Obrázky z Holandska

Kniha Obrázky z Holandska

Terka_v25

Není to samozřejmě klasický cestopis, ale K. Čapek dokázal pěkně vystihnout své dojmy z návštěvy Holandska. Co vám budu říkat, hned bych se tam taky vydala :)

Mi--LADA

Z Čapkových cestopisů se mi Obrázky z Holandska líbily nejvíc. Jak je to lehce a vtipně napsáno a ještě jsem se něco dozvěděla z tehdejšího Holandska! Další zajímavá knížka od velkého spisovatele.

morava

Tak ja jsem si cteni pekne uzila. To, ze styl psani pana Karla Capka proste miluji, to uz se snad netreba ani zminovat. Tak aspon strucne :-)
Takze asi treba zminit, ze Holandsko znam, dalo by se rict, jako sve boty.
Takze ten specificky capkovsky jazyk, popisy mest, polderu, umelcu, charakteru mistnich, bydleni s velkyma nezastrenyma oknama, lidi na kolech, jsem vnimala snad 2x vice, nez nekdo, kdo Holandsko jeste nenavstivil.
No a jeste musim dodat jednu vec, a to je jiz zminena jizda na kole. I ja zde jezdim casto, a velice rada na kole. Ale po docteni teto knizecky jezdim jinak.
Jezdim s usmevem, protoze se mi hned vybavi postrehy pana Capka, a to proste nejde se neusmat :-)
A popis bydleni ?
" V Holandsku se nebuduji domy, nybrz ulice, domy jsou uz cosi , jako vnitrni zarizeni.
Jsou to skrine a skrinky pro lidske bydleni..." :-)

hapac

Knížka, kdy pouhých pár stránek postačí k tomu, aby vás nalákaly tuto část Evropy navštívit. I po tolika letech jsou slova a pohled na lidičky této země a její krásy a zajímavosti pravdivé a aktuální. Krásné ilustrace jsou pak pomyslnou třešničkou na dortu. Zvláště v dnešní době, která zrovna nepřeje cestování je to příjemné čtení. Ach jo, hned bych jela!

Gweny
26.10.2020

Krásný, řekněme, cestopis, při kterém autor čtenářům zprostředkoval svůj pohled na Holandsko. Nechybí popis města, venkova, architektury, umění i běžného holandského občana. Co se mi ale líbilo nejvíc, byla část s kanály a květinami. Obrázky byly jednoduché, ale přitom krásně dotvářely text. Moc příjemné počteníčko, které mě okamžite uvrhlo do nálady, kdy bych si nejraději do Holandska sama vyjela a na kole prozkoumala tamní venkov. :-)

Marla
01.10.2020

Líbezně milé a pravdivě čtení. Citovat z něj nebudu, sami si přečtěte, jak dokázal psát Pan spisovatel.

tittanie
24.07.2020

Čapkovy cestopisy jsou úžasné. Po přečtení jsem měla pocit jako kdybych se vrátila z výletu.

Marylaa
15.07.2020

Tohle od vždycky bylo u nás doma v knihovně a opravdu netuším proč jsem to nepřečetla dřív. Je to vtipné a zajímavé a jak nemám ráda v knihách ilustrace, tak u Čapka naopak, skvělé to doplňují.