Odd a mraziví obři

Odd a mraziví obři https://www.databazeknih.cz/img/books/37_/376892/bmid_odd-a-mrazivi-obri-cCR-376892.jpg 5 429 96

Odd má v životě pěknou smůlu. Při nájezdu Vikingů přišel o otce, s novým otčímem to nemá vůbec jednoduché a zdá se, že krutá zima snad nikdy neskončí. Odd se proto rozhodne z norské vesnice odejít a vydá se do lesa. Když na cestě potká medvěda, lišku a orlici, konečně se na něj usměje štěstí. Noví kamarádi totiž nejsou jen obyčejná zvířata, ale uvěznění severští bohové. Dokáže dvanáctiletý chlapec získat Thorovo kladivo, přeprat obry a konečně osvobodit bohy?... celý text

Fantasy Mytologie Pro děti a mládež
Vydáno: , Albatros (ČR)

Odd and the Frost Giants , 2008

LadyD
31.01.2019 5 z 5

Krásná obrázková knížka s úžasným příběhem s velkými písmeny, tudíž je vhodný pro malé a začínající čtenáře. Já jsem si knihu moc užila. Určitě doporučuji.

kolacky
29.01.2019 4 z 5

Moc příjemné čtení! A opakuju , opisuju, plagiátořím - nádherné ilustrace.

dancadragneel
27.01.2019 4 z 5

Opět zajímavým způsobem podaný příběh o severském božstvu. Kniha je celkem zajímavá, ale některé pasáže jsou občas nudné. I přesto pro děti krásná kniha plná krásných ilustrací.

Jass
02.01.2019 5 z 5

Lepší zahájení nového knižního roku jsem si ani nemohla přát. Zkrátka za dvě hodinky přečtená nádhera s úžasnými ilustracemi... A zkrátka... úžasné, krásné a vtipné. Nemám co dodat. Odd je podivínský sympaťák a pro severskou mytologii mám slabost. Snad se i další letošní knihy takhle vydaří.

okeey
02.01.2019 5 z 5

První kniha přečtená v roce 2019.
Jsem ráda, že jsem si přečetla Severskou mytologii dříve než tuto knihu, umožnilo mi to lépe se v příběhu orientovat. Je to krásná pohádka s ještě krásnějšími ilustracemi. Gaiman mě prostě baví, líbí se mi jeho styl psaní.

mot33
26.12.2018 5 z 5

Klaiska Gaimen přepracoval kus severské mytologie dopohádky pro děti.Kniha krasně ilustrovan.Mohu doporučit.

Pitbullka
25.12.2018 4 z 5

Příběh se mi líbil, ale ještě lepší byla grafická stránka knihy. Příběh průměrný, ale ilustrace nádherné!

DejMiJméno
20.12.2018 3 z 5

No. Vizuálně přenádherná knížka, hezčí jsem možná neměla v ruce, úchvatné zpracování. Ale. Příběh tedy nedosahuje ilustracím ani ke kolenům. Krátká pohádka, příběh ze začátku navnadí a pak už to jen upadá. Jak se Odd vypořádá s obrem je hezká myšlenka, ale v knize vlastně nevýrazně podaná, žádná gradace a jako by proplula kolem, místo aby zasáhla. Celé je to takové plytké, nedotažené, postavy nedovykreslené... Knížka skončí a já mám pocit, že teprve má přijít hlavní děj. Neříkám, že v pohádce má být drama, ale myslím, že i děti více baví, když jsou zvědavé, cítí trochu napětí, což mi zde chybělo. Spisovatel nedává prostor, abychom si prostředí, kde se Odd narodil nějak blíže fantazírovali, představovali a tak si k němu vypěstovali vztah... Jako vlastně v celé pohádce. Po přečtení recenzí jsem pochopila, že předcházelo vydání širšího povídání o postavách zmíněných zde - pro mně by bylo lepší zmínit to na obálce a zvážila bych, že si knihy rovnou koupím obě, nebo začnu s tou předchozí. Oceňuju, že si své najde i dospělý čtenář. Ale jinak velké zklamání.

