragon a Safira cvičili nové jezdce. Doufám, že se snad jednou k Odkazu dračích jezdců vrátí.

Sé onr sverdar sitja hvass.

sheylka
05.05.2012 5 z 5

Na tuhle knihu jsme my - fanoušci čekali nesmírně dlouho a troufám si říct, že se čekání vyplatilo... Na druhou stranu mě mrzí, že tam toho nebylo ještě víc, třeba bych se něco ráda dozvěděla o Angele a autorův doslov na konci knihy, že by to bylo nudné mě rozhodně neuspokojil.... A vůbec tam bylo pár nedokončených témat, připadá mi to, že bychom se časem mohli těšit na pokračování... Jen do toho Christophere, jen do toho...! :)

Eilem
28.04.2012 5 z 5

Je mi veľmi ľúto , že je koniec ! Človeku idú slzy do očí, spolu sposlednmi kapitolami veľká nostalgia a úzkosť s blížiacim sa koncom. Brilatné. 92%

Gerret
17.04.2012 5 z 5

Inheritance je určitě výborná fantasy kniha. Paolini má neuvěřitelně poutavý vypravěčský styl. Zpětně nedokážu určit, který díl se mi z této série líbil nejvíce. Každý z nich měl své kouzlo a byl něčím výjimečný. Z Paoliniho se stal výborný spisovatel a já doufám, že bude dále pokračovat ve fantasy žánru a napíše další skvělé série knih. Není lehké se s Odkazem Dračích jezdců po takové době rozloučit a proto doufám, že se (jak autor sám naznačil) časem k Odkazu vrátí. Hodnocení 85%.

opl
06.04.2012 5 z 5

Rozhodně nejlepší díl a jedna z nejlepších knih co jsem kdy četl.

valča marsi
03.04.2012 5 z 5

Nej nej nejlepšíkniha a nejlepší díl z těch 4 .

Slava
02.04.2012 5 z 5

"Poslední" díl završující série dobrodružství s Eragonem. Co dodat. Autor sice malonko pozměnil styl psaní a složitost příběhu než kupříkladu v 1 a 2 díle. I když se mě osobně tato kniha moc líbyla, konec byl moc smutný, i když rozumný. Samozdřejmě si autor vybral takovéto ukončení 4 dílu, aby mohl pokračovat. Přeci jen zde strávil 12 let, určitě takto dokonalí svět jen tak nezahodí.
Od 1-10 bodů hodnotím 8. -1 body za konec a -1 bod za určité nesrovnalosti s ostatními ději.

Ale tato kniha určitě stojí za přečtění a ani mě nechybí v knihovničce.

Sláva

Kvothe
15.02.2012 4 z 5

Inheritance je poměrně dobré zakončení celého odkazu dračích jezdců. Až na pomalý rozjezd a zdlouhavý konec se dořeší všechny hlavní linky příběhu. Velmi zajímavá postava Angely je zde stále stejně tajemná a ona je hlavním důvodem proč bych byl zajímavý na případné pokračování. Tuto knihu budou velmi pravděpodobně číst pouze fanoušci předchozích dílů (nedovedu si představit proč by to četl někdo jiný) a rád bych tedy řekl, že hodnotím v rámci Odkazu dračích jezdců - ne v rámci jiných fantasy knih, protože poté bych
musel hodnotit o dost méně. Myslím, že není třeba si nic namlouvat - Styl Paoliniho je prostoupen občasným velmi výrazným americkým kýčem. Postava Eragona je sice hrdinská, ale ve své podstatě často i dost otravná a nechápavá (na to, že má zachránit "svět") a směřování některých linek je někdy až příliš patrné a často i účelové.
Styl Paoliniho se však v každém případně dost mění a posouvá - od první dost jednoduše psané knihy ke třetí a čtvrté, jejichž angličtina a stylistika je o hodně dále - bude tak jistě zajímavé sledovat popřípadě jeho další spisovatelskou cestu. Jestliže působí můj příspěvek občas příliš kriticky, tak to není proto, že bych autora odsuzoval, jen si myslím, že ještě není na vrcholu a má snad na víc. V každém případě mě jeho knihy i tak baví a jsou příjemným odpočinkovým čtením, které mě těší.