Obr Dobr

Obr Dobr https://www.databazeknih.cz/img/books/12_/12252/bmid_obr-dobr-5ds-12252.jpg 4 416 100

Zatímco zlobry, trolly a jinými příšerami se nejrůznější pohádkové příběhy jen hemží, hodného obra aby člověk pohledal. A právě takového potkala malá Sofie. Jejich společný příběh je opět plný kouzelné, originální fantazie, pro kterou Roalda Dahla milují děti po celém světě.

Literatura světová Fantasy Pro děti a mládež

01.11.2016 5 z 5

Výborná pohádka...

Nelimilujeknihy
31.10.2016 5 z 5

Uplně TOP kniha! Přečetla sem jí za jediný večer protože fakt se od toho příběhu nemůžete odtrhnout. Takže... určitě doporučuji všem!!! :)

vendy6619
20.10.2016 5 z 5

Naprosto skvělá kniha. Navíc se mi líbí, že i když je pro děti.. má jisté poslání uvnitř. Jak řekl Dobr.. nečiň druhým to co nechceš, aby oni činili tobě. A hrozně se mi to líbilo jeho řečí. ^_^
Kniha se mi moc líbila.

"Jsem v právu nebo v levu?"
"Máš pravdu."

Za 5 * :) kéž by šlo dát víc.

akšuram37
18.10.2016 5 z 5

OBR DOBR!

Famózní knížka! Vřele doporučuji všem věkovým kategoriím. S obrem Dobrem a Sofií se pobavíte, "jeho" slova vám nebudou dávat žádný smysl, protože obr Dobr nikdy nechodil do školy, tak si slova prostě vymýšlí :-D :-D Veličenství, špinďucha, čunibrk, katastrální, šumlenka, vízřachnutí, jsem v právu nebo v levu? a spousta dalších :)

S obrem Dobrem se pobavíte, ale i zjistíte, že je to velmi moudrý obr.

Nejlepší kapitola z knížky pro mě byla kapitola - Šumlenka a vízřachnutí :-D :-D (krátká ukázka)

Tady je šumlenka! Rozkošnivá pěnící šumlenka! Obr Dobr
Podívej, pění opačným směrem! Sofie
Co tím chceš říct, opačným směrem? Obr Dobr
U našich šumivých nápojů, jdou bublinky vždycky nahoru a vypění na hladině. Sofie
Bublinky nikdy nesmějí jít nahoru! To je ten nepleskotnější nesmysl, jaký jsem kdy slyšel! Obr Dobr.
...
Tak dobrá, když piješ to vaše koukavé pití, jde to rovnou rovnou dolů do tvého bříška. A bublinky taky. A všechny bublinky šumí směrem nahoru. Což znamená, že všechny vypěničkují zpátky do krku a pak z pusy ven, což udělá škaredný říhavý škyt. Říhání je ohavnické. Obr Dobr
U Šumlenky budou bublinky v tém bříšku putovat dolů a to by mohlo mít daleko ošklivější následek, protože, když půjdou dolů, vyjdou z těla na jiném místě a ozve se zvuk, který je ještě ošklivější a neslušnější! Sofie
VÍZŘACHNUTÍ!! Obr Dobr :-D

Ještě něco na zamyšlení: Jenom čoklidi v jednom kuse nickují jeden druhého, týden co týden vystřelují z pušel a výletávají v letadle, aby pouštěli své bomby na hlavu těm druhým. Čoklidi v jednom kuse zabíjí jiné čoklidi.....

Další pěkná myšlenka je od samotného pana Roalda Dahla: "Jestli je člověk dobrého ducha, vyzařují z něj dobré myšlenky jako sluneční paprsky všude kolem něj."

lushi
03.10.2016 5 z 5

Ohromně nádherný pohádkový příběh o přátelství obra a malé holčičky. Četla jsem v angličtině a bavila jsem se obrovými zkomoleninami, potěšilo mě obrovo vnímání lidstva, radovala jsem se nad životem snů a objevováním neobjeveného. Tuto knihu bych rozhodně chtěla mít v knihovničce na předčítání pro budoucího potomka. Nechápu, jak se mi tak úžasná kniha mohla v dětství vyhnout.

helusa2
21.09.2016 5 z 5

Moc pěkná knížka, která pobaví, překvapí, správně "napne", ale taky vede k zamyšlení nejenom děti, ale i dospělého...
Chtěla bych nahlédnout do originálu knihy, jak jsou tam napsány všechny ty zkomoleniny :-D Překlad je tedy úžasný ;-)
Je to jedna z těch "chytrých" knížek pro děti, kterou se vyplatí číst s dětmi před spaním!!!