lisbeth23
17.12.2018 5 z 5

Krásna kniha a nádherné ilustrácie, ktoré človeka na prvý pohľad zaujmú. Postava Odda (hlav. hrdinu) je mi sympatická. Príbeh pekne spracovaný, myslím si, že pre deti ideál. Ale zaujme aj dospeláka. Aspoň mňa určite. :-)

Ťapulka
22.11.2018 5 z 5

Krásná kniha! Odd je sympatický klučina, který nic nevzdává, má srdce na správném místě a dobrou náladu za každé situace. Moc se mi líbily veselé poznámky vetkané do příběhu. Překrásné ilustrace dodaly knize obrovské kouzlo, jejich "studené" provedení přenáší čtenáře přímo do chladné krajiny.

momo01
16.11.2018 5 z 5

Gaimanovy knihy čtu svým dětem, ale přiznám, že si je pořizuju hlavně kvůli sobě. A tohle byla trefa do černého. Přenádherné ilustrace, které děti během čtení doslova přikovaly vedle mě a příběh o kterém jsme si ještě několikrát povídali. Hlavně způsob, jak Odd porazil mrazivého obra mě naprosto nadchl (ale to nemůžu prozradit).

Makropulos
01.11.2018 5 z 5

Knihu jsem koupila pod stromeček pro jedno z vnoučat. A abych věděla pro které, musela jsem ji napřed přečíst. Teď mám ovšem problém, že si ji asi budu muset nechat. Je krásná - výtvarně, je krásná -pohádkově a je to Gaiman.

Stellia
28.10.2018 5 z 5

"Rozprávka" od Gaimana, ilustrácie od Riddella. Krásne uhrančivé!

bibi.r
15.10.2018 5 z 5

Spojení autorské dvojice Gaiman a Riddell je prostě boží.
Vikingská mytologie propojená s pohádkou, dobrodružstvím a odvahou.
Skvělý příběh a nádherné ilustrace.

Yaromil
12.10.2018 4 z 5

Lehké nahlédnutí do severské mytologie s nijak příliš výrazným příběhem, ale celé je to takové milé a vizuálně krásné, že to člověk slupne prakticky na posezení. Každopádně se jedná o knihu spíše pro děti a tak se k ní musí asi i přistupovat.

Příběh: 3*, Zpracování knihy: 5*

blimba
08.10.2018 4 z 5

Příjemně plynoucí.

rarášek
10.09.2018 5 z 5

Moje první knížka od Neila Gaimana a byla skvělá. A ty doprovodné ilustrace byli užasné. Určitě si přečtu další knížky od tohoto autora. :)

Zmiu
12.08.2018 3 z 5

Vizuálně hezké, ale trochu jsem doufala, že Gaiman rozbije některá klišé týkající se severské mytologie. Co se týče pojetí mytologie, jsem spíš zklamaná. Ale Odd mi byl sympatický, takže takový lepší průměr.

Veronicess
09.08.2018 5 z 5

Táto roztomilá knižočka o malom chlapcovi a známej trojke zo severskej mytológie mi vylúdila obrovský úsmev na tvári. Bolo to veľmi milé a zábavné čítanie, rozhodne nie len pre deti :)

hana8062
08.08.2018 4 z 5

Ideální ledové čtení do vroucích dnů. Rychlovka! Přečteno za jednu cestu vlakem. Příběh bych popsala jako dobrodružnou fantasy pohádku se severskými motivy. Mladý Odd se rozhodne opustit neutěšený život v rodné vesnici a vydává se na cesty. Záhy se setkává se třemi výjimečnými zvířaty, medvědem, liškou a orlem v nesnázích. Odd se jim rozhodne pomoci,.... pomohou i oni jemu? Pro fanoušky Thora, Lokiho a Neila Gaimana skoro nezbytnost :). Na mě nejvíce zapůsobily nádherné kresby a dokonale zpracovaná obálka. Trochu vítězství formy nad obsahem, ale co naplat, i tak je to zkrátka malý klenot.