Lessana
07.04.2016 4 z 5

Kúzelná knižka, ktorá sa mi pred rokmi veľmi páčila.

vildoff
20.03.2016 4 z 5

mno dá se to.

Jass
18.03.2016 5 z 5

Vážně skvělá dětská knížka, asi se mi stále víc líbí Karlík a továrna na čokoládu (asi kvůli té čokoládě...) Ale tahle knížky byla prostě skvělá... Nejlepší na tom byla bezesporu mluva obra Dobra.
Teď jsem byla na filmu a můžu jen doporučit. Některé věci sice trochu pozměnili, ale žádná z těch změn nebyla rušivá. Takové hromadné záchvaty smíchu jsem v kině ještě nezažila :)

Taťka Hraboš
07.03.2016 5 z 5

Mám rád Roalda Dahla jako povídkáře a byl jsem zvědavý na jeho pohádkovou tvorbu, které si hlavně v zahraničí hodně cení, takže jsem tuhle knížku pořídil našemu staršímu (6 let) pod stromeček. Ze začátku o její čtení nestál, když zjistil, že hlavními postavami jsou jakýsi ošklivý obr a malá holka, ale pár stránek stačilo a chytila jej. Strašně se mu líbilo, jak obr Dobr komolí slova, několik výrazů pak s oblibou omílal pořád dokola. Dokonce se dokázal přenést i přes to, že ostatní obři žerou malé děti. Mně se knížka taky moc líbila. Je to skvěle vystavěný příběh s originálním námětem i postavami, s dobrým koncem a důkladně okořeněný humorem.

eLeR
24.11.2015 4 z 5

Naozaj zaujímavý, poučný, napínavý, akčný, miestami smutný, miestami veľmi veselý príbeh, ktorý takto podať, vie hádam len Roald. A akoby povedal Kámoš Obor, má to váječný koniec. Knihu čítali obe moje deti, a obom sa to veľmi páčilo.

wiix
08.10.2015 5 z 5

Obdivujem jeho vetnú skladbu a tvorbu nových slov! Plus dej jeho diel je vždy netradičný, zábavný i poučný :)

lalelas
10.05.2015 5 z 5

Úžasná kniha, už jsem přečetla několik
knih od Roalda Dahla a strašně se mi líbí.

Abiosis
01.05.2015 3 z 5

Asi jediný vegánsky obor na celom svete. ;)

yanna33
14.03.2015 5 z 5

Můj šestiletý syn byl z knížky nadšený. Toto byla čtvrtá knížka, kterou jsem mu od Road Dahla četla a myslím, že nyní patří k jeho nejoblíbenějším autorům. Tak jako i v ostatních příbězích, i zde je Dahlův nezaměnitelný humor, neobvyklá slovní zásoba a překvapivý děj. U čtení jsem se bavila i já, což se u všech knížek pro děti říct nedá. Máme koupené další dva příběhy a myslím, že jen u nich asi nezůstane.

Ika6
10.01.2015 4 z 5

moc se mi to líbilo.

Karcoolka2210
28.09.2014 4 z 5

Fajn kniha. Pripadala mi trocha slabšia v porovnaní s ostatnými čo som čítala, ale tu sa mi páčila myšlienka, ktorú BFG povedal malej Sophie o ľuďoch, že sú to síce jedinečné a múdre tvory, ale ako jediné aj úmyselne zabíjajú jeden druhého. To je zasa veľmi smutná pravda :(

Vendula39
11.06.2014 5 z 5

Obr Dobr a Sofie to byly vskutku napínavé příběhy.Nejvíc mně bavilo jak šli ke královně a jak se oba našli v noci........

koprifka
11.09.2013 5 z 5

Tahle kniha mě, po delší době a k velké radosti pětiletého syna, připoutala k večernímu čtení tak mocně, že se z něj stalo skoro čtení noční:-) Krásný příběh nad kterým se dá s dětmi přemýšlet, předvídat pokračování i diskutovat. Nenásilně vetknutá poučení i témata jako přátelství, příroda a chování lidí k jiným živočichům a rostlinám. Vše propojeno neskutečně legračním a popleteným slovníkem obra Dobra